Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Zapyškio seniūnaičių užmojai: kartu galima daug ką nuveikti

  • 2020-07-28
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas

Seniūnaičiai – svarbi savivaldos grandis, besidarbuojanti, beje, be jokio atlygio. Apžvelgus net ir vienos seniūnijos kelias seniūnaitijas akivaizdu, kad veiklos spektras – itin įvairus, o rezultatai priklauso ne vien nuo finansinių galimybių.

Ėmėsi senųjų kapinių

Zapyškio seniūniją iki šiol labiausiai garsina Zapyškio miestelis, tiksliau, greta Nemuno esanti gotikinė Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia ir šalia jos rengiami įvairūs kultūriniai, laisvalaikio renginiai, pavyzdžiui, Aitvarų festivalis.

Piliakalniais, alkakalniais nusėtoje seniūnijos teritorijoje – devyniolika kaimų su beveik 3 tūkst. gyventojų ir aštuonios seniūnaitijos. Kiekviena jų – su savomis bėdomis ir šviesuliais, stabdžiais ir iniciatoriais, viltimis, geradariais ir aktualijomis.

Vieni tokių iniciatorių, o neretai ir geradarių, – seniūnaičiai.

Kuro seniūnaitijos seniūnaitis Laimas Šileika su geranoriškais aplinkiniais gyventojais baigia tvarkyti apleistas Senąsias Kuro kaimo kapinaites. „Tvėrėme tvoras, statysime kryžių, jis dabar daromas. Aname šimtmetyje čia buvo laidojami Kuro kaimo gyventojai. Ir anksčiau buvo minčių imtis tvarkyti šias kapines. Mano noras toks buvo. Ir seniūnijos buvo noras, ir visų mūsų noras jas sutvarkyti“, – pasakojo L.Šileika.

Šiemet pasinaudojęs tuo, kad nebuvo žiemos, kad orai leido atlikti reikiamus darbus, nusprendė nebeatidėlioti.

„Susiorganizavome su kaimu ir sutvarkėme. Kurių prašiau į pagalbą, nė vienas neatsakė – visi atėjo. Dalį lėšų tvarkymui skyrė seniūnija. Medieną savo daviau. Ką reikėjo išpjovėme, paruošėme, nudažėme. Kaimo vyrai labai padėjo“, – vardijo entuziastas.

Kapinių teritorija – nemaža. Seniau dalį jų buvo aptvėrę miškininkai. Dabar bus aptvertos visos kapinės. „Atsekėme smetonines jų ribas, kaip buvo anksčiau. Dalis ribų matėsi, dalį nustatyti padėjo ir miškininkai”, – pasakojo L.Šileika. Užbaigtuvės planuojamos rugpjūtį.

Parūpino vandens

Lankantieji Braziūkų kaimo kapinėse palaidotus artimuosius jau gali lengviau atsipūsti – bendromis pastangomis ten atsirado vandens.

„Kai tapau seniūnaičiu, kreipėsi klebonas, sako: „Jau ketveri metai kaip žmonės neduoda ramybės – šulinyje nėra vandens.“ Pasitarėme su vietiniais gyventojais, kokie būtų jų norai. Siūlėme, kad vandenį pumpuotų elektros variklis, bet įvertinome, kad dažnai nebūna elektros, tad apsistojome ties hidropompa. Dabar žmonės patenkinti“, – pasakojo L.Šileika, seniūnaičiu esantis vos metus.

Šios kapinės vandeniu aprūpinamos jau nuo pavasario. „Mėginome savo jėgomis, nepavyko. Tada Alytaus įmonė, kuri mums padėjo tvarkyti, atvažiavo ir per valandą išgręžė, pastatė pompą. Žinoma, ne už ačiū, bet pritaikė didelę nuolaidą, suma išėjo nedidelė, ją apmokėjo seniūnija“, – dėstė seniūnaitis.

Kapus prižiūrintys gyventojai vandeniu anksčiau turėjo pasirūpinti patys – atsivežti iš namų. O ką daryti atvykusiems iš kitų miestų? „Nėra vandens – tragedija“, – ankstesnę situaciją apibūdino iniciatorius. Kai dabar pamatome, kad kapinėse prie vandens eilė stovi, vadinasi, jis buvo reikalingas ir pastangos nenuėjo perniek.

Nesitikėjo tokios gausos

Rudenį planuojama tvarkyti Senąsias Braziūkų kapines, kurios yra apleistos, apžėlusios krūmais. „To imsimės po visų darbymečių, nes dar bus tvarkomi keliai Braziūkuose. Bet čia jau seniūnijos darbas“, – sakė ūkininkas, auginantis avis ir pašarus joms bei grūdines kultūras.

Paklaustas apie švenčių rengimą, jis teigė, kad norintys smagiau praleisti laiką prisijungia prie Zapyškyje vykstančių renginių.

Anot L.Šileikos, visuose kaimuose yra bendruomeniškų žmonių, tačiau norinčių įsipareigoti ilgesniam laikui trūksta. Jį kandidatuoti į seniūnaičius paragino seniūnas, nebebuvo kur trauktis.

Jis kalbėjo, kad iniciatyvų, prašymų yra visoje seniūnaitijoje. „Žmonės kreipiasi iš visų kraštų. Vienur keliai blogi, kitur tai tas, tai anas. Buvo ir yra visokių reikalų“, – apibendrino L.Šileika ir pridūrė, kad prieš tapdamas seniūnaičiu klaidingai manė, jog ši veikla neatims daug laiko.

Sunkiai išvažiuojamus kelius savo ir seniūnijos jėgomis bando bent žvyruoti. Susisiekimas Kuro seniūnaitijoje yra opus dalykas, nes kaimai vienas nuo kito nutolę. Kiti skundai – dėl apžėlusių krūmų, kurie užstoja kelius.

„Negalvojau, kad bus tiek daug problemų, bet po truputį jas sprendžiame“, – sakė ūkininkas, didelę dalį laisvo laiko paaukojantis šiai visuomeninei veiklai.

L.Šileika ir anksčiau neatsisakydavo padėti aplinkiniams. „Aš ūkininkauju ir turiu technikos. Žiemą šitame krašte valau užpustytus kelius. Pažįstu visus žmones, žinau kiekvieną vienkiemį. Man nereikia nė gatvės pavadinimo. Pasako pavardę, kuris kelias, ir man jau aišku. Kelerius metus nebuvo tokių problemų, bet yra buvę metų, kai pradėdavo taip pustyti, kad ištisą parą neidavo iš traktoriaus išlipti – tiek buvo darbo“, – pasakojo jis.

Kova su barščiais

Jadagonių seniūnaitija garsėja Jadagonių kaimo Žolinės atlaidais, rengiamais jau daugiau nei dešimtmetį. Kasmet į juos susirenka ir vietinės šeimos, ir buvę gyventojai bei jų artimieji.

Šventė vyks ir šiemet. Ruošiamasi jai kolektyviškai. Dalis atlikėjų, muzikantų – vietiniai, kviečiami ir kaimo žmonėms patinkantys kolektyvai, atlikėjai iš toliau.

Šventę finansiškai paremia seniūnija, klebonija, tačiau darbu ar kaip kitaip prisideda ir vietiniai privatūs geradariai, tarp kurių ir seniūnaitis Vitas Peima. Jis pasakojo, kad iki šiųmečių atlaidų norėta paremontuoti Jadagonių koplyčią, prie kurios ir vyksta didieji susibūrimai.

„Praėjusį rudenį kalbėjome, kad pavasarį reikėtų tvarkyti koplyčią, bet žinote, kas atsitiko“, – V.Peima neslepia, kad karantinas sujaukė planus.

Be visų kitų einamųjų reikalų, šiuo metu seniūnaitis suka galvą, ko griebtis, kaip išnaikinti vis besiplečiančią Sosnovskio barščių plantaciją. Nuodingos piktžolės klesti ir per pastaruosius metus net padvigubėjo vieno gyventojo žemėje, plečiasi ir už jos ribų. V.Peima minėjo, kad situacija tik blogėja jau geras penkmetis.

„Niekas nepadeda, nes čia savininko reikalas. Žinau, kad ten niekas nieko nedarys, bet negalima taip visko palikti, tad mes galvojame, kaip padėti. Savininkas ne iš blogos valios nesitvarko, o dėl sveikatos būklės. Svarbiausia, ten neįmanoma įvažiuoti. Bandė įvažiuoti vienas mūsų ūkininkas su traktoriumi, įklimpo, neišvažiavo. Gyventojas sutinka įsileisti, jokių problemų nebūtų. Tik negalės susimokėti“, – kalbėjo seniūnaitis.

Barščių taip paprastai neatsikratysi. Prisilietus prie bet kurios šio įspūdingo aukščio augalo dalies gresia antro laipsnio nudegimas, tačiau ir pūslėms užgijus bėdos nesibaigia – nudegimų vietose ilgiems metams gali likti dėmių. Jei augalo sulčių patenka į akis, galima net apakti.

Seniūnaitis įsitikinęs, kad tai tikrai ne jo profesija, bet šiuos darbus reikia daryti. V.Peima šiai veiklai laisvalaikį ir jėgas aukoja iš pareigos aplinkiniams gyventojams, bendruomenei.

Tik reikia pradėti

„Daug būtų galima padaryti, jeigu būtų daug lėšų“, – pokalbį pradėjo Zapyškio seniūnijos seniūnaičių vadovas ir Dievogalos pirmosios seniūnaitijos seniūnaitis Mindaugas Danėnas. „Kai ką pabandėme padaryti su seniūno, su mano pagalba“, – kuklinosi pašnekovas, seniūnaičiu tapęs vos prieš metus.

Neapsikentęs balų ir nuolat apsemtos Dievogalos gatvės atkarpos bei šaligatvių, jis su pagalbininkais įrengė drenažą. „Artimiausiu metu kai kuriuos medžius, kelmus panaikinsime. Finansavimas? Gyventojai niekuo neprisidėjo. Darbus aš atlikau: ko reikėjo, ką turėjau, daviau iš savo resursų, ko neturėjau, nupirko seniūnas. Bendromis jėgomis kai ką ir padarėme“, – vardijo M.Danėnas.

Seniūnaitis prisiminė, kad senieji gyventojai labai dėkojo ir garsiai pastebėjo, kad, pasirodo, galima kažką padaryti. „Reikia tik pradėti daryti, suburti kuo daugiau žmonių ir tada bendromis jėgomis galima labai daug ką nuveikti“, – apie bendruomenės galią prabilo seniūnaitis.

Kalbėdamas kaip Zapyškio seniūnaičių pirmininkas jis vylėsi sutelkti kuo daugiau visos Zapyškio seniūnijos aktyvių žmonių ir parengti aktyvaus laisvalaikio vietų įrengimo vaizdingose erdvėse projektą. „Norėtųsi sukurti zonų, skirtų vaikams, paaugliams, jaunimui, jaunoms šeimoms. Vietų yra, ir labai gražių, kur būtų galima kažką įrengti, kad jie nenuobodžiautų“, – teigė M.Danėnas, bandantis burti aktyvius gyventojus iš visos seniūnijos.

„Bandau pritraukti, kad imtųsi iniciatyvos, o ne lauktų, kol kas nors skirs lėšų ir kas nors ką nors padarys. Kiek bendravau, visi norėtų ir net prisidėtų patys, kiek galėtų. Reikia pasistengti suburti visus į būrį ir sugalvoti viziją, ko mes norėtume, išsigryninti, ką galėtume patys įgyvendinti, kokios pagalbos reikėtų. Gal prisidėtų ir seniūnija, gal atsiras ir kitų rėmėjų“, – sakė pašnekovas, įsitikinęs, kad visada atsiras, kas padės, tik reikia veikti.

Atskirų iniciatyvų, anot jo, tokių kaip mankštos, užsiėmimai įvairaus amžiaus gyventojams, daugėja, bet jų dar trūksta.

„Visada visko reikia. Kai kažkas atsiranda, iš karto gal nepavyksta, nesukelia didelio susidomėjimo, bet po truputį ratas plečiasi, ir tai galioja bet kokioms veikloms, ir sportui, ir ko nors kūrimui“, – įsitikinęs M.Danėnas.

Anksčiau Zapyškyje, neslėpė jis, beveik iš viso nieko nevyko, o dabar ir gražių vietų atsiranda, ir žmonių, kurie kažką kuria, daro. Visi tarpusavyje pradeda daugiau bendrauti, iš to gimsta dar daugiau veiklų ir iniciatyvų.

Pasigenda aktyvumo

Altoniškių seniūnaitijos seniūnaitis Skirmantas Petkūnas iš savo patirties taip pat minėjo, kad gyventojams aktualiausia viskas, kas susiję su susisiekimo gerinimu. „Visa kita, ką esame padarę, nelabai vertina“, – susidarė nuomonę S.Petkūnas, turėdamas omenyje Altoniškių pramogų aikštelę, pastatytus sporto treniruoklius, įrengtą tinklinio aikštelę. Gyventojai jais naudojasi, bet atrodo, kad tokie darbai turi būti savaime suprantami.

Neseniai asfaltuotas kelias per užtvanką tarp Altoniškių ir Riogliškių. Kai buvo žvyrkelis vanduo žvyrą nuo kelio nuolat nuplaudavo į užtvanką. Sutvarkytas ir keliukas per kaimą, kuris nuolat būdavo dumblinas. Netrūko ir mažesnių kelio tvarkymo darbų, inicijuotų seniūnaičio.

S.Petkūno nuomone, dar reikėtų tvarkyti kelią per kitą užtvanką – iš Riogliškių į Jadagonis. „Šiam žvyrkeliui asfaltuoti daug neprašau, bet prašau iškirsti krūmus, praplatinti kelią, padaryti nutekėjimų. Du automobiliai neprasilenkia“, – sakė seniūnaitis.

Jis savo kandidatūrą į seniūnaičio poziciją iškėlė neatsiradus kitų norinčių. „Kai rengiame bendras tvarkas, nuolat susirenka tie patys septyni žmonės. Kiti savo kiemuose tvarkosi užsidarę. Bet situacija šiek tiek gerėja“, – apie kasdienybę kalbėjo S.Petkūnas.

Savaime niekas neateina

Zapyškio seniūnas Sigitas Imbrasas, seniūnaujantis devynerius metus, sakė, kad seniūnaičiai labai svarbi savivaldos grandis. „Džiaugiuosi esamais seniūnaičiais“, – gyrė juos seniūnas.

Kalbant apie tai, ką gali seniūnaitis, S.Imbrasas teigė, kad tai labai priklauso ir nuo seniūnijos.

„Seniūnaičiai gali labai daug. Tai yra vietinis žmogus, kuris pažįsta aplinkinius, bendruomenę, žino vietines bėdas, situacijas. Mes ne tik laukiame iniciatyvos iš jų, bet ir patys bandome, skatiname jau esančius seniūnaičius ar kitus aktyvesnius gyventojus. Savaime niekas neateina. Didelis uždavinys surasti gerų, rūpestingų žmonių, kad jaustų atsakomybę už savo darbą. Juo labiau kad seniūnaičio pareigos yra visuomeninės, jos neapmokamos“, – kalbėjo S.Imbrasas.

Teksto autorius: Jurgita Šakienė, „Kauno diena“

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Elektroninis parašas nekilnojamojo turto sandoriuose: pirkimo-pardavimo sutartys ir įgaliojimai

Jaunimo linijos savanoriai stovintys greta

„Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti: patirtis, kuri lieka visam gyvenimui

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone vasario 24-28 dienomis

„Tiche 3×3“ čempionato kovos atkeliavo į Kauno rajoną

Rusijos geležinkeliai susiduria su ekonominiais sunkumais

Neringos tarybos narė Berletaitė netenka mandato

Teisėsauga nepradės tyrimo dėl Seimo pirmininku apsimetinėjusio Žukausko

Didžiausioje Lietuvoje vadovų konferencijoje EBIT dalyvaus buvęs Lenkijos prezidentas Duda

Macronas ragina ES didinti spaudimą Rusijai

Skvernelis iš partijos nesitrauks, toliau vadovaus demokratams „Vardan Lietuvos“

V. Bakas priėmė principinį sprendimą: traukiasi iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“

Naujiratai.lt – projektas, kuris padeda išsirinkti „naujus ratus“

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

Kalėjimų tarnybos vadovas: kalbėti apie subkultūros panaikinimą įkalinimo įstaigose būtų naivu

Paluckas apsilankė STT

Skvernelis antradienį atvyks apklausai į STT

Nausėda neplanuoja dalyvauti Knygų mugėje

Išsaugoti tai, kas dar liko: Kauno benediktinės telkia bendruomenę dokumentiniam filmui

Lietuva švenčia 108-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines

Šalies vadovai sveikina Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga

Vokiečių kalbos populiarinimui būtini struktūriniai pokyčiai

Finansiniais nusikaltimais įtariamas Germanas paleistas iš Kauno kalėjimo

Garliavos apylinkėse įrengtos stirnų šėrimo vietos

Švęskime Vasario 16-ąją Kauno rajone!

Siekiama užkirsti kelią krantų erozijai

„Laimingi, kas laikosi jo įsakų“ (Ps 119, 2) VI eilinis sekmadienis

Advokatas: Jasučio byla apibrėžė ribas tarp darbo santykių ir paslaugų teisinių santykių

Kasčiūnas apie korupcinį skandalą: tai tektoninis lūžis šalies politiniame gyvenime

Šventinėmis dienomis dalis Lietuvos pašto skyrių nedirbs

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kaip sukurti miesto „sielą”

Profesinė sąjunga padėjo darbuotojui pasiekti pergalę prieš Lietuvos kalėjimų tarnybą

Interneto realybė be kaukių: apie ką privalome kalbėti šiandien

Kitokia Kinija (video)

„Žalgiris” antrą kartą pranoko „Hapoel” žvaigždyną (video)

Maskva ir Ankara praras Azerbaidžano garanto statusą

Laura Juškaitė apie žaidimą Lietuvos rinktinėje (video)

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

STT krečia Seimo narius

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

Kaune į avariją pateko policijos automobilis

Saugumo ekspertas: karo Ukrainoje baigtis nulems Europos likimą

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Kaip Kaišiadorių merą perrinks „čekiukai“

Kaunas planuoja statyti dar vieną tiltą

Kurtinaitis

Lietuvos vyrų rinktinės 24 žaidėjų išplėstinis sąrašas

„Žalgiris” po atkaklios kovos krito Stambule

LSA Ukrainai skyrė 50 tūkst. eurų paramos: padės įsigyti šildytuvų ir elektros generatorių

Trumpas paskelbė apie savo vardo interneto svetainę, kurioje bus pigesnių receptinių vaistų

Asanavičiūtė-Gružauskienė dėl Pankausko veiksmų kreipėsi į VTEK

Rusai už pasikėsinimą nužudyti armijos generolą Aleksejevą kaltina Ukrainą

„TikTok“ priklausomybę keliantis dizainas pažeidžia ES teisę

Karinių technologijų permainos Ukrainos kare stebina toliau

Žmonės stovintys karo zonoje ukrainoje

127 konvojai Ukrainai ir jausmas, kad tai dar ne pabaiga

Šančiuose atidaryta atnaujinta „Iki“ parduotuvė

Lietuvos startuoliai pernai papildė biudžetą 544 mln. eurų

VMI apie „Nemuno aušros“ automobilių nuomą: nuolat vertiname mokesčių mokėtojų rizikingumą

Liberalų frakcija traukiasi iš darbo grupės dėl LRT pataisų

Antrosios pensijų pakopos pokyčiais jau pasinaudojo 29 tūkst. kaupiančiųjų

Elektroninis parašas nekilnojamojo turto sandoriuose: pirkimo-pardavimo sutartys ir įgaliojimai

2026-02-25
Jaunimo linijos savanoriai stovintys greta

„Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti: patirtis, kuri lieka visam gyvenimui

2026-02-25

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone vasario 24-28 dienomis

2026-02-24

„Tiche 3×3“ čempionato kovos atkeliavo į Kauno rajoną

2026-02-24

Rusijos geležinkeliai susiduria su ekonominiais sunkumais

2026-02-24

Neringos tarybos narė Berletaitė netenka mandato

2026-02-23

Teisėsauga nepradės tyrimo dėl Seimo pirmininku apsimetinėjusio Žukausko

2026-02-23

Didžiausioje Lietuvoje vadovų konferencijoje EBIT dalyvaus buvęs Lenkijos prezidentas Duda

2026-02-23

Macronas ragina ES didinti spaudimą Rusijai

2026-02-23

Skvernelis iš partijos nesitrauks, toliau vadovaus demokratams „Vardan Lietuvos“

2026-02-23

V. Bakas priėmė principinį sprendimą: traukiasi iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“

2026-02-23

Naujiratai.lt – projektas, kuris padeda išsirinkti „naujus ratus“

2026-02-23

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

2026-02-22

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

2026-02-22

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

2026-02-22

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

2026-02-22
Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

2026-02-22

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

2026-02-21

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

2026-02-21

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

2026-02-21

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

2026-02-21

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

2026-02-21

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

2026-02-21

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

2026-02-21

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

2026-02-21

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

2026-02-21

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

2026-02-21

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

2026-02-21

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

2026-02-21
Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

2026-02-21

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos