Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

VDU profesoriui Jonui Ruškui – ŠMSM garbės ženkla

  • 2024-10-17
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Švietimas

Spalio 16 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos garbės ženklu buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinio darbo katedros profesorius, buvęs Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komiteto vicepirmininkas Jonas Ruškus.

Prof. J. Ruškus – vienas iš aštuonių švietimui nusipelnusių žmonių, kuriems trečiadienį garbės ženklus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Profesoriui apdovanojimas įteiktas už sistemingą indėlį formuojant ir įgyvendinant mokslinių tyrimų, studijų ir su studijomis susijusios veiklos įtraukių galimybių negalios politiką, ekspertinį darbą tarptautiniu, nacionaliniu ir regioniniu lygmenimis bei atstovavimą Lietuvai tarptautiniu lygmeniu.

Priimdamas apdovanojimą, VDU prof. Jonas Ruškus padėkojo savo tėvams – mamai gydytojai Irenai ir tėvui pedagogui Jonui, taip pat – VDU ir žmonių su negalia bendruomenei, be kurių indėlio, pasak jo, profesoriaus veikla nebūtų buvusi pastebėta ir įvertinta.

„Pastebėjimas ir išreikšta pagarba nėra kokio nors individualių kompetencijų rinkinio rezultatas! Labiau tai yra rezultatas pilietine ir bendruomenine patirtimi įgyto supratimo, kad yra žmonių grupės, kurios dėl to, kad tokios yra, dėl savo tapatybės, patiria tai, ko joks žmogus neturėtų patirti. Be to, tai yra kryptingo pokyčių veiksmo rezultatas, vadovaujantis tarptautiniu mastu sutartais tikslais, žmogaus teisių standartais, apsaugant sisteminę nelygybę patiriančias žmonių grupes. Man labai svarbus 1-asis Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos straipsnis, skelbiantis, kad visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu atsakingai ir pagarbiai“, – pažymėjo profesorius.

Prof. Jonas Ruškus 2014 m. tapo pirmuoju Lietuvos atstovu Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitete, 2018-aisiais jis buvo perrinktas antrai kadencijai iki 2022 m. gruodžio. Šiuo metu jis yra Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narys, buvęs pirmininkas (2018–2021 m.).

Profesorius yra socialinių mokslų daktaras, pripažintas negalios srities ekspertas, aktyviai dalyvaujantis nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, skirtuose pagrįsti neįgaliųjų ir kitų pažeidžiamų grupių teisių užtikrinimo būtinybę. Jo mokslinė veikla skirta daugiausia socialinio darbo ir švietimo tyrimams, socialinei įtraukčiai ir žmogaus teisėms. Profesorius skaitė paskaitas Prancūzijos, Portugalijos, Belgijos, Švedijos, Lenkijos, JAV universitetuose. Jis yra mokslo monografijų ir studijų, tarptautinių publikacijų autorius ir bendraautoris, publicistinių poleminių straipsnių autorius.

Vytauto Didžiojo universitete prof. Jonas Ruškus dirba nuo 2007-ųjų – pradžioje Socialinio darbo katedros profesoriumi, Socialinio darbo instituto direktoriumi, vėliau – VDU studijų prorektoriumi. 2011–2015 m. jis buvo VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanas.

2000 metais J. Ruškui skirta Prancūzijos vyriausybės stipendija, o 2002 ir 2004 m. – Lietuvos valstybės Jaunojo mokslininko stipendija. Mokslininkas yra dirbęs LR Studijų kokybės vertinimo centro Ekspertų tarybos pirmininku, ekspertu įvairiose institucijose ir projektuose, buvo LR Švietimo tarybos narys. Šiuo metu J. Ruškus taip pat yra žurnalo „Socialinis darbas. Patirtis ir metodai“ vyriausiasis redaktorius, Lietuvos ir užsienio mokslo žurnalų redakcinių kolegijų narys.

2018 m. profesorius apdovanotas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Jis taip pat yra Kauno Arkos bendruomenės, Lietuvos žmogaus teisių centro, programos „Renkuosi mokyti!“ valdybų, asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ narys.

Garbės ženklas – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos aukščiausias apdovanojimas, skiriamas švietimui ir mokslui ypač nusipelniusiems asmenims pagerbti. Kandidatus gali siūlyti ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų, savivaldybių administracijų, nevyriausybinių ir kitų organizacijų, įstaigų vadovai. Ženklas teikiamas nuo 2007 metų Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Edukacinės komisijos įkūrimo dienos proga. Ji įkurta 1773 metų spalio 14 dieną. Pirmasis ministerijos garbės ženklas buvo įteiktas daktarei Meilei Lukšienei.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Kuriančios savivaldybės: Elektrėnų savivaldybė – kultūros augimo kelyje

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

Diskusijų forumas

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

Registracija į Žolinės mugę 2026

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

Kauno „Žalgiriui“ papildomas milijonas 

Kasčiūnas parems apkaltą Žemaitaičiui

600-asis kūdikis Kauno rajone – Arnas iš Noreikiškių

Naujoji Ukrainos karinė vadovybė žada stipresnius smūgius Rusijai

Virtuvės higienos paslaptys: kodėl jūsų kriauklė gali būti nešvaresnė už tualetą

Dėl papildomos išmokos vaikams

Klaipėdos rajonas kartu su septyniomis savivaldybėmis vieningai sutarė kurti kultūros kelių ateitį

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Rugpjūčio 3 d. bus skelbiamas papildomas kvietimas paramai neefektyvių biomasės katilų keitimui

Kaune šliuzas bus?!

Naujas leidinys lengvai suprantama kalba „Kaip taupyti pinigus?“

FIXUS Mobilis kviečia mokytis

Interneto vagys siautėja toliau

Gaivieji Sičuano makaronai su agurkais ir vištiena

Liepos 22-osios orai Kaune: rytą nedidelis lietus, dieną debesuota

Liepos 22-osios horoskopas: vieniems – džiugios naujienos, kitiems – išbandymai

Amžinas rytinis klausimas: kada drabužį jau laikas skalbti?

Kaunas: tai metų senumo istorija

Teismui perduota byla dėl karfentanilio platinimo

Informacija Birštono gyventojams ir miesto svečiams

Liūdesys Argentinos trenerio akyse

Galimybė bendruomenėms: finansuokite projektus iš gamybos įmokos lėšų

Tomas Čyvas

Futbolo aristokratija: revoliucijos, kurios neįvyko

Ukrainos karo pabėgėlių šeimoms Lietuvoje teikiama socialinė, psichologinė ir finansinė pagalba

Pasikartojant taršai stos Žiežmarių nuotekų valyklos veikla?

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kreminis graikiško jogurto desertas su vasaros uogomis ir medumi

„Savivaldybes pasieks 141 naujas autobusas“

Liepos 21-osios orų prognozė Kaune: debesuota, vakare gali palyti

Liepos 21-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada ypatingą dieną

Ką prie Kauno veikti šią savaitę?

Policija domisi, kas galbūt vagia?

Kaune neva ištiko Aludarių diena

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

Kauno policija ieško merginos

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

Padėtis pasaulyje aštrėja

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

Liepos 18-osios orų prognozė Kaune: šilta, bet vakarop smarkus lietus ir perkūnija

Raganosiai prognozuoja futbolą?

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Kuriančios savivaldybės: Elektrėnų savivaldybė – kultūros augimo kelyje

2026-07-24

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

2026-07-24

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

2026-07-24

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

2026-07-24

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

2026-07-24

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

2026-07-24

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

2026-07-24

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

2026-07-24

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

2026-07-23

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

2026-07-23

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

2026-07-23

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

2026-07-23

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

2026-07-23

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

2026-07-23

Diskusijų forumas

2026-07-23

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

2026-07-23

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

2026-07-23

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

2026-07-23

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

2026-07-23

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

2026-07-23

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

2026-07-23

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

2026-07-23

Registracija į Žolinės mugę 2026

2026-07-23

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

2026-07-23

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

2026-07-23

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

2026-07-23

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

2026-07-23

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

2026-07-23

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

2026-07-23

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

2026-07-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos