Dabartiniai keliolikmečiai – tie, kurie 2022-aisiais, kai Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine, bus jau suaugę. Būtent tam, kad kuo daugiau dabartinio jaunimo norėtų likti Kaune, čia studijuoti, dirbti ir turėti įtakos procesams savo mieste, skirta viena „Kaunas 2022“ programų „Kylantis Kaunas“. Jos kūrėjai savo ruožtu Kauno ir Kauno rajono mokiniams jau antrus metus siūlo įveikti „Kauno iššūkį“.
„Kauno iššūkio“ metu Kauno ir Kauno rajono moksleiviai kviečiami įsitraukti į kultūros sostinės programos kūrimą, jiems suteikiamos galimybės tobulėti, jie skatinami įgyvendinti savo kultūrines, socialines, pilietines, verslo bei kitas iniciatyvas.
Pirmąkart antroji „Kauno iššūkio“ laida susitiko spalio 13 d. – keturiasdešimt jaunuolių susipažino „Kaunas 2022“ biure Laisvės alėjoje. Čia jie supažindinti su kultūros sostinės programomis, idėjomis ir vertybėmis. „Šia programa siekiame užsiauginti komandos narius, juos ne tik motyvuoti, bet ir suteikti praktinių įgūdžių, kad 2022-aisias jie galėtų įgyvendinti vieną mūsų programos dalių, gal net būti visiškai už ją atsakingi“, – neslepia „Kauno iššūkio“ koordinatorė Aurelija Prašmuntaitė.
Susitikime dalyvavęs „Saulės“ gimnazijos mokinys Andrius Resetnikovas išdavė apie „Kauno iššūkio“ programą sužinojęs iš savo draugės, kuri pastebėjo anketą socialiniuose tinkluose. „Pagrindinis tikslas, kurio siekiu – tai stiprinti darbo komandoje rezultatų kokybę“, – pasakojo vaikinas. Jis pastebėjo, kad jauniems žmonėms trūksta drąsos, o dažnas jo pažįstamas gana abejingas naujoms negirdėtoms iniciatyvoms.
Prie organizacinės „Kauno iššūkio“ komandos jau spėjo prisijungti viena pirmųjų programos absolvenčių – tai šiuo metu Kauno technologijos universitete komunikaciją ir informacijos valdymo technologijas studijuojanti Sandra Karnilavičiūtė, susižavėjusi „Kaunas 2022“ idėjomis ir komanda. Jos akimis, pirmasis susitikimas praėjo itin pozityviai. „Visi atrinkti dalyviai – energingi ir kūrybingi žmonės, kiekvienas atsinešė savo lūkesčių ir vizijų, jiems sieksiu perduoti įkvėpimą veikti ir toliau generuoti idėjas“, – sakė mergina, su nekantrumu laukianti šios kartos iššūkių pristatymų.
„Artimiausi mūsų planai – intensyvūs, jau netrukus leisimės į artimesnei tarpusavio pažinčiai skirtą žygį Kauno rajone, vėliau spalį dabartiniai „Kauno iššūkio“ jaunuoliai susipažins su programos alumnais, kurie pasidalys įžvalgomis, kaip geriau organizuoti darbą, papasakos apie kitas galimybes“, – pasakojo A. Prašmuntaitė.
Įveikę susipažinimo etapą „Kauno iššūkio“ dalyviai kibs į pirmąsias užduotis – tyrinės miestą ir ieškos sprendimų pačių identifikuotoms problemoms. Užduotis jauniesiems Kauno gyventojams parengė „Kaunas 2022“ programų „Fluxus Labas!“, „Modernizmas ateičiai“, „Dizainas visiems“ ir „Atminties biuras“ atstovai, taigi kartu būsimieji Kauno kūrėjai geriau pažins kultūros sostinės projekto idėją bei patys prisidės prie jos raidos.
Beje, tai, kokiomis nuotaikomis gyvena naujoji „Kauno iššūkio“ laida, jau netrukus galės įvertinti kiekvienas tuo besidomintis miestietis. Lapkričio 16 d. senamiestyje, M. Daukšos gatvėje, atveriama „Tempo erdvė“. Joje bus nuolat pristatomos veiklos įvairioms Kauno bendruomenėms.
KRS inf.