Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Užsienio investuotojai Kaune: auga ne tik naujai sukurtų darbo vietų skaičius

  • 2018-12-17
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

Pastaraisiais metais Kaunas gali pasidžiaugti ne viena visame pasaulyje puikiai žinoma ir pripažinta įmone, nusprendusia investicijoms ir verslo plėtrai pasirinkti būtent Kauną. Kaune veiklą pradėjusios tarptautinės įmonės per 2019–2021 m. planuoja sukurti beveik 1 600 naujų ir gerai apmokamų darbo vietų, t. y. vidutiniškai beveik po 530 darbo vietų kiekvienais metais.

Siekdamos surasti tinkamiausius specialistus naujoms darbo vietoms užimti, įmonės pirmiausiai bendradarbiauja su vietos aukštojo ir profesinio ugdymo įstaigomis, ieško reikalingų darbuotojų Kaune ir Kauno rajone, tačiau dalį darbuotojų – dažniausiai aukščiausios ir vidurinės grandies vadovų – užsienio kapitalo įmonės į Kauną persivilioja iš kitų padalinių užsienio šalyse. Pagrindinis uždavinys, keliamas užsienio ekspertams, yra gerosios patirties ir žinių perdavimas, pagalba pradėti ir išvystyti kertinius įmonės veiklos procesus. Kadangi įmonių statyba, įrengimas, veiklos pradžia ir procesų įgyvendinimas neretai užtrunka ne vienerius metus, dalis šių vadovų į Kauną persikelia kartu su šeimomis.

Tarptautinio išsilavinimo aktualumas užsieniečių ir mišrioms šeimoms

Nors grįžtamosios lietuvių migracijos srautas, deja, neauga sparčiai, tiek Lietuvoje, tiek Kaune įsikuria vis daugiau mišrių šeimų. Kasmet į Lietuvą grįžta daugiau kaip 1 000 ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų.

Užsieniečių bei mišrioms šeimoms aktualus dvikalbis ugdymas arba mokymasis užsienio kalba. „Džiaugiamės, kad nusprendus reemigruoti, ar atvykstant iš užsienio dirbti į Lietuvą, Kaunas pasirenkamas kaip tinkamas miestas šeimoms. Šioms šeimoms Kaunas gali pasiūlyti patogią infrastruktūrą ir kokybišką kasdienybę, patrauklias sąlygas vaikams pilnavertiškai mokytis, augti ir tobulėti“ – įsitikinusi VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vyr. projektų vadovė Neringa Valantinė.

„Globalizacijos proceso iššūkiai, Kauno Jėzuitų gimnazijos mokinių veržimasis įgyti tarptautinį išsilavinimą užsienyje, emigrantų tėvų, gyvenančių užsienyje, bet suvokiančių išsilavinimo svarbą, prašymai sudaryti galimybę vaikams mokytis mūsų gimnazijoje bei tokių mokinių adaptavimosi problemos, nes jie menkai mokėjo komunikuoti gimtąja kalba, paskatino Kauno Jėzuitų gimnaziją labiau domėtis galimybe Kauno Jėzuitų gimnazijoje mokomuosius dalykus dėstyti anglų kalba“, – prisimena Kauno Jėzuitų gimnazijos, kurioje ugdymas anglų kalba vyksta jau nuo 2013 m., direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušrinė Šerepkienė.

„Matome užsienio investicijų augimą Kaune ir su jomis vis daugiau atvykstančių užsieniečių. Sulaukiame daug užklausų iš besirengiančių atvykti dirbti mūsų mieste bei gyvenančių lietuvių šeimų ne Lietuvoje dėl galimybės mokytis anglų kalba. Taip pat „Erudito licėjuje“ gana didelis procentas (apie 15 proc.) mokinių iš mišrių ar užsienyje ilgą laiką gyvenusių šeimų, kurių vaikams lietuvių kalba nėra pagrindinė. Laikomės nuostatos, kad apie 30 proc. ugdomojo turinio būtų pateikiama anglų kalba, o licėjuje šiuo metu mokosi mokiniai iš daugiau nei 10 šalių. Pati mokyklos komanda taipogi tarptautinė – turime specialistų iš Taivano, Gruzijos, Kamerūno, Portugalijos, Indijos.“, – pasakoja Erudito Licėjaus direktorius dr. Nerijus Pačėsa.

„Vaikystės Sodo“ ir „Karalienės Mortos mokyklos“ Kauno regiono vadovė Elvija Petkevičienė pasakoja, kad „Ugdymo anglų kalba poreikis Kaune jaučiamas pastaruosius keletą metų. Kadangi didelį dėmesį skiriame kalbų ugdymui, pas mus mokosi vaikai iš trikalbių ar dvikalbių šeimų. Šiemet turime vaikų, kalbančių tik anglų kalba, todėl „Vaikystės Sode“ atidarėme tarptautinę klasę ikimokyklinukams, kurioje mokytojai su vaikais ir tėvais kalba tik anglų kalba. Kadangi jaučiame didėjantį susidomėjimą bei  Kauno investicinio augimo pulsą, planuojame atidaryti tarptautinę klasę ir pradinėje mokykloje“.

Integracijos iššūkiai

Kraustymasis į kitą šalį yra tikrai nemažas iššūkis ne tik vaikams, bet ir visai šeimai, o nauja mokykla vienas iš aktualiausių klausimų į Lietuvą grįžtančių bei atvykstančių užsieniečių šeimoms. Tačiau, anot E. Petkevičienės, „Akivaizdu, kad Kaunas ir ugdymo įstaigos tam ruošėsi ir yra pasiryžęs šį iššūkį priimti – vis daugiau informacijos pateikiama anglų kalba. Be to, ir kauniečiai yra labai svetingi bei visada pasiryžę pagelbėti“. E. Petkevičienė pastebi, kad „šeimos mus susiranda ir renkasi dėl panašumo į kitų užsienio ar tarptautinių mokyklų ugdymo procesų organizavimą, tai tikrai labai palengvina šeimų apsisprendimą kraustytis ir kurtis Kaune.“

Kauno Jėzuitų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Šerepkienė akcentuoja, kad dažniausiai „Emigrantų vaikų integracijoje pagrindiniai iššūkiai kyla dėl jų menko gimtosios lietuvių kalbos mokėjimo ir mokomųjų dalykų programų neatitikimo, tačiau šią problemą puikiai sprendžia tarptautinės ugdymo programos“.

Dr. N. Pačėsa pasakoja, kad sklandi integracija neatsiejama nuo bendros socialinės infrastruktūros, paslaugų sektoriaus prieinamumo užsieniečiams anglų kalba: „Iš šeimų girdime įvairių atsiliepimų. Jie džiaugiasi gyvendami moderniame ir patogiame mieste, kur dauguma gyventojų, bent jau dirbančių aptarnavimo sferoje, puikiai kalba anglų kalba. Tačiau jie pasigenda daugiau tarptautinių vietų, pradedant pramogomis anglų kalba ir baigiant įvairesnės virtuvės pasiūlymais. Tarkim meksikiečių šeima, kurios vaikai mokosi „Erudito licėjuje“ yra atradę vienintelį meksikiečių restoraną ir susiduria su sunkumais randant daugiau jiems įprastos virtuvės galimybių bei labai nedidelėmis galimybėmis ispanakalbio viešojo ir laisvalaikio organizavime.“

Naujos tarptautinės klasės Kaune

Iki šių metų rugsėjo, mokymas užsienio kalba buvo teikiamas tik vyresnių klasių moksleiviams, nuo 9 iki 12 klasės: Kauno Jėzuitų gimnazijoje jau ne vienerius metus ugdymas vykdomas pagal į gabius vaikus orientuotą tarptautinio bakalaureato programą. Tačiau augantis susidomėjimas ir poreikiai mieste turėti ir daugiau klasių užsienio kalbomis, paskatino ir šių paslaugų pasiūlos augimą. 2018 m. rugsėjį įkurtos tarptautinės klasės ir artimiausių ateinančių metų planai stipriai išplėtė ugdymo anglų, anglų/lietuvių kalba, pasiūlą Kaune.

Jau nuo šių mokslo metų pradžios, patys mažiausieji – nuo 2-jų iki 5-erių metų – vaikai gali lankyti dvikalbio ugdymo klasę „Eurekos“ ankstyvojo ugdymo mokykloje bei tarptautinę klasę „Vaikystės Sode“. Akredituota tarptautinė Kembridžo mokykla „Erudito licėjus“ nuo šių metų integruoja anglakalbius vaikus nuo 0 iki 9 klasės.

“Pagrindinis 3-5 metų vaikams skirtos ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ unikalumas – dvikalbė ugdymo filosofija, kuri suteikia galimybę vaikams pažinti pasaulį lietuvių ir anglų kalbomis. Mūsų nuoširdi misija yra sukurti pamatą unikalios asmenybės brandai. Asmenybės ugdymo prioritetas yra emocinio-socialinio intelekto stiprinimas, pasitelkiant šiuolaikinį mokymą paremtą integralumu, patirtiniu mokymusi ir žaidybiniais metodais. Ir visą šią ugdymo sistemą organizuojame dvejomis kalbomis, taip užtikrindami galimybę visiems vaikams gauti profesionalų ugdymą”, – teigia „Eurekos“ vadovė Kristina Gadliauskienė.

“Vaikystes Sodo” ikimokyklinio ugdymo programos pagrindas – unikali kontekstinio ugdymo programa, kuri tarptautinėje klasėje įgyvendinama anglų kalba imersijos metodu, kai mokytojai bendrauja su mokiniais ir tėvais tik anglų kalba“, – pasakoja E. Petkevičienė.

Užsienio kalbas integruoti į mokymo turinį taip pat siūlo dvi Kauno bendrojo lavinimo mokyklos: Jurgio Dobkevičiaus progimnazija ir Jono Jablonskio gimnazija, kurios ruošiasi Tarptautinio bakalaureato programų nuo 1 iki 12 klasės įgyvendinimui. Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijoje šiuo metu vykdoma dvikalbė programa, kurios tikslas – tinkamai pasiruošti tarptautiniam bakalaureato pradinio ugdymo (PYP) ir pagrindinio ugdymo (MYP) programoms, o J.Jablonskio gimnazijoje vidurinio ugdymo (DP) programai 9-12 klasėse. Nuo 2019 m. rugsėjo Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijoje planuojama pradėti vykdyti 1 -5 klasių PYP ir 6-8 klasių mokinių MYP programas, J.Jablonskio gimnazija – priima mokinius į dvikalbio ugdymo 9-10 klases, kurie 11-12 klasėje galės mokytis pagal tarptautinio bakalaureato Diplomo programą.

„Tarptautinis bakalaureatas su sava integruoto visuminio ugdymo ir vertybių filosofija yra ypač pažangus ir subalansuotas kiekvienam besimokančiajam tapti visapusišku, harmoningai su aplinka ir pasauliu sąveikaujančiu žmogumi, gebančiu kūrybiškai ir socialiai reikštis visuomenėje, komunikuoti įvairiomis kalbomis bei praktiškai pritaikyti įvairias akademines žinias. Kurti tokią aukštų vertybinių ir akademinių standartų mokyklą vaikams nuo 1 klasės yra ne tik didžiulis iššūkis, bet svarbiausia įkvepiantis naujas mokyklos ateities kelias“ – teigia progimnazijos direktorė Lina Viršilienė.

„Ypatingai džiugina tai, kad tiek valstybinės, tiek privačios mokyklos, yra linkusios į dialogą ir įsiklausymą apie tikruosius poreikius, kuriuos diktuoja rinka. Net ir tais atvejais, kai mokykloje dar nėra suformuotos klasės vienai ar kitai amžiaus grupei, mokyklos yra pasiruošusios sudaryti galimybes mokytis iš svetur atvykusių šeimų vaikams bei ieškoti individualių sprendimų kiekvienam.“ – apibendrino VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vyr. projektų vadovė Neringa Valantinė.

„Kaunas IN“ inf.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Rugpjūčio 13-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas dėl finansų

Tomas Navikonis / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Europos čempionate – rekordiniai lietuvių plaukimai

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eiga

Kodėl jūsų ledai šaldiklyje virsta akmeniu? Viena klaida, kurią daro daugelis

Mokslo metų startas Kaune: krepšinio pramogos, protmūšis ir įspūdingas koncertas

Renginių ciklas „(At)rask meną“ tęsiasi! Smagiausia šokių pamoka Kėdainiuose – jau šiandien!

Inovacijų agentūra kviečia registruotis į programą „Kūrybinio verslo pre-akceleratorius“

Adas Dambrauskas įsitvirtino Europos sprinterių elite

Kiniškas pomidorų ir kiaušinių troškinys – vasaros pietums per 15 minučių

Kauno maratono organizatoriams skirtas įspėjimas

Teismui perduota Kaune veikusio nelegalaus cigarečių fabriko byla

Rusijos propagandos taikinyje – Lietuvos gynybos politika

Seuta (Ceuta) „dar negrįžo į įprastą padėtį“

Rugpjūčio 12-osios orai Kaune: rytas giedras, diena – debesuota

FNTT:  kelios dešimtys tiekėjų nori atsiimti „Mere“ likusias prekes

Nemokamos sporto erdvės gryname ore

Dainiui Liutkui dvi OCR pasaulio čempionato bronzos

Istorinis vakaras Lietuvai – Rugilės Miklyčiūtės svajonių debiutas ir Ado Dambrausko įsitvirtinimas

Rugpjūčio 12-osios horoskopas: vienam zodiako ženklui – lemtingas sprendimas

Rekordą pagerinęs T. Navikonis – Europos čempionato finale

Šešiolikmečiai įveikė pirmąjį atkrintamųjų barjerą (video)

Įspūdingi lengvaatlečių startai Europos pirmenybėse

Marius Kundrotas

Tautininkų ideologas renkasi Tėvynės sąjungą

Paprasta gudrybė, padėsianti pamiršti dulkes: kaip išlaikyti grindis švarias visą savaitę

Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams – apie gaisrų prevenciją

Joninių slėnyje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas

Kauno šokio teatro „Aura“ direktoriaus atranka bus vykdoma pakartotinai

Tradicinė „Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

Šimtametė Genovaitė – per gyvenimą su darbu, daina ir šeimos šiluma

Gaivusis graikiškas apelsinų pyragas su filo tešla (Portokalopita)

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugpjūčio 11-16 d.

Pirma Europos čempionato diena: istorinis Simo Bertašiaus bėgimas

Rugpjūčio 11-osios orai Kaune: dieną pragiedrės, bet galimas trumpas lietus

Žolinė – savaitgalį: ką svarbu žinoti apie darbo laiką ir apmokėjimą?

Kaune sulaikyti du įtariamieji: narkotikai, automatiniai ginklai

Ieškomas nuo bausmės atlikimo besislapstantis vyras

Kauno klinikų dėka Milita žengė pirmuosius savarankiškus žingsnius

Dramatiškas vyrų estafetės finalas ir A. Savicko kova pusfinalyje

Parlamentaras Skvernelis atsidūrė ligoninėje

Rugpjūčio 11-osios horoskopas: trims Zodiako ženklams – neįtikėtinos sėkmės diena

Švedija skelbia sutrikdžiusi rusų žvalgybos operaciją

NATO naikintuvai praėjusią savaitę 5 kartus lydėjo Rusijos orlaivius

Titulą giną lietuviai – EČ finale su nauju Lietuvos rekordu

Karštis – ne kliūtis: vizažistė pataria, kokį makiažo pagrindą rinktis vasarai

Skelbiami Elektrėnų savivaldybės patvirtinti finansuojami projektai

Kvietimas teikti paraiškas papildomam konkursui pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2026–2028 metų veiksmų plano 2.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

Kauno investicijos į jaunimo užimtumą: nemokamos vasaros stovyklos vaikams

Žydintis Kaunas: miesto žaliosios erdvės spalvas dovanoja nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens

Vasaros skonio brusketos su vyšniniais pomidorais ir bazilikais

Rugpjūčio 10-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

Cichanouskajos atstovas kalbėjo prie makaronų krūvos

Darbo rinka lėtėjo, bet išliko stipresnė nei prieš metus  

Svieste keptos voveraitės 

Rugpjūčio 10-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada didelius pokyčius

Šešiolikmečiai EČ pirmą etapą baigė be nesėkmių (video)

Ukrainoje pagamintos balistinės raketos Rusiją galėtų pasiekti rudenį

Nemokamos vasaros stovyklos vaikams

Pamirškite kakavos miltelius: kaunietės atrastas būdas pasigaminti tobulą karštą šokoladą

„Sodra“: per metus gyventojai neatsiėmė 4,6 mln. eurų ligos išmokų

Iranas: Hormuzo sąsiaurio atvėrimas priklauso nuo JAV

„Kai scenoje kalba kūnas….“

Per pusmetį šalies gyventojai sudarė daugiau nei 10 tūkst. testamentų

ES birželį įsivežė daugiau rusiškų dujų?

Alytaus įgulos sąveikos pratybos „Alertex“ – budrumo lygio patikrinimas

Rugpjūčio 9-osios orų prognozė Kaune: giedra ir šilta, vakare debesuosis

„Drąsos! Tai aš. Nebijokite!“

Rugpjūčio 9-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtinga kryžkelė

Šešiolikmečiai EČ neturėjo vargo ir su lenkais

Jei Lietuvos partijų simboliais būtų gyvūnai

Prastas Wi-Fi ryšys? Šis paprastas triukas su folija gali padėti

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

2026-08-14

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

2026-08-14

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

2026-08-14

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

2026-08-14

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

2026-08-14

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

2026-08-14

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

2026-08-14

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

2026-08-14

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

2026-08-14

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

2026-08-14

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

2026-08-14

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

2026-08-14

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

2026-08-14

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

2026-08-14
Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

2026-08-14

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

2026-08-14

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

2026-08-14

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

2026-08-13

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

2026-08-13

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

2026-08-13

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

2026-08-13

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

2026-08-13

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

2026-08-13

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

2026-08-13

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

2026-08-13

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

2026-08-13

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

2026-08-13

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

2026-08-13

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

2026-08-13

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

2026-08-13

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos