Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

TS-LKD uždraudė frakcijai Seime teikti su Vyriausybe nederintas idėjas biudžetui

  • 2022-10-13
  • BNS
  • Finansai, Lietuva, Politika

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas ketvirtadienį priėmė sprendimą įpareigoti frakcijos Seime narius balsuoti tik už tuos siūlymus kitų metų valstybės biudžetui, kurie suderinti su Vyriausybe.

Priimtame nutarime, kurį matė BNS, Seimo konservatoriai įpareigoti palaikyti Vyriausybės rengtą kitų metų valstybės biudžeto projektą bei su juo susijusius teisės aktų projektus per svarstymo ir priėmimo procedūras.

Taip pat jiems nurodyta neteikti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų biudžeto projektui bei lydintiesiems projektams, nepalaikyti kitų Seimo narių teikiamų pasiūlymų biudžeto projektui, jei šie nesuderinti su Vyriausybe.

Anot prezidiumo, parlamente svarstant visus įstatymų projektus, kurie tiesiogiai susiję su kitų metų biudžetu, kuriais keičiami mokesčiai ar mokestinės lengvatos, TS-LKD nariai privalo palaikyti tik Vyriausybės teikiamus arba su ja suderintus projektus ir visose stadijose nepritarti nesuderintiems projektams.

Partijos prezidiumo nutarime nurodoma, kad 2023 metų valstybės biudžeto projekte numatyta deficito riba yra priartėjusi prie šalies fiskalinei reputacijai svarbios 5 proc. nuo bendrojo vidaus prdukto ribos.

Vidiniai ginčai

Antradienį Seime balsuojant dėl Laisvės frakcijos siūlymo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo įstaigoms taikyti visus kitus metus, o ne pusmetį, kaip siūlo Vyriausybė, už buvo ir keturi konservatoriai: Mindaugas Skritulskas, Mykolas Majauskas, Justas Džiugelis bei Kazys Starkevičius. Šiam pasiūlymui pritarta po pateikimo.

„Lietuvos rytas“ pranešė, kad dėl tokio kolegų elgesio antradienį per frakcijos posėdį trūko konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio kantrybė. Laikraščio duomenimis, prieš Seimo posėdį vykusiame valdančiosios frakcijos pasitarime G. Landsbergis kalbėjo, jog frakcijos nariai privalo remti Vyriausybę ir jos teiktą biudžeto projektą, o kam jis nepatinka, frakcijos ir partijos durys esą yra atviros.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ketvirtadienį vylėsi, kad parlamente pavyks priimti vientisą ir suderintą biudžetą.

„Šis Vyriausybės 2023 metų biudžeto projektas orientuotas į pažeidžiamiausius mūsų visuomenės narius, todėl numatyti ne tik pagalbos verslui, bet ir žmonių pajamų didinimui paketai, tikiu, padės atremti sudėtingo laiko išbandymus“, – BNS sakė ji.

„Mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, kultūros ir meno, socialinės srities darbuotojų, vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, medikų ir rezidentų pajamų, senjorų pensijų, socialinių pašalpų didinimas, būsto šildymo išlaidų kompensacijos – sprendimai empatiški, jautrūs, bet ir racionalūs, grįsti atsargumu dėl sudėtingai apibrėžiamos ateities. Todėl norėtųsi valstybės biudžetą tokį vientisai suderintą ir išlaikyti, atskirai netraukiant po eilutę ir jų nekoreguojant, kai duodi vieniems ir atimi iš kitų“, – tvirtino seniūnė.

Naujas siūlymas

Vienas parėmusiųjų Laisvės frakcijos siūlymą dėl ilgesnės PVM lengvatos maitinimo įstaigoms J. Džiugelis sakė pozityviai vertinantis TS-LKD prezidiumo sprendimą ir ketina jo laikytis.

„Vertinu kaip konstruktyvų sprendimą, manau, jis nėra labai stipriai susijęs su koalicijos partnerių siūlymu antradienį dėl PVM lengvatos. Žvelgiant į tolesnes biudžeto priėmimo perspektyvas, aš net ir be šio prezidiumo sprendimo ketinu palaikyti šį valstybės biudžetą, nes jis yra subalansuotas tiek gyventojams, tiek verslui, kas labai svarbu krizės situacijos akivaizdoje“, – BNS ketvirtadienį sakė J. Džiugelis.

Jis teigė Laisvės partijos iniciatyvą per pateikimą parėmęs iš pagarbos koalicijos partneriams, taip pat tikėdamasis, kad Ministrų kabinetas iš naujo įvertins situaciją, bet kartu teigė nemanantis, kad projektas pasieks Seimo salę svarstymui, nes dėl jo paprašyta Vyriausybės išvados.

„Koaliciniai susitarimai yra svarbūs ir koalicijos partnerius irgi reikia gerbti, ir aš balsavau (už Laisvės frakcijos projektą), bet bet kokiu atveju aš palaikau Vyriausybės liniją ir biudžetą“, – teigė J. Džiugelis.

Tuo tarpu grupė Seimo narių, tarp jų ir keli konservatoriai, ketvirtadienį įregistravo pasiūlymą neterminuotai pratęsti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą maitinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui, atlikėjų teikiamoms paslaugoms.

Pasiūlymą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms įregistravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas M. Majauskas, taip pat už lengvatą antradienį balsavę K. Starkevičius, M. Skritulskas, dar vienas konservatorius – Antanas Čepononis, bei kitų partijų atstovai komitete.

Su Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku M. Majausku ir kitais pasiūlymą pasirašiusiais konservatoriais BNS susiekti nepavyko.

BNS

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Skaitmeninis euras – patogumui ar sekimui?

Vėjo gūsis pakėlė batutą su vaikais: kaip linksma pramoga per kelias sekundes virto nelaime

Klaipėdos uoste JAV karinis laivynas – „USS Mount Whitney“

Kazlų Rūdoje nebemažėja žmonių

Vokietija: Rusija karo nelaimės

Kaišiadoryse reikia teisti ne tik merą?

Sporto dvasia suvienijo Raudondvarį!

Lenkiškas nekeptas varškės pyragas su braškėmis (sernik na zimno)

Europa turi investuoti kartu, o ne 27 kartus atskirai?

Kaimynai dalijasi patirtimi

Kaune sulaikytas vyras palikęs granatą (ne vaisių)

II pensijų kaupimo pakopos pokyčiai

2026 m. birželio 25 d. horoskopas: kūrybiniai atradimai keičia santykių taisykles

Prezidentas teiks M. Sinkevičių į premjerus

Šv. Jono atlaidai Zapyškyje tapo istorinio vargonų sugrįžimo švente

Kaip Joninės praturtina prekybos centrą „Maxima“

Europa importuoja Ebolos virusą?

Futbolo kamuolys

Kurio žemyno komanda laimės Pasaulio futbolo taurę?

Kauniečio žvejo paslaptis: kaip viena česnako skiltelė garantuoja įspūdingą laimikį

Vasaros šventė Žiežmarių nepriklausomybės aikštėje

Kauno mečetės išpuolis sukėlė rietenas

Ministrė ir Vilniaus meras atsikirto Matijošaičiui 

Gardieji char siu kiaulienos iešmeliai: vasaros grilio karaliai

Išrinktos Kaišiadorių rajono gyventojams labiausiai patikusios dalyvaujamojo biudžeto idėjos

Kaune daugiabutyje dėl gaisro evakuota keliasdešimt žmonių

Kaune skendusią paauglę išgelbėjo pro šalį ėję vaikinai

Nacionalinis Kauno dramos teatras ant stogo įkurdino bites

Nausėda per Jonines susitiks su M. Sinkevičiumi

Kviečiame į piligriminį žygį Birštonas–Nemajūnai

Pradedamas kapitalinis Kruonio HAE ketvirto agregato remontas 

Dienos horoskopas: strateginiai sprendimai pareikalaus ambicijų ir dėmesio šeimai

Kaip kauniečiai gelbėjasi nuo karščių: paprasta gudrybė, kuri veikia geriau nei kondicionierius

Nauja galimybė neregiams ir silpnaregiams – programėlė „GV filmai“

Kodėl gali augti palūkanų normos, kai brangsta nafta?

Vištiena Provanso stiliaus su pomidorais ir alyvuogėmis

Baigti du tyrimai dėl balionais atskraidintų cigarečių

Premjerė tikina nebėgusi nuo žurnalistų klausimų

Tarptautinė 30-oji konferencija „Mechanika 2026“

Druskininkai paskelbti 2026 metų Europos medžių miestu

Kauno rajono globėjams skambėjo padėkos žodžiai

Dienos horoskopas: kūrybinė intuicija padiktuos svarbiausius sprendimus

Trys mln. eurų lietuviško drono-perėmėjo kūrimui

Kelionės su augintiniu: veterinarė atskleidė, ką pamiršta devyni iš dešimties šeimininkų

Vaikų globos savaitė – proga pabūti kartu ir padėkoti globėjams

Purūs itališki rikotos blyneliai su vasaros uogomis

Prie Senosios Zapyškio bažnyčios bus minimi tradiciniai Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai

Registrų centro incidentas – priminimas pasirūpinti namų interneto saugumu

Kauno rajone įvyko žmonių su negalia sporto šventė „Pabūkime kartu“

Dienos horoskopas: kaip kūrybinė energija paveiks jūsų karjeros matomumą ir šeimos reikalus

Savickas neatsisakytų būti ministru

Ar apsimoka už Maroką lažintis Pasaulio futbolo čempionate?

„Nebijokite tų, kurie žudo kūną“, XII eilinis sekmadienis

Birželio 21 d. horoskopas: saulė Vėžio ženkle žada permainas jausmų srityje

FRONTO DULKĖS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DULKĖS – NE TAS PATS

Vytauto Didžiojo palaikų paieškos

Kas laimės pasaulio futbolo taurę?

Savivaldybių reitingas: vertinant žmonių užimtumą ir pajamas lyderės – Neringa ir Palanga

Lenkija nori dalyvauti derybose dėl Ukrainos

Kauno rajone įvyko žmonių su negalia sporto šventė

Seimas prieš vaikų pornografiją?

Seimo nariai bijo ginkluotų rinkėjų?

Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai Zapyškije

Per parą tarp Ukrainos ir Rusijos pajėgų įvyko 234 susirėmimai

Menkai pastebėtas skandalėlis „Eurovizijos” reikale

Lenkijos prezidentas užsispyrė dėl istorijos

Kauno klinikų filiale Romainių ligoninėje atidarytas Ilgalaikės priežiūros dienos centras

Šeštadienio horoskopas: laukia emocijų ir kūrybinės energijos pliūpsnis

Vokietija grąžino Lenkijai  istorines brangenybes

Costa gina kontaktus su Rusija

Futbolo kamuolys

Lietuvos futbolas išvogtas?

Kasčiūnas: Amerikos kariai greit grįš

„Įmink Kauną“

Nausėda nori daugiau ES pinigų saugumui

Kauniečio virtuvės gudrybė: kaip sustabdyti slystančią pjaustymo lentą už kelis centus

Tobulų žmonių nebūna

Kada dėl priekinio stiklo defekto verta kreiptis į draudiką, o kada — į servisą

Ar masažas tikrai padeda nuo nugaros skausmo?

Kauniečių vasara

Prokurorai domisi LRT

Oro pavojus Kaune: ką daryti masinio renginio metu?

Purūs rikotos sklindžiai su vasaros uogomis

Kaunas rodo lyderystę?

Mokėjimai už atliekas Kauno rajone: nuo šiol – patogiai programėlėje

Kas bus su Lietuvos krepšiniu?

Garliaviškė Reda Slavinskaitė triumfavo Ispanijoje: istoriniu laimėjimu įsirašė į sporto elitą

Dienos horoskopas: galingas planetų paradas Liūto ženkle keis likimus

Naktinė Joninių naktis Rumšiškėse (video)

Stiklinė vandens prie kavos: kada ją gerti ir kodėl tai svarbu?

Sultingi vištienos takos su gaivia mangų ir avokadų salsa

Viename vakare – dvi vestuvių sukaktys ir daugybė idėjų jaukiems namams

Kauniečiai kviečiami minėti Tarptautinę jogos dieną: nemokamas renginys visai šalia

Vilniuje prasideda svarbiausias pasaulinis faktų tikrintojų renginys „GlobalFact“

DEPORTACIJŲ AMŽIUS PRASIDEDA

Šilainiuose atnaujinta krepšinio aikštelė

Atsiprašymas

Oranžinis kamuolys Pakaunės peizažuose: apdovanoti piešinių konkurso laureatai

Matijošaitis: visi lygūs, bet kai kurie lygesni

Dienos horoskopas: nepasiduokite iliuzijoms ir venkite dviprasmybių

Merkinėje – penktoji džinsuota opera

Narkoprekeiviui nuosprendis Kaune

Skaitmeninis euras – patogumui ar sekimui?

2026-06-25

Vėjo gūsis pakėlė batutą su vaikais: kaip linksma pramoga per kelias sekundes virto nelaime

2026-06-25

Klaipėdos uoste JAV karinis laivynas – „USS Mount Whitney“

2026-06-25

Kazlų Rūdoje nebemažėja žmonių

2026-06-25

Vokietija: Rusija karo nelaimės

2026-06-25

Kaišiadoryse reikia teisti ne tik merą?

2026-06-25

Sporto dvasia suvienijo Raudondvarį!

2026-06-25

Lenkiškas nekeptas varškės pyragas su braškėmis (sernik na zimno)

2026-06-25

Europa turi investuoti kartu, o ne 27 kartus atskirai?

2026-06-25

Kaimynai dalijasi patirtimi

2026-06-25

Kaune sulaikytas vyras palikęs granatą (ne vaisių)

2026-06-25

II pensijų kaupimo pakopos pokyčiai

2026-06-25

2026 m. birželio 25 d. horoskopas: kūrybiniai atradimai keičia santykių taisykles

2026-06-25

Prezidentas teiks M. Sinkevičių į premjerus

2026-06-25

Šv. Jono atlaidai Zapyškyje tapo istorinio vargonų sugrįžimo švente

2026-06-24

Kaip Joninės praturtina prekybos centrą „Maxima“

2026-06-24

Europa importuoja Ebolos virusą?

2026-06-24
Futbolo kamuolys

Kurio žemyno komanda laimės Pasaulio futbolo taurę?

2026-06-24

Kauniečio žvejo paslaptis: kaip viena česnako skiltelė garantuoja įspūdingą laimikį

2026-06-24

Vasaros šventė Žiežmarių nepriklausomybės aikštėje

2026-06-24

Kauno mečetės išpuolis sukėlė rietenas

2026-06-24

Ministrė ir Vilniaus meras atsikirto Matijošaičiui 

2026-06-24

Gardieji char siu kiaulienos iešmeliai: vasaros grilio karaliai

2026-06-24

Išrinktos Kaišiadorių rajono gyventojams labiausiai patikusios dalyvaujamojo biudžeto idėjos

2026-06-24

Kaune daugiabutyje dėl gaisro evakuota keliasdešimt žmonių

2026-06-24

Kaune skendusią paauglę išgelbėjo pro šalį ėję vaikinai

2026-06-24

Nacionalinis Kauno dramos teatras ant stogo įkurdino bites

2026-06-24

Nausėda per Jonines susitiks su M. Sinkevičiumi

2026-06-24

Kviečiame į piligriminį žygį Birštonas–Nemajūnai

2026-06-24

Pradedamas kapitalinis Kruonio HAE ketvirto agregato remontas 

2026-06-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos