Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

KTU studentė iš Nikaragvos: Kaune, skirtingai nei namie, turiu daugiau laisvės

  • 2022-06-22
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Miestas, Švetimas

Dar būdama septyniolikos Alejandra Gutierrez Luna apkeliavo pusę pasaulio – su šeima persikraustė iš Pietų Amerikos į Afriką. Vėliau, Zambijos universitete ji pradėjo studijuoti mediciną. Tačiau po penkerių studijų metų mergina nusprendė siekti kitos svajonės ir pradėjo studijuoti architektūrą Lietuvoje. „Architektūra – tai daugiau nei meno studijos. Tik pradėjusi supratau, kad visą gyvenimą norėjau šią sritį studijuoti ir joje dirbti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) architektūros antro kurso studentė Alejandra.

Studentė tikina, kad rasti jai labiausiai patinkantį ir geriausią architektūros studijų variantą prireikė pusės metų. Svarbiausi jos iškelti kriterijai – studijų trukmė ir praktinė patirtis.

„Kai pamačiau, kad KTU siūlo vientisąsias – penkerius metus trunkančias bakalauro ir magistro – studijas pagalvojau, kad ši studijų programa – būtent man. Be to, norėjau mokytis tokioje vietoje, kur galėčiau iš karto susipažinti su architektūra praktiškai, įvaldyti naujausias technologijas. KTU visa tai pasiūlė“, – teigia A. Gutierrez Luna.

Alejandra_Gutierrez_Luna_(3)
Alejandra Gutierrez Luna

Nors Alejandros studijuotos studijų kryptys – medicina ir architektūra – labai skirtingos, anot jos, abi šios sritys reikalauja daug pastangų mokantis, taip pat nuolat tobulėti ir siekti naujausių žinių. Tačiau Alejandra to nebijo – ji džiaugiasi įgyvendindama savo gyvenimo svajonę.

„Visada mylėjau meną, žavėjausi miestų istorija. Vertinu tai, kad galiu tyrinėti erdves, analizuoti ne tik pastatų fizinę struktūrą, bet ir aplinką, kurioje jie yra. Be to, savo darbu noriu būti ir naudinga visuomenei, o architektūra tam puikiai tinka“, – tikina KTU architektūros studentė.

Pernelyg ramus gyvenimas – ne prie širdies

Gimusi ir augusi Nikaragvoje, Alejandra ten gyveno iki penkiolikos. Po dvejų metų, praleistų Panamoje, ji su šeima persikėlė gyventi į Centrinėje Afrikoje esančią Zambiją. Anot studentės, gyvenimas Zambijoje labai skiriasi nuo gyvenimo Lietuvoje: ten nėra didelių miestų, nebūna šalčio ir minusinės temperatūros, mažiausiai – 3-4 laipsniai šilumos.

Alejandros nuomone, Lietuvoje žmonės santūresni, drovesni, Zambijoje – labiau atsipalaidavę.

„Ten gyvenimas ramesnis, tempas lėtesnis. Kažkuriuo momentu tai pradeda erzinti – žmonės nemoka dirbti greitai“, – su šypsena veide sako būsima architektė.

Kai Alejandra nusprendė mesti mediciną dėl meno, teko vėl priimti sudėtingus karjeros sprendimus. Merginai patinka matematika ir loginiai skaičiavimai, ji mėgsta save išreikšti piešdama – architektūra apima visus šiuos aspektus. Nors studijos reikalauja nuolatinio darbo, Alejandra dėl savo pasirinkimo niekada nesigailėjo.

„Turėti daug darbo – ne trūkumas, man tai patinka. Tokiu būdu jaučiuosi produktyvi. Mane motyvuota ir labai atsidavę kurso draugai, taip pat pagalbos ranką visada ištiesiantys dėstytojai“, – teigia KTU Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) studentė.

Labiau vertina kontaktines studijas

A. Gutierrez Luna į Kauną atvyko pačiame koronaviruso pandemijos įkarštyje, 2020 metų spalį. Tuo metu visas mokymasis vyko internetu, socialinį gyvenimą varžė daug apribojimų – merginai prireikė trijų mėnesių, kol ji realiai aplankė miesto centrą.

„Mano gelbėtojas buvo KTU ambasadorius – studentas iš mano gimtosios šalies, studijuojantis tą patį dalyką. Jis su manimi susisiekė man iškart atvykus į Kauną – apie viską papasakojo, suteikė svarbiausią informaciją. Esu labai dėkinga universitetui, kad mus suvedė“, – sako Alejandra.

Studentė tikina, kad perėjimas nuo įprasto mokymosi į skaitmeninę erdvę iš pradžių buvo sudėtingas. Tačiau, vos tik apsipratus – studijos iš virtualios erdvės buvo perkeltos atgal į auditorijas, tad teko ir vėl iš naujo prisitaikyti. Alejandros nuomone, kontaktinės studijos – daug geresnis variantas.

„Man taip studijuoti patinka labiau, nes jaučiu, kad darau kažką daugiau, o ne tik spaudau pelės mygtuką. Galiu eiti į biblioteką ar į fakultetą, ten dirbti kompiuteriu. Be to, pagaliau galėjau susitikti su savo grupės draugais. Juk architektams svarbu kuo daugiau bendrauti“, – teigia ji.

Ateičiai kaupia darbų pavyzdžius ir mokosi lietuvių kalbos

Alejandra_Gutierrez_Luna_(4)Nikaragvoje Alejandra turi daug draugų, taip pat studijuojančių architektūrą. Tačiau ji įsitikinusi, kad šio dalyko studijos KTU – kur kas pažangesnės. Gimtojoje šalyje studentai daugiausiai mokosi iš knygų ir modelius kuria rankiniu būdu, tuo tarpu Lietuvoje KTU studentai šiems procesams pasitelkia modernias technologijas.

„Naudojame daug įvairių programų ir viską projektuojame skaitmeniniu būdu. Tai didelis privalumas ne tik dėl to, kad darbus atliekame greičiau – 3D skaitmeninis modeliavimas leidžia geriau suprasti erdvę. Man ypač svarbu su šiomis technologijomis susipažinti dar studijuojant – juk galiausiai su jomis dirbsime visi“, – sako būsimoji architektė.

Anot studentės, visi jos draugai, baigę architektūros studijas KTU, netrukus po universiteto baigimo gavo darbus – Nikaragvoje, Suomijoje, Lietuvoje.

„Kai mano draugas darbo pokalbio metu parodė universitete atliktų darbų rinkinį – jį iškart įdarbino. Darbdaviai įsitikino, kad jis buvo pažengęs ir turėjo pakankamai patirties”, – teigia Alejandra.

Ji taip pat kaupia savo darbų pavyzdžius, be to, kadangi mokosi kartu su vietiniais, Alejandra jau pramoko ir šiek tiek lietuviškai. Studentė įsitikinusi, kad kalbos mokėjimas pravers, jei ji nuspręs Lietuvoje likti dirbti.

„Vėliau norėčiau studijuoti doktorantūroje, bet prieš tai, manau, reikėtų įgyti darbo patirties. Lietuvoje pastebiu daug galimybių: čia gausu veikiančių įmonių, daug dirbama kultūros paveldo, restauravimo srityje – tai man būtų labai įdomu. Todėl turiu kuo labiau lavinti ir praktikuotis kalbėti lietuviškai“, – sako A. Gutierrez Luna.

Lietuviai ir nikaragviečiai turi daug bendro

Alejandra mokosi kartu su vietiniais studentais, tad jos draugų rate – daug lietuvių. Anot jos, lietuviai gan drovūs, bet paslaugūs ir patikimi. Susipažinus artimiau supranti, kad dauguma jų – linksmi ir draugiški.

„Tačiau prireikia laiko, kol lietuviai pilnai atsiveria. Visgi taip atsitikus, tampi tarsi šeimos narys – įvyksta labai didelis pokytis. Savo kurse turiu labai gerą draugę – iš pradžių ji su manimi beveik nekalbėjo, o dabar apsikabina, šnekučiuojasi ir vežasi į gimtąjį miestą susitikti su tėvais“, – pasakoja KTU studentė.

Anot jos, vertinant lietuvių ir nikaragviečių kultūrą ir tradicijas galima rasti daug panašumų. Abiejų tautų kultūros orientuotos į bendravimą su šeima, draugais, mes ypač vertiname Kalėdas ir kitas šeimos šventes.

„Net formalumai abiejose šalyse yra panašūs – stengiamasi laikytis taisyklių, būti pagarbiais. Skiriasi tik žmonių temperamentas – mes labai atviri, gana triukšmingi žmonės, o jūs daug santūresni. Tačiau tai sukuria tobulą balansą“, – šypsosi Alejandra.

Nors studentė mėgsta lietuvišką virtuvę, ypač tradicinius lietuviškus cepelinus, ji pastebi, kad maistas čia visai kitoks nei namuose.

„Mes valgome daug kukurūzų, žuvies, šakniavaisių. Ant mūsų stalo – ne tik morkos ir bulvės, bet ir manijokai – juos reikia ilgai virti, kad suminkštėtų; jie turi daugiau skaidulų nei bulvės. Tačiau vaisiai Lietuvoje daug skanesni nei Afrikoje – ten visi jie gana rūgštūs“, – sako Alejandra.

Lietuvoje džiaugiasi laisve ir ramybe

Palikusi dvejus namus – Nikaragvoje ir Zambijoje – Alejandra ilgisi jų abiejų. Nikaragvoje mergina gyveno 20 minučių nuo paplūdimio, tuo tarpu Lietuvoje reikia nemažai pakeliauti, kad ją pasiektų. Be to, Zambijoje visai šalia buvo natūrali laukinė gamta – žvejoti upėje, nuvažiuoti pasižiūrėti laukinių gyvūnų buvo įprasta.

Alejandra_Gutierrez_Luna_(1)Tačiau Kaune Alejandra turi tai, ko neturėjo namuose – laisvę.

„Mano šalyje moteris negali išeiti viena po penktos valandos – tai nesaugu. Jei nori išeiti, turi būti su grupe kitų moterų arba su draugu. Afrikoje, jei esi užsienietis, nuolat būni dėmesio centre – tave visada pastebės, viską apie tave žinos. Be to, būti moterimi Afrikoje apskritai pavojinga: turiu patirties medicinos srityje, todėl mačiau daug merginų, kurios buvo sužeistos vien dėl to, kad išėjo vienos“, – sako Alejandra.

Ji prisipažįsta, kad nors praleisti daugiau laiko su šeima būtų labai smagu, tačiau gyvendama Kaune ji itin džiaugiasi ir vertina galimybę vaikščioti kur tik nori bet kuriuo paros metu.

„Man patinka būti nuo nieko nepriklausoma, laisva, jausti ramybę – galiu išeiti nebijodama, kad kas nors atsitiks. Remdamasi moterų patirtimi Afrikoje, pradžioje ir Lietuvoje visų bijojau. Tačiau čia visi malonūs – nusišypso, pasako „labas“ ir nueina savo keliu. Niekada nesutikau Lietuvoje vyro, kuris būtų nepagarbus mano atžvilgiu. Man tai labai patinka“, – tikina A. Gutierrez Luna, KTU architektūros studentė.

KTU informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

2025-06-24

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

2025-06-24

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

2025-06-23

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

2025-06-23

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

2025-06-23

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

2025-06-23

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

2025-06-23

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

2025-06-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos