Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Turizmo sektoriui dar vienas Aušrinės Armonaitės ministerijos paspirtukas

  • 2023-01-30
  • Tomas Čyvas
  • Finansai, Pasaulis, Politika, Redakcija

Lietuvos ir Kazachstano vyriausybių turizmo atstovai susitarė dėl bendrų veiksmų skatinant turistų srautus ir numatė aktyviau bendradarbiauti tarptautinėse turizmo organizacijose. Apie tai praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Turizmo sektoriaus traukimąsi anksčiau „pafrontės valstybės” statusu ir Rusijos grėsme argumentavusi vyriausybė dabar mėgina demonstruoti atradusi naujų paspirtukų. Vienas jų – kazachai, kurie maudysis mūsų baseinuose, vanosis mūsų pirtyse ir gulės gydančiose purvo voniose. Tiesa, ministerijos pranešimuose rašo, kad vonios yra ne gydančiosios, o „gydomosios”, bet spręsti – ar vonia gydo pacientą, ar jis ją – palikime kalbininkams.

Nuotr. asociatyvi

Pasak ministerijos informacijos, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis ir Kazachstano kultūros ir sporto viceministras Yerzhan Yerkinbayev pasirašė susitarimą, kuriuo šalys įsipareigojo keistis patirtimi susigrąžinant dėl pandemijos ir karo Ukrainoje prarastus turistų srautus, bendradarbiauti sveikatos turizmo srityje, vystant darnųjį turizmą.

„Abi šalys suinteresuotos ieškoti sprendimų, kaip sustiprinti turizmo sektorių ir šioje srityje kartu siekti atsigavimo. Lietuva turistams iš Kazachstano gali pasiūlyti įvairių paslaugų spektrą, tačiau ypač juos galime sudominti kokybiškomis mūsų šalies sveikatos turizmo paslaugomis“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Oficialioji dalis ir pranešimai spaudai geri, nors kiek juokingi, kaip visada.Lietuvos turizmo paslaugų įvairovė Kazachstano delegacijai pristatyta per parodų centre LITEXPO vykusią 10-ąją tarptautinę turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur“, kur, be kita ko, buvo galima sužinoti ir apie sveikatinimosi Lietuvos kurortuose galimybes.

„Užsienio turistus domina Lietuvos kurortuose, sanatorijose, SPA naudojamos vietinės natūralios priemonės, tokios kaip mineraliniai vandenys, gydomasis purvas, lietuviški žolynai ir gintaras. Kazachstano atstovai sakė svarstysią galimybę kitais metais parodoje turėti savo šalies stendą, pasiūlė organizuoti Lietuvos turizmo dienas Kazachstane ir užmegzti glaudesnius ryšius su Lietuvos turizmo paslaugų teikėjais.

Turizmo sektoriaus traukimąsi anksčiau „pafrontės valstybės” statusu ir Rusijos grėsme argumentavusi vyriausybė dabar mėgina demonstruoti atradusi naujų paspirtukų. Vienas jų – kazachai.

Šiuo metu vienas svarbiausių turizmo tarp Lietuvos ir Kazachstano plėtros trukdžių – tiesioginio reiso nebuvimas. Dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje susisiekimas tarp Kazachstano ir Lietuvos tapo dar sudėtingesnis,” – taip suokia ministerija.

„Lietuvos sanatorijas turistai iš Kazachstano žino ir mielai vyktų pas mus sveikatos turizmo paslaugų, tačiau, nesant tiesioginio skrydžio galimybės, jie renkasi kitų šalių kurortus. Analizuojant sveikatos turistų, atvykstančių į kurortus, statistiką, Kazachstanas kol kas nepatenka tarp atvykstančiųjų į Lietuvos kurortus šalių dešimtuką, tačiau tikimės, kad artimiausiu metu šie rodikliai pasikeis. Juk Lietuvos kurortai savo paslaugomis ir gamtos ištekliais yra labai patrauklūs“, – sako Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos direktorė Lina Nosevič.

Susitikimo metu Lietuva taip pat pristatė savo ketinimus kandidatuoti į Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Vykdomąją tarybą 2023–2027 m. ir paprašė Kazachstano palaikymo balsuojant per rinkimus. Iš Europos regiono į Vykdomąją tarybą bus išrinktos 5 valstybės.

Lietuva, kaip pranešama, buvo supažindinta su Kazachstano turizmo plėtros programa iki 2025 m. ir prioritetinėmis rinkomis, tarp kurių yra ir Lietuva.

Turistų srautas iš Kazachstano auga. 2021 metais į Lietuvą atvyko 2516 turistų iš Kazachstano (7728 nakvynėms), o per tris 2022 m. ketvirčius iš šios šalies atvyko jau 2871 turistas (8004 nakvynėms).

Primintina, kad atvykstančių turistų skaičiaus dramatišką smukimą Lietuvos valdžios institucijos mėgino maskuoti manipuliuodamos statistika. Į atvykstančių turistų skaičių,. kaip jau skelbė žiniasklaida, buvo įrašomi ir Ukrainos karo pabėgėliai, ir net, kaip teigta, NATO rotacinių batalionų kariškiai.

Tai papiktino Viešbučių ir restoranų asociaciją bei kitus verslo subjektus. Reikalas svarstytas ir Seimo Ekonomikos komitete, kur jo pirmininkas Kazys Starkevičius ragino šias viešas manipuliacijas skaičiais kuo greičiau pabaigti.

Maža to, ši sektoriaus nelaimė ir politiniai disputai kainavo postą buvusiam Seimo Finansų ir biudžeto komiteto vadovui, konservatoriui Mykolui Majauskui. Iki tol ekscentriškais pasisakymais bei paradoksaliomis fiskalinėmis bei draudimų iniciatyvomis garsėjęs,  kuo didesnių mokesčių ir suvaržymų verslui reikalavęs politikas pasielgė pats sau netipiškai.

Jis parlamente pirmą kartą, daugelio verslininkų nuomone, pasielgė logiškai ir palaikė ilgesnį Pridėtinės vertės mokesčio lengvatos viešbučiams terminą, negu premjerė Ingrida Šimonytė. Pastarojį įtūžo, jos įniršį konservatorių palaikė partinė aukštuomenė Tad M. Majauskas tapo partijai nebetinkamu, pasiskelbė nepartiniu ir dabar siekia Vilniaus mero posto.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Kas vyksta Lietuvos krepšinyje? (Video)

Kai sirena tampa rutina – Ukraina

Marijos Čipkutės paroda „Tai yra mano kūnas“

Baigtas svarbus Santakos tilto statybų etapas

Jaunųjų lyderių forume – lietuvės idėja naujai trenerių kartai

Čyviškas Žiuljenas: kai receptas yra patarimas, o ne Teismo verdiktas

Penki augalai, kurie į namus atneša daugiau nei žalumą: nuo finansinės sėkmės iki ramybės

Kaune preliminariai nuteistas smurtautojas

Nustatytos rugsėjo mėnesio AB „Panevėžio energija“ šilumos ir karšto vandens kainos

Biblioteka kviečia į vasaros skaityklų Kauno parkuose sezono uždarymo renginius

PAGD: pastarąją parą ugniagesiai 101 kartą vyko šalinti vėjo padarinių

Vasaros derliaus bulviniai blynai su cukinija

Ar galima samdyti hakerius savo verslo saugumo testavimui

Projekto „Tvari Lietuva“ laidos vedėjas Paulius Skučas tęsia misiją „Išpakuok Lietuvą“!

Rugpjūčio 25-osios orų prognozė Kaune: debesuota, bet be lietaus

Radikalizmo stebėjimas

Kundrotas

Komunizmas tolerancijos pakuotėje

Rugpjūčio 25-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada permainas

Ukraina ir JK pasirašė DI susitarimą: dalinsis mūšio lauko duomenimis

Nausėdienės kalba Ukrainoje

„Bitė“ ryšį atstatė daugiau kaip pusėje elektros netekusių bokštų

Kaip išvalyti žolės dėmes iš džinsų: patarimai, kurie išgelbės jūsų drabužius

Prezidentas į LRT tarybą skiria Meškauskaitę. Valatka siunta, Janutienė džiaugiasi

Foršmakas „čyviškai ir kartu žydiškai“

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras pacientus pasitinka atsinaujinęs

Skaičiuojami savaitgalio audros nuostoliai

Skelbiamas konkursas „Gražiausios sodybos Elektrėnų seniūnijoje 2026 metais“

Keptos kriauklės su rikotos ir cukinijų įdaru pomidorų padaže

Rugpjūčio 24-osios orai Kaune: numatomas smarkus lietus ir vėsa

Rinktinė pagaliau laimėjo

Britai duos Ukrainai tolimojo nuotolio raketų gamybos technologiją

Zelenskis Nausėda

Lietuva stiprins paramą Ukrainos gynybai 

Rugpjūčio 24-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Nausėdienė susitiko su nuo karo nukentėjusiais vaikais

Kas bus Kauno Nacionaliniame dramos teatre?

Kauniečių gudrybė: kaip daržovių likučiai lysvėje derlių padidina kelis kartus

Kauno policija praneša

JOKIŲ TAUTŲ, JOKIŲ SIENŲ

Lietuvos rinktinė neatsilaikė prieš Arizonos studentus

Paminėtos 35-osios Artūro Sakalausko žūties metinės

Kaunas pagerbė Maestro Constantine Orbelian

Vilniuje vyks 17-asis „Velomaratonas“: į gatves išvažiuos tūkstančiai dviračių

P. Korėjos laivas pirmą kartą plaukia į Europą per Arktį

Iranas: valstybės prisijungsiančios prie JAV sankcijų bus laikomos priešėmis

Rugpjūčio 23-iąją Lietuvoje numatoma

Rugpjūčio 23-osios orai Kaune: dieną laukia smarkus lietus ir gūsingas vėjas

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Rugpjūčio 23-iosios horoskopas: kai kuriems ženklams – lemtingų pokyčių metas

Jokūbą išgelbėjo Kauno klinikos

Tragiška avarija Jungtinėje Karalystėje: žuvo 2 policijos pareigūnai ir dar 5 žmonės

Lietuvoje atsiras dar 100 naujų paštomatų

Ukrainoje – Vorsklos mūšio įamžinimo monumentas (video)

Stiklainių sterilizavimas: patikrinti būdai, kad konservai nesugestų visą žiemą

Kauno vasara fotografijų galerijoje (foto)

Rugpjūčio 22-osios orai Kaune: laukiama perkūnijos ir stipraus vėjo gūsių

Atnaujintas Čekiškės seniūnijos pastatas

VDU pirmakursių – turiningi įvadinės savaitės renginiai

Rugpjūčio 22-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas, o kitam – didžiulė sėkmė

Kaunietis pasidalino, kaip seną pašiūrę pavertė šilta dirbtuve: prireikė vos šimto eurų ir vieno savaitgalio

Dėl laikinų eismo ribojimų

Kauniečių savaitgalį laukia neramūs orai (video)

Meno mokyklų mokinių dailės kūrybinių darbų konkurso „Architekto Vaclovo Michnevičiaus bažnyčios Kaišiadorių vyskupijoje“ parodos pristatymas

Svarbi ir laukta informacija dėl plaukimo pamokų Elektrėnų savivaldybės pradinukams

Globėjų bendruomenė žygiu pasitiko artėjantį rudenį

Į „Verslo alėją” atvyksta Šiukšlių šerifo komanda!

Kvietimas teikti prašymus dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio finansavimo

Slyvų klafutis: prancūziškas pusryčių pyragas

Policija nori pokalbio apie pasisavintus pinigus

Kaunas pagerbė Maestro Constantine Orbelian: įteiktas 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas

Ukrainos atstatymui Taivanas skyrė 5 mln. JAV dolerių

Rugpjūčio 21-osios orai Kaune: po giedro ryto diena bus šilta ir debesuota

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Šunų savininkams: neleiskite žmonių kandžioti

Rugpjūčio 21-osios horoskopas: dviem ženklams teks priimti lemtingą sprendimą

Zuckerbergas pirko pilį

Naujas pašto skyrius Kaune

Pamatėte sode didžiulį leopardinį šliužą? Nesunaikinkite – tai jūsų geriausias pagalbininkas

Kauno architektūra: jaunos valstybės simbolis (video)

Kėdainių rajono savivaldybė nuomoja hidrotechnikos kompleksus

Elektrėnų miesto maudyklų vanduo yra tinkamas maudytis

Aleksote – grandiozinė infrastruktūros plėtra: naujose erdvėse vietos ras per tuziną sporto šakų

Rugsėjį Kėdainių rajono moksleiviai bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje

„Šeškės“ pristato naują dainą (video)

Po Trumpo grasinimų Iranui Kinija įspėja dėl sankcijų

Festivalyje „Transformacijos“ – videomenas, šviesa ir muzika: industrinėje erdvėje menininkai tyrinės vandens materiją

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

Klaipėdos uostas augo

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

Traškus druskos ir pipirų tofu

Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Lietuvos istorijos akcentai

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

Kas vyksta Lietuvos krepšinyje? (Video)

2026-08-25

Kai sirena tampa rutina – Ukraina

2026-08-25

Marijos Čipkutės paroda „Tai yra mano kūnas“

2026-08-25

Baigtas svarbus Santakos tilto statybų etapas

2026-08-25

Jaunųjų lyderių forume – lietuvės idėja naujai trenerių kartai

2026-08-25

Čyviškas Žiuljenas: kai receptas yra patarimas, o ne Teismo verdiktas

2026-08-25

Penki augalai, kurie į namus atneša daugiau nei žalumą: nuo finansinės sėkmės iki ramybės

2026-08-25

Kaune preliminariai nuteistas smurtautojas

2026-08-25

Nustatytos rugsėjo mėnesio AB „Panevėžio energija“ šilumos ir karšto vandens kainos

2026-08-25

Biblioteka kviečia į vasaros skaityklų Kauno parkuose sezono uždarymo renginius

2026-08-25

PAGD: pastarąją parą ugniagesiai 101 kartą vyko šalinti vėjo padarinių

2026-08-25

Vasaros derliaus bulviniai blynai su cukinija

2026-08-25

Ar galima samdyti hakerius savo verslo saugumo testavimui

2026-08-25

Projekto „Tvari Lietuva“ laidos vedėjas Paulius Skučas tęsia misiją „Išpakuok Lietuvą“!

2026-08-25

Rugpjūčio 25-osios orų prognozė Kaune: debesuota, bet be lietaus

2026-08-25

Radikalizmo stebėjimas

2026-08-25
Kundrotas

Komunizmas tolerancijos pakuotėje

2026-08-25

Rugpjūčio 25-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada permainas

2026-08-25

Ukraina ir JK pasirašė DI susitarimą: dalinsis mūšio lauko duomenimis

2026-08-25

Nausėdienės kalba Ukrainoje

2026-08-24

„Bitė“ ryšį atstatė daugiau kaip pusėje elektros netekusių bokštų

2026-08-24

Kaip išvalyti žolės dėmes iš džinsų: patarimai, kurie išgelbės jūsų drabužius

2026-08-24

Prezidentas į LRT tarybą skiria Meškauskaitę. Valatka siunta, Janutienė džiaugiasi

2026-08-24

Foršmakas „čyviškai ir kartu žydiškai“

2026-08-24

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras pacientus pasitinka atsinaujinęs

2026-08-24

Skaičiuojami savaitgalio audros nuostoliai

2026-08-24

Skelbiamas konkursas „Gražiausios sodybos Elektrėnų seniūnijoje 2026 metais“

2026-08-24

Keptos kriauklės su rikotos ir cukinijų įdaru pomidorų padaže

2026-08-24

Rugpjūčio 24-osios orai Kaune: numatomas smarkus lietus ir vėsa

2026-08-24

Rinktinė pagaliau laimėjo

2026-08-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos