Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

„Startup Fair“ renginyje – Lietuvos startuoliams rekordinės 5,6 mln. eurų investicijos

  • 2024-10-05
  • kaunieciams.lt
  • Visuomenė ir gyvenimas

Didžiausias Lietuvoje startuolių ekosistemos renginys „Startup Fair. Pulse 2024“ į Vilnių šiemet pritraukė virš 4000 dalyvių ir 300 investuotojų iš 64 valstybių. Svarbiausia renginio akimirka – prestižinis „Pitch Battle“ startuolių prisistatymas, kurio metu geriausiai pasirodę mūsų šalies startuoliai „BrachyDOSE“, „CBRX“, „Freya Cultivation Systems“, „KaiSense“, „Ligence Heart“ ir „Psylink“ iš partnerių „LitBAN“, „Coinvest Capital ir „Baltic Sandbox Ventures“ gavo kvietimą derėtis dėl rekordinės 5,6 mln. eurų investicijų sumos.

„Šis renginys parodė Lietuvos inovacijų stiprybę ir potencialą. Per šešerius metus Lietuvos startuolių ekosistemos vertė išaugo daugiau nei septynis kartus – nuo 1,9 mlrd. iki 13,7 mlrd. eurų, o tai yra daugiau nei dvigubai daugiau nei Rytų ir Vidurio Europos šalių ekosistemų vidurkis. Lietuvos startuolių ekosistema sudaro trečdalį, arba 31 proc., visos Baltijos šalių regiono vertės. Pasauliniai investuotojai pastebi, kad užsitarnavome svarbią vietą tarptautinėje arenoje. Esame technologijų šalis, kurioje kuriami ir vystomi inovatyvūs sprendimai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Startuolių ekosistemai augant, „Startup Fair“ tampa vis patrauklesniu regioniniu renginiu investuotojams iš viso pasaulio.

“Šiemet sulaukėme daug naujų investicinių fondų atstovų, taip pat grįžo tie, kurie jau anksčiau investavo į Lietuvos vienaragius. Renginio metu nauji verslai galėjo pristatyti savo idėjas investuotojams iš daugiau nei 60 šalių, tarp kurių – JAV, Jungtinė Karalystė, Vokietija, Skandinavija ir Azijos valstybės”, – teigia Inovacijų agentūros „Startup Lithuania“ skyriaus vadovė Karolina Urbonaitė.

Rekordinės – 5,6 mln. eurų investicijos

Pasak K. Urbonaitės, viena iš laukiamiausių „Startup Fair“ renginio dalių – tradicinės startuolių kovos „Pitch Battle“, kuriose šiemet savo jėgas išbandė 40 startuolių iš 22 skirtingų šalių, o didžiausios sėkmės sulaukė net šeši Lietuvos startuoliai.

Bendra tikėtinų investicijų suma siekia net 5,6 mln. eurų – didžiausia per dvylika festivalio metų, smarkiai viršijanti pirma numatytą 3 mln. eurų sumą. Tai įrodo Lietuvos startuolių ekosistemos nusiteikimą sparčiam augimui ir inovatyvių sprendimų plėtrai.

Šiais metais geriausių tarptautinės komisijos įvertinimų ir rėmėjų prizų sulaukė didžiausias iki šiol startuolių skaičius. Dešimtosios „LitBAN” angelų mokyklos dalyviai savo investicijai pasirinko startuolį „BrachyDOSE”, kuriantį technologijas saugesniam vėžio gydymui. Prie šios investicijos ketina prisidėti ir rizikos kapitalo fondai „Coinvest Capital“ ir „Baltic Sandbox Ventures“, kurie startuolį kviečia derėtis dėl konkrečių investicijos sąlygų. Šie fondai taip pat domisi galimybe investuoti ir į biotechnologijų startuolį „Psylink”, išmaniuosius sporto sensorius kuriantį „KaiSense”, agrikultūros technologijas plėtojantį „Freya Cultivation Systems”, taip pat į startuolį „CBRX”, kuris veikia kibernetinio saugumo srityje bei išmaniuosius echokardiografijos sprendimus kuriantį „Ligence Heart”.

Tarptautinės akceleracijos galimybės ir prizai startuoliams

Trys startuoliai – „Psylink”, „OLEC Technology” ir „Freya Cultivation Systems” – buvo pakviesti dalyvauti „Startup Lithuania“ ir inovacijų platformos „Plug and Play“ akceleratoriuje bei pretenduoti į kitas tarptautines finansavimo programas.

Be pagrindinių investicinių galimybių, startuoliai varžėsi ir dėl vertingų papildomų prizų. „Cloudvisor“ suteikė 5 tūkst. JAV dolerių Amazon Web Services (AWS) kreditų startuoliui „Stuart Energy”, o „Sorainen“ – 3 tūkst. eurų teisinėms paslaugoms skyrė „AQ22”. Tarptautinis pažangiųjų telekomunikacijų tyrimų institutas (angl. Advanced Telecommunications Research Institute International) suteikė prieigą prie KGAP+ akceleravimo programos Japonijoje startuoliui „BrachyDose“.

Žvilgsnis į Lietuvos startuolių ekosistemą iš šalies

Renginio metu dalyvius įkvėpė daugiau nei 60 pasaulinio garso pranešėjų. Jie dalinosi įžvalgomis apie dirbtinio intelekto sektoriaus naujienas, pasakojo startuolių sėkmės istorijas ir davė patarimus, kaip inovatyvioms idėjoms pritraukti investicijų tarptautinėje rinkoje. Diskusijoje dalyvavęs rizikos kapitalo fondo „Piton Capital“ investuotojas Wouter Vorstman pabrėžė, kad Baltijos šalių startuolių ekosistema išsiskiria ne tik savo inovatyviomis idėjomis, bet taip pat ir tvarių verslo modelių ankstyvoje stadijoje gausa.

Investuotojo teigimu, Lietuvos startuoliai geba efektyviai panaudoti investicijas, todėl yra patrauklūs fondams, ieškantiems perspektyvių ankstyvos stadijos investavimo galimybių, kai Vakarų Europos startuoliai dažnai yra pripratę prie itin likvidžių kapitalo rinkų, todėl ne visuomet yra susikoncentravę į tvarų pajamų generavimą nuo pirmųjų dienų.

Tuo tarpu „500 Emerging Europe VC“ direktorius Kaan Eren pabrėžė Baltijos šalių ekosistemos konkurencingumą ir teigė, kad šiuo metu Lietuvoje investuotojai regi daugiausiai galimybių iš visų Baltijos šalių.

Vasarą „vienaragio“ statusą pasiekusios moterų sveikatos programėlės „Flo Health“ bendraįkūrėjas ir vadovas Dmitry Gurski pasakodamas apie kelią iki tokios sėkmės, pabrėžė, kad tam reikia turėti tą pačią mąstyseną kaip ir kopiant į Everestą – nesitikėti, kad bus lengva ir linksma, bet tinkamai pasiruošti laukiantiems iššūkiams.

Šiemet „Startup Fair“ vyko naujoje lokacijoje – Paupio turguje ir šalia esančiame „Pasaka Cinema“ kino teatre. Renginį organizuoja Inovacijų agentūros „Startup Lithuania“ padalinys. Pagrindiniai renginio partneriai – SEB bankas, „Karma Ventures“ ir „Vilnius TechFusion“.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

Japonijoje žemės drebėjimas

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

Šilti moto balai – ne tik žiemai

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

Ką kam žada žvaigždės?

Plaukikų čempionate rekordų šventė

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

Medžioti poligonuose teks kitaip

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

Užsimušė motociklininkas amerikietis

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

Naujinkime Kauno fasadus

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

Plaukikai gerina rekordus

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

Ką kam žada žvaigždės?

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

Sukčiai veikia VMI vardu

Rusija moko prieš VPN

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

Ką kam žada žvaigždės?

Ekonominis karas tęsiasi

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

Kauno garbės piliečiai

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

Bibliotekų savaitė Kaune

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

Rusija toliau stalinizuojasi

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

Ką kam žada žvaigždės?

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

Ką kam žada žvaigždės?

Kaune šauta į buto langą

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

Popiežius prieš Trumpą?

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

Kauno policija ieško jų

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

Leonas XIV ragina laikytis taikos

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

Atsidarys baseinas Panemunėje

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Ką kam žada žvaigždės?

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

Samoškaitė

Samoškaitė neigia įtarimus apie LSDP šnipinėjimą

„Žalgiris” skelbia apie bilietus bei dovanas

„Žalgiris“ laimėjo prieš Paryžių

Lapėse surengtas tradicinis velykinis kvadrato turnyras

Sinoptikė: bus giedriau, bet vėsiau

Nausėda pasirengęs prisidėti prie Hormuzo sąsiaurio atidarymo

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

2026-04-27

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

2026-04-27

Japonijoje žemės drebėjimas

2026-04-27

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

2026-04-27

Šilti moto balai – ne tik žiemai

2026-04-27

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

2026-04-27

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

2026-04-27

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-27

Plaukikų čempionate rekordų šventė

2026-04-27

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

2026-04-26

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

2026-04-26

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

2026-04-26

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

2026-04-26

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

2026-04-26

Medžioti poligonuose teks kitaip

2026-04-26

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

2026-04-26

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

2026-04-26

Užsimušė motociklininkas amerikietis

2026-04-26

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

2026-04-26

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

2026-04-25

Naujinkime Kauno fasadus

2026-04-25
Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

2026-04-25

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

2026-04-25

Plaukikai gerina rekordus

2026-04-25

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

2026-04-25
naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

2026-04-25

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-25

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

2026-04-24
Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

2026-04-24

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

2026-04-24

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos