Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kokybiška partnerystė arba kaip rasti mėgstamą darbą? (Interviu)

  • 2017-05-03
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas, Naujienos

„Mes, „Vilnius Coding School“, tikime, kad Lietuvoje yra daug potencialių talentingų programuotojų, kurie gali tapti Lietuvos ir pasaulio IT lyderiais“, – taip prisistato IT mokykla, veikianti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Jaunatviški, veržlūs ir profesionalūs mokytojai pasiryžę kiekvienam mokiniui padėti suvokti ir išmokyti taikyti praktiškai pagrindinius programavimo principus, o baigusių mokymus čia niekas „nepameta“ – suteikia galimybę įsidarbinti pradedančiuoju programuotoju.

Lietuvos darbo birža džiaugiasi ne tik tuo, kad tokių įmonių Lietuvoje atsiranda vis daugiau, bet ir tuo, kad sėkmingai bendradarbiauja su „Vilnius Coding School“.

Apie įstaigos vertybes, absolventų sėkmę, galimybes ir bendradarbiavimą kalbamės su „Vilnius Coding School“ rinkodaros specialiste Dovile Palavinskaite.

– Kokios jūsų vadovaujamos įmonės vertybės ir tikslas? – paklausėme Dovilės.

– Mūsų tikslas – padėti žmogui pakeisti karjerą, jeigu jis tvirtai apsisprendė eiti programavimo keliu arba padėti apsispręsti, ar tikrai programavimas skirtas jam. Mes ne tik suteikiame programavimo mokymus, bet ir mentoriaujame tolesniame kelyje – padedame rasti praktikos vietą po mokymų, konsultuojame karjeros klausimais, organizuojame nemokamus informacinius renginius bei susitikimus su IT atstovais, padedame pasirašyti gyvenimo aprašymą. Projekto, kurį vykdome su Darbo birža, dalyviams, praėjusiems atranką, padedame rasti darbo vietą. Žinoma, ne visi ateina mokytis norėdami kardinaliai pakeisti savo gyvenimą – kai kuriems mokymų reikia darbui, kiti svajoja apie programuotojo darbą, bet nežino, ar tai jo kelias.


– Kaip vertinate bendradarbiavimą su Lietuvos darbo birža?

– Tikrai teigiamai. Manome, kad tai naudinga žmonėms, kurie šiuo metu neturi reikiamų kompetencijų tam, kad galėtų pradėti karjerą jiems įdomioje srityje. Kartu su Darbo birža įgyvendindami projektus suteikiame galimybę žmonėms išmokti programuoti nemokamai ir pradėti savo karjerą šioje srityje. Džiaugiamės, kad šis bendradarbiavimas padeda pritraukti daugiau mokinių, kurie yra motyvuoti mokytis, dirbti ir ieškoti savęs.

– Ar rekomenduotumėte Darbo biržos paslaugas kitoms įmonėms?

– Taip, ypač toms įmonėms, kurios ieško specialistų, motyvuotų žmonių, norinčių keisti savo karjerą, mokytis naujų dalykų bei siekti profesijos aukštumų. Kompanijoms, kurios ieško programuotojų, siūlome atkreipti dėmesį į „Vilnius Coding School” projektą, kurį vykdome kartu su Darbo birža. Dažnai įmonės ieško programuotojų, tačiau tikrai motyvuotų ir darbščių žmonių neranda. Šis projektas naudingas būtent ieškantiems motyvuotų programuotojų ir tiems, kurie nori pradėti programuoti ir siekti karjeros šioje srityje.

– Ar po mokymų studentai lengvai randa darbą?

– Didžioji dalis mūsų studentų po Darbo biržos finansuotų mokymų iš karto pradeda dirbti programuotojais. Galėtume suskaičiuoti mažiausiai 10 įmonių, kuriose dirba „Vilnius Coding School“ studentai, kitiems padedame susirasti praktikos vietą.

– Tikriausiai turite nemažai sėkmės pavyzdžių?

– Pirmoji Darbo biržos grupė Vilniuje mokymus baigė sausį, antroji – kovo pabaigoje. Per kelis mėnesius padėjome įdarbinti 10 žmonių. Apie antrosios laidos sėkmės istorijas dar kiek ankstoka kalbėti, tačiau iš pirmosios galėtume išskirti absolventą Giedrių, kuriam padėjome įsidarbinti įmonėje „Visual and Softworks“. Tiek studentas, tiek įmonės atstovai labai patenkinti projektu.


– Kaip Giedrius pateko pas jus?

– Nuo mažens kompiuteriais domėjęsis vaikinas pasakojo, kad rinkdamasis specialybę pasuko kitu keliu, informatika liko tik hobis. Tačiau dirbant nekilnojamojo turto srityje vis tiek iškilo programavimo poreikis, kol galiausiai jis nusprendė prisiminti pagrindus ir pasimokyti papildomai. Giedrius pasakojo labai apsidžiaugęs, kai pamatė, kad „Vilnius Coding School“ siūlomus tinklapių kūrimo mokymus 100 proc. finansuoja Lietuvos darbo birža. Sėkmingai praėjęs atranką, vaikinas pradėjo savarankiškai mokytis ir laukė kursų pradžios.

– Kaip studentui sekėsi darbo paieškos?

– Žinau, kad Giedrius nerimavo dėl darbo, nes po šio projekto IT srityje būtina išdirbti bent pusę metų. Nesulaukus atsakymų iš įmonių, į kurias kreipėsi pats, Giedriui padėjo kolega Jevgenij Abdulajev, kuris pats bendravo su įmonėmis, pristatė projektą, jo sąlygas bei galimybes darbdaviui. Pasikalbėjęs su įmonės „Visual & Softworks“ vadove, Giedrius įsitikino, jog čia galės kurti pridėtinę vertę ir sėkmingai tobulėti, todėl gavęs darbą visa galva pasinėrė į mokymus.


– Gal žinote, kaip Giedriui sekasi šiandien?

– Žinau, kad reklamos agentūroje „Visual & Softworks“ Giedrius sėkmingai dirba iki šiol. Įmonės atstovė Dalia sakė, jog Giedrius dar atrankose pasirodė puikiai, todėl dėl jo likimo įmonėje nekilo jokių klausimų.


– Papasakokite apie savo kolektyvą. Gal turite tradicijų, vienijančių visą komandą?

– Mūsų kolektyvą visuose 3 miestuose (Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje) sudaro 9 nuolat dirbantys žmonės (vadovai, projektų vadovai, mokymų koordinatoriai) bei 23 lektoriai. Nors pagrindinis mūsų kriterijus – kokybiškų mokymų užtikrinimas, stengiamės lektoriams sudaryti geras sąlygas reikštis profesinėje ir kūrybinėje srityje. Įtraukiame juos į kūrybinį procesą, konsultuojamės strateginiais klausimais. Kartu švenčiame Kalėdas, planuojame vasaros laisvalaikį.

Dėkojame Dovilei už pokalbį ir bendradarbiavimą!

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

Šaltinis: ldb.lt

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

Ką kam žada žvaigždės?

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

Sukčiai veikia VMI vardu

Rusija moko prieš VPN

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

Ką kam žada žvaigždės?

Ekonominis karas tęsiasi

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

Kauno garbės piliečiai

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

Bibliotekų savaitė Kaune

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

Rusija toliau stalinizuojasi

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

Ką kam žada žvaigždės?

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

Ką kam žada žvaigždės?

Kaune šauta į buto langą

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

Popiežius prieš Trumpą?

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

Kauno policija ieško jų

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

Leonas XIV ragina laikytis taikos

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

Atsidarys baseinas Panemunėje

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Ką kam žada žvaigždės?

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

Samoškaitė

Samoškaitė neigia įtarimus apie LSDP šnipinėjimą

„Žalgiris” skelbia apie bilietus bei dovanas

„Žalgiris“ laimėjo prieš Paryžių

Lapėse surengtas tradicinis velykinis kvadrato turnyras

Sinoptikė: bus giedriau, bet vėsiau

Nausėda pasirengęs prisidėti prie Hormuzo sąsiaurio atidarymo

Netanyahu: Izraelis „dar nebaigė darbo“ prieš „Hezbollah“

Taisyti ar kurti iš naujo? Kaip priimti teisingą sprendimą dėl mobiliųjų aplikacijų kūrimo

Seimo Kultūros komitetas tęs LRT įstatymo pataisų svarstymą

Šeima

Rems šeimas valstybinėmis pensijomis?

Seime norima, kad gydytojai rezidentai dirbtų regionuose

Valdančioji koalicija keisis?

Estijos prezidentas Kaune

Orbanui kritus Slovakija lieka Rusijos pakalike

Skvernelis jau paliečiamas

Trys kvapai, trys erdvės: kaip sukurti dieną pagal aromatus

Tomas Čyvas

Grynieji patikimiau, o vagiama ir internetu

Vengrija

Valatka apie Orbaną

Atsidaro Garliavoje naujas prekybos centras

„YouTube“ sustabdė Trumpą pašiepiančius vaizdo įrašus 

LRT

LRT ieško būdų pateisinti išlaidavimą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno rajonas nutraukia šildymą

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

Ar Rusija puls Lietuvą?

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

Ką kam žada žvaigždės?

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

Kaune – strateginės reikšmės Lietuvai objektas

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno rajone mirusio kūdikio

Kauno rajone automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo dviratininkę

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

2026-04-23

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

2026-04-23

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

2026-04-23

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

2026-04-23

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

2026-04-23
Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

2026-04-23

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-23

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

2026-04-22

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

2026-04-22
Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

2026-04-22

Sukčiai veikia VMI vardu

2026-04-22

Rusija moko prieš VPN

2026-04-22
Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

2026-04-22

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

2026-04-22

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-22

Ekonominis karas tęsiasi

2026-04-22

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

2026-04-22

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

2026-04-22

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

2026-04-22

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

2026-04-22

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

2026-04-21

Kauno garbės piliečiai

2026-04-21

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

2026-04-21

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

2026-04-21

Bibliotekų savaitė Kaune

2026-04-21

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

2026-04-21

Rusija toliau stalinizuojasi

2026-04-21

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

2026-04-21

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

2026-04-21

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

2026-04-21

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos