Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Teismui perduota byla dėl beveik 300 tūkst. eurų stambaus masto kyšininkavimo, pinigų plovimo ir neteisėto praturtėjimo

  • 2024-02-06
  • kaunieciams.lt
  • Kriminalai

Europos deleguotieji prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau – Institutas) direktorius Gediminas Pridotkas kaltinamas kyšininkavimu, pinigų plovimu, neteisėtu praturtėjimu, dokumentų klastojimu, apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu ir organizavimu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnų atlikto itin sudėtingo ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad nusikalstamu būdu galėjo būti įgyta konfiskuotino turto iš viso už 296 871 eurų.

Buvęs Instituto direktorius kaltinamas tuo, kad panaudodamas jo paties ir sutuoktinės įsteigtą juridinį asmenį, taip pat kitas 15 susijusių įmonių, iš fizinių asmenų priėmė kyšius už palankumą ateityje Instituto vykdomuose viešuosiuose pirkimuose, legalizavo nusikalstamu būdu įgytas lėšas bei neteisėtai praturtėjo. Bendra kaltinime nurodyta galimai gautų kyšių, neteisėto praturtėjimo ir nusikalstamu būdu legalizuoto turto suma siekia 296 871 eurų.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko STT Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, buvo pradėtas 2021 m. pabaigoje Specialiųjų tyrimų tarnybai gavus informacijos apie Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžetų lėšomis vykdomuose viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių įmonių įtariamas neteisėtas finansines ir asmenines sąsajas su projektus vykdančiais, administruojančiais asmenimis.

Europos deleguotųjų prokurorų biuro Lietuvoje prokurorai kartu su STT tyrėjais ir antikorupcinės žvalgybos analitikais, šioje byloje atlikę daugiau nei kelių šimtų ūkinių – finansinių operacijų, susirašinėjimų, kontaktų, judėjimo ir kitų duomenų analizę, surinko pakankamai pagrįstų faktinių duomenų, kurie leido atskleisti sudėtingą nusikalstamų veiksmų schemą: projektų vykdytojai ir kiti suinteresuoti asmenys, veikdami per tarpinių įmonių grandinę bei jų vadovus, imituodavo įvairių paslaugų pirkimų – pardavimų sandorius, atlikdavo fiktyvias finansines transakcijas, tikslu jose paslėpti išankstinius nusikalstamus susitarimus, t. y. kyšių perdavimą, pinigų plovimą ir neteisėtą praturtėjimą.

„Dirbdami komandoje su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais identifikavome ir išaiškinome teisinės simuliacijos būdu užmaskuotas latentines korupcinio bei finansinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Išskirtinį rezultatą lėmė labai profesionalus, daug kruopštumo, atidumo ir įžvalgumo pareikalavęs ir itin sutelktai vykęs prokurorų, patyrusių STT tyrėjų ir analitikų darbas“, – tyrimo eigą komentuoja Europos deleguotasis prokuroras Vytautas Kukaitis.

„Sisteminės korupcijos atskleidimas bei neteisėtai įgyto turto paieška ir konfiskavimas yra vienos iš STT prioritetinių sričių. Kad būtų sėkmingai atskleisti tokie korupciniai atvejai, reikalingas ne tik įvairių sričių specialistų profesionalus bendras darbas, bet ir betarpiškas organizacinis bei procesinis bendradarbiavimas su Europos prokuratūra“, – teigė STT Centrinės tyrimų valdybos vadovas Darius Balčiūnas.

Šiame itin visapusiškai atliktame ikiteisminiame tyrime baudžiamojon atsakomybėn iš viso patraukti 23 asmenys. 3 asmenų, padariusių korupcinio ir finansinio pobūdžio veikas, atžvilgiu procesai jau užbaigti supaprastinta proceso forma, t. y. teismo baudžiamaisiais įsakymais. Bendra jiems skirtų baudų suma – daugiau nei 77 tūkst. eurų, dar 60 tūkst. eurų buvo konfiskuoti. 12 asmenų buvo pripažinti padarę tarpines nusikalstamas veikas ir teismo buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės LR BK 40 str. numatytais pagrindais pagal laidavimą.

Nustačius naujų nusikalstamų veikų požymius, įskaitant įtariamą ne mažiau kaip 100 000 eurų Europos Sąjungos lėšų užvaldymą sukčiavimo būdu, 7 kitų asmenų atžvilgiu tyrimas buvo atskirtas ir šiuo metu tęsiamas toliau.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas yra Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldi ir atskaitinga įstaiga, atliekanti jam pavestas rizikos vertinimo funkcijas bei laboratorinius tyrimus maisto ir pašarų saugos, kokybės bei veterinarijos srityse.

Europos prokuratūra yra nepriklausoma Europos Sąjungos institucija. Ji atsakinga už ES finansiniams interesams kenkiančių nusikaltimų tyrimą, baudžiamąjį persekiojimą ir bylų perdavimą teismui. Lietuvoje Europos deleguotųjų prokurorų biure dirba 4 Europos deleguotieji prokurorai, kurie turi nacionalinio prokuroro statusą ir veikia Europos prokuratūros vardu.

Bendras Europos Prokuratūros (EPPO) ir STT  pranešimas, EPPO tekstas anglų k. 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Saugaus elgesio prie vandens telkinių ir vandenyje rekomendacijos

„Via Lietuva“ pradeda magistralinio kelio Šiauliai–Palanga ruožo tarp Kretingos ir Vydmantų remontą

Valstybės dieną Rėkyvoje – įkvepiančios istorijos, kūryba ir bendrystė

Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Mažeikių dekanato diena

Kviečiame balsuoti už gyventojų pateiktas iniciatyvas

Tautiška giesmė – pamatyk garsą! (video)

Greita ir aromatinga Gong Bao vištiena

Alergija nebėra tik sezoninis nepatogumas

Liepos 11-ąją Kulautuvoje sugrįžta „Akacijų alėja“

LTOK smerkia IOC sprendimą panaikinti Rusijos olimpinio komiteto suspendavimą

Druskininkų meras Malinauskas ir teisėjai nuosprendį išgirs rudenį

Apklausa: reitinguose pirmauja konservatoriai

Valstybės dieną – pagarba Kauno rajoną kuriantiems žmonėms

Seimas keičia rinkimų tvarką

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradėjo 400 jaunuolių

Kaune jaunieji talentai mokėsi atremti kibernetines grėsmes

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

„Reuters“: Omsko naftos perdirbimo gamykla sustabdė veiklą

Liepos 8-osios horoskopas: kam kelionių planai atneš svarbių pamokų?

JAV kariuomenė: po išpuolių prieš tanklaivius Hormuzo sąsiauryje Iranui suduoti nauji smūgiai

Žiniasklaida: Lietuva EŽTT pralaimėjo dar vieną bylą

Lietuvoje bus branduolinis ginklas?

Kaip išsirinkti tinkamus žygio batus

Turizmo prekės vasarai: ką verta turėti, kad stovyklavimas būtų patogus?

Kauno klinikose suvaldytas vėžys

Kinijoje už 325 mln. dolerių kyšius – mirties bausmė

Pamirškite šveitimą: paprastas būdas, kaip gartraukio filtrą išvalyti per 15 minučių

Kai kurios Žvalgybos įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai

Braška Kaišiadorių rajono mero kėdė ar korupcinės schemos?

Katelynas mano, kad Lietuvai reikėtų išskirtinai už kibernetinę saugą atsakingos institucijos

Rutte turi žinią NATO narėms: pripažinkite, Trumpas buvo teisus

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 7-12 d.

Kreminis graikiškas jogurtas su medumi ir vasaros uogomis

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Žinok, atpažink, pranešk: modernios prekybos žmonėmis grėsmės

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Liepos 7-osios horoskopas: kūrybiški sprendimai namuose ir netikėtos pažintys

Ekspertai įspėja: kaip atpažinti pavojingus žaislus ir apsaugoti vaikus?

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektams – lėšos

Prezidentas patvirtino naujosios Vyriausybės sudėtį

Nausėdos prašoma vetuoti dezinformaciją draudžiančias Rinkimų kodekso pataisas

Kačerginės žiede lenktynių metu žuvo žiūrovas

Suvalkijos pavadinimo keitimas kelia linksmas diskusijas

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

KTU ir Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja

Nausėda dalina apdovanojimus

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Dar vienas Lietuvos plaukimo rekordas

Olekas

Olekas siūlo keisti slapto balsavimo tvarką

Lietuvoje ir pasaulyje bus giedama Tautiška giesmė

Liepos 6-osios horoskopas: intuicija ves į asmeninį proveržį

Tragiškas vakaras Lietuvos krepšiniui (video)

Sostinėje susibūrė tūkstančiai jaunųjų šokėjų

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Kaune pavogtas 18 tūkst. eurų vertės automobilis

Palankiau atsivežti automobilius iš JAV

Lenkijoje ginčai dėl „Patriot“ oro gynybos raketų pristatymo į Ukrainą

„Deimantinės lygos“ etape įspūdingi lietuvių pasirodymai

Dėl Ruginienės patarėjo Vinokuro brolio – ikiteisminis tyrimas

Atsidaro restoranas „Paukščių takas“

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus gimtadienis

Kaip švęsime Valstybės įkūrimo dieną

Pergalingas startas Europos merginų čempionate (video)

Palemono geležinkelio stotyje gesintas smilkstantis krovinys

„Aš romus ir nuolankios širdies“ (Mt 11, 27) XIV eilinis sekmadienis

Tomas Dirgėla – vaikų literatūros autoriaus nuotykiai

Liepos 5-osios horoskopas: karjeros matomumas keičia finansinius planus

Kaišiadoriečio atviras laiškas teisėsaugai, politikams, žiniasklaidai

Anušauskas: galimos Rusijos provokacijos Lenkijos teritorijoje

Vilniaus TV bokšte iškelta rekordinė Amerikos vėliava

JAV minint 250-ąjį gimtadienį, Trumpas teigia, kad amerikietiškoji tapatybė patiria naują puolimą

Girta BMW vairuotoja užmušė du jaunuolius?

Saulutės galerijoje atidaryta karpinių ir lino raižinių paroda. Fotoreportažas

Dėl viešojo transporto eismo liepos 5-6 dienomis

Liepos 4-osios horoskopas: svajotojo diena, kai santykiuose priimami svarbūs sprendimai

Vaistinių akcijų leidinys: kodėl apsipirkimas internetu dažnai laimi prieš fizines vietas?

Prašoma vetuoti bolševikines sveikatos draudimo naujoves

Sostinėje vykstančia dalyvių eisena pradėta Moksleivių dainų šventė

Kiemo priežiūros kainos Kaune: kodėl už apleistą veją tenka mokėti kaip už atostogas

Kondratovičius apdovanojo Makūną

Seimo norima tramdyti „paspirtukininkus”

Kauničiams finansuojamas prisijungimas prie centralizuotų tinklų

Atsiimtos pensijų fondų lėšos trumpuoju laikotarpiu gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

ELTA pristato rubriką „Žinios visiems“: naujienos pateikiamos lengvai suprantama kalba

Vasaros hitas: vietnamietiška ant grilio kepta kiauliena su ryžių makaronais (Bún chả)

Krašto keliuose įsibėgėja „dešiniojo rato“ programa

Tvarią ateitį kuriančios mokyklos griauna mitus, kad tai sudėtinga ir brangu

Liepos 3-iosios horoskopas: šeimos pokalbiai atvers duris, bet saugokitės paslėptų išlaidų

Valančiūnas

Lietuva sutriuškino britus – žino varžovus

Analizė: Rusijos dronai šnipinėjo NATO šalis nesulaukdami jokio atkirčio

Nausėda mano, kad Sinkevičiaus sklypų Jonavoje sandoriai savaime nėra nusikaltimas

Prezidentas sako, kad Budrys dirbs ir naujojoje Vyriausybėje

Pigūs ir greiti pusryčiai: receptas, kuriam pakanka 3 bulvių ir kiaušinio

Kaip pasiruošti pensijai, kai norisi daugiau finansinio aiškumo?

Paskelbti kvietimai teikti paraiškas dėl paramos senų ir neefektyvių šildymo įrenginių keitimui

Lenkiškas nekeptas varškės pyragas su uogomis (sernik na zimno)

Birštonas kviečia atitrūkti nuo žemės: dangų nuspalvins karšto oro balionai, Vasaros estradoje – galiūnų turnyras

LSMU Kauno ligoninėje atidarytas naujas korpusas

Kiemo šulinyje rastas dingusio vyro kūnas

JAV ieško lakūno, dingusio po to, kai Arabijos jūroje avariniu būdu leidosi sraigtasparnis

Ukrainoje mūšio lauke per pastarąją parą sunaikinta dar 1 140 rusų karių

Saugaus elgesio prie vandens telkinių ir vandenyje rekomendacijos

2026-07-08

„Via Lietuva“ pradeda magistralinio kelio Šiauliai–Palanga ruožo tarp Kretingos ir Vydmantų remontą

2026-07-08

Valstybės dieną Rėkyvoje – įkvepiančios istorijos, kūryba ir bendrystė

2026-07-08

Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Mažeikių dekanato diena

2026-07-08

Kviečiame balsuoti už gyventojų pateiktas iniciatyvas

2026-07-08

Tautiška giesmė – pamatyk garsą! (video)

2026-07-08

Greita ir aromatinga Gong Bao vištiena

2026-07-08

Alergija nebėra tik sezoninis nepatogumas

2026-07-08

Liepos 11-ąją Kulautuvoje sugrįžta „Akacijų alėja“

2026-07-08

LTOK smerkia IOC sprendimą panaikinti Rusijos olimpinio komiteto suspendavimą

2026-07-08

Druskininkų meras Malinauskas ir teisėjai nuosprendį išgirs rudenį

2026-07-08

Apklausa: reitinguose pirmauja konservatoriai

2026-07-08

Valstybės dieną – pagarba Kauno rajoną kuriantiems žmonėms

2026-07-08

Seimas keičia rinkimų tvarką

2026-07-08

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradėjo 400 jaunuolių

2026-07-08

Kaune jaunieji talentai mokėsi atremti kibernetines grėsmes

2026-07-08

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

2026-07-08

„Reuters“: Omsko naftos perdirbimo gamykla sustabdė veiklą

2026-07-08

Liepos 8-osios horoskopas: kam kelionių planai atneš svarbių pamokų?

2026-07-08

JAV kariuomenė: po išpuolių prieš tanklaivius Hormuzo sąsiauryje Iranui suduoti nauji smūgiai

2026-07-08

Žiniasklaida: Lietuva EŽTT pralaimėjo dar vieną bylą

2026-07-07

Lietuvoje bus branduolinis ginklas?

2026-07-07

Kaip išsirinkti tinkamus žygio batus

2026-07-07

Turizmo prekės vasarai: ką verta turėti, kad stovyklavimas būtų patogus?

2026-07-07

Kauno klinikose suvaldytas vėžys

2026-07-07

Kinijoje už 325 mln. dolerių kyšius – mirties bausmė

2026-07-07

Pamirškite šveitimą: paprastas būdas, kaip gartraukio filtrą išvalyti per 15 minučių

2026-07-07

Kai kurios Žvalgybos įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai

2026-07-07

Braška Kaišiadorių rajono mero kėdė ar korupcinės schemos?

2026-07-07

Katelynas mano, kad Lietuvai reikėtų išskirtinai už kibernetinę saugą atsakingos institucijos

2026-07-07

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos