Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Alpinistas Tadas Jeršovas po įveikto Everesto maratono: „Tai sunkiau nei kopti į kalną“

  • 2017-06-08
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas, Sportas, Žmonių istorijos

Keliautojas ir alpinistas Tadas Jeršovas, jau keletą kartų pasiekęs aukščiausias pasaulio viršukalnes gegužės pabaigoje tikriausiai tapo vieninteliu lietuviu, įveikusiu Everesto maratoną. Nuotykių klubo vadovas tikina, kad šiam iššūkiui ruošėsi bėgiodamas kalnuose, bet tai vis vien buvo vienas sunkiausių jo iššūkių.

Daugiau apie savo patirtį ir ištvermę, kurios reikalauja jo pomėgiai Tadas Jeršovas papasakos šeštadienį 13 val. „Žalgirio arenoje“ vyksiančiame „Citadele Kauno maratono EXPO“. Artėjant renginiui pakalbinome keliautoją.

Kaip sekėsi pirmasis „Everesto maratonas“?

Tadas Jeršovas. Asmeninė nuotr.

Maratonas įveiktas net ir sergant. Įspūdžiai labai geri, nors tenka pripažinti, kad tai buvo vienas sunkiausių projektų gyvenime. Įveikiau jį per 8 valandas ir 42 minutes. Bet čia svarbu ne greitis, svarbiausia buvo pasiekti finišą sveikam ir gyvam, pakeliui pafotografuojant ir pafilmuojant. Buvo tikrai sunku, bėgant 5 kilometrų aukštyje oro trūkumas tikrai stipriai jaučiasi. O dar reikėjo ne tik atsikvėpuoti, bet ir atsikosėti. Buvo tikrai nelengva. Bet kalnų grožis viską atperka. Jau galvoju kaip reikės grįžti sekančiais metais – ir jau atsirado norinčių prisijungti ir vykti į Everesto maratoną kartu.

Kiek laiko jūsų gyvenime tenka sportui ir fiziniam pasiruošimui. Visgi keliautojui tai turėtų būti svarbu? 

Norit tikėkit, norit ne – bet šiaip esu gyvenime pritingintis (juokiasi). Gyvenu dalinai Lietuvoje, dalinai Vokietijoje. Nors mano verslas yra Lietuvoje. Plius dar prisideda visos kelionės ir sportui lieka mažai laiko. Todėl bėgiojimas man idealus sportas palaikyti bent kažkokią formą kelionėms į kalnus ir kitiems aktyviems projektams.

Everesto maratonui ruošiausi kartu su „Neko trail runners“ bėgikais. Didelis ačiū treneriui Jonui Žakaičiui. Pradėjau aktyviau bėgioti 2016 spalio mėnesį. 2017 vasarį vadovavau ekspedicijai į aukščiausią Pietų Amerikos kalną Akonkagvą ( 6962 m). Ten buvau pasiėmęs specialius bėgimo batelius ir pabėgiodavau stovyklose  įvairiuose aukščiuose. Nuo 2800 iki 5500 metrų. Ten supratau, kad Everesto maratone bus ką veikti. Šiaip į bėgiojimą žiūriu kaip į pasiruošimą kalnams, jei į kalnus nevaikščiojau ir nevadovaučiau grupėms – nežinau ar bėgiočiau.

O kokiam sportui skiriate daugiausia dėmesio?

Tadas Jeršovas. Asmeninė nuotr.

Vasarą stengiuosi pasivažinėti dviračiais – bet kaip minėjau, paprastai laiko lieka tik prasibėgimui.

 

Tai visgi, kas Jums pasirodė sudėtingiau, bėgti maratoną, ar kopti į kalnus?

Į šitą klausimą sau jau atsakiau bėgdamas Everesto maratoną – jį bėgti tikrai sunkiau. Savaitę prieš maratoną įkopiau į 6119 m aukščio Lobuche East viršūnę Nepale – nuo šturminės stovyklos užtrukome 3 valandas ir 50 minučių, valandą pabuvome viršūnėje ir dar po kiek daugiau nei dveju valandų jau gėriau arbatą kalnų viešbutuke 4900 m aukštyje. Į Akonkagvą kopiant nuo 6000 m iki viršūnės yra apie 3 kilometrai kelio, juos kopiame 6-9 valandas – visai kitas tempas. Man asmeniškai į kalnus kopti tikrai lengviau.

 

Kiek valstybių jau teko aplankyti ir ar dažnai dalyvaujate bėgimo renginiuose?

Neskaičiavau valstybių. Bet nemanau, kad labai daug jų aplankiau. Bet dažnai lankausi tose pačiose. Dabar Nepale buvau 11 kartą, Argentinoje buvau 5 kartus, o Austrijos Alpėse gal kokį 20 kartų. Everesto maratonas man buvo pirmas oficialus bėgimo renginys užsienyje. Šiaip nesu aktyvus jų dalyvis. Paskutiniai mano bėgimai buvo su reklamine, didele kuprine Kauno ir Vilniaus maratonuose. Buvo tikrai smagu ir man, ir tikiuosi aplinkiniams.

 

Ar dažnai po svetimus kraštus tiesiog susiruošiate pabėgioti?

Keliaujant stengiuosi rytais pabėgioti  – pro įdomius objektus ar gražias vietas. Aš tai vadinu „sightrun“. Ir prasibėgi, ir kažką įdomaus pamatai, kol miestas ar džiunglės miega. Tiesa, specialiai pabėgioti nesu keliavęs. Bet, kaip minėjau, aš mėgstu prasibėgti pro kokias įdomias ar „must see“ vietas – taip sutaupau laiko ir pasikraunu energijos.

Everest Marathon 2017

O kas toliau?

Dabar, po susidomėjimo Everesto maratonu, galvoju pabandyti maratonus kitose įdomiose vietose. Tikslinuosi informaciją apie Kilimandžaro Tanzanijoje, Angkor Vato Kambodžoje ir kitus įdomius bėgimo renginius. Bandysiu suderinti tiek nuotykines keliones, tiek įdomius bėgimo renginius.

 

Penktasis „Citadele Kauno maratonas“ bėgikus susipažinti su miestu kvies birželio 11 dieną. Sportininkai rungsis „Citadele“ maratono, „Avitela“ pusmaratonio, „SDG“ 10 km, „Impuls“ 5 km, „Agathum“ šeimų bėgimo 1,5 km distancijose. Visų dalyvių laukia išskirtiniai medaliai. Renginio metu paaiškės Lietuvos maratono čempionato nugalėtojas.

Birželio 9-10 dienomis dalyvių laukia ir „Citadelė Kauno maratono“ EXPO. Įmonės „Agathum“ pristatomame renginyje asmeninėmis istorijomis ir patarimais dalinsis ne tik bėgimo profesionalai, Lietuvos olimpiečiai, bet ir kitų sporto sričių atstovai, žymūs žmonės. Kai kurie iš jų per savaitės treniruotes sukaupia 200 ir daugiau kilometrų, kai kurie jų tokį ir didesnį atstumą nubėga vienu ypu. Treti su bėgimu neturi daug bendro, tačiau jų ištvermė ir demonstruojama valia užgniaužia kvapą ir verčia žavėtis.

Daugiau informacijos – http://www.kaunasmarathon.lt/

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Rugpjūčio 13-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas dėl finansų

Tomas Navikonis / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Europos čempionate – rekordiniai lietuvių plaukimai

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eiga

Kodėl jūsų ledai šaldiklyje virsta akmeniu? Viena klaida, kurią daro daugelis

Mokslo metų startas Kaune: krepšinio pramogos, protmūšis ir įspūdingas koncertas

Renginių ciklas „(At)rask meną“ tęsiasi! Smagiausia šokių pamoka Kėdainiuose – jau šiandien!

Inovacijų agentūra kviečia registruotis į programą „Kūrybinio verslo pre-akceleratorius“

Adas Dambrauskas įsitvirtino Europos sprinterių elite

Kiniškas pomidorų ir kiaušinių troškinys – vasaros pietums per 15 minučių

Kauno maratono organizatoriams skirtas įspėjimas

Teismui perduota Kaune veikusio nelegalaus cigarečių fabriko byla

Rusijos propagandos taikinyje – Lietuvos gynybos politika

Seuta (Ceuta) „dar negrįžo į įprastą padėtį“

Rugpjūčio 12-osios orai Kaune: rytas giedras, diena – debesuota

FNTT:  kelios dešimtys tiekėjų nori atsiimti „Mere“ likusias prekes

Nemokamos sporto erdvės gryname ore

Dainiui Liutkui dvi OCR pasaulio čempionato bronzos

Istorinis vakaras Lietuvai – Rugilės Miklyčiūtės svajonių debiutas ir Ado Dambrausko įsitvirtinimas

Rugpjūčio 12-osios horoskopas: vienam zodiako ženklui – lemtingas sprendimas

Rekordą pagerinęs T. Navikonis – Europos čempionato finale

Šešiolikmečiai įveikė pirmąjį atkrintamųjų barjerą (video)

Įspūdingi lengvaatlečių startai Europos pirmenybėse

Marius Kundrotas

Tautininkų ideologas renkasi Tėvynės sąjungą

Paprasta gudrybė, padėsianti pamiršti dulkes: kaip išlaikyti grindis švarias visą savaitę

Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams – apie gaisrų prevenciją

Joninių slėnyje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas

Kauno šokio teatro „Aura“ direktoriaus atranka bus vykdoma pakartotinai

Tradicinė „Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

Šimtametė Genovaitė – per gyvenimą su darbu, daina ir šeimos šiluma

Gaivusis graikiškas apelsinų pyragas su filo tešla (Portokalopita)

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugpjūčio 11-16 d.

Pirma Europos čempionato diena: istorinis Simo Bertašiaus bėgimas

Rugpjūčio 11-osios orai Kaune: dieną pragiedrės, bet galimas trumpas lietus

Žolinė – savaitgalį: ką svarbu žinoti apie darbo laiką ir apmokėjimą?

Kaune sulaikyti du įtariamieji: narkotikai, automatiniai ginklai

Ieškomas nuo bausmės atlikimo besislapstantis vyras

Kauno klinikų dėka Milita žengė pirmuosius savarankiškus žingsnius

Dramatiškas vyrų estafetės finalas ir A. Savicko kova pusfinalyje

Parlamentaras Skvernelis atsidūrė ligoninėje

Rugpjūčio 11-osios horoskopas: trims Zodiako ženklams – neįtikėtinos sėkmės diena

Švedija skelbia sutrikdžiusi rusų žvalgybos operaciją

NATO naikintuvai praėjusią savaitę 5 kartus lydėjo Rusijos orlaivius

Titulą giną lietuviai – EČ finale su nauju Lietuvos rekordu

Karštis – ne kliūtis: vizažistė pataria, kokį makiažo pagrindą rinktis vasarai

Skelbiami Elektrėnų savivaldybės patvirtinti finansuojami projektai

Kvietimas teikti paraiškas papildomam konkursui pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2026–2028 metų veiksmų plano 2.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

Kauno investicijos į jaunimo užimtumą: nemokamos vasaros stovyklos vaikams

Žydintis Kaunas: miesto žaliosios erdvės spalvas dovanoja nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens

Vasaros skonio brusketos su vyšniniais pomidorais ir bazilikais

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

2026-08-17

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

2026-08-17

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

2026-08-16

Kaune degė trys automobiliai

2026-08-16

Plaukikų laimėjimai

2026-08-16

Lietuva visur Kanadoje

2026-08-16

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

2026-08-16

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

2026-08-16

„Viešpatie, padėk man!“

2026-08-16
teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

2026-08-16

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

2026-08-16

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

2026-08-15

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

2026-08-15

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

2026-08-15

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

2026-08-15

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

2026-08-15
R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

2026-08-15

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

2026-08-15

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

2026-08-15

Lietuviai varžysis dėl bronzos

2026-08-15

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

2026-08-15

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

2026-08-14

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

2026-08-14

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

2026-08-14

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

2026-08-14

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

2026-08-14

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

2026-08-14

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

2026-08-14

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

2026-08-14

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

2026-08-14

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos