Babtų bendruomenės centras atranda vis naujų ir originalių būdų, kaip skatinti žmones rūpintis savo ir kitų sveikata. Paskutinis projektas “Prisilietimo galia” kai kuriuos gyventojus netgi paskatino išmokti daryti aromaterapinį masažą.
“Siekiame prisidėti prie Lietuvos sveikatos 2014-2025 metų programos strateginių tikslų – pasiekti, kad 2025 metais šalies gyventojai būtų sveikesni ir gyventų ilgiau ir sumažėtų sveikatos rodiklių skirtumai tarp miesto ir kaimo gyventojų“, – sakė projekto vadovė Vilma Petravičienė.
Moteris teigia, kad vykdant sveikatinimo programas nuo 2012 m. “Šiaurietiškas ėjimas – malonumas ir sveikata”, “Iš daržo ir sodo – į šeimos puodą”, “Sužinok Išmok Panaudok”, pastebėjo išskirtinį žmonių susidomėjimą alternatyviais sveikatinimo būdais. Todėl projekto „Prisilietimo galia“ metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas aromaterapijai, kurią tūkstančius metų žinojo įvairios kultūros.
Su aromaterapija ir holistiniu požiūriu į kūną Babtų gyventojus supažindino farmacininkė, kosmetologė, aromaterapijos lektorė bei praktikė Rima Balaišienė. Ji praėjusių metų spalio ir lapkričio mėnesiai vedė praktinius užsiėmimus: „Eterinių aliejų savybės bei naudojimo galimybės namuose“ bei „Atskirų eterinių savybės ir jų derinimas“.
2016 m. liepos mėn. Babtų bendruomenės centro narės Ona Rubinskienė ir Vilma Petravičienė dalyvavo trijų dienų mokymuose atlikti aromaterapinį viso kūno masažą. Sėkmingai baigus mokymus, moterims išduoti Original Atok firmos sertifikatai. „Per pusmetį nuo mokymų pabaigos, Ona ir Vilma jau atliko 60 nemokamų aromaterapinių viso kūno masažų naudojant terapiniu poveikiu pasižyminčius eterinius aliejus“, – pasakojo V. Petravičienė, besidžiaugdama, kad pristatė šį fizinės ir dvasinės gerovės puoselėjimo metodą savo bendruomenei.
Taip pat vykdant šį projektą 2016 m. liepą Žalgirio parke organizuota Gyvūnų globėjų asociacijos parodomoji dresiruotų šunų programa, po kurios šunų dresūros subtilybėmis domėjosi ir vaikai, ir suaugę.