Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo 32 metų klaipėdietis pripažintas kaltu dėl labai didelio kiekio kanapių auginimo, neteisėto disponavimo šiomis narkotinėmis ir psichotropine medžiaga bei dėl neteisėto svetimos elektroninės mokėjimo priemonės ir jos tapatybės patvirtinimo duomenų įgijimo, laikymo ir panaudojimo. Asmuo anksčiau jau 8 kartus teistas už įvairius nusikaltimus, įskaitant vagystes, plėšimus, sukčiavimą, melagingų parodymų davimą.
Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, jį atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.
Bylos duomenimis, klaipėdietis, veikdamas bendrininkų grupėje su jau nuteistu asmeniu, savo sieninėje spintoje, neteisėtai augino labai didelį kiekį kanapių. Jis specialiai įrengė patalpą ir pritaikė ją kanapėms auginti. Kaltinamasis sumontavo ventiliatorius, lempas, vandens kokybės matuoklius ir kitą būtiną įrangą. Jis siekė pagaminti ne mažiau kaip 2,9 kg kanapių. Policijos pareigūnai, atlikę kratas, rado apie 2,9 kg kanapių antžeminių dalių.
Be to, klaipėdietis kartu su bendrininku laikė daugiau kaip 600 g kanapių dervos, suskirstytos į 67 paketus, ir apie 0,4 g psichotropinės medžiagos – tetrahidrokanabinolio mišiniuose. Supratę, kad policija tuoj pateks į butą, jie bandė bėgti – iš 14-ojo aukšto leidosi balkonų turėklais, tačiau su savimi nešamus paketus su daugiau kaip 600 g kanapių dervos – pametė. Policijos pareigūnai ją rado ir paėmė.
Nuteistasis taip pat pripažintas kaltu dėl neteisėtų veiksmų su svetima elektronine mokėjimo priemone. Nustatyta, kad kalėdamas Pravieniškių pataisos namuose, socialiniuose tinkluose jis susipažino su mergina ir apgaule gavęs jos asmens tapatybės dokumentų kopijas, neteisėtai sukūrė sąskaitas „Paysera“ platformoje. Naudodamasis šiomis sąskaitomis, atliko mokėjimus, pervedimus ir neteisėtai užsisakė mokėjimo kortelę merginos vardu. Tokiu būdu jis atliko net 91 finansinę operaciją.
Baudžiamąją bylą nagrinėjant teisme, kaltinamasis pabėgo ir slapstėsi Vokietijoje, tačiau buvo surastas ir pargabentas į Lietuvą. Nuosprendžiu klaipėdiečiui paskirta subendrinta 11 metų ir dešimties dienų laisvės atėmimo bausmė. Paskirtos bausmės vykdymo asmuo laukia suimtas.
Šis teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.