Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Suraskime arklį ir apginkime jo teises. Padėkime Laisvės partijai

  • 2023-02-13
  • Tomas Čyvas
  • Lietuva, Politika, Redakcija, Verslas, žemės ūkis
Tomas Čyvas

Laisvės partija ir gyvūnija – svarbi tema. Seimo valdančiųjų vizijos vis keistesnės. Ypač Laisvės partijos damų idėjos glumina. Jei XVII amžiaus Miguelio de Cervanteso aprašytas Don Kichotas kovojo su vėjo malūnais, o nuolat padaugindavęs ir todėl kuoktelėjęs veikėjas ar veikėja matydavo baltus arklius, tai jie bent buvo kažkur dar realiai kažką beveikią, begyveną. Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė, gal savarankiškai, o gal partijai liepus kviečia į kovą už kiekvieną kanopą ir kiekvieną šeško uodegą. Meilės dienos proga, ką ji akcentavo.

Laisvę šunims ir arkliams

„Praėję Gyvūnų gerovės metai atnešė prasmingų permainų gyvūnų teisių srityje, tačiau liko dar daug rimtų iššūkių. Vienas iš jų – gyvūnų suvaržymas, sukeliant jiems fizinę ir emocinę kančią. Šunų rišimas prie grandinės ir arklių pančiojimas Lietuvoje yra vis dar plačiai paplitusios praktikos. Daugelyje Vakarų valstybių toks elgesys yra laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnu ir yra draudžiamas,”- volunge švirkštauja Seimo Laisvės frakcijos narė I.Pakarklytė tuo, tikėtina, itin susirūpinusi. Juk ši, kaip ir visos kitos, citatos oficialios. Iš LRS.lt

Tiesa, arkliai (kiaulės ir karvės), kaip dera pastebėti, yra vis didesnė egzotika kaime (reikia dar rasti kieno teisę apginti) , o šunims, katėms, šeškams alergiškiems žmonėms dažnokai atkertama nesilankyti net skaityklose ar kavinėse, jei jiems nepatinka kažkieno augintinių kompanija.

Nuotr. asociatyvi

Neva, galbūt net labai nuoširdžiai, norėdama atrasti reikalingus sprendimus, Seimo Laisvės frakcijos narė I.  Pakarklytė  kviečia į du renginius, skirtus naminių gyvūnų ir žvėrių gerovės aktualijoms aptarti.

Bet renginiai bus, tai eikite, kam reikia

Bus net du renginiai. Neisiu pirman. Mat papasakos patys ir net pacituos interviu su kokiais nors muchtarais, bobikais, barbosais, brisiais, pifais, mukais, kikais ir kitomis dekoracijomis ir jų mitybos, aprangos bei kirpyklų firmomis. Neįdomu. Bet galite eiti.

Vasario 14 d., antradienį, 10 val. Seime vyks pirmoji diskusija „Jei myli, paleisk“, kurios metu bus aptariami galimi šunų rišimo ir arklių pančiojimo sprendimo būdai bei kitų šalių gerosios praktikos.

Nors šunys, katės, arkliai, karvės ir kiaulės, kaip ir šeškai, dar negavo teisės balsuoti, bet jų teisių gynėjai gali iš šios veiklos pragyventi? Ar tai tai tiesiog pramoga?

Seimo Žmogaus teisių gynimo komitete tradiciškai labai mažai žmonių, privilegijų gyvūnams komiteto nesama visai,  tačiau, Ekonomikos komitete dirbti užsirašiusi seimūnė randa laiko arklių pančių problematikai,

„Jei šuo visą gyvenimą praleidžia pririštas prie būdos, tai ne gyvenimas, tai kankinanti egzistencija. Šunų rišimas prie grandinės yra ypač žalingas gyvūno sveikatai. Pririštas prie būdos šuo yra traumuojamas tiek fiziškai, tiek psichologiškai: apribotas judėjimas sukelia sąnarių problemas ir stuburo pažeidimus, grandinės neretai net įauga į odą, atsiranda negyjančios žaizdos, taip pat šuo tampa baikštus, nepasitiki žmonėmis, o tai gali peraugti į pyktį ir agresiją. Šuo yra gyvas, jaučiantis padaras, sociali būtybė, kuriai būtina tyrinėti aplinką, bendrauti su žmonėmis“, – sako parlamentarė I. Pakarklytė.

Šuo, kaip šuo, nepasiginčysi su žmogumi, kurio vaikas ėmė mikčioti  nuo draugiškai pribėgusio palaido, draugiškai lojančio aviganio. Patys visi kalti, svetimų gražuolių pakankamai mylėti neišmokę.

O jau arkliukas…

Ką darysi… Arklių, kurių išvis retai kada besutiksi Lietuvos kaime (jų teisių gynėjai dažnesni) , anot parlamentarės, „deja, bet Lietuvoje yra vis dar labai dažna. Arklio kojos, kaip virkauja Laisvės partijos narė, yra supančiojamos dėl žmogaus patogumo, tačiau gyvūnas dėl to gali patirti traumas, jam gali būti sužaloti sąnariai, ilgainiui jis gali tapti luošas.” Belieka statyti Arklių Invalidumo katedrą.

Karas zoologijos sodams!

Neisiu ir kitan vaiduoklių akvariuman. Vasario 15 d., trečiadienį, 10 val. Seimo III rūmų 218 B salėje vyks diskusija „Nelaisvėje Lietuvoje laikomų laukinių gyvūnų problemos ir sprendimai“.

Pasak Seimo narės pranešimo, dar viena gyvūnų gerovės ir teisių problema – laukinių gyvūnų laikymas. Lietuvoje, kaip rūstaujama, zoologijos soduose laikomi tūkstančiai laukinių gyvūnų. Didžioji dalis jų – nevietinės, egzotinės laukinių gyvūnų rūšys, kurios negyvena mūsų šalyje.

„Zoologijos sodai laiko egzotinius gyvūnus, prisidengdami nykstančių rūšių apsauga ir visuomenės švietimu. Tačiau, to niekaip nepagrindžia įrodymais. Nevykdomi jokie moksliniai tyrimai, nėra aišku, apie ką šviečiama visuomenė, matanti laukinius gyvūnus skurdžiose sąlygose ir nelaisvėje. Tokiu būdu vykdoma netgi priešinga veikla – visuomenė įtikinama, kad laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus yra norma, ir nesupranta, kodėl juos reikia saugoti ne narvuose, o gamtoje. Lietuvos visuomenė mato tik egzotinius gyvūnus, dėl to neturi jokių žinių apie Lietuvos gamtosaugines problemas ir kokių veiksmų reikia, kad Lietuvoje gyvenančios laukinių gyvūnų rūšys būtų išsaugotos“, – teigia nevyriausybinės gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė.

Anot I. Pakarklytės ir jos draugių bei draugų, minėtas problemas taip pat būtina kuo greičiau spręsti, todėl antroji renginių ciklo dalis vasario 15 d. bus skirta poveikio priemonėms, pokyčių įgyvendinimui ir kitiems svarbiems aspektams, susijusiems su laukinių gyvūnų laikymu, aptarti.

„Diskusijos metu iš įvairių vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovų sieksime sužinoti apie Lietuvos gamtosaugines problemas ir kokių veiksmų reikia, kad šalyje gyvenančios laukinių gyvūnų rūšys būtų išsaugotos“, – pranešime spaudai tikino renginių iniciatorė Seimo narė I. Pakarklytė.

Ožkų ir avių teisės politinės nepaminėtos šios damos godose. O Seimo narėms, prieš Pasakojant, galima būtų ką nors, nuo ko nors ir atskirti.

***

Taigi, greitai net ir zoologijos sodai neberodys net kaimo vaikams nei kiaulės, nei karvės, nei vištos. Kur jau ten begemotai. Visa šita fauna, jei leis progresas, galės būti lankoma fifų, kurios vadina vištas, kiaules, avis ir net sraiges (maistą) vardais gyvuose muziejuose. Brangokai turbūt, idant Greta labai garsiai nerėktų naktimis. Kai, dėka valdančiųjų ekonominės politikos, kaimuose išnyks ne tik supančioti arkliai, bet ir kiaulės, o liks tik  pelkių nendrinukės, reiks I. Pakarklytei imtis projektų apsaugoti pančių kankinamiems dinozaurams. Laisvės partija ras.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Kai sirena tampa rutina – Ukraina

Marijos Čipkutės paroda „Tai yra mano kūnas“

Baigtas svarbus Santakos tilto statybų etapas

Jaunųjų lyderių forume – lietuvės idėja naujai trenerių kartai

Čyviškas Žiuljenas: kai receptas yra patarimas, o ne Teismo verdiktas

Penki augalai, kurie į namus atneša daugiau nei žalumą: nuo finansinės sėkmės iki ramybės

Kaune preliminariai nuteistas smurtautojas

Nustatytos rugsėjo mėnesio AB „Panevėžio energija“ šilumos ir karšto vandens kainos

Biblioteka kviečia į vasaros skaityklų Kauno parkuose sezono uždarymo renginius

PAGD: pastarąją parą ugniagesiai 101 kartą vyko šalinti vėjo padarinių

Vasaros derliaus bulviniai blynai su cukinija

Ar galima samdyti hakerius savo verslo saugumo testavimui

Projekto „Tvari Lietuva“ laidos vedėjas Paulius Skučas tęsia misiją „Išpakuok Lietuvą“!

Rugpjūčio 25-osios orų prognozė Kaune: debesuota, bet be lietaus

Radikalizmo stebėjimas

Kundrotas

Komunizmas tolerancijos pakuotėje

Rugpjūčio 25-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada permainas

Ukraina ir JK pasirašė DI susitarimą: dalinsis mūšio lauko duomenimis

Nausėdienės kalba Ukrainoje

„Bitė“ ryšį atstatė daugiau kaip pusėje elektros netekusių bokštų

Kaip išvalyti žolės dėmes iš džinsų: patarimai, kurie išgelbės jūsų drabužius

Prezidentas į LRT tarybą skiria Meškauskaitę. Valatka siunta, Janutienė džiaugiasi

Foršmakas „čyviškai ir kartu žydiškai“

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras pacientus pasitinka atsinaujinęs

Skaičiuojami savaitgalio audros nuostoliai

Skelbiamas konkursas „Gražiausios sodybos Elektrėnų seniūnijoje 2026 metais“

Keptos kriauklės su rikotos ir cukinijų įdaru pomidorų padaže

Rugpjūčio 24-osios orai Kaune: numatomas smarkus lietus ir vėsa

Rinktinė pagaliau laimėjo

Britai duos Ukrainai tolimojo nuotolio raketų gamybos technologiją

Zelenskis Nausėda

Lietuva stiprins paramą Ukrainos gynybai 

Rugpjūčio 24-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Nausėdienė susitiko su nuo karo nukentėjusiais vaikais

Kas bus Kauno Nacionaliniame dramos teatre?

Kauniečių gudrybė: kaip daržovių likučiai lysvėje derlių padidina kelis kartus

Kauno policija praneša

JOKIŲ TAUTŲ, JOKIŲ SIENŲ

Lietuvos rinktinė neatsilaikė prieš Arizonos studentus

Paminėtos 35-osios Artūro Sakalausko žūties metinės

Kaunas pagerbė Maestro Constantine Orbelian

Vilniuje vyks 17-asis „Velomaratonas“: į gatves išvažiuos tūkstančiai dviračių

P. Korėjos laivas pirmą kartą plaukia į Europą per Arktį

Iranas: valstybės prisijungsiančios prie JAV sankcijų bus laikomos priešėmis

Rugpjūčio 23-iąją Lietuvoje numatoma

Rugpjūčio 23-osios orai Kaune: dieną laukia smarkus lietus ir gūsingas vėjas

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Rugpjūčio 23-iosios horoskopas: kai kuriems ženklams – lemtingų pokyčių metas

Jokūbą išgelbėjo Kauno klinikos

Tragiška avarija Jungtinėje Karalystėje: žuvo 2 policijos pareigūnai ir dar 5 žmonės

Lietuvoje atsiras dar 100 naujų paštomatų

Ukrainoje – Vorsklos mūšio įamžinimo monumentas (video)

Stiklainių sterilizavimas: patikrinti būdai, kad konservai nesugestų visą žiemą

Kauno vasara fotografijų galerijoje (foto)

Rugpjūčio 22-osios orai Kaune: laukiama perkūnijos ir stipraus vėjo gūsių

Atnaujintas Čekiškės seniūnijos pastatas

VDU pirmakursių – turiningi įvadinės savaitės renginiai

Rugpjūčio 22-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas, o kitam – didžiulė sėkmė

Kaunietis pasidalino, kaip seną pašiūrę pavertė šilta dirbtuve: prireikė vos šimto eurų ir vieno savaitgalio

Dėl laikinų eismo ribojimų

Kauniečių savaitgalį laukia neramūs orai (video)

Meno mokyklų mokinių dailės kūrybinių darbų konkurso „Architekto Vaclovo Michnevičiaus bažnyčios Kaišiadorių vyskupijoje“ parodos pristatymas

Svarbi ir laukta informacija dėl plaukimo pamokų Elektrėnų savivaldybės pradinukams

Globėjų bendruomenė žygiu pasitiko artėjantį rudenį

Į „Verslo alėją” atvyksta Šiukšlių šerifo komanda!

Kvietimas teikti prašymus dėl individualių nuotekų valymo įrenginių įsigijimo dalinio finansavimo

Slyvų klafutis: prancūziškas pusryčių pyragas

Policija nori pokalbio apie pasisavintus pinigus

Kaunas pagerbė Maestro Constantine Orbelian: įteiktas 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas

Ukrainos atstatymui Taivanas skyrė 5 mln. JAV dolerių

Rugpjūčio 21-osios orai Kaune: po giedro ryto diena bus šilta ir debesuota

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Šunų savininkams: neleiskite žmonių kandžioti

Rugpjūčio 21-osios horoskopas: dviem ženklams teks priimti lemtingą sprendimą

Zuckerbergas pirko pilį

Naujas pašto skyrius Kaune

Pamatėte sode didžiulį leopardinį šliužą? Nesunaikinkite – tai jūsų geriausias pagalbininkas

Kauno architektūra: jaunos valstybės simbolis (video)

Kėdainių rajono savivaldybė nuomoja hidrotechnikos kompleksus

Elektrėnų miesto maudyklų vanduo yra tinkamas maudytis

Aleksote – grandiozinė infrastruktūros plėtra: naujose erdvėse vietos ras per tuziną sporto šakų

Rugsėjį Kėdainių rajono moksleiviai bus apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų kelyje

„Šeškės“ pristato naują dainą (video)

Po Trumpo grasinimų Iranui Kinija įspėja dėl sankcijų

Festivalyje „Transformacijos“ – videomenas, šviesa ir muzika: industrinėje erdvėje menininkai tyrinės vandens materiją

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

Klaipėdos uostas augo

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

Traškus druskos ir pipirų tofu

Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Lietuvos istorijos akcentai

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

Patikrinta žalgiriečių sveikata

Kai sirena tampa rutina – Ukraina

2026-08-25

Marijos Čipkutės paroda „Tai yra mano kūnas“

2026-08-25

Baigtas svarbus Santakos tilto statybų etapas

2026-08-25

Jaunųjų lyderių forume – lietuvės idėja naujai trenerių kartai

2026-08-25

Čyviškas Žiuljenas: kai receptas yra patarimas, o ne Teismo verdiktas

2026-08-25

Penki augalai, kurie į namus atneša daugiau nei žalumą: nuo finansinės sėkmės iki ramybės

2026-08-25

Kaune preliminariai nuteistas smurtautojas

2026-08-25

Nustatytos rugsėjo mėnesio AB „Panevėžio energija“ šilumos ir karšto vandens kainos

2026-08-25

Biblioteka kviečia į vasaros skaityklų Kauno parkuose sezono uždarymo renginius

2026-08-25

PAGD: pastarąją parą ugniagesiai 101 kartą vyko šalinti vėjo padarinių

2026-08-25

Vasaros derliaus bulviniai blynai su cukinija

2026-08-25

Ar galima samdyti hakerius savo verslo saugumo testavimui

2026-08-25

Projekto „Tvari Lietuva“ laidos vedėjas Paulius Skučas tęsia misiją „Išpakuok Lietuvą“!

2026-08-25

Rugpjūčio 25-osios orų prognozė Kaune: debesuota, bet be lietaus

2026-08-25

Radikalizmo stebėjimas

2026-08-25
Kundrotas

Komunizmas tolerancijos pakuotėje

2026-08-25

Rugpjūčio 25-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada permainas

2026-08-25

Ukraina ir JK pasirašė DI susitarimą: dalinsis mūšio lauko duomenimis

2026-08-25

Nausėdienės kalba Ukrainoje

2026-08-24

„Bitė“ ryšį atstatė daugiau kaip pusėje elektros netekusių bokštų

2026-08-24

Kaip išvalyti žolės dėmes iš džinsų: patarimai, kurie išgelbės jūsų drabužius

2026-08-24

Prezidentas į LRT tarybą skiria Meškauskaitę. Valatka siunta, Janutienė džiaugiasi

2026-08-24

Foršmakas „čyviškai ir kartu žydiškai“

2026-08-24

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras pacientus pasitinka atsinaujinęs

2026-08-24

Skaičiuojami savaitgalio audros nuostoliai

2026-08-24

Skelbiamas konkursas „Gražiausios sodybos Elektrėnų seniūnijoje 2026 metais“

2026-08-24

Keptos kriauklės su rikotos ir cukinijų įdaru pomidorų padaže

2026-08-24

Rugpjūčio 24-osios orai Kaune: numatomas smarkus lietus ir vėsa

2026-08-24

Rinktinė pagaliau laimėjo

2026-08-24

Britai duos Ukrainai tolimojo nuotolio raketų gamybos technologiją

2026-08-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos