Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kauno tvirtovės parkas kviečia į sezono atidarymo šventę

  • 2023-05-04
  • Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Istorija, Kaunas, Kauno rajonas, Miestas

Kaip ir kiekvienais metais, kuomet iš fortų požemių peržiemoję išskrenda šikšnosparniai, Kauno fortai atveriami lankytojams. Jau tampa tradicija, kad sezono atidarymo šventę Kauno tvirtovės parkas organizuoja vis kitame objekte – taip kauniečiai ir miesto svečiai turi galimybę iš arčiau pažinti daugiau nei 200 hektarų apimančią tvirtovių sistemą. Šių metų sezono atidarymas įvyks pirmąjį gegužės šeštadienį Aukštojoje Fredoje, Lakūnų plente, kur šiandien įsikūrę Kauno tvirtovės būstinė ir dirbtuvės.

Sodas atminti garsiausius Lietuvos lakūnus

Lakūnų plentas – tai tik viena iš Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centrinių artilerijos sandėlių komplekso dalių. Tvirtovės laikotarpiu čia buvo tvarkomi pabūklai, o teritoriją perėmus Lietuvos kariuomenei įsikūrė šarvuočių rinktinės štabas ir tankų garažas. Veikė ir valgykla, kurios maistas patikęs pačiam Smetonai. Čia pat gyveno ir lakūnai, nes netoliese buvo karinės aviacijos teritorija: aerodromas, aviacijos dirbtuvės, kur savo lėktuvus kūrė, išmėgino ir remontavo garsiausi Lietuvos lakūnai: Gustaitis, Dobkevičius, Darius ir Girėnas. Sovietų okupacijos metais sandėliuose saugotas aviacinis kuras.

„Gegužės 6-ąją vyksianti šventė – tai puiki proga prisiminti, kad ši Aleksoto – Aukštosios Fredos – teritorija mena reikšmingus Lietuvos aviacijai tarpukario laikus. Neatsitiktinai, čia veikusių lakūnų garbei atidarymo renginyje bus įkurtas „Lakūnų sodas“, kuris sieks tapti vietos gyventojų ir miestiečių susibūrimo, istorijų apie praeitį, dabartį ir ateitį dalijimosi vieta, o Kauno tvirtovės parkui, kuris Lakūnų plente šiuo metu baigia įkurti atviras visiems dirbtuves, – puikia proga prisistatyti bei megzti dialogą su kaimynyste, susipažinti su aplinkiniais,“ – pasakoja vieno iš šventės organizatorių, projekto „T-Factor“ atstovė dr. Jūratė Tutlytė. Sode šventės metu bus įkurtos ir apsodintos lysvės, kurių puoselėjimu dalinsis vietos ir miesto gyventojai.

Megzti ryšius ir pažintis

Šiais metais Kauno tvirtovės parkas sezoną pasitinka su šūkiu Ateitis tampa vieta. Idėją įkvėpė kaimynystėje, Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parke, planuojamas vystyti inovacijų slėnis ir jungčių su juo paieškos. Tikimasi, jog darnumo ir bendradarbystės principais remiantis kuriamame parke bus vystomos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos, inovacijos, pritrauktos tarptautinės kompanijos. Taigi, tai išties turėtų būti vieta, kur kuriama ateitis. Šiame kontekste šalia esantis Kauno tvirtovės parkas įgauna dar gilesnę prasmę ir sieks tapti mediatoriumi tarp praeities ir ateities, mokslo ir kūrybos, svajonės ir realybės – vieta, kuri įkrautų ir įprasmintų naujai kuriamą teritorijos tapatybę. Štai kodėl visa šventės programa bus skirta pažinti istorijai ir apylinkėms.

Renginyje, kuriame laukiami visi Kauno miesto gyventojai ir svečiai, ne tik per įvairias veiklas bus tyrinėjama Kauno tvirtovė ir šalia esančios karinės aviacijos teritorijos istorija, bet ir kartu su profesionaliais gidais bei mokslininkais pažinsime turtingus vietos maršrutus ir bioįvairovę, išgirsime Kauno tvirtovės mitų ir legendų, vaišinsimės blynais, degustuosime ir sužinosime apie žolelių arbatų naudingąsias savybes, patirsime kavos ritualą, dalyvausime husaro aprangos pristatyme, augalų sodinimo dirbtuvėse Lakūnų sode ir klausysimės kvarteto „Gedimino Sapnas“ koncerto.

Mažųjų šventės dalyvių lauks speciali programa: kartu su personažu Gamčiu sužinos įdomių istorijų ir faktų apie fortus, atliks įdomias užduotis, žais orientacinį žaidimą „Gamtos QR kodai“ ir dalyvaus šikšnosparnių dirbtuvėlėse.

Vietos gyventojai į renginį kviečiami ateiti ir pasidalinti vietos nuotraukomis ar / ir prisiminimais – visi, kurie sutiks atsakyti į keletą klausimų bus vaišinami kava ir blynais. Šios istorijos vėliau bus įprasmintos menininkų ir kūrėjų – taip siekiama prisidėti prie vietos tapatybės saugojimo ir kūrimo.

Veikti ir kurti

Prieš daugiau nei 130 metų, nujaučiant Pirmąjį pasaulinį kartą, Kauną apjuosė fortai, kurių požemiai ilgiu nenusileidžia Laisvės alėjai, o sienos – Savanorių prospektui. Tvirtovę sudarė keli šimtai objektų (fortai, sandėliai, administracinės patalpos, kt.), kurių šiandien Kaune ir Kauno rajone likę daugiau nei 250.

Praradę gynybinę paskirtį fortai šiandien kuria naują tapatybę. Kauno tvirtovės parką sudaro I, II, III, IV, V ir VIII fortai, kairiojo Nemuno kranto centrinių artilerijos sandėliai ir dešiniojo Nemuno kranto parako sandėlis, bei kiti statiniai – tai daugiau nei 200 hektarų teritorijos. O dar kitaip, laisvo ploto iniciatyvoms – nuo šiuolaikinės kultūros iki verslo sumanymų.

„Mūsų tikslas – kurti susitikimo vietas. Kauno fortų dabartis – tai viešosios erdvės, pritaikytos lankymui, aktyviam laisvalaikiui ir kūrybai. Todėl šiais metais pristatysime ne vieną atradimą, sezono metu pakviesime pažinti pačius slapčiausius ir tik šiandien dienos šviesą pasiekiančius Kauno tvirtovės užkampius. Vienas iš jų, čia, Lakūnų plente, esantis tvirtovės artilerijos dirbtuvių ir sandėlių kompleksas, kurį sudaro net septyni parako sandėliai. Maršrutas ves šiek tiek daugiau nei du kilometrus, kurių metu lankytojai galės aplankyti statinius, prisiliesti prie autentiško akmenų grindinio, bei pasigrožėti gamta.

Beje, karštą vasaros dieną požemiai išties labai gerai atgaivina. Na, o ant dirbtuvių stogo bus įrengta apžvalgos aikštelė, kur nuo Fredos aukštumų lankytojai galės pažvelgti į augantį Kauną. Tad, neabejojama jog mūsų „fortukas“ tikrai taps traukos vieta, juk šiandien mes esame laisvės, kultūros ir bendruomenės tvirtovė. Ieškant naujų šio karinio paveldo panaudojimo galimybių svarbiausia žvelgti kūrybiškai ir nebijoti eksperimentuoti, todėl į Kauno tvirtovę bandome įtraukti pačias įvairiausias iniciatyvas. Svarbiausia, jog jos būtų darnoje tarp gamtos, žmogaus ir istorijos“, – sako Egidijus Bagdonas, Kauno tvirtovės parko direktorius.

Kauno tvirtovės parko sezono atidarymo šventė vyks gegužės 6 d., šeštadienį, 16.00–20.00 val. Lakūnų pl. 63B.

Renginys organizuojamas laikantis tvarumo principų, todėl esant galimybei šventės dalyviai kviečiami atsinešti savo puodelius ir lėkštes, kuriuos bus galima plauti čia pat esančiose Kauno tvirtovės parko dirbtuvėse. Pilna renginio: programa.

Organizatorių informacija

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Jau rugpjūčio 1 d. lauksime visų Kėdainių miesto parke, kuriame vyks didžiausias nemokamas giminių piknikas po atviru dangumi – „Gimininės”

Žiūrovai apie Kaune prasidėjusį festivalį „ConTempo“: „Skulptūriška, netikėta, organiška“

M. K. Čiurlionio koncertų centro projekto autorius Rolandas Palekas: „Kaunas yra vienareikšmis moderniosios Lietuvos centras“

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žeimių parapijoje paminėtas bažnyčios 120 metų jubiliejus ir Šv. Onos atlaidai

Rugpjūčio 3-osios orų prognozė Kaune: laukia giedra ir rami diena

Akcentas mokantis kalbų: kada jis trukdo ir kada visiškai ne?

Kaip pasirinkti kalbos kursus, kurie iš tiesų veikia? 5 Signalai, kad kursai bus laiko švaistymas

Rugpjūčio 3-iosios horoskopas: trims ženklams ši diena bus išskirtinė

Kelininkai toliau dirba po audros

Keptuvės plovimo gudrybės: kodėl vandens temperatūra svarbiau už kempinę

Pratybos „Kęstučio smūgis 26“

Kodėl Kaunas medžioja elektronikos inžinierius?

„Creditinfo Lietuva“: šiemet bankrutuojančių įmonių skaičius gali pasiekti 915

Rusijos agresijos prieš Ukrainą aktualijos

Rugpjūčio 2-osios orų prognozė Kaune: tarp giedro ryto ir vakaro – debesys

Per sprogimą Maskvos kavinėje žuvo mažiausiai 3 žmonės

„Visi valgė ir pasisotino“ (Mt 14, 20) XVIII eilinis sekmadienis

Rugpjūčio 2-osios horoskopas: vienam ženklui žvaigždės siunčia svarbų įspėjimą

Kauno grūdai

„Kauno grūdų“ vadovas: verslui šiandien nebepakanka būti tik mokesčių mokėtoju

„Kauno Žalgiris“ apgynė titulą

Jūsų daržo paslaptys: trys vietos, kur pomidorai ir agurkai augs kaip niekad gausiai

Nausėda prieš neteisėtus atėjūnus

Perseidų lietūs: kodėl šis reiškinys yra toks išskirtinis?

Kaip Rusija finansuoja agresiją

Kauno policija ieško dingusio žmogaus

Rugpjūčio 1-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

Rugpjūčio 1-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingas sprendimas

Lietuvos kurčiosios tinklininkės – Europos čempionės

Futbolas ir regbis Kaune bus?

Kaip išrinkti dovaną vyrui, kuri nenuvils? 

„Delfi“ perka skaitmeninės reklamos tinklą „Digital Matter“: kartu pasieks daugiau nei 1,6 mln. vartotojų

Plaunate uogas vos grįžę iš parduotuvės? Sužinokite, kodėl tai didžiausia klaida

Šeštadienį Kėdainiuose rinksis giminės iš visos Lietuvos: Gimininių organizatoriai turi prašymą

 „TikTok“ mus seka nuolat?

Informacija dėl socialinių kortelių ir donacijų skyrimo 2026 metams

Vasariškos Kauno akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

Skaruliuose paminėti Šv. Onos atlaidai

Meras V. Tamulis apžiūrėjo mieste ir rajone vykdomus darbus

Penki jaunieji Lietuvos penkiakovininkai pateko į pasaulio čempionato finalus Kaune: ryškiausiai sužibėjo Liutauras Valeika

Savaitgalį Kaune galime sulaukti lietaus ir perkūnijos (video)

Vasaros vakarienė: vietnamietiška grilyje kepta kiauliena su ryžių makaronais (Bún chả)

JAV bando sistemą „Dievų plaktukas“

Liepos 31-osios orų prognozė Kaune: kaitra ir debesuota popietė

Ringaudų Jonė – 700-asis Kauno rajono kūdikis

Prieš 35 metus sovietai įvykdė Medininkų žudynes

Lietuva pasirinko poziciją UEFA ir FIFA kare

Liepos 31-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno verslui trūksta biurų

Pagerbti Kauno šimtukininkai ir jų mokytojai

Kurtinaitis žada rinktinėje turėsiantis žalgiriečių bei bent vieną NBA žaidėją

Futbolo kamuolys

UEFA  meta pirštinę FIFA

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl Prunskienės mirties

Kazio Girniaus ligoninė

Kaune tęsiama K. Griniaus ligoninės plėtra

Sukurtas degalų kainų žemėlapis

DAUMANTO LEVO TODESO PARODA: MOZĖS KLAJONĖS

Kauno rajono mokinių maitinimo patirtis sudomino Čekijos partnerius

Vasaros skonis: lenkiški mėsos kukuliai kreminiame krapų padaže

Kodėl matcha tapo populiari alternatyva kavai?

Liepos 30-osios orai Kaune: po migloto ryto laukia giedra ir šilta diena

Istorinio Kurhauzo atgimimas

Kauno policija ieško šių moterų

Kauno rajonas skaitmenizuojamas

Rusijos raketa Kryvyi Riho mieste nužudė 6 žmones

Liepos 30-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės siunčia svarbų perspėjimą

Lietuvos ir Kinijos santykiai – kokie jie yra iš tikrųjų?

Pokalbis apie seniausią profesionalų dramos teatrą Lietuvoje

Tolimas ledynas kelia grėsmę Lietuvos pajūriui: kas laukia Klaipėdos?

Saugumas vandenyje – atsakomybė, galinti išgelbėti gyvybę

Puikus Vilniaus rajono sporto centro bėgikų pasirodymas Lietuvos lengvosios atletikos čempionate

Jubiliejinis X Kretingos senosios muzikos festivalis prasideda!

Istorinio Kurhauzo atgimimas: duris atvers jau šį rudenį

Pažinkime Kauno modernizmą (video)

KAM siūlo naują karinių kontrmobilumo priemonių įgyvendinimo planą

Gong bao vištiena – greiti ir gardūs pietūs iš Sičuano

Interneto sukčiai išvogė 51,4 tūkst. eurų

Liepos 29-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

Kaune trūksta modernių biurų?

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

Emigrantai grįžta?

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

DHL perka „Venipak“ 

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

Sostinė ruošiasi audrai

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

Jau rugpjūčio 1 d. lauksime visų Kėdainių miesto parke, kuriame vyks didžiausias nemokamas giminių piknikas po atviru dangumi – „Gimininės”

2026-08-03

Žiūrovai apie Kaune prasidėjusį festivalį „ConTempo“: „Skulptūriška, netikėta, organiška“

2026-08-03

M. K. Čiurlionio koncertų centro projekto autorius Rolandas Palekas: „Kaunas yra vienareikšmis moderniosios Lietuvos centras“

2026-08-03

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

2026-08-03

Žeimių parapijoje paminėtas bažnyčios 120 metų jubiliejus ir Šv. Onos atlaidai

2026-08-03

Rugpjūčio 3-osios orų prognozė Kaune: laukia giedra ir rami diena

2026-08-03

Akcentas mokantis kalbų: kada jis trukdo ir kada visiškai ne?

2026-08-03

Kaip pasirinkti kalbos kursus, kurie iš tiesų veikia? 5 Signalai, kad kursai bus laiko švaistymas

2026-08-03

Rugpjūčio 3-iosios horoskopas: trims ženklams ši diena bus išskirtinė

2026-08-03

Kelininkai toliau dirba po audros

2026-08-02

Keptuvės plovimo gudrybės: kodėl vandens temperatūra svarbiau už kempinę

2026-08-02

Pratybos „Kęstučio smūgis 26“

2026-08-02

Kodėl Kaunas medžioja elektronikos inžinierius?

2026-08-02

„Creditinfo Lietuva“: šiemet bankrutuojančių įmonių skaičius gali pasiekti 915

2026-08-02

Rusijos agresijos prieš Ukrainą aktualijos

2026-08-02

Rugpjūčio 2-osios orų prognozė Kaune: tarp giedro ryto ir vakaro – debesys

2026-08-02

Per sprogimą Maskvos kavinėje žuvo mažiausiai 3 žmonės

2026-08-02

„Visi valgė ir pasisotino“ (Mt 14, 20) XVIII eilinis sekmadienis

2026-08-02

Rugpjūčio 2-osios horoskopas: vienam ženklui žvaigždės siunčia svarbų įspėjimą

2026-08-02
Kauno grūdai

„Kauno grūdų“ vadovas: verslui šiandien nebepakanka būti tik mokesčių mokėtoju

2026-08-01

„Kauno Žalgiris“ apgynė titulą

2026-08-01

Jūsų daržo paslaptys: trys vietos, kur pomidorai ir agurkai augs kaip niekad gausiai

2026-08-01

Nausėda prieš neteisėtus atėjūnus

2026-08-01

Perseidų lietūs: kodėl šis reiškinys yra toks išskirtinis?

2026-08-01

Kaip Rusija finansuoja agresiją

2026-08-01

Kauno policija ieško dingusio žmogaus

2026-08-01

Rugpjūčio 1-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

2026-08-01

Rugpjūčio 1-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingas sprendimas

2026-08-01

Lietuvos kurčiosios tinklininkės – Europos čempionės

2026-08-01

Futbolas ir regbis Kaune bus?

2026-07-31

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos