„MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas prašo teismo netinkamais pripažinti žvalgybos surinktus duomenis.
Advokatas Simonas Slapšinskas dėl to pateikė skundą politinės korupcijos byloje, kurioje teismas jo ginamąjį visiškai išteisino. Išteisinimo gynėjas neskundžia.
„Mes Apeliacinio teismo prašome pripažinti, kad kriminalinės žvalgybos tyrimų metu gauti duomenys neatitinka įrodymams keliamų reikalavimų ir jie neleistinai buvo panaudoti baudžiamajame procese“, – BNS sakė S. Slapšinskas.
Pasak jo, nuosprendyje Vilniaus apygardos teismas labai išsamiai ir motyvuotai pasisakė dėl R. Kurlianskiui inkriminuotų nusikalstamos veikos epizodų, jog nebuvo padarytas joks nusikaltimas, tačiau kriminalinės žvalgybos klausimas liko neaptartas.
„Teismas labai daug dėmesio skyrė klausimui dėl Kriminalinės žvalgybos įstatymo nustatyta tvarka gautų duomenų vertinimo. Nors teismas padarė išvadą, kad kriminalinė žvalgyba vyko neproporcingai, tačiau kategoriškos išvados, kad kriminalinės žvalgybos metu surinkti duomenys yra gauti neteisėtai, teismas nepadarė“, – sakė R. Kurlianskio advokatas.
„Iš esmės nuosprendyje tuos duomenis vertino ir galiausiai pasisakė, kad galbūt buvo padaryti kriminalinės žvalgybos ir kitų teisės aktų, kiek tai susiję su proporcingumo taikymu ir kitomis garantijos, neatitikimais, tačiau galutinio teismo sprendimo tai neįtakojo“, – teigė jis.
Pasak advokato, jo kliento žvalgybinis tyrimas vyko 13 metų, tiek pat laiko Valstybės saugumo departamentas savo dokumentuose įrodinėjo, kad R. Kurlianskis kelia grėsmę ekonominiam saugumui.
„Kur gi yra ta riba, kada galima tęsti, o kada, visgi, reikia atsipeikėti ir sustoti – jeigu nieko nenustatė, tai galbūt nieko nėra“, – kalbėjo S. Slapšinskas.
Balandžio 19 dieną Vilniaus apygardos teismas išteisino visus kaltinamuosius „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje.
Kaltinimai dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo, buvo pareikšti buvusiam koncerno viceprezidentui R. Kurlianskiui.
Kyšininkavimu byloje buvo kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo frakcijos narys Vytautas Gapšys.
Eksliberalas Gintaras Steponavičius buvo kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.
Teismas taip pat išteisino kaip juridinius asmenis kaltintus „MG grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją.
Jie išteisinti kaip nepadarę veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.
Teismas patvirtino E. Masiulio ir R. Kurlianskio versiją, kad 2016 metais politikui degtinės butelio dėžutėje perduoti 90 tūkst. eurų buvo paskola, o ne kyšis.
Anot teisėjų, surinktų įrodymų nepakanka įrodyti, jog pinigus E. Masiulis paėmė už veikimą „MG grupės“ interesais.
Autorė Ingrida Steniulienė
BNS, Lietuvos naujienų skyrius