Vasara – itin audringas ir daug pramogų siūlantis metų laikas. Kaip ir kiekvieną vasaros savaitę, Kaunas pripildytas kultūros ir kviečiantis į įvairiausius renginius. Sužinokite, ką įdomaus galima nuveikti liepos 15–18 dienomis.
PIRMADIENIS, 07 15
Paroda „Lietuvos pėdsakai puslapiuose“, 10:00 – 18:00
„DesignLibrary“, K. Baršausko g. 59
„DesignLibrary“ kartu su Kauno apskrities viešąja biblioteka kviečia aplankyti kilnojamą leidinių parodą „Lietuvos pėdsakai puslapiuose“. Meno leidinių skyriaus parengtoje parodoje eksponuojami leidiniai iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo. Knygose atsispindi Lietuvos taikomosios dailės, architektūros ir fotografijos raida, eksperimentai ir naujos tendencijos per pastaruosius 29-erius metus: nuo nepriklausomybės atgavimo iki šių dienų.
Simonos Bareikytės parodos „JI[taškas]MOTERIS“ pristatymas
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D
Simona Bareikytė 2012 metais pradėjo modelio karjerą ir pozavo ne tik prieš fotoaparatus, tačiau ir skulptoriams, dailininkams bei menų studentams, o tai leido jai atrasti savo pačios kūrybinius gebėjimus, kurie atsiskleidžia fotografijos ir koliažo terpėse.
„Kaunas Piano Fest“: Elzės Fedorcovaitės ir Iain Clarke koncertas, 19:30
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5
Penktame „Kaunas Piano Fest“ dalyvių koncerte skambės P. Hindemith’o, F. Liszt’o, F. Chopin’o, M. Ravel’io, W. A. Mozart’o, S. Barber’io kūriniai, o juos atliks du talentingi pianistai iš Lietuvos bei Škotijos. Pianistė Elzė Fedorcovaitė yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatė Lietuvoje ir užsienyje. Jau būdama penkiolikos metų, pianistė debiutavo su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lvovo kameriniu orkestru bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoniniu orkestru. Elzės koncerto partneris – pianistas Iain Clarke yra nugalėjes tokiuose konkursuose, kaip „Moray Piano competition in Elgin“, „RCS Beethoven Prize“, „RCS Gilbert Innes Prize“ bei „JRCS Concerto competition“. Praeitais metais jis pelnė daugybę prizų Glazgo muzikos festivalyje, įskaitant pirmąją vietą „Piano Premier“ kategorijoje.
ANTRADIENIS, 07 16
„Kaunas Piano Fest“: Atvira diskusija su pianiste Olga Kern, 13:15
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Didžioji salė, Kęstučio 85
Rusų-amerikiečių pianistė Olga Kern yra pripažinta viena ryškiausių savo kartos atlikėjų. Ji buvo pirmoji moteris per trisdešimt metų, pelniusi istorinį aukso medalį tarptautiniame Van Cliburn pianistų konkurse, Fort Worth mieste, Teksase. 2017 metais Olga Kern buvo apdovanota prestižiniu Ellis Salos garbės medaliu. Šiuo medaliu yra apdovanoti tokie žmonės kaip amerikiečių aktyvistė Rosa Parks, inžinierius Buzz Aldrin, rašytoja Coretta Scott King ir aukščiausiojo teismo teisėja Sandra Day O’Connor. Šio garbės medaliu apdovanojami Amerikos piliečiai, kurie palaiko JAV kultūrines vertybes kaip toleranciją, įvairumą, patriotiškumą. Visų norinčių dalyvauti diskusijoje su O. Kern festivalis lauks Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Renginys anglų kalba.
„Romuvos“ lauko kinas. „Floridos projektas“, 22:15
Nemuno sala (prie „Žalgirio“ arenos“)
Filmo „Floridos projektas“ veiksmas nukelia į šalia greitkelio esantį motelį Floridoje, visiškai šalia „Disney World“ pramogų parko. Čia su maištinga mama Hali gyvena šešiametė Muni. Jos mėgaujasi kiekviena diena „Magiškoje pilyje“, kurią prižiūri jautrus ir rūpestingas vadybininkas Bobis, kurį suvaidinęs Willem Dafoe už šį antraplanį vaidmenį buvo nominuotas „Oskarui“.
TREČIADIENIS, 07 17
Kaunas piano fest: Paskaita „M. K. Čiurlionio pasaulis. Garsas, spalva, žodis“, 13:15
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Didžioji salė, Kęstučio 85
Paskaitą pristato lektoriai – Sonata ir Rokas Zubovai. Sonatos ir Roko Zubovų fortepijoninis duetas gimė 1997 metais. Duetas koncertavo daugybėje pasaulio šalių, o taip pat Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Biržuose, Panevėžyje ir daugelyje kitų Lietuvos miestų, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose. Šiame susitikime muzikantai pristatys M. K. Čiurlionio paveikslus ir atliks jo muziką. Renginys anglų kalba.
Ekskursija „Černobylis. Kaunas“ autobusu, 18:00
„Kaunas IN Tourism“, Rotušės a. 15
„Kauno mieste kamera gali suktis 360 laipsnių kampu, nes tai išties kinematografinis miestas“ – kalbėjo vieno iš skambiausių kada nors Lietuvoje filmuotų kino projektų „Černobylis“ režisierius Johan Renck. Būtent dėl čia atrastų unikalių lokacijų Kaunas ir jo apylinkės 2018 metais buvo pasirinktos filmuoti pagrindines kino juostos „Černobylis“ scenas, o visą serialą ėmėsi prodiusuoti visame pasaulyje žinoma kompanija „HBO“. Ekskursijos metu gidas Linas Daubaras kvies pasiklausyti netikėtų istorijų apie milijonus žiūrovų sudominusio mini serialo kūrimą, o dalyviai turės progą apžiūrėti tris miesto vietas, kurios pernai tapo filmavimo aikštelėmis.
Foto: Mantas Zinkevičius
Pažaislio liepų alėjos vakarai. Sauliaus Petreikio koncertas, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31
Saulius Petreikis – vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertai stebina gebėjimu sujungti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Kartu su Sauliumi muzikuos: Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Donatas Petreikis (gitara, saksofonas), Vytautė Pupšytė (solistė), Jeppe Rene Veje Bredahl (būgnai), Kęstutis Pavalkis (klavišiniai) ir Domas Žostautas (bosinė gitara).
Akordeonisto Algirdo Vaičaičio koncertas, 19:00
Kauno Evangelikų Liuteronų Šventosios Trejybės bažnyčia, Muitinės g. 8A
Akordeonistas Algirdas Vaičaitis – daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas ir diplomantas, įvairiausių festivalių ir koncertų dalyvis. Muzika Algirdui – laisvalaikis, meilė bei gyvenimo tikslas. Akordeono virtuozas niekada neatsisako pasidalinti savo atliekama muzika su klausytojais, nes kiekvienas koncertas jam – žingsnis link svajonės. Šio koncerto metu klausytojų lauks J. S. Bacho, A. Pribilovo, J.Štrauso, A. Vivaldi, V. Gruševskio ir kitų kompozitorių kūriniai bei populiariosios, daugumai gerai žinomos, muzikos melodijos.
„Romuvos“ lauko kinas. „Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“, 22:15
Nemuno sala (prie „Žalgirio“ arenos“)
Chaene (Ispanija) alyvuogių aliejus ne tik esminis maisto ingredientas, bet ir gyvenimo būdas. XXI a. čia įvyko alyvuogių auginimo revoliucija: iš Picual, anksčiau tinkamai neįvertintos, tačiau neabejotinai embleminės krašto alyvuogės, šiandien spaudžiamas bene geriausias pasaulyje ypač tyras alyvuogių aliejus. Filme apie patirtus iššūkius kalba alyvuogių augintojai ir garsūs šefai, kurie revoliuciją mato iš gastronomijos ir vartojimo perspektyvos.
KETVIRTADIENIS, 07 18
Kūrybinio rašymo dirbtuvės: „Žvėris Centre!“, 18:00
Ramybės parkas (prie Roberto Narkaus – Bienalės – Priklausomybės paviljono)
„Perduodamos mums, istorijos atitrūksta nuo laiko ir vietos, praranda ištakų savitumą, bet įgyja esmių grynumą, būtį tik savimi. Iš to išplaukia, kaip mėgstame sakyti, nors nežinome, kas yra tas, iš ko kažkas išplaukia ar išplaukė, šios istorijos tampa tuo, ką žinome, ką suprantame ir kas esame, o gal turėtume sakyti, kuo tapome ar turbūt galime būti.“ – rašė S. Rushdie. „Kaunas Europos kultūros sostinė“ 2022 kviečia užrašyti ir paleisti į gyvenimą Centro ir Žvėries istorijas – nes jos, gyvenančios mūsų galvose, namuose ir pokalbiuose, vertos būti užrašytomis į pasakojimus, kuriuos skaitys ateities kartos.
12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „99 metrai“, 21:00
Kauno Geležinkelio Stotis, M. K. Čiurlionio gatvė 16
Laukimas – būsena, pažįstama visiems keliaujantiems. Jis apkabina maloniu jauduliu arba smelkiasi gąsdinančiu nerimu. Ką reiškia laukti vienam ir kaip atrodo nežinomybė laukiant naujo ir nepažįstamo Lietuvoje, Europoje, Pasaulyje? Šįkart Kauno bienalė siūlo ne fizinę, o idėjinę ir atminties kelionę, o galutinė jos stotelė – globalus atsakymas į dar neužduotą klausimą. Ketvirtadienio vakarą Kauno geležinkelio stotyje vyks ir menininkės Ingos Galinytės performanso „Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu“ II dalis. Menininkė kvies Kauno miesto gyventojus ir jo svečius susitikti ant reflektyvios platformos – visiems bendros erdvės, kur nematomais ryšiais susietos asmeninės ir gimtojo miesto istorijos įgautų galimybę gyti.