Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Ką veikti ilgąjį savaitgalį: unikalus maršrutas, skirtas geriau pažinti Lietuvą

  • 2018-02-15
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Automobilių dalijimosi operatorius „CityBee“ pristato projektą „Nuotykis tarp Vilniaus ir Kauno“. Tai beveik 140 km besidriekiantis unikalus maršrutas keliaujantiems automobiliu ir norintiems pažinti ypatingas Lietuvos vietas.

Pasak „CityBee“ vadovo Luko Ylos, toks maršrutas buvo sudarytas siekiant paskatinti lietuvius dažniau aktyviai praleisti savaitgalius ir geriau pažinti savo šalį.

„Savaitgaliai, o ypač ilgieji, yra puiki proga keliauti. Tikime, kad šis maršrutas prisidės prie mito, jog Lietuvoje nėra ką pamatyti, sugriovimo ir paskatins žmones aplankyti išties unikalias Lietuvos vietas, kurios lieka nepastebėtos važiuojant greitkeliu Vilnius–Kaunas”, – sakė L. Yla.

Jo teigimu, maršrutas ypač tinka romantiškoms kelionėms dviese ir išvykoms su šeima ar bičiuliais.

Maršrutą „Nuotykis tarp Vilniaus ir Kauno“ padėjo sudaryti internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt ir jo įkūrėjas Karolis Žukauskas. Šis teigia, kad magistralė Vilnius–Kaunas labai įprasta, tačiau kai kurie objektai aplink ją dar ne visiems pažįstami ir žinomi.

„Sudarydamas maršrutą stengiausi surinkti labai skirtingų objektų sąrašą – nuo gamtos kūrinių iki žydiško paveldo, nuo gomurio palepinimo iki vargo kojoms. Pastebėjau, kad būtent tokie maršrutai patraukliausi keliautojams“, – aiškino K. Žukauskas.

Iniciatoriai teigia, kad visą maršrutą įveikti galima maždaug per 4–6 val. Trukmė priklauso nuo to, kiek keliautojai skirs laiko pasižvalgyti kiekviename iš 10-ties sustojimų.

Detalus maršruto aprašymas bei interaktyvus žemėlapis su tiksliomis kiekvieno, į maršrutą įtraukto, objekto koordinatėmis pateiktas čia: koordinatės

10 maršruto stotelių

1. Šilėnų etnografinis kaimas

Šilėnai – daugiau nei 500 metų gyvuojantis gatvinis kaimelis su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir bažnyčia kaimo viduryje. Ten yra ir labai senų sodybų, išlaikiusių tradicinę puošybą, ir naujų, kurtų pagal senųjų sodybų stilių. Kol kas tai – ramus kampelis. Tačiau nuo Šilėnų iki Vilniaus – vos keliolika kilometrų, todėl kaimeliui gresia pavojus tapti dar vienu prestižiniu Vilniaus priemiesčiu. Tad kol taip nenutiko – būtina ten apsilankyti, o turint daugiau laiko ir paėjėti Šilėnų pažintiniu taku, vedančiu apžvalgos bokšto ir Naujosios Rėvos piliakalnio link.

2. Sudervės apvalioji bažnyčia

Apvaliųjų bažnyčių Lietuvoje yra vos kelios, todėl Sudervėje esanti klasicistinių formų kupolinė rotonda yra itin unikali. Dar daugiau vertės jai suteikia tai, kad ją projektavo garsusis Laurynas Stuoka-Gucevičius. Tai tas pats architektas, kuris sukūrė ir dabar matomas Vilniaus katedrą bei ir rotušę. Sakoma, kad jau 200 metų stovinti Sudervės apvalioji bažnyčia pasižymi nuostabia akustika, o naktimis gali priminti ir ateivių kosminį laivą.

3. Restoranas „Food in the Wood“

Įsivaizduokite, turite restoraną Vilniuje, bet jį uždarote ir išsikeliate gyventi už miesto. Būtent taip pasielgė restorano „Food in the Wood“ savininkai, kurie patys augina daržoves, uogas ir iš jų ruošia maistą lankytojams. Tiesa, būtina atminti, kad restoranas svečius priima tik iš anksto susitarus. Aišku, reikės šiek tiek papildomų pastangų, tačiau apsilankiusieji sako, kad tikrai verta. Ne tik dėl maisto, bet ir dėl pačių restorano šeimininkų, kurių istorija verta gal net viso filmo.

4. Dūkštos upelio pažintinis takas

Iš trijų Neries regioninio parko pažintinių takų šis yra bene įdomiausias. Tai stačiais šlaitais, aukštyn žemyn 5 kilometrus vinguriuojantis nuotykis. Jam įveikti prireiks maždaug 2–3 val. – pamatyti ten tikrai yra ką. Tiek žiemą, tiek vasarą keliautojų laukia stūksantys malūno griuvėsiai, sraunaus upelio atodanga, didžiulis Bradeliškių piliakalnis, Buivydų piliakalnis ir kitos laukinės gamtos įdomybės.

5. Žiežmarių sinagoga

Žiežmariai – gražus miestelis, turintis ilgą žydišką istoriją. Jame sinagoga stovėjo nuo XVII a. Po II pasaulinio karo, kai iš 1 000 miestelyje gyvenusių žydų nieko neliko, sinagoga buvo paversta sandėliu. Dar prieš porą metų ši sinagoga buvo apleista ir beveik sunykusi. Dabar ją baigia restauruoti, tad pastatas kyla naujam gyvenimui. Ši sinagoga yra vos 1 iš 14 medinių sinagogų, išlikusių Lietuvoje.

6. Lietuviškų sraigių ūkis

Ar teko ragauti lietuviškų sraigių? Ne? Išbandyti šį patiekalą ir įsitikinti, kad ne tik prancūzai moka gerai paruošti sraiges, galima užsukus į sraigių ūkį „Aspersa”. Jo šeimininkai veisia, augina ir paruošia valgyti sraiges. Kasmet net po 300 tūkst.! Kad ūkio aplankymas ir delikateso ragavimas būtų sklandus, rekomenduojama pranešti apie planuojamą apsilankymą iš anksto.

7. Gravitacinė kalva

Gravitacinių kalvų pasaulyje yra apie keliasdešimt. Jos dažnai turi turistams skirtus informacinius ženklus. Tiesa, šalia Kruonio esanti gravitacinė kalva – vienintelė tokio pobūdžio vieta Lietuvoje – neturi oficialaus ženklinimo. Vis dėlto ir be jų galima surasti tą stebuklingą vietą, kur optinė iliuzija verčia galvoti, kad neužvestas automobilis su įjungta laisva pavara rieda į įkalnę ir paneigia fizikos dėsnius.

8. Maisiejūnų piliakalnis

Beveik tobulos formos pailgas piliakalnis atrodo tarsi būtų perkeltas iš Kernavės piliakalnių komplekso. Dėl reljefo nelygumų nuo jo atsiveria gerokai platesnis ir įspūdingesnis vaizdas nei galėtum pagalvoti stovėdamas papėdėje. Netoliese Maisiejūnų pilakalnio yra kitas – Lašinių piliakalnis, žmonių vadintas Napoleono arba Velnių kalnu. Be to, padavimai byloja, kad ant Lašinių ir Maisiejūnų piliakalnių gyvenę milžinai, kurie vienas kitą sveikindavo.

9. Mergakalnio regykla

Jei norite kuo plačiau aprėpti Kauno marių vaizdą, tai yra tinkama vieta. Mergakalnio regykla yra aukščiausia atodanga prie marių. Ten įrengta ir mini poilsiavietė su laužaviete ir suolais, todėl vieta tinkama piknikui visais metų laikais. Beje, ten galima leistis ir į nedidelį žygį skardžiu Kauno marių link. Tiesa, saugiau juo žingsniuoti vasarą.

10. Pažaislio vienuolynas

Pažaislis yra tokio lygio turizmo objektas kaip Trakų pilis ar Kryžių kalnas, todėl sunku trumpai nupasakoti jo įdomybes. Ten nuvykus rekomenduojama užsisakyti ekskursiją, kad gidas papasakotų ne tik apie šiek tiek baugius vienuolyno požemius, bet ir apie berniuką iš Petrašiūnų, kuris praėjusio amžiaus pabaigoje atėjo ten, peiliuku išpjovė iš rėmų vertingą paveikslą ir jį išsinešė.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

Joninių renginiai Kaune

Skaitmeninio matomumo didinimas: ar verta rinktis marketingo agentūrą?

Prienų rajone nukrito sklandytuvas, du vyrai gydomi ligoninėje

Nuo pirmadienio vairuotojai susidurs su laikinais sunkumais: bus draudžiamas eismas Sargėnų estakada

JAV jungiasi į karą: sudavė triuškinantį smūgį Irano branduolinei infrastruktūrai

Kauno regiono forumas atskleidė ES investicijų galią

Pagaliau susiprotėjo: pasienyje dingus Rusijos piliečiui, sprendžiama, kaip sustiprinti tranzitinių traukinių kontrolę

Policija per Jonines rengs reidus ir tikrins vairuotojų blaivumą

Kaune pradedamos dar vieno tilto statybos: jungtis tarp Senamiesčio ir Vilijampolės pasitarnaus pėstiesiems ir dviratininkams

Dėl kapitalinio remonto laikinai keisis eismas Birželio 23-iosios gatvėje

Kad švenčių neaptemdytų nelaimė: ekspertų įžvalgos apie pavojingus dūmus

„AquaSpot“ vakarėlyje prie Kauno marių – garsenybės, dievinančios vandens bei saulės pramogas

Seimo narys K. Podolskis teigia nežinąs kaip jo kuro čekiai atsirado pas merą P. Isodą

Skrydis aplink Lietuvą: oreiviai kyla į pažintinę aviacijos kelionę

Ypatinga Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – brg. gen. Kaziui Skučui dovanota dėžutė cigarams

Joninės su LRT: nuo šventinio koncerto Nidoje iki specialios filmų programos

Nepastebimas pavojus iškylos metu: kada padažai ir prieskoniai gali pakenkti sveikatai

Seimas nepritarė Laisvės gynėjų dienos įtraukimui į švenčių sąrašą

Buvusį Seimo narį T. V. Raskevičių „į laužą“ komentaru siuntęs vyras lieka išteisintas

Tomas Čyvas

STT, čekiukai ir niekdara

Vilties šventei artėjant

Pabėgimas į gamtą: ką pasiimti, kad žvejyba taptų malonumu, o ne iššūkiu?

Kauno teismas ėmėsi pacienčių slaptu filmavimu kaltinamo ginekologo V. Abraičio bylos

Etikos sargų prašys išsiaiškinti, kiek BK pataisas inicijavusių Seimo narių gali turėti interesų konfliktą

Kur rasti stilingų rūbų už prieinamą kainą?

Nosies korekcija vasarą: ar tai – geras metas operacijai?

Apie „Žalgirio“ sunkumus kalbėjęs L.Kleiza: Trinchieri rotacijas yra sunku suprasti

Saulė ir sveikata: kaip suderinti malonumą su saugumu

„Teka loftai“ – šiuolaikiška erdvė jūsų gyvenimui ar verslui

VRM ministras: rudenį bus skelbiamas antras etapas priedangoms savivaldybėse finansuoti

Ieškomas iš tranzitinio traukinio pabėgęs Rusijos pilietis

Pradėtas tyrimas dėl chuliganiškai besielgusio vairuotojo

COVID-19 testų byloje liudijęs S. Skvernelis: nesuprantu, ką L. Jaruševičienė veikia teisme

Kaip apsaugoti dvirates transporto priemones nuo ilgapirščių?

Norintiems pradėti verslą? Jums reikia žinoti 3 būtinus žingsnius

Kauno miesto savivaldybė apjungs dalį seniūnijų

Teismas atmetė kalinčio R. Kurlianskio ieškinį STT pareigūnui

Dėl L. Kasčiūno ir G. Liaudansko pasisakymų tyrimas nebus pradėtas

Kauno policijos reidai: 903 greičio viršijimo atvejai ir 7 neblaivūs vairuotojai

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Planas vasarai: gražiausi Europos miesteliai, kurie atrodo lyg iš pasakos

2025-06-30

Laikas pasilepinti: vasariški kavos receptai

2025-06-30

Kauno meras V. Matijošaitis partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį vyrą

2025-06-30

Po gaisro „Kauno švara“ tęsia veiklą

2025-06-30

Kaune sprogo granata: atliekamas ikiteisminis tyrimas

2025-06-27

Lietuvos sparčiai auga skaitmeninis verslas: lenkiame ES vidurkį

2025-06-27

Liepos 1 d. – ekskursija, ženklinanti Antanui Poškai ir Matui Šalčiui skirtos kelionės pradžią Kaune

2025-06-27
Tomas Čyvas

Nusipirkai automobilį? Neskubėk džiaugtis

2025-06-27

Kaune iš vyro plėšikas atėmė 30 tūkst. eurų

2025-06-27

Švedijos karalienės slaugos konkursą laimėjusi Jurgita: turime keisti požiūrį į pacientą

2025-06-26

Kuri sporto šaka gali padėti prailginti gyvenimo trukmę?

2025-06-26

Dirbtinis intelektas jau sėdi prie personalo atrankų stalo

2025-06-26

„Čekutininkams“ palankios BK pataisos Seime įveikė svarstymo stadiją

2025-06-26

Plėšimu ir neatsargiu gyvybės atėmimu kaltinamas I. Molotkovas: labai gailiuosi

2025-06-26

Atvira ar įstiklinta? Kaip išsirinkti tinkamiausią verandos tipą savo namams

2025-06-25

Vaikas ant keturračio: kaip jį išmokyti važiuoti ir užtikrinti saugumą?

2025-06-25

Seimas linkęs leisti savivaldybėms rinkti rinkliavą už eismo ribojimus

2025-06-25

Pareigūnų piketas: policininkai kvietė G. Palucką į ekipažą

2025-06-25

A. Kandrotas-Celofanas paleistas į laisvę

2025-06-25

Teismas sujungė nuomonės formuotojos S. Lipnės įmonės ir buvusios darbuotojos bylas

2025-06-24

A. Klišonis: savivalda gali priimti tikslesnius sprendimus nei desovietizacijos komisija

2025-06-24

Liberalai siūlo kandidatus pirmininko rinkimams: daugiausiai palaikymo sulaukia V. Čmilytė-Nielsen

2025-06-24

„Western Union“ pastatą sprogdinęs jaunuolis nuteistas už J. Juškaitės ir B. Sabatauskaitės niekinimą

2025-06-24

Aukščiausio lygio sportininkus parengusiems treneriams siūloma mokėti rentas

2025-06-24

Būti žmogumi ir internete: kaip mokytis skaitmeninio pilietiškumo

2025-06-23

Vaikų žaidimų aikštelės: kokie pavojai jose slypi?

2025-06-23

Lenkija rengia meno vertybių išvežimo planus, jei Rusija užpultų

2025-06-23

Laukia dar vienas protestas: pareigūnai reikalaus didesnių algų

2025-06-23

Šauliai su Vokietijos brigados medikais dalyvavo pratybose „Elektrėnų skydas 2025“.

2025-06-23

Vis dar nepasimoko: Kauno autoserviso vadovas ir darbuotojas nuteisti dėl atlyginimų išmokėjimo „vokeliuose“

2025-06-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos