„Lai smaragdu liejasi Nevėžis, Nemunas, Neris!”. Su tokiu šūkiu į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Kur giria žaliuoja…“ šią vasarą vyko 52 Kauno rajono mėgėjų meno kolektyvai, iš viso 1083 dalyviai. Tai buvo viena skaitlingiausių šios šventės delegacijų.
Kraštui šauniai atstovavusiems artistams ir jų talkininkams Kauno rajono savivaldybės vadovai surengė padėkos popietę, kuri įvyko senojoje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.
„Kalba, daina ir šokis yra tautinės tapatybės kertiniai akmenys. Ačiū jums už tai, kad saugote ir puoselėjate tai, kas mums brangiausia“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Šventėje dalyvavusiems kolektyvų ir kultūros centrų vadovams bei aktyviems talkininkams meras įteikė padėkas ir atminimo medalius.
Plojimai aidėjo Dainų šventės Kauno rajone koordinatorei Živilei Jurgaitienei ir darbo grupės vadovei vicemerei Ramintai Popovienei, vairuotojui Jonui Mendžinskui ir medikams – visiems, kurių pastangas vainikavo įspūdingas reginys.
„Į Šimtmečio dainų šventę vykome aukštai iškėlę Kauno rajono vėliavą. Tai buvo visam gyvenimui įsimintinas įvykis. Ačiū jums visiems už tai“,– kalbėjo R. Popovienė.
Kauno rajono atlikėjai aktyviai dalyvavo visuose Lietuvos šimtmečio dainų šventės renginiuose. Tradicinėje liaudies meno parodoje buvo eksponuojami net 30-ties Kauno rajono tautodailininkų darbai: medžio skulptūros, šiaudiniai sodai, audiniai, margučiai, juostos, keramika, kalvystės darbai, gaminiai iš vytelių.
Kauno kraštą galima laikyti Lietuvos dainų šventės lopšiu, nes šios iniciatyvos sumanytoju laikomas kompozitorius Juozas Naujalis, gimęs ir užaugęs Raudondvaryje, o pirmoji masinė šventė 1924 metais nuaidėjo Kaune, Žaliakalnyje. Masiškumu pasižymėdavo ir vėlesniais laikais Kulautuvoje rengiamos Kauno rajono dainų šventės.
Raudondvario dvare įsikūrusiame Kauno rajono muziejuje jau daug metų veikia Juozui Naujaliui skirta ekspozicija, menų inkubatoriuje minimos šiam muzikui skirtos sukaktys, vyksta koncertai.