Manote, kad jūsų namai yra nepriekaištingai švarūs? Patikrinkite nešvariausias vietas, apie kurias dažniausiai norisi tiesiog pamiršti. Štai kur jų ieškoti…
Siena prie vonios krašto
Ši vieta yra viena nešvariausių namuose, nes čia kaupiasi drėgmė. Dažnai būtent nuo čia prasideda problemos su pelėsiu, o susikaupę nešvarumai ir drėgmė taip pat yra puikia vieta bakterijoms. Šią vietą valyti tikrai nepatogu, tačiau būtina. Jei nepasiekiate pačios sienos, verta išvalyti bent jau grindis po vonia, nes čia patekusios dulkės susimaišo su drėgme iš kondensato ir sudaro bjaurią masę.
Virtuvės kriauklės spintelė
Šioje spintelėje dažniausiai laikomos šiukšlės, tad švaros ir tvarkos čia niekada nebus per daug. Būtinai valykite ne tik pačią spintelę, bet ir kriauklės apačią – ant jos gali kaupti maisto likučiai, kiti nešvarumai, bakterijos. Daug įtakos nešvarumų kaupimuisi turi drėgmė, tačiau taip pat jų neišvengiama ir dėl šiukšlių, kurias ne visada pataikome išmesti tiesiai į šiukšlinę.
Šaldytuvo vidus
Paradoksalu, tačiau vieta, kurioje laikome maistą, yra viena nešvariausių mūsų namuose. Taip, tai šaldytuvas. Baisu ir pagalvoti? Nešvariausia vieta mūsų šaldytuvą paverčia tas pats maistas – iš produktų garuoja drėgmė, o jei ką nors pamirštame neišvengiama ir puvimo, galiausiai visa tai sudaro idealias sąlygas bakterijoms. Šaldytuvą būtina valyti reguliariai arba patikėti šią užduotį profesionalams: šaldytuvo ir kitų buities prietaisų valymą dažnai atlieka valymo paslaugomis Kaune užsiimanti “Švaros Garanto” įmonė. Taip pat tokių paslaugų teikėjų galima rasti ir kituose Lietuvos didmiesčiuose.
Paklodės ir patalynė
Net nesusimąstome, tačiau patalynė yra viena nešvariausių vietų namuose. Lovos tekstilė kaupia dulkes, nešvarumus, prie audinio limpa negyvos odos ląstelės, kurios tampa puikiu maistu dulkių erkutėms. Žinoma, negalima pamiršti ir drėgmės – miego metu prakaituojame, o patalynė visa tai sugeria. Norint palaikyti švarą lovoje, rekomenduojama reguliariai skalbti patalynės užvalkalus. Apsaugoti čiužinį padės antčiužinis – jį galima skalbti skalbyklėje. O štai patį čiužinį reikėtų bent kartą per metus patikėti profesionalams, kurie teikia valymo paslaugas.