Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Vaikų stovykloje – idėjos Čekiškės ateičiai

  • 2018-09-20
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas

Ar žinote, kurio Kauno rajono miestelio herbe pavaizduota baidarė, o iki II pasaulinio karo apie 70 proc. gyventojų jame buvo žydai? Sveiki atvykę į istoriniuose šaltiniuose dar 1600 m. paminėtą apie 50 km nuo Kauno nutolusią Čekiškę. Čia vieną liepos savaitę vyko „Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ ir edukacinių dirbtuvių „200M2“ organizuota vaikų stovykla.

Programa „Dizainas laimei“ siekia užsiauginti Kauno ir Kauno rajono gyventojų kartą, kuri suprastų „Dizaino visiems“ koncepciją – trumpai tariant, žinotų, kodėl ir kaip projektuoti tokią aplinką, kuri būti prieinama visiems.

„Norėjosi pradėti nuo artimų, pažįstamų ir pasiilgtų vietų – iš Čekiškės kilę mano tėvai“, – pasakojimą apie savaitę stovykloje pradeda programos „Dizainas laimei“ kuratorė, architektūros ir kūrybinių industrijų specialistė Jūratė Tutlytė.

Kadangi stovykla buvo organizuojama pirmąkart, jos iniciatoriai nebuvo tikri, ar susirinks planuotas kiekis vaikų. Tad prisijungti buvo kalbinami ne tik vietos gyventojai, bet ir tie kauniečiai, kurie atostogauja Čekiškėje ar jos apylinkėse. „Taip surinkome itin mišrią dvidešimties dalyvių grupę – tai vaikai nuo 6 iki 12 metų, dar turėjome keturis kiek vyresnius savanorius ir pagalbininkų būrį, sudarytą iš artimųjų, giminaičių ir tėvų“. Visus priėmė Čekiškės laisvalaikio centras, tapęs stovyklos štabu.

Visą savaitę edukacinių dirbtuvių „200M2“ atstovai su vaikais projektavo tai, ko, vaikų nuomone, Čekiškei trūksta. Tarp pasiūlytų ir išgvildentų idėjų – teatras, koncertų salė, sušių restoranėlis, rampa riedlentininkams, automobilių stovėjimo aikštelė, suoliukai pasisėdėjimui, baseinas. „Buvo labai smagu, kad beveik visi vaikai apmąstė savo idėjų pritaikymą neįgaliesiems“, – komentuoja J. Tutlytė.

 Tarp kitų stovyklos veiklų – ekologinio ūkio mieste projektavimas. Kirmėlių ūkis ir robotų prižiūrimos vištos – tik pora iš daugelio idėjų, kurias apmąstė stovyklos dalyviai. Net du kartus susipažinti su idėjomis užsuko Čekiškės seniūnas Mečislovas Zavadskas, pripažinęs, kad kai kuriuos projektus išties galima įgyvendinti. 

Kaip sako J. Tutlytė, dalyvavimas tokioje stovykloje nebūtinai įkvepia ateityje pasirinkti architekto ar objektų dizainerio profesiją, bet, be jokios abejonės, moko atidesnio žvilgsnio į gyvenamąją aplinką, taip pat – padeda lavinti įvairius kūrybinius įgūdžius, dirbti komandoje su skirtingais žmonėmis: „Konfliktų buvo, bet mokėmės juos spręsti, atsiprašyti ir toliau leisti laiką kartu.“ 

1617 m. iškilusi, XIX a. po gaisro atstatyta Čekiškės Švč. Trejybės bažnyčia – viena seniausių veikiančių Kauno rajone. Į šį istorinį pastatą stovyklautojus pakvietė ir ekskursijos gidu pabuvo klebonas Gintautas Kabašinskas: „Įdomu, kad didelė dalis vaikų, net Čekiškės gyventojų, nebuvo lankęsi bažnyčioje.“

Čekiškėje yra išlikusi XIX a. statyta sinagoga, kurią tvarkyti ruošiasi Kauno žydų religinė bendruomenė. „Mums nepaprastai pasisekė – kaip tik tuo metu, kai dairėmės aplink sinagogą, į ją parengiamiesiems darbams atvyko darbininkai, taigi turėjome galimybę žvilgtelėti į jos vidų, tuo pačiu stovyklos dalyvius supažindinti su žydų istorija Lietuvoje“, – apie vaikus sujaudinusią patirtį pasakoja J. Tutlytė. 

Naujiena daugeliui buvo ir pažintis su bitininkyste, įvykusi užsukus į Juliaus Tovtkevičiaus sodybą. Vaikai domėjosi, kaip sukamas medus, žinoma, jo ir ragavo. Beje, apie skonį – kiekvieną dieną pietauti stovyklautojai vyko į medžių apsuptą kaimo turizmo sodybą „Dvarelis“ Kilovos kaime. Taip sodyba pavadinta neatsitiktinai – kadaise čia tikrai stovėjo dvarelis. Ši vieta kupina ir gamtos bei istorijos, ir puikaus vietos maisto, tad kasdienė išvyka pavalgyti tapo ir dar viena įdomia stovyklos atrakcija.  

Projekto partneriais tapti „200M2“ komanda pakviesta neatsitiktinai – nuolat su socialiniais projektais dirbantys, daug dėmesio mažiausiems Kauno gyventojams savo veikloje skiriantys jos nariai pavasarį dalyvavo Kaune rengtose dirbtuvėse „Dizainas visiems“, kurias vedė organizacijos „Design for All Europe“ (EIDD) ambasadorius Pete’as Kercheris. „200M2“ darbavosi ir su tarptautinės jaunimo stovyklos „100 pirmų kartų“, „Kaunas 2022“ inciatyva surengtos liepą, dalyviais. „Neabejoju, kad ir toliau dirbsime kartu“, – partneryste džiaugiasi J. Tutlytė. 

„Garsas apie stovyklą tikrai spėjo pasklisti – kasdien ateidavo vis daugiau vaikų“, – tai, kad vis dar kuo puikiausiai veikia tradicinė komunikacijos priemonė „iš lūpų į lūpas“, pastebi J. Tutlytė. Be to, ne visi stovyklos dalyviai turi galimybę naudotis kompiuteriu, internetu – taigi ir nuotraukas pamatyti jiems padėjo nauji draugai, jas tiesiog atspausdinę ir nunešę parodyti.

Nemokamos stovyklos vietos ir miesto vaikams idėją numatoma plėtoti ir kitose Kauno rajono gyvenvietėse. „Nors, žinoma, norėtųsi grįžti ir į Čekiškę tęsti jau pradėtų iniciatyvų“, – sako J. Tutlytė ir prideda, kad būtų įdomu sulaukti pasiūlymų, idėjų apie tai, kur ateityje galėtų nukeliauti „Dizaino laimei“ stovykla. 

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

Kaune trūksta modernių biurų?

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

Emigrantai grįžta?

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

DHL perka „Venipak“ 

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

Sostinė ruošiasi audrai

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

UNESCO pagyrė Kauno pažangą

Ypatingas šou Rumšiškėse

Automobilį pirkti ar nuomotis? 

Liepos 27-osios orai Kaune: numatomas lietus ir gūsingas vėjas

Vilniuje ir Kaune rasti dviejų vyrų kūnai

Kauno aviacijos šventėje pilotų sukurtas įspūdingas reginys

JK premjeras priims Zelenskį, demonstruodamas paramą Ukrainai

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno rajone gesintas automobilis ir motociklas

Liepos 27-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų pokyčių metas

Sinkevičius: jei Skvernelį išteisintų, jis pats turėtų atsakyti į klausimą, ar mato save politikoje

Zelenskis pasmerkė Rusijos smūgius prieš civilius 

Veterinarijos farmacijos asociacija vykdė neteisėtą lobistinę veiklą?

Partizanų ryšininkė Ona minėjo garbingą jubiliejų

Kaip sukurti idealią tvarką namuose: genialus triukas su stiklainiais, kurį privalo žinoti kiekvienas

Vilijampolės tilto statybos užtruks

Pergalė „Drakonų“ valčių lenktynėse

Kurtinaitis lieka treneriu

Liepos 26-osios orai Kaune: laukia šilta ir saulėta vasaros diena

Mykolas Alekna: forma puiki

Jūžintuose bus palaidota 15 partizanų ir sovietų genocido aukų

Šlienavoje užbaigtas stovyklų ciklas „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Liepos 26-osios horoskopas: perspėjimas dviem Zodiako ženklams

Varžosi Lietuvos lengvosios atletikos meistrai

Žmogus nusiperka brangų perlą 

Kauniečiai, ar žinote? Nugaros skausmo priežastis – ne čiužinys, o lovos aukštis

Demokratai patvirtino 13 kandidatų į merus, naują partijos vadovybę

Kaune vyks Aviacijos šventė, sugrįš legendiniai „Oro banditai“

Liepos 25-osios orai Kaune: numatoma debesuota, bet sausa diena

Liepos 25-osios horoskopas: vienam ženklui – neįtikėtina sėkmė

Vitalijus Balkus: Apie žiauriai kreivą pilietiškumą

Konservatoriai nusprendė kas gali mesti pirštinę Matijošaičiui

Audros Kaune: ar jūsų kiemo medis gali tapti pavojingu žaibolaidžiu?

Viena diena prie Neries – daugybė nuotykių: ką su vaikais veikti Upės festivalyje?

Policija ieško galimo plėšiko

Nausėda vetavo Švietimo įstatymo pataisas

Kauno klinikose įdiegta pirmoji Baltijos šalyse „da Vinci“ sistema

Aštuonios savivaldybės vieningai sutarė kurti kultūros kelių ateitį

Kauno klinikose studentui Rokui sugrąžintas regėjimas

Kuriančios savivaldybės

Vilniuje naujų darželių spurtas: Šnipiškėse tuoj užvirs statybos, Jeruzalės darželiui ieškomas rangovas, Pašilaičių – gautas statybos leidimas

Įspūdinga Lietuvos folkloro ir šokio kelionė per Europą: kai šoka širdys ir skamba Adrijos bangos!

ATRASKITE PASLAPTINGĄ NAKTINIŲ DRUGIŲ PASAULĮ

Vietnamietiška grilinta kiauliena su makaronais (Bún chả)

Liepos 24-osios orai Kaune: rytą rūkas, dieną debesuota ir sausa

Marynos Pugachovos tapybos darbų paroda „Lietuvos dvasia”

Liepos 24-osios horoskopas: trims ženklams – lemtingi pokyčiai

Katelynas kovoje su bastūnais turi atsargauti

ES skyrė „Google“ 1 mlrd. dolerių baudą

Apie traukinius, LTG ir įspūdžius bei Auštrevičių

Izraelis: Saudo Arabijos pripažinimas būtų istorinis žingsnis link taikos

Japoniška tvarka kauniečio namuose: kaip paprastai susikurti jaukią erdvę

Raja Racing Academy sportininkai puikiai pasirodė Lietuvos supermoto čempionato etape

Diskusijų forumas

Birštone iškilmingai atidarytas Sakurų parkas – Lietuvos ir Japonijos draugystės simbolis

Pasilikti ilgiau, pažinti giliau: penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Bus skelbiamas papildomas neefektyvių biomasę naudojančių katilų keitimo kvietimas

Penki Birštono kodai smalsiam kurorto svečiui

Sudegė skulptoriaus Sodeikos dirbtuvės

„Kauno energijai“ skirta per 163 tūkst. eurų bauda

Registracija į Žolinės mugę 2026

Seminaras Kaune kvies iš naujo atrasti Česlovo Milošo palikimą ir jo sąsajas su muzikine folkloro kultūra

Darbų tempas Kauno rajone nemažėja

Kauno rajone gimė 600-asis kūdikis – Arnas iš Noreikiškių

Gardūs kalakutienos kukuliukai kreminiame krapų padaže

Rusija perspėjo JAV dėl ginklų tiekimo Ukrainai

Liepos 23-osios orai Kaune: debesuota diena su lietumi po pietų

Liepos 23-iosios horoskopas: trims ženklams – lemtingi sprendimai

Kauno „Žalgiriui“ papildomas milijonas 

Kasčiūnas parems apkaltą Žemaitaičiui

600-asis kūdikis Kauno rajone – Arnas iš Noreikiškių

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

2026-07-29

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

2026-07-28

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

2026-07-28

Kaune trūksta modernių biurų?

2026-07-28

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

2026-07-28

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

2026-07-28

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

2026-07-28

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

2026-07-28

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

2026-07-28

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

2026-07-28

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

2026-07-28

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

2026-07-28

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

2026-07-28

Emigrantai grįžta?

2026-07-28

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

2026-07-28

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

2026-07-28

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

2026-07-28

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

2026-07-28

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

2026-07-27

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

2026-07-27

DHL perka „Venipak“ 

2026-07-27

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

2026-07-27

Sostinė ruošiasi audrai

2026-07-27

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

2026-07-27

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

2026-07-27

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

2026-07-27

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

2026-07-27

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

2026-07-27

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

2026-07-27

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

2026-07-27

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos