Kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Ją 1992 metais inicijavo Jungtinių tautų Generalinė asamblėja. O štai Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 metų. Bendrovės ,,Kauno vandenys” specialistai šiemet UNESCO globojamą Pasaulinę vandens dieną minėjo kaip niekada aktyviai – net kelias dienas. Apie vandens svarbą žmogui patirtimi dalintasi ne tik su moksleiviais, bet ir su studentais.
A. Stulginskio universiteto vadovai mielai sutiko svečius Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultete, o minint Pasaulinę vandens dieną apie vandens svarbą ir kokybę studentams pasakojo bendrovės ,,Kauno vandenys” laboratorijos vedėja Ramunė Vimbarienė. Pasak laboratorijos vedėjos – vanduo iš čiaupo atitinka visus keliamus reikalavimus ir neabejotinai yra tinkamas vartoti.
Iš gręžinių išgaunamame vandenyje yra magnio bei kalcio taip reikalingų žmogaus organizmui medžiagų. Iš gelmių išgaunamame vandenyje nėra nitratų, nitritų ir kitų medžiagų, kurių pasitaiko paviršiniame vandenyje ir kurios gali būti žalingos sveikatai. Kaunas turi 4 gręžinius kurių gylis yra nuo 19 iki 70 metrų, todėl geriamo vandens kokybė yra garantuota, o vandens mėginiai iš šių gręžinių imami kiekvieną dieną.
Žiniomis apie Kauno nuotekų valykloje įdiegtas technologijas dalinosi dr. Jonas Matulevičius. Studentams pristatytas ir naujausias filmas apie nuotekų valyklą bei dumblo tvarkymą. Universiteto šeimininkai – studentai buvo gan žingeidūs, vien tik specialistų pasakojimu neapsiribojo, klausimai buvo užduodami vienas po kito. A. Stulginskio universiteto studentai pakviesti atlikti praktiką Kauno nuotekų valykloje ir iš arčiau susipažinti su visu procesu.
Kauno Kovo 11 – osios gimnazijos 1 – 11 klasių moksleiviai taip pat turėjo proga sužinoti, kokią reikšmę vanduo turi gamtai, žmogui, kokį vandenį šiandien vartoja kauniečiai.
Patys mažiausieji ne tik išklausė pasakojimo apie vandenį, bet ir su didžiuliu susidomėjimu žiūrėjo animacinį filmuką ,,Lašelio kelias”. Tuo Pasaulinės vandens dienos paminėjimas nesibaigė, I – V klasių moksleiviams teko savo žinias pademonstruoti ir konkurse, o už triūsą ir išmintį sulaukti puikių bendrovės ,,Kauno vandenys” paruoštų dovanų.
„Bet kas, kuris išspręs problemas, susijusias su vandeniu, vertas dviejų Nobelio premijų – vienos už taiką, kitos – už mokslą” Džonas F. Kenedis
Šaltinis: kaunovandenys.lt