Visi žinome, kad kai žmogui trūksta vitaminų, mineralinių ar maisto medžiagų, gali nusilpti imunitetas, žmogus gali pradėti dažniau sirgti, taip pat gali susilpnėti plaukai, nagai, pakisti oda. Tad pamanę, jog mūsų organizmui gali trūkti kokių nors medžiagų, skubame į vaistinę įsigyti maisto papildų. Kaip mums, taip ir mūsų augalams gali trūkti mineralinių medžiagų, jie gali imti vangiai augti, suktis ar ruduoti jų lapai, nesubrandinti vaisių. Tai gali būti ženklas, jog metas patręšti savo augalus.
Trąšos, kurių reikia jūsų augalams
- Prekyboje gausu įvairios paskirties trąšų, skirtų įvairių grupių augalams. Taip pat žinotina, kad skirtingiems augalams reikalingos dirvos rūgštingumas skiriasi. Reikalingų dirvos substratų ir trąšų patogu išsirinkti ir įsigyti internetu.
- Nors prekyboje gausu universalių trąšų, jos nebūtinai tiks visiems jūsų augalams. Augalams reikalingi skirtingi mineralai ir juos naudoti gali tekti nevienodu metu. Todėl, jei nenorite gilintis į įvairių trąšų sudėtį, galite rinktis trąšas skirtas jūsų norimiems tręšti augalams:pomidorams, braškėms, šilauogėms ar spygliuočiams.
- Trąšas taip pat galime rinktis ir pagal tręšimo tikslą. Parduotuvėse rasime trąšų augalų šaknims stiprinti, derlingumui didinti ir kitokių. Tad pravartu pardavėjui pasakyti kokiu tikslu norite tręšti ir jis rekomenduos tinkamiausias trąšas.
- Jei esate pažengęs sodininkas, greičiausiai pagal augalo požymius suprasite, kokio konkretaus elemento gali trūkti jūsų augalams ir be vargo galėsite įsigyti šio elemento sudėtyje turinčių trąšų.
- Visuomet laikykitės ant trąšų pakuotės nurodytų naudotinų normų. Atminkite, kad per didelis trąšų kiekis gali ne tik nepadėti augalams, bet ir juos pražudyti.
- Saikingai naudokitetrąšas skirtas gėlėms ar žydintiems augalams. Nors mes jų ir nevalgome ir chemikalai nepateks į mūsų organizmą, netinkamas preparato kiekis, užuot padėjęs, gali pakenkti.
- Laikykite trąšas ant pakuotės nurodytomis sąlygomis.
- Nedrįstantiems naudoti mineralinių trąšų, pravers organinės trąšos. Jų galėsite įsigyti patogiomis pakuotėmis.
Praturtinkime dirvožemį augalams reikalingomis trąšomis. Tačiau tai darykime ypač atsakingai. Atminkime, kad trąšos sudarytos iš cheminių elementų, kurie gali nevien padėti, bet ir pakenkti aplinkai.