Velykos – seniausia ir svarbiausia krikščionių šventė, kuri simbolizuoja ne tik Kristaus prisikėlimą, bet ir visos gamtos pabudimą iš žiemos miego. Ši pavasario šventė ir vaišių stalas neįsivaizduojamas be margučio.
Margutis nuo seno buvo laikomas gamtos atgimimo ir kiekvienos gyvybės pradžios simboliu. Todėl penktadienį Kauno rajono savivaldybėje vyko tradicinė velykinių kiaušinių marginimo edukacija.
Savivaldybės darbuotojai mokėsi kiaušinių marginimo įvairiomis technikomis: kaip vašku pagražinti kiaušinį, ar išskutinėti tradicinius ornamentus. Taip pat etnografės iš šiaudų padėjo pasigaminti velykines puošmenas – paukščius.
Tradiciniuose margučiuose ypač dažni saulės, žvaigždžių, mėnulio, žalčių motyvai, augalų raštai. Apskriti ornamentai simbolizuoja amžinybę, nesibaigiantį gyvenimo ciklą, kvadratas – žemės, pastovumo ženklas, trikampiai – vyriškumo ir moteriškumo, rombas – šeimos simboliai.
Savo žiniomis apie tradicinius kiaušinių marginimo būdus pasidalino Ramučių kultūros centro etnografė Jolanta Balnytė, Ežerėlio kultūros centro etnografė Jūratė Bytautė, tautodailininkės Liuda Liaudanskaitė (Ringaudai), Vilma Garličionok (Karmėlava) bei Kauno rajono Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Edita Žaromskienė.