Paskutinį balandžio penktadienį, minint 34-ąsias Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo metines, vyko antroji studentų konferencija „Laisvė kurti“. 2022-aisiais skirta Lietuvos universiteto šimtmečiui įamžinti, šįmet konferencija atliepė Jungtinių Tautų iškeltus tarptautinius darnaus vystymosi tikslus. Tvarius ateities sprendimus VDU studentai pristatė moksliniais pranešimais ir meniniais pasirodymais.
„Šįmet konferencijos tema pasiūlėme ambicingus darnaus vystymosi tikslus įgalindami jūsų artes liberales išsilavinimo potencialą. Darnaus vystymosi tikslai reikalauja kompleksiškų sprendimų ir kūrybiškumo, tad manome, kad įsigilindami į juos, atrasite, kaip šioje srityje galite panaudoti išsilavinimą, kurį siūlome VDU“, – į studentus kreipėsi Komunikacijos prorektorė doc. Vilma Bijeikienė.
VDU rektorius prof. Juozas Augutis, kuris konferenciją atidarė pranešimu „Tvari Lietuvos plėtra ir demografija“, pristatė 2050-ųjų Lietuvos ateities scenarijus, kuriuose, anot jo, svarbiausiais raktiniais žodžiais taps integracija ir tvarumas.
„Galiu drąsiai sakyti, kad per daugiau nei trisdešimt metų universitete įgijome tokią patirtį, kad dabar kaip niekas kitas Lietuvoje galime suprasti integracijos vertę. Žinoma, ne tokią didelę patirtį, kad galėtume šiuos scenarijus paveikti, tačiau tai puiki galimybė Vytauto Didžiojo universitetui tapti šio proceso vedliu. Kviečiu visus“, – teigė rektorius.
Per penkias konferencijos valandas buvo galimybė susipažinti su studentų pristatytais naujausiais moksliniais tyrimais, pradedant vėžio gydymo inovacijomis, karo propagandos žiniasklaidoje analize baigiant dovanų medikams teisiniu reguliavimu ar berniukų choro įtakos asmenybės formavimuisi nagrinėjimu.
VDU studentai pasidalino kūrybiškais sprendimais, kurie, jų manymu, prisideda prie darnios ateities vystymo: tvaraus prekės ženklo įvaizdžio kūrimu, skaitmeninės mados galimybėmis, lytiškumo ugdymu kaip socialinės atskirties mažinimo priemone, autistiškų asmenų gerovės problematika, kūniško kitoniškumo integracija mene ir kitomis aktualiomis socialinėmis problemomis bei perspektyvomis.
Konferencijos metu taip pat buvo pristatyta nauja, specialiai universiteto alumnams skirta interaktyvi platforma pavadinimu „VDU alumni ID“. Šios platformos tikslas – sugrįžti į universitetą, užmegzti ir išlaikyti stipresnį tarpusavio ryšį tiek tarp universiteto ir absolventų, tiek tarp pačių alumnų, kurie yra išsibarstę po visą pasaulį.
„Šios dienos pranešimai įvairiausiomis temomis nuo meno iki genetikos, aiškiai mums parodė, kad einame tuo keliu, kokį įsivaizdavo mūsų pirmtakai, 1989-aisiais atkurdami universitetą. Einame koja kojom su globaliu pasauliu, išeiname iš savo rėmų ir tampame židiniu visai visuomenei, savo pavyzdžiu rodydami kelią kitiems ir nešdami savo idėjas idėjas tolyn“, – teigė Studijų prorektorė dr. Simona Pilkienė.
VDU informacija.