Kaip palengvinti darbo paieškų procesą: klausimas kuris vis dar atviras esantiems darbo paieškoje
Nesvarbu, ar keičiate karjeros kelią, ar ieškote visiškai naujų galimybių, darbo paieška gali tapti varginančia patirtimi. Kad to išvengtume, galime imtis kelių žingsnių plano, kuris padės tvirtus pamatus sėkmei. Kokius svarbiausius principus reikia įsiminti žmonėms, atsidurusiems darbo paieškos etape?
Aiškiai žinokite, ko norite
Didelė dalis potencialių darbuotojų trokšta kažko gero, bet įvardinti konkrečius kriterijus pozicijai jiems būna gana sunku. Pradėkite nuo aiškaus savo vertybių, interesų sąrašo. Išsirinkite svarbiausias ypatybes, surikiuokite jas. Pavyzdžiui, ar saugumas (finansinis ar fizinis) svarbiau už kūrybiškumą? Žinodami poreikius, galimą finansinį atlygį daug lengviau išsirinksite galimas pozicijas, į kurias palanku kandidatuoti. Atminkite, kad toks filtravimas gali padėti išvengti darbo paieškų proceso pasikartojimo – juk kuo tvirčiau įsitvirtinsite įmonėje, tuo mažesnė tikimybė, kad greitu metu vėl reikės ieškoti darbo.
Pažinkite rinką
Kitas, logiškai sekantis žingsnis – rinkos ir įvairių įmonių pažinimas. Šiuos namų darbus atlikti būtina. Žinodami savo vertybes ir kriterijus galite pradėti ieškoti informacijos apie skirtingus verslus, galimybes ten įsidarbinti. Ieškokite įvairių atsiliepimų, pasikalbėkite su ten dirbančiais asmenimis, kurie aiškiai nušvies, ar Jūsų vertybės sutampa su įmonės misija. Prieš siųsdami savo CV ir motyvacinį laišką (kuriuos būtina persižiūrėti) būtinai nusistatykite ribą pozicijų, į kurias bandysite patekti. Pagrindinė taisyklė – nesumažinti jų kiekių drastiškai, bet nepersistengti su dideliu kiekiu įmonių. Kadangi gavus kelis kvietimus į pokalbius dėl darbo galima gana greitai pasimesti siūlymuose, pamiršti savo nusistatytus kriterijus dėl nuovargio.
Peržiūrėkite savo socialinių tinklų įvaizdį
Puikiai žinome, kad vis populiarėjančios ir tobulėjančios technologijos skatina socialinių medijų vartoseną. Jei anksčiau atrodydavo, kad paskyros socialiniuose tinkluose yra labai laisvas ir dėmesio į save neatkreipiantis dalykas, dabar vis daugiau visuomenės gali sekti ir matyti mūsų viešą veiklą. Į tą kategoriją dažnai patenka ir darbdaviai, tikrinantys savo potencialius kandidatus. Juk pavyzdžiui “Indigroup” įmonėms talkinanti personalo atranka remiasi vieša ir rekomendacine paieška, kuri nuodugniai patikrina kandidato priešistorę. Norintys sukurti patikimą ir reprezentatyvų įvaizdį privalo peržiūrėti savo viešas paskyras, palikti svarbiausią ir aktualiausią informaciją, kuri padėtų darbdaviui suvokti, jog šis kandidatas – tinkamas ir atsakingas.
Atminkite, kad kokybė ir aiškumas visada nugalės kiekybę
Darbo ieškantys žmonės gana dažnai suvokia, kad turi aiškiai iškomunikuoti tai, ko trokšta, parodyti, kokius įgūdžius gali įnešti į įmonės aplinką. Visgi, gana per plačiai aprašyta asmenybė, ilgas motyvacinis laiškas gali parodyti darbdaviui, jog Jums trūksta gebėjimo susisteminti informaciją, pabrėžti pačius ryškiausius savo pasiekimus. Todėl visada į sąrašų priekį komponuokite tuos dalykus, kuriais labiausiai didžiuojatės, kurie labiausiai atliepia Jūsų asmenybę. Jei pačios įmonės pateikia reikalavimus, vadovaukitės jais, žinoma, galite pridėti ir tuos dalykus, kurie gali smarkiai išskirti Jus iš minios. Svarbiausia yra žinoti, kad kiekybė ne visada reiškia kokybę. https://www.indigroup.lt/