Šiuolaikinės elektrinės orkaitės yra saugesnės sveikatai nei dujinės, nes neišskiria dujų. Elektrinėje orkaitėje galima nustatyti temperatūrą, ją lengviau plauti bei galima išsirinkti iš daugybės stilingų ir gražių dizaino variantų.
Virtuvėje buitiniai prietaisai atlieka svarbų vaidmenį. Šiais laikais klientams prieinama gaminių įvairovė. Elektrinės orkaitės skiriasi savo funkcijomis ir dizainu, todėl išsirinkti tinkamą modelį tampa sunkia užduotimi. Elektrinės orkaitės turi savo pliusų ir minusų, konkretiems modeliams būdingų savybių ir dizainą, kurį lengva parinkti kiekvieno kliento skoniui. Šiame straipsnyje apžvelgsime orkaičių privalumus ir trūkumus bei patarsime, kaip išsirinkti elektrinę orkaitę.
Elektrinės orkaitės privalumai ir trūkumai
Elektrinė orkaitė yra patogi naudoti, ji idealiai tinka įvairaus sudėtingumo maisto gaminimui: nuo kasdienių patiekalų iki kulinarinių gėrybių. Prieš pasirinkdami orkaitę, turėtumėte išnagrinėti populiarių modelių apžvalgas ir sužinoti pagrindinius privalumus ir trūkumus.
Privalumai:
- Nereikia prijungti prie dujotiekio. Daugelyje daugiaaukščių namų nėra dujotiekio, todėl vienintelis būdas yra naudoti elektrinę orkaitę.
- Sveikatos sauga. Elektrinė orkaitė yra saugesnė už dujinę, nes nėra poreikio naudoti dujas. Be to, dirbdama elektrinė orkaitė neiškiria dujų, o tai reiškia, kad asmuo nepatirs galvos skausmo, net jei visi keturi degikliai yra įjungti.
- Patogi ir praktiška. Apžvalgos rodo, kad, skirtingai nei dujų modeliai, elektrinė orkaitė yra funkcionalesnė ir patogesnė. Be to, ją daug lengviau valyti.
- Lengva temperatūros kontrolė. Didelis privalumas yra tai, kad nėra poreikio nuolat stebėti temperatūros nustatymą. Šis procesas yra palaikomas automatiškai. Patiekalas įšyla tolygiai, o tai užtikrina greitesnį ir geresnį jo paruošimą.
Trūkumai:
- Sunkus montavimas. Jei šiuo klausimu neturite patirties, mažai tikėtina, kad galėsite patys įrengti elektrinę orkaitę. Čia jums reikės specialisto pagalbos. Be to, reikės iš anksto nutiesti specialų elektros laidų kabelį ir įrengti išleidimo angą, tinkančią didelėms apkrovoms.
- Elektros kaina. Dujos mūsų šalyje yra pigesnės už elektros energiją. Įrengus elektrines orkaites, komunalinių paslaugų mokėjimai gerokai padidės.
- Griežtas veiklos taisyklių laikymasis. Kadangi tokia orkaitė yra gana rimtas prietaisas, kuriam reikalingas didelis energijos suvartojimas, dirbant su juo reikia aiškiai laikytis instrukcijų. Tai dar kartą įrodo, kad plokštės, kabelio ir išleidimo lizdo montavimą turėtų atlikti specialistas, kitaip, jei netinkamai sumontuota, gali kilti gaisras ar elektros smūgis.
Techninės specifikacijos
Perkant buitinę elektrinę orkaitę, svarbu iš pradžių išnagrinėti apžvalgas ir įvertinimus, susipažinti su pagrindinėmis techninėmis charakteristikomis ir pasirinkti tinkamiausią modelį.
Matmenys
Elektrinės orkaitės dydis parenkamas priklausomai nuo šeimoje gyvenančių žmonių skaičiaus bei virtuvės dydžio. Išoriškai, ji turėtų atitikti interjero stilių ir tikti virtuvei.
Pirmiausia, turėtumėte atkreipti dėmesį į plotį. Pastatomos elektrinės orkaitės paprastai svyruoja nuo 180 iki 1900 mm. Tačiau standartiniais dydžiais laikomi 500–600 mm. Jei norite gaminti maistą dideliais kiekiais, galite pasirinkti 900 mm ar didesnį modelį.Tačiau, jei jūsų virtuvė yra itin nedidelė arba norite sutaupyti vietos, jums puikiai tiks indukcinės kaitlentės. Jos yra mažos ir neužima daug vietos bei greičiau įšyla.
Kitas svarbus parametras yra gylis. Paprastai jis lygus virtuvės baldų gyliui – 600 mm. Taigi, įranga nebus išsiskirianti iš bendro virtuvės vaizdo bei organiškai prisitaikys prie aplinkinės erdvės. Taip pat yra mažesnių elektrinių orkaičių. Jų dydis yra 500 mm ir dar mažesnis.
Renkantis tinkamą elektrinę orkaitę, turėtumėte atkreipti dėmesį į jos privalumus ir trūkumus. Tuomet, kai įvertinsite pliusus ir minusus, orkaitę rinkitės pagal technines charakteristikas. Jei elektrines orkaites norite įsigyti pigiau, apsilankykite internetinėje parduotuvėje pigu.lt.