Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė San Diege (JAV) susitiko su pasaulinio lygio gyvybės mokslų bendrovės „Dexcom“ vadovais ir pristatė Lietuvos pajėgumus mokslinių ir klinikinių tyrimų srityse.
„Pakvietėme „Dexcom“ plėsti savo investicijas Lietuvoje, kurios galėtų būti susijusios su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra bei klinikiniais tyrimais. Lietuva ypač pažengusi klinikiniams tyrimams skirtos infrastruktūros srityje, be to, turime aukštos kvalifikacijos specialistų. Tai rodo ir naujausias IMD talentų reitingas, kuriame Lietuva užima 23 vietą tarp 64 šalių“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Susitikimo metu ministrė „Dexcom“ įmonės vadovams pristatė Lietuvos progresą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje. Mūsų šalyje veikia 4 universitetai, kurie specializuojasi farmacijos ir biotechnologijų srityje. 10 mokslo slėnių sėkmingai plėtojamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas, o 5 klinikinėse ligoninėse galima profesionaliai atlikti klinikinius tyrimus. Taip pat Santakos slėnyje Kaune veikia 9 mokslinių tyrimų institutai, siūlantys pažangias medicinos technologijų, nanotechnologijų ir robotikos paslaugas.
Bendrovė „Dexcom“ Vilniuje yra įsteigusi verslo paslaugų centrą, kuriame šiuo metu dirba apie 400 aukštos kvalifikacijos specialistų. Ji kuria ir visame pasaulyje platina diabeto stebėsenos ir kontrolės priemones.
„Dexcom“, kurios būstinė yra San Diege, Kalifornijoje, veikia visoje Europoje ir dalyje Azijos ir Okeanijos regiono. Įmonė, kuri tapo diabeto priežiūros technologijų lydere, suteikia galimybę žmonėms realiuoju laiku kontroliuoti savo sveikatą, naudojant naujoviškas nuolatinio gliukozės stebėjimo sistemas.
Atsižvelgdama į vartotojų, slaugytojų ir paslaugų teikėjų poreikius, „Dexcom“ siekia supaprastinti ir pagerinti diabeto valdymą visame pasaulyje. Bendrovė visame pasaulyje yra įdarbinusi beveik 10 tūkst. darbuotojų.