Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Teltonika Networks“ direktorius G. Kukauskas: krizės rinkoje gali būti tramplinas į didesnę sėkmę

  • 2021-09-24
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

„Teltonika Networks“ direktorius G. Kukauskas: krizės rinkoje gali būti tramplinas į didesnę sėkmę

Nuo darbo mažoje vos šešių žmonių komandoje iki sparčiai augančios technologijų kompanijos direktoriaus pareigų – tokia karjera gali pasigirti kaunietis Giedrius Kukauskas, „Teltonika Networks“ įmonės direktorius. „Jau nuo mažų dienų domėjausi, kaip veikia daiktai mano aplinkoje. Iš pradžių bandydavau viską įsivaizduoti, o tada mašinėles, žaislus ir kitus prietaisus išardydavau, kad įsitikinčiau, ar mano įsivaizdavimas buvo teisingas“, – sako G. Kukauskas.

Giedrius tikina visada jautęs polinkį į technologijas bei inžineriją, todėl jau mokykloje žinojo, kad studijuos Kauno technologijos universitete (KTU).

„Pasirinkimą studijuoti šiame universitete lėmė KTU siūloma inžinerinė sritis, atitinkanti pomėgius ir kryptį, kurią norėjau vystyti ir su kuria siejau savo ateitį. Be to, KTU garsėjo kaip labai stipri, šioje srityje lyderiaujanti institucija.

Galbūt prisidėjo ir tai, jog gyvenau visai netoli universiteto miestelio bei tuometinio „Telekomo“ – tuo metu kaip tik buvo spartaus mobiliųjų technologijų vystymosi laikai. Tai buvo nauja ir nepažinta, bet labai dominanti sritis, norėjau viską apie ją sužinoti“, – prisimena G. Kukauskas, KTU telekomunikacijų inžinerijos studijų programos alumnas.

– Studijų metai, daugelio manymu, yra vieni geriausių žmogaus gyvenime. Koks buvo jūsų studentiškas gyvenimas? Kas įsiminė labiausiai?

– Nebuvau tipinis studentas vien dėl to, kad buvau kaunietis ir neteko gyventi bendrabutyje su kitais studentais, o tai, ko gero, sudaro nemažą dalį tų „geriausių gyvenimo metų“ patirties. Tačiau yra ką atsiminti ir be to. Pavyzdžiui, vienas ryškesnių atsiminimų yra apie tai, kaip gaminome racijas, kurios turėjo būti pagalbinė priemonė kolokviumuose. Vienas studentas sėdi automobilyje lauke, o kitas tuo metu atsiskaitinėja. Tai buvo ankstyvasis žinių pritaikymas gyvenimiškose situacijose. Pamenu, studentai net augindavo ilgesnius plaukus, kad paslėptų iš ausų kyšančius laidelius.

– Kuo studijos universitete jums buvo naudingos – tiek kaip specialistui, tiek kaip asmenybei?

– Studijos buvo visapusiškai naudingos ir užaugino įvairiomis prasmėmis. Žinoma, gyvenime ne viską galėjau panaudoti, buvo daug teorinių dalykų, bet juos besimokydamas išmokau nenuleisti rankų ir tapau atkaklesnis. Pripažinsiu, pirmieji studijų metai buvo žymiai sudėtingesni nei tikėjausi, teko ir papildomai lankyti aukštosios matematikos, chemijos pamokas. Tačiau dabar manau, kad buvo verta dėti visas pastangas ir nepasiduoti. Ši patirtis mane išugdė į tai, kas esu, ir išmokė parodyti sau bei kitiems, ko esu vertas.

– Kaip po studijų sekėsi įsilieti į darbo rinką? Galbūt dirbote jau studijų metu?

– Tiesą sakant, pradėjau dirbti dar mokykloje. Pirmasis mano darbas buvo informatikos klasės kompiuterių priežiūra. Taip žengiau pirmuosius mažus žingsnelius karjeros technologijų srityje link. Vėliau, jau studijų metais, teko dirbti kompiuterių techniku nedidelėje įmonėje, tiekusioje tarptautinio ryšio paslaugas. Užsiėmėme IP telefonija, kurios dėka žmonės galėjo pigiau susisiekti su užsienio abonentais.

– Ar palaikote ryšius su universitetu kaip alumnas? Kaip manote, kuo tai svarbu?

– Ryšius su universitetu palaikome nuolatos, kartu su mano vadovaujama įmone „Teltonika Networks“ bendradarbiaujame įvairiose iniciatyvose su KTU, skiriame stipendijas studentams, rengiame bendrus renginius. Neabejotinai svarbu palaikyti glaudų ryšį, kuris padeda užauginti stiprią būsimą talentų kartą, kartu atliepiant rinkos poreikius ir padedant lengviau atrasti tinkamą karjeros kelią studentams.

– Jau vienuoliktus metus dirbate technologijų kompanijoje „Teltonika Networks“ – kas jus atvedė į šią įmonę? Kaip čia vystėsi jūsų karjera?

– Įmonės veikla buvo labai artima mano pabaigtai telekomunikacijų specialybei, tad iškart sudomino. Taip pat žavėjo didelės kompanijos ambicijos, drąsa, greitas augimas. Visi šie dalykai žavi ir iki šiol.

Viskas prasidėjo nuo visai mažos komandos. Kai prisijungiau prieš 11 metų, Kauno padalinyje tebuvome šešiese. Dabar išaugome iki daugiau nei 200 žmonių Kauno biure bei dar 100 – Vilniuje. Skirtumas milžiniškas. Per šiuos metus teko dirbti skirtingose pozicijose: pradėjau nuo projektų vadovo, tada tapau Kauno projektavimo padalinio, vėliau visos „Teltonikos“ projektavimo vadovu, galiausiai ėmiau vadovauti visam Kauno biurui ir dabar jau kiek daugiau nei metus esu „Teltonika Networks“ įmonės direktorius.

– Kuo jus žavi darbas technologijų kompanijoje?

– Būdami tinklo ryšio priemonių gamintojai, dirbame su naujausiomis technologijomis ir tapome vienais pasaulio lyderių šioje srityje. Realizuojame produktus nuo idėjos iki pat pardavimo, pilnai valdome visą ciklą. Labiausiai žavi nuolatinis augimas, kad niekada nestovime vietoje ir gebame greitai reaguoti į rinkos pokyčius bei poreikius – tai yra vienas esminių mūsų sėkmingo augimo elementų.

– Kokie iššūkiai kyla?

– Iššūkiai kyla nuolatos, bet į juos svarbu žiūrėti kaip į naujas galimybes. Išgyvenome ne vieną krizę rinkoje ir visos jos tapo tramplinu į dar didesnę sėkmę. Netgi juokaujame, kad „negalima pramiegoti geros krizės“, nes iš tiesų, tai tik proga kūrybiškai pažiūrėti į situaciją ir atrasti kažką naujo.

– Technologijos supa mus kiekvieną dieną, o technologiniai sprendimai ypač domina jaunus žmones. Tačiau, jūsų nuomone, ar jaunuoliai pakankamai domisi, kaip įvairios technologijos veikia ir sieja su jomis savo karjerą?

– Manau, kad jaunimas yra žingeidus ir tuo pačiu turi daugiau galimybių bei informacijos, nei bet kada prieš tai. Kitas svarbus dalykas: lietuviai jau mažiau kuklinasi ir drąsiau eina į rinką su naujomis idėjomis, startuoliais, siūlo novatoriškus produktus. Yra daugybė puikių įrankių, paramos fondų, valstybės lengvatų, kurios atveria duris sužibėti technologijų entuziastams ne tik Lietuvoje, bet ir globaliai.

– Renkantis specialybes ir studijų kryptį, vis dar dažniausiai dominuoja socialiniai, humanitariniai mokslai. Kaip manote, kaip reikėtų sudominti jaunus žmones rinktis su technologijomis, inžinerija susijusias profesijas?

– Iš mūsų kaip įmonės pusės, galiu pasakyti, kad jau daugelį metų kuriame konkurencingas darbo vietas, suteikiame galimybes augti, tobulėti, siūlome gerus atlyginimus. Na, o jaunimas jau turi nuspręsti, kas jiems aktualu ir įdomu. Idealu, kai hobis tampa darbu, pavyksta derinti pomėgius su galimybėmis.

Tačiau reikia žiūrėti į tai ir šiek tiek kritiškai. Tarkime, jei patinka žaisti kompiuterinius žaidimus – tai nebūtinai reiškia, kad šis pomėgis taps ir darbu. Reikia atrasti savo gebėjimus ir juos nuolatos lavinti. O kai kažkuria sritimi nuoširdžiai domimasi, tai ir lengviau rasti vidinės motyvacijos nuolatos naujinti žinias.

– Dažnai kalbama apie IT specialistų poreikį, tačiau kokių kitų technologijų specialistų rinkoje taip pat yra itin didelis poreikis? Kokie specialistai, remiantis Jūsų turima patirtimi, dar svarbūs vystant inovacijas, technologinius sprendimus?

– Šiuo metu itin trūksta elektronikos inžinierių, programuotojų. Esame maža valstybė su ribotais ištekliais, tad manau, jog ypač svarbu išsaugoti mūsų talentus, kurie padėtų drauge kurti pridėtinę vertę. Lietuviai atkaklūs ir gabūs žmonės, turime visas galimybes kurti aukštąsias technologijas ir tokiu būdu padėti mūsų visuomenei gyventi geriau, patogiau bei išmaniau.

Ne ką mažiau svarbios yra ir kartu dirbančių žmonių asmeninės vertybės. „Teltonikos“ įmonėse kuriame tarpusavio pasitikėjimo ir pagarbos kultūrą bei siekiame padėti kitiems, įskaitant ne tik įmonės darbuotojus, bet taip pat ir pažeidžiamas visuomenės dalis, kurioms mūsų pagalbos reikia labiausiai.

Šaltinis: „Teltonika“ nuotrauka.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Rugpjūčio 22-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas, o kitam – didžiulė sėkmė

Kaunietis pasidalino, kaip seną pašiūrę pavertė šilta dirbtuve: prireikė vos šimto eurų ir vieno savaitgalio

Dėl laikinų eismo ribojimų

Kauniečių savaitgalį laukia neramūs orai (video)

Meno mokyklų mokinių dailės kūrybinių darbų konkurso „Architekto Vaclovo Michnevičiaus bažnyčios Kaišiadorių vyskupijoje“ parodos pristatymas

Svarbi ir laukta informacija dėl plaukimo pamokų mūsų savivaldybės pradinukams

Globėjų bendruomenė žygiu pasitiko artėjantį rudenį

Į „Verslo alėją” atvyksta Šiukšlių šerifo komanda!

Kvietimas teikti prašymus dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio finansavimo

Slyvų klafutis: prancūziškas pusryčių pyragas

Policija nori pokalbio apie pasisavintus pinigus

Kaunas pagerbė Maestro Constantine Orbelian: įteiktas 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas

Ukrainos atstatymui Taivanas skyrė 5 mln. JAV dolerių

Rugpjūčio 21-osios orai Kaune: po giedro ryto diena bus šilta ir debesuota

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Šunų savininkams: neleiskite žmonių kandžioti

Rugpjūčio 21-osios horoskopas: dviem ženklams teks priimti lemtingą sprendimą

Zuckerbergas pirko pilį

Naujas pašto skyrius Kaune

Pamatėte sode didžiulį leopardinį šliužą? Nesunaikinkite – tai jūsų geriausias pagalbininkas

Kauno architektūra: jaunos valstybės simbolis (video)

Kėdainių rajono savivaldybė nuomoja hidrotechnikos kompleksus

Elektrėnų miesto maudyklų vanduo yra tinkamas maudytis

Aleksote – grandiozinė infrastruktūros plėtra: naujose erdvėse vietos ras per tuziną sporto šakų

Rugsėjį Kėdainių rajono moksleiviai bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje

„Šeškės“ pristato naują dainą (video)

Po Trumpo grasinimų Iranui Kinija įspėja dėl sankcijų

Festivalyje „Transformacijos“ – videomenas, šviesa ir muzika: industrinėje erdvėje menininkai tyrinės vandens materiją

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

Klaipėdos uostas augo

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

Traškus druskos ir pipirų tofu

Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Lietuvos istorijos akcentai

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

Patikrinta žalgiriečių sveikata

Rusijos agresija – kontekstas

Putinas Kremliuje priėmė į save panašius

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

Z karta nenori skambinti?

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno rajono renginiai

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

Nausėda apie poilsį Madeiroje

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Rūta Meilutytė Europos čempionė

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Rugpjūčio 22-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas, o kitam – didžiulė sėkmė

2026-08-22

Kaunietis pasidalino, kaip seną pašiūrę pavertė šilta dirbtuve: prireikė vos šimto eurų ir vieno savaitgalio

2026-08-21

Dėl laikinų eismo ribojimų

2026-08-21

Kauniečių savaitgalį laukia neramūs orai (video)

2026-08-21

Meno mokyklų mokinių dailės kūrybinių darbų konkurso „Architekto Vaclovo Michnevičiaus bažnyčios Kaišiadorių vyskupijoje“ parodos pristatymas

2026-08-21

Svarbi ir laukta informacija dėl plaukimo pamokų mūsų savivaldybės pradinukams

2026-08-21

Globėjų bendruomenė žygiu pasitiko artėjantį rudenį

2026-08-21

Į „Verslo alėją” atvyksta Šiukšlių šerifo komanda!

2026-08-21

Kvietimas teikti prašymus dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio finansavimo

2026-08-21

Slyvų klafutis: prancūziškas pusryčių pyragas

2026-08-21

Policija nori pokalbio apie pasisavintus pinigus

2026-08-21

Kaunas pagerbė Maestro Constantine Orbelian: įteiktas 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas

2026-08-21

Ukrainos atstatymui Taivanas skyrė 5 mln. JAV dolerių

2026-08-21

Rugpjūčio 21-osios orai Kaune: po giedro ryto diena bus šilta ir debesuota

2026-08-21
Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

2026-08-21

Šunų savininkams: neleiskite žmonių kandžioti

2026-08-21

Rugpjūčio 21-osios horoskopas: dviem ženklams teks priimti lemtingą sprendimą

2026-08-21

Zuckerbergas pirko pilį

2026-08-20

Naujas pašto skyrius Kaune

2026-08-20

Pamatėte sode didžiulį leopardinį šliužą? Nesunaikinkite – tai jūsų geriausias pagalbininkas

2026-08-20

Kauno architektūra: jaunos valstybės simbolis (video)

2026-08-20

Kėdainių rajono savivaldybė nuomoja hidrotechnikos kompleksus

2026-08-20

Elektrėnų miesto maudyklų vanduo yra tinkamas maudytis

2026-08-20

Aleksote – grandiozinė infrastruktūros plėtra: naujose erdvėse vietos ras per tuziną sporto šakų

2026-08-20

Rugsėjį Kėdainių rajono moksleiviai bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje

2026-08-20

„Šeškės“ pristato naują dainą (video)

2026-08-20

Po Trumpo grasinimų Iranui Kinija įspėja dėl sankcijų

2026-08-20

Festivalyje „Transformacijos“ – videomenas, šviesa ir muzika: industrinėje erdvėje menininkai tyrinės vandens materiją

2026-08-20

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

2026-08-20

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

2026-08-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos