Mėgstate, kai namuose būna šilta ir komfortiška? O ar esate susimastę, kas tą šilumą kuria? Papasakosime – vienas iš svarbių šilumos sistemos komponentų yra degikliai, kurie gali būti montuojami į katilus ir naudojami įvairiausios paskirties patalpose (namuose, darbovietėse, ugdymo įstaigose ir pan.). Degikliai lengvai montuojami ir paprastai valdomi, o jų nauda akivaizdžiai jaučiama – komfortas, stabili temperatūra ir jaukumas. Tereikia tinkamai pasirinkti degiklių rūšį ir modelį, bet prieš tai – susipažinti, kas tai yra degikliai, kaip jie veikia ir kas nutinka, jei su jais kyla problemų.
Apie degiklius ir jų rūšis
Degikliai tiesiogiai nešildo oro, jie yra bendros šildymo sistemos dalis. Kad būtų lengviau suprasti degiklių darbą, specialistai rekomenduoja įsivaizduoti uždegtą žvakę ir stebėti, kaip nežymiai sklaidosi jos šiluma. Galima padėti ranką labai arti žvakės, bet šilumos vis tiek nesijaus. O jei uždėtumėte metalinę plokštelę virš žvakės liepsnos, metalas labai greitai įkaistų. Toks principas galioja ir degikliams. Tam tikros šildymo katilo dalys paskirsto degiklio šilumą ir perduoda ją į patalpą.
Šiuolaikiniai degikliai gali būti kelių rūšių. Ne vienerius metus juos parduodanti įmonė „Ollus“ siūlo mazutinius degiklius, skysto kuro degiklius ir dujinius degiklius. Kiekvienas iš jų skiriasi techniniais parametrais – galia, efektyvumu, funkcionalumu, valdymo galimybėmis, techniniais reikalavimais – tad juos prieš įsigyjant degiklį reikėtų atidžiai išanalizuoti.
Trumpai pristatant kiekvieną iš degiklių rūšių galima pasakyti, kad mazutiniai degikliai paprastai komplektuojami su automatinėmis sistemomis, kurios leidžia nesunkiai valdyti kuro padavimo, uždegimo bei degimo procesus, nustatyti katilo temperatūrai geriausią režimą, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą ir karšto vandens ruošimo procedūras. Skysto kuro degikliai yra visiškai automatizuoti, gali veikti tiek su atmosferiniu, tiek su turbo kaminu ir puikiai tinka seno modelio šildymo sistemoms. Jų išskirtinumas – profilaktika pakanka pasirūpinti tik kartą per metus, prieš šildymo sezoną. Veikiausiai ši savybė ir nulėmė jų didelį populiarumą Lietuvoje. O dujiniai degikliai skiriasi savo veikimo principu – deginama ne pati mediena, o tik iš jos išsiskiriančios dujos. Šiems degikliams reikalingos geros kokybės malkos ir atidesnė priežiūra.
Degikliais ir šildymo sistemomis prekiaujančios įmonės „Ollus“ atstovas teigė, jog išsirinkti degiklių rūšį nieko neišmanančiam žmogui gali būti nelengva užduotis, todėl toks klientas visada sulaukia specialistų pagalbos. „Mes visada linkę patarti, pakonsultuoti, parekomenduoti ir padėti išsirinkti ne tik tinkamiausią, bet ir geriausią variantą“, – sakė įmonės „Ollus“ atstovas, kurių degiklių asortimentą galima apžiūrėti Sildyk Pigiau.
Kaip pasirinkti degiklį?
Rinkdamiesi degiklius, atsakykite į kelis esminius klausimus:
- Kokio galingumo degiklis reikalingas? Labai svarbu, kad degiklis pajėgtų apšildyti visą reikalingą plotą.
- Ar pasirinkto degiklio galia dera su katilo galia? Katilas savo pajėgumų nepakeis, o degiklio sukurtas šilumos perteklius pateks į kaminą, tad investuoti į galingą degiklį, kai katilas nėra galingas – klaidingas pasirinkimas.
- Kokių degiklio techninių parametrų pageidaujate? Įvertinkite degiklio slėgį, minimaliąją galią, įtampą, oro srautą, bendrą įrenginio galią, naudojamo kuro rūšį ir sąnaudas – tai labai svarbūs degiklio parametrai, nuo kurių priklauso bendras įrenginio funkcionalumas.
Tik tinkamai pasirinkus degiklį, galima gauti maksimalią jo naudą. Mūsų parduotuvėje – modernūs ir kokybiški degikliai, kurių degimas švarus, o namuose – užtikrinta šiluma.
Kokios problemos gali kilti su degikliais ir kaip jas spręsti?
Problemos dažniausiai kyla dėl to, kad degikliai neveikia tokia galia, kokia turėtų. Taip neretai nutinka, kai dulkės ir nešvarumai užkemša tam tikrus degiklio komponentus ir neleidžia jam sklandžiai veikti. Dėl to gali sumažėti viso katilo veiklos efektyvumas: jam reiks daugiau laiko, kad prišildytų patalpas. Be to, tokie trikdžiai gali neigiamai paveikti ir kitus šildymo sistemos komponentus, padidinti mėnesines sistemos eksploatavimo išlaidas. Jei problema nebus sprendžiama laiku, tai gali sukelti rimtesnį gedimą ir daug brangesnį remontą.
Specialistai rekomenduoja periodiškai atlikti profilaktinius priežiūros darbus, tuomet degikliai turėtų veikti sklandžiai ir ilgai.
Kodėl verta investuoti į kokybiškus degiklius?
Priežasčių, kodėl verta įsigyti kokybiškus degiklius, yra ne viena: švarus degimas, komfortiška šiluma namuose, funkcionalumas (pritaikomas įvairioms šildymo sistemoms), ekonomiškumas, greitas atsiperkamumas. Specialistų teigimu, tokios šildymo sistemos atsiperka maždaug per 2–3 metus, priklausomai nuo patalpos dydžio bei statinio energinės klasės. Be to, šiuo metu modernūs degikliai – pigiausias šildymo būdas.
https://sildykpigiau.lt/degikliai/