Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Susitikimo su Eurokomisare metu – Baltarusijos keliamų grėsmių ir ES sienų apsaugos klausimai

  • 2021-06-07
  • Kaunieciams.lt
  • Be kategorijos

2021 06 07

Vakar vėlai vakare, Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų tarybos išvakarėse,  vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Europos Komisijos (EK) vidaus reikalų komisare Ylva Johansson. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio skirta Baltarusijos režimo keliamoms grėsmėms Europos Sąjungos piliečių saugumui ir ES išorės sienų apsaugai.

Ministrė informavo EK narę apie nuosekliai blogėjančią  situaciją Baltarusijoje – tūkstančiai žmonių areštuoti, politiniai oponentai persekiojami pasitelkiant visas prieinamas priemones, įskaitant neteisėtą „Ryanair“ lėktuvo nutupdymą, A. Lukašenka atvirai grasina užtvindyti ES neteisėtais migrantais ir narkotikais. Blogėjanti situacija  reikalauja atsako tiek nacionaliniu, tiek ES lygiu.

Ministrė pažymėjo, kad nuo 2020 m. gruodžio mėn., motyvuodama COVID-19 pandemijos plitimu, Baltarusija uždarė sausumos sienas su ES, o neseniai dar labiau sugriežtinto išvykimo tvarką, iš esmės uždrausdama daugumai Baltarusijos piliečių išvykti iš šalies.

„Šie Baltarusijos režimo veiksmai – tai akivaizdus bandymas uždaryti humanitarinius koridorius. Tuo pačiu metu stebime kas dieną tikslingai skatinamą didėjantį nelegalių migrantų, atvykstančių per sieną su Baltarusija, skaičių“, – teigė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Komisarė domėjosi būdais, kaip organizuojami nelegalių migrantų maršrutai iš Baltarusijos, kaip jie atvyksta į Lietuvą. Ministrė A. Bilotaitė pristatė komisarei veiksnius, kurie įtakoja neteisėtos migracijos srautų padidėjimą – tai ir Baltarusijos režimo provokacijomis keliama politinė įtampa, ir Baltarusijos valdžios institucijos nebendradarbiavimas, ir nusikalstamų grupuočių vykdomas neteisėtas migrantų gabenimas, pasinaudojant tuo, kad 4 kartus per savaitę yra reguliarūs skrydžiai į Minską iš Irako ir Turkijos. Be to, yra pagrindo manyti, kad be Baltarusijos atitinkamų institucijų pareigūnų žinios toks migrantų skaičiaus augimas būtų mažai tikėtinas.

Neteisėtai atvykusių per sieną su Baltarusija skaičius nuosekliai auga – 2019 m.  buvo 37, 2020 m. – 74, o 2021 m. – jau 272 atvejai. Lyginant šių metų sausio – gegužės mėn. neteisėtų atvykimų skaičių su tuo pačiu laikotarpiu pernai metais, matyti, kad neteisėtų  migrantų skaičius išaugo daugiau nei 30 kartų. Vien per pirmąją gegužės savaitę neteisėtų Lietuvos-Baltarusijos sienos kirtimų buvo daugiau, nei per visus 2020 m.

2020 m. neteisėtai atvykusių asmenų kilmės šalys daugiausia buvo Rusija ir Baltarusija ir tik 10 nelegalių migrantų iš Irako. 2021 m. situacija jau pasikeitusi – daugumą sudaro irakiečiai – 130, po to seka sirai – 38, baltarusai – 36, iraniečiai – 28, rusai – 12,  turkai – 11, iraniečiai – 8.

Lietuva atidžiai stebi situaciją ir jau ėmėsi veiksmų: sustiprinti valstybės sienos apsaugos tarnybos žmogiškieji ir techniniai ištekliai, pareigūnai sutelkti pažeidžiamiausiuose sienos ruožuose, valstybės sienos apsaugai pasitelktos Viešojo saugumo tarnybos ir Lietuvos šaulių sąjungos pajėgos. Kraštutiniu atveju Lietuva svarstys galimybę sustiprinti pajėgumus pasitelkiant ir Lietuvos kariuomenę.

Ministrė pažymėjo, jog Lietuva jau kreipėsi paramos į Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūrą (Frontex). Šiuo metu sutarta ir jau laukiam 30 Frontex pareigūnų, atvyksiančių į Lietuvą liepos mėnesį.

Ministrė pabrėžė sienos apsaugos stiprinimo moderniomis sienų stebėjimo sistemomis svarbą. Šiuo metu keliose sienos atkarpose diegiamos sienos stebėjimo sistemos. Maždaug du trečdalius Lietuvos sienos, kuri yra ir ES išorinė sausumos siena, dengia modernios stebėjimo sistemos: su Rusijos federacija siena yra stebima 100 proc. jos ilgio, o su Baltarusija – tik 39 proc.

„Tai, ką planavome padaryti per 4 metus, turime daryti dabar ir baigti per metus. Atlikus įvertinimus, matome 38 milijonų eurų poreikį sienos su Baltarusija apsaugos sustiprinimui diegiant stebėjimo sistemas. Vakar kreipiausi ir į EK komisarę ir jos kuruojamas tarnybas, prašydami pagalbos ES išorės sienos saugumo užtikrinimui ir naujų migracijos kelių užkirtimui. Visi sutinka, kad tai yra ne tik Lietuvos, bet ir visos ES interesas“, – kalbėjo A. Bilotaitė. 

Komisarė sutiko, kad iššūkis, su kuriuo susiduria Lietuva, yra visos Europos problema ir ją spręsti reikia kartu. Susitikimo metu sutarta, kad Europos Komisijos ir Lietuvos atsakingų institucijų ekspertai turi nedelsiant įvertinti ir pateikti poreikius, parengti planą ir imtis veiksmų, kad būtų užtikrintas reikiamas finansavimas sienos apsaugos stiprinimui ir migracijos srautų valdymui.

Dėkodama Lietuvai už solidarumo pastangas, komisarė Y. Johansson išsakė viltį, kad laiku sprendžiant kylančius iššūkius, nesusidarys tokia situacija, kad kitų ES valstybių narių solidarumo migracijos klausimais prireiks Lietuvai.  

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

Lietuvoje daugėja elektromobilių

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

LCC atlaikė VDU šturmą

Apie potvynį Kauno rajone

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

Dronas vėl stabdė skrydžius

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

Ekspertas: rusų ir baltarusių pirkėjų Lietuvos NT rinkai nereikia

Karo Irane ir aplink naujienos – jungiasi Ukraina

Kaune laikinai keisis eismas

Per Irano raketų ataką Izraelyje sužeista dešimtys žmonių

LRT įstatymo pataisos skinasi kelią Seime

Kaip išsirinkti tinkamus vyriškų plaukų priežiūros produktus?

VDU Ugnės Karvelis gimnazijoje – pažintis su teisininko profesija

Vairuotojams: pradedamas tvarkyti paskutinis Kleboniškio tiltas

Zelenskis: Ukrainos specialistai jau dirba Artimuosiuose Rytuose

Lietuvos pilietis kaltinamas siuntinėjęs bombas

„Žalgiriui“ nepavyko laimėti Atėnuose (video)

Socialdemokratai teigia statantys, o opoziciją kaltina griovimu

Rusijos ir Baltarusijos piliečiams siūloma sunkinti NT įsigijimą

Izraelis karius perkelia link Libano

R. Žentelienė lieka nuteista

Naftos kainos kyla

Trispalvė lėkštėje: užkandis Kovo 11-osios stalui

„Septyni tiltai“ Panemunės pilyje

Kauno rajono muziejuje – impresionistų grafikos meistrų darbai

Kaunas pasitinka gatvių tvarkymo sezoną

Šalies vadovų sveikinimai Kovo 11-osios proga

Lenkija svarsto galimybę plėtoti branduolinę programą

Stanislovas Buškevičius: Lietuvos kariuomenės vado pareiškimas dėl paramos JAV – teisingas

Vyriausybė nori, kad el. cigarečių skysčio pakuotės būtų žymimos banderolėmis

Trumpui nebereikia britų lėktuvnešių

Darbo ginčų komisijos pernai darbuotojų naudai priteisė 14,46 mln. eurų

Ukrainos kariuomenė išlaisvino 435 kv. km šalies teritorijos

Ukraina toliau atsikerta smogdama Rusijos energetikai

Teismui perduota byla dėl neteisėto laisvės atėmimo

„Ar tik jis nebus Mesijas?!“ (Jn 4, 29), III Gavėnios sekmadienis

Pirmoji ponia atidarė robotikos čempionatą

Tomas Čyvas

Kuo pavojinga „Teisėjų byla“? (I)

K. Starkevičius atsisako Seimo nario mandato

Neveronių moksleiviai vyko į Reikjaviką palaikyti krepšinio rinktinės

VSD teigia, kad Irano remiamų išpuolių tikimybė Lietuvoje yra maža

Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių vyskupija išlieka priklausoma nuo Maskvos patriarchato

Rusija ketina tęsti diversijas Europoje

Savivaldai perduodama virš 800 tūkst. hektarų žemės

Bartoševičius sako, kad jis nekaltas

Teismas dar trims mėnesiams pratęsė suėmimą merginų nužudymais Kaune įtariamam Mikutavičiui

Azerbaidžano prezidentas pažadėjo atkeršyti už „teroristinę“ Irano dronų ataką

Maskva teigia, kad Teheranas neprašė Rusijos karinės paramos

Budrys: Irano veiksmai kelia grėsmę tarptautiniam stabilumui

Žvejų mėgėjų dėmesiui – atnaujinta „eLaimikis“ programėlė 

„Ąžuolynas“ Gorbulskio dainas Kaune pristatys naujai

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kodėl Trumpo karinė operacija Irane gali iš tiesų būti sėkminga

Du dainuojantys žmonės

Auksiniais scenos kryžiais apdovanotas LNDT spektaklis – Kaune

Gynybos obligacijų išplatinta už 49,3 mln. eurų

T. Juška: „Jaunimo pirmenybėse matau daugiau laisvumo“

Muziejinėms vertybėms saugykla Rumšiškėse

Nemuno krantinė Žemuosiuose Šančiuose – pokyčiai

Kodėl Rusija negina Irano?

„Tele2“ ir „Pildyk“ apie ryšius su karu

Lietuvos verslas telkiasi Ukrainoje

Brazdeikis

Lietuviai užtikrintai aplošė islandus

„Delfi“ vasarį lenkė konkurentus pagal visus sutartus rinkos matavimo rodiklius

„Klausykite jo!“ (Mt 17, 5) II Gavėnios sekmadienis

Budrys su ES užsienio reikalų ministrais aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose

Iš 95 nuteistųjų iki gyvos galvos, 23 jau sulaukė terminuotos bausmės

Kauno rajone apiplėštas kelyje padėti sustojęs vyras

Startuoja centralizuotas priėmimas į 24 savivaldybių ugdymo įstaigas

Oficialu: kruvinasis Irano diktatorius – nukautas

Kauno rajono gyventojai galės gauti kompensacijas už biologinio valymo įrenginius

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus Lion Ceccah

Vyriausybė nemano, kad aplinkosaugininkai turėtų tikrinti automobilius dėl taršos

Irano lyderis slepiasi nuo Izraelio atakų

Izraelis smogė Iranui

Kaip išmatuoti Facebook reklamos grąžą (ROAS)?

Potvynis? Kas bus?

Volando veidrodis JAV Kongrese

Kauno rajono vietos veiklos grupė (Kauno r. VVG) kviečia teikti paraiškas vietos projektams pagal Kauno r. VVG 2024–2029 m. vietos plėtros strategijos Kvietimą Nr. 5, Kvietimą Nr. 6 ir Kvietimą Nr. 7.

Kauno „Herojus“ mokyklos futbolininkai – turnyro nugalėtojai

2026-03-16

Kas už žodžio laisvę ir kas mėgina ją pasmaugti? (video)

2026-03-16

Wrightas įvertino Francisco dėjimą

2026-03-16

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Gedvilo

2026-03-16

Kasdien po 5 klausimus ir šansas laimėti 10 tūkst. eurų – startuoja „Didysis NORFOS žaidimas“ 

2026-03-16

Policija: Andrijauskas buvo sulaikytas (papildyta)

2026-03-16

Paaiškėjo LMKL „Tichė 3×3“ čempionai

2026-03-16

Budrys nejaučia konkurencijos su Ruginiene

2026-03-16

Kodėl žiemos pabaigoje technika pradeda gesti dažniau?

2026-03-16

Menininkas: „Vaikas yra labai nuogas prieš gyvenimą“

2026-03-16
Sofos ir foteliai

Kaune šiandien atidaromas naujas „DomusArt“ ir „FRANKOF“ baldų salonas

2026-03-16

Kas vyks Kauno rajone šią savaitę

2026-03-16

Trumpas: NATO laukia „labai bloga“ ateitis, jei ji nepadės tvarkytis su Iranu

2026-03-16

Labiausiai pasitikima policija ir kariuomene

2026-03-15

Lietuvoje daugėja elektromobilių

2026-03-15

Ukrainos oro gynyba neutralizavo 90 iš 97 rusų dronų

2026-03-15

LCC atlaikė VDU šturmą

2026-03-15

Apie potvynį Kauno rajone

2026-03-15

Rusai Zaporižėje užmušė 1 ir sužeidė 13 žmonių

2026-03-15

Visuomet džiaukitės Viešpatyje!“ (Fil 4, 4) IV Gavėnios sekmadienis

2026-03-15

Tūkstančiai gaus pinigų į socialines korteles

2026-03-14

Tvarkomos H. ir O Minkovskių gatvės prieigos

2026-03-14

Seime šachmatų varžybos „Seimo taurė 2026“

2026-03-14

Dronas vėl stabdė skrydžius

2026-03-14

Lietuvoje tęsiama šimtametė inkilų kėlimo tradicija

2026-03-14

Naftos kainų šuolis: kada geopolitinė įtampa tampa ekonomine rizika?

2026-03-14

Latvijos mokyklose bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais iki 9 klasės imtinai

2026-03-14

Finansų ministerija siūlo stiprinti nemokumo sistemą

2026-03-14

Iranas žada atsaką už JAV smūgius Chargo saloje

2026-03-14

SITUACIJOS ATNAUJINIMAS IŠ RADIKIŲ

2026-03-13

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos