Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Prof. Lina Kaminskienė: ryte esu mama, dieną – kanclerė, o vakarais ir savaitgaliais – mokslininkė

  • 2024-02-10
  • kaunieciams.lt
  • Įmonės, Verslas, Visuomenė ir gyvenimas

Vasario 11 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena, pabrėžiant mokslo ir lyčių lygybės svarbą. Pasak Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerės prof. dr. Linos Kaminskienės, ši diena yra itin reikšminga mokslo srityje dirbančioms moterims.

„Tai didelė parama ir pripažinimas: tiek jaunoms merginoms, kurios dar tik pradeda ir projektuoja savo ateities planus bei karjerą, tiek mokslo srityje karjerą įtvirtinusioms moterims. Tai priminimas, o tuo pačiu ir paskatinimas, patvirtinimas, kad mokslas neabejotinai atveria naujus kelius ir suteikia beribes galimybes“, – sako rubrikos „Veidai“ herojė.

Mokslininko paveikslas keičiasi

Mokslininkės kelią pasirinkusi profesorė L. Kaminskienė yra aktyvi įvairių tarptautinių mokslinių projektų ir tyrimų dalyvė. VDU Švietimo akademijos studentams ji dėsto švietimo inovacijų valdymo, projektų planavimo ir įgyvendinimo, tarpkultūrinio ugdymo, pradinio ugdymo įstaigos valdymo ir lyderystės dalykus.

Nuo pat vaikystės mokslininkai pašnekovei kėlė didelę pagarbą ir susižavėjimą: „Man visad atrodė, kad tai žmonės, kurie žino viską. Ir ne tik žino, bet ir giliai išmano“.

Vaikystėje mokslininkai man asocijavosi su garbesnio amžiaus žmonėmis – atrodė, kad tik tie, kurie turi ilgametę profesinę mokslinę patirtį, yra tikrieji mokslininkai.

Ilgainiui mokslininko paveikslas keitėsi. Šiandien ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje turime daugybę jaunų gabių mokslininkų įvairiose srityse: edukologijoje, medicinoje, neuromokslo, technologijų, ekonomikos, finansų srityse ir t.t.

Pasak VDU Švietimo akademijos kanclerės, Lietuvos mokslas auga ir tarptautiškėja, o tai reiškia, kad ir mokslininko paveikslas kinta – šiandien tyrėjas jau nėra tas, kuris dirba užsidaręs savo kabinete ar laboratorijoje, o darosi vis labiau dinamiškas, mobilus ir pasauliui atviras žmogus. Šiandien jis kur kas labiau bendruomeniškas, atviras visuomenei, besidalijantis savo tyrimais, atradimais ir įžvalgomis.

Įkvėpė šeima ir gerieji pavyzdžiai

L. Kaminskienei mokantis mokykloje itin sekėsi visos disciplinos. Taigi, galimybės ir pasirinkimas, ką, pabaigus mokyklą, studijuoti bei kokioje srityje kurti savo karjerą, buvo platus. Ji visada buvo iš tų žmonių, kuriems patiko pats mokymosi procesas, o tai didžiąja dalimi, matyt, ir lėmė, kad ji pasirinko būtent mokslininkės kelią.

„Karjeros pasirinkimui didelę įtaką daro žmogaus aplinka – jo šeima, draugai, mokytojai, įkvepiantys pavyzdžiai. Mano tėtis ir brolis taip pat rinkosi mokslininko kelią, – dalijasi L. Kaminskienė. – Matydama jų pavyzdį, domėjimąsi ir pasišventimą mokslui, jutau didelę pagarbą mokslininko profesijai, tad, matyt, natūraliai ją pasirinkau ir aš.“

Pirmosios studijos buvo skirtos anglų kalbos filologijai, užsienių kalbų mokymuisi. Vėliau akiratis plėtėsi – norėjosi veikti ne vienoje konkrečioje mokslo srityje, o aprėpti kažką daugiau, giliau.

Atėjau į švietimo sritį galvodama, kad mano žinios, tyrimai ir atlikti darbai padės ir tarnaus kitiems, padės ugdyti įvairaus amžiaus žmones.

Šiandien profesorė džiaugiasi tuo, kad pavyksta inicijuoti tyrimus, kuriuose taikomos naujausios technologijos. Pavyzdžiui, jos komanda yra viena pirmųjų, Lietuvoje atliekančių akių judesio sekimo ir stebėjimo tyrimus edukologijos srityje.

„Pasaulyje tokie tyrimai atliekami su profesionaliais sportininkais ar medikais, tačiau mokytojo ekspertiškumas, pasitelkiant akių judesio sekimo tyrimus, dar labai mažai tyrinėtas. Mano kolegos šiandien yra mokykloje, kur, pasitelkdamos akių judesio sekimo technologijas, renka duomenis apie pradinių klasių vaikus ir jų skaitymo netolygumus“, – aiškina profesorė.

Pasak jos, tyrimų rezultatai bus itin naudingi ne tik mokslininkams, kurie dirba ankstyvojo kalbinių ir skaitymo gebėjimų ugdymo srityje, bet ir mokyklose dirbantiems mokytojams praktikams. „Edukologijos tyrimai savo kompleksiškumu, šiuolaikiškumu ir pažangių technologijų taikymu šiandien nenusileidžia kitoms mokslo sritims“, – pabrėžia L. Kaminskienė.

Iššūkiai – neišvengiami

Pasirinkus mokslininko kelią, iššūkiai – neišvengiami. Visų pirma, pasak pašnekovės, renkantis mokslininko karjerą svarbu pajausti save, atrasti savo tikrąjį pašaukimą. Šis etapas užsibaigia ties disertacijos parašymu ir sėkmingu jos apgynimu, o jau tuomet prasideda ne ką lengvesnis mokslininko kelias.

Turi pradėti kurti tam tikrą savo mokyklą: atrasti savo tyrimų lauką, suburti tinkamus žmones, kurie kartu su tavimi tyrinės tas problemas, kurios tau atrodo aktualios. Tai galima pavadinti mokslininko identiteto išsigryninimu – kai apsibrėži, ką tu veiki, kokie tavo prioritetai.

Ryte esu labiau mama, visą dieną – kanclerė, o štai vakarai ir savaitgaliai skirti mano kaip mokslininkės darbui.

„Mano atveju teko spręsti tris dilemas – Linos kaip mamos, kanclerės ir mokslininkės. Bandydama sau atsakyti, kas man šiuo metu svarbiausia, supratau, kad negaliu taip jau paprastai šių trijų pasirinkimų prioritetizuoti. Tiesiog kiekvienam iš jų turiu atrasti laiko ir tą laiką prasmingai išnaudoti“, – šypsosi pašnekovė.

Ji sako, kad ryte yra labiau mama, visą dieną – kanclerė, o štai vakarai ir savaitgaliai skirti mokslininkės darbui. „Kartais girdžiu aplinkinių pastabas, negi man negaila savaitgalio laiko? Juk neva jis turėtų būti skirtas laisvalaikiui, poilsiui, pramogoms. Savaitgaliai man yra tas laikas, kai manęs netrikdo pašaliniai darbai, skambučiai ir susitikimai, tad galiu susikoncentruoti ir pilnai panerti į mokslo darbus. Ši veikla dovanoja džiugių akimirkų, jei kažką įdomaus atrandu ir galiu tuo dalintis“, – aiškina L. Kaminskienė.

L. Kaminskienė pabrėžia: šeimą, darbą ir poilsio laiką galima suderinti, atitinkamai padalijant laiką ir atsakomybes, tačiau svarbiausia šiuose pasirinkimuose jaustis komfortabiliai. Jeigu vidinio balanso nėra, iššūkių bandant suderinti visas tris sritis gali būti per daug.

To gali mokytis tik iš savo patirties

Prieš ketverius metus tapusi VDU Švietimo akademijos kanclere, L. Kaminskienė išmoko paprastą tiesą: jeigu nori nueiti užsibrėžtą kelią, turi turėti stiprią palaikymo komandą, palaikančią bendruomenę, kuri tiki tavo idėjomis ir yra pasirengusi žingsniuoti drauge su tavimi. Vienas kalnų nenugriausi, o ir į juos neįkopsi.

Ji išmoko ir to, kad vieni vadovo sprendimai turi būti staigūs, ryžtingi ir priimami be jokių dvejonių, o kitur būtina diplomatija, reikia ramiai apgalvoti kelius žingsnius į priekį. Tačiau šių dalykų iš knygų ir vadovėlių neišmoksi – to pajautimo, vidinio supratimo, kokio sprendimo reikia šioje konkrečioje situacijoje, gali išmokti tik iš savo patirties.

Vieni vadovo sprendimai turi būti staigūs, ryžtingi ir priimami be jokių dvejonių, o kitur būtina diplomatija, reikia ramiai apgalvoti kelius žingsnius į priekį.

„Darbas su studentais man yra įkvepianti patirtis. Nors būna įvairių lengvesnių ar sunkesnių situacijų, didelis džiaugsmas, kai vėliau girdžiu iš įvairių mokyklų ir darželių teigiamus atsiliepimus apie mūsų absolventus – kokiais mokytojais ir žmonėmis jie užaugo. Tai yra didžiausias įvertinimas“, – sako pašnekovė.
Paklausta, ar keistų ką nors savo gyvenime, jei galėtų atsukti laiką, ji tik nušypsosi: tokio klausimo sau net nekelia. „Jeigu nori kažką daryti kitaip, gali tai daryti šiandien arba rytoj, tačiau žvelgti į praeitį ir kažko gailėtis, neverta. Tu tik gali pasirinkti išmokti tas pamokas, kurias turėjai“, – pastebi ji.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Atmesta opozicijos iniciatyva tirti RC duomenų vagystę

Spaudžia terminas: Kauno rajono gyventojams – paskutinis šansas įteisinti gręžinius be baudų

Pinigai internete nėra saugūs

Vasaros pradžios desertas: braškių ir rabarbarų trupiniuotis

Olimpinė diena Kaune: Nemuno saloje apdovanoti geriausi šalies moksleiviai sportininkai

Gegužę darbo rinka liko stabili

Kauno rajonas džiaugiasi pergalėmis: mokiniai – tarp sportiškiausių Lietuvoje

Antradienio horoskopas: vienam ženklui – lemtingas pokalbis, kitam – kūrybinis proveržis

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

Vasara ir jos pavojai

Kauno policija praneša

Koaliciją formuos Briuselyje?

Kauno rajono mokiniai vieni sportiškiausių Lietuvoje

Prasideda priėmimas į KTU doktorantūrą

Poilsis Kauno gamtoje: laikykitės taisyklės „ką atsinešėte, tą ir išsineškite“

Proteinas (baltymai) – kaip pasirinkti tinkamą sporto papildą?

Vasaros pradžios desertas: rabarbarų ir braškių trupiniuotis

Vamzdžių Respublika II – ar viskas drieikiasi iš Kaišiadorių?

Svarbi žinia Kauno šeimoms: nuo birželio – 444 eurų išmoka vaikui, net jei neturite „Sodros“ stažo

Meteorologas apie vasarą

Didelių pokyčių vyriausybėje nelauktina

Kauno rajono jaunieji krepšininkai išvyko į „Buzelis Cup“: palydėjo su krepšinio sostinės vėliavomis

Dienos horoskopas: laukia emociniai iššūkiai ir netikėtos galimybės

„Žalgiris“ finalo starte nevargo su „Juventus“ (Video)

Kasčiūnas dėlioja naują vyriausybę

Kaip už 100 eurų atnaujinti spintą visam sezonui: 4 taisyklės, kurias žino gudrūs kauniečiai

Alimentų nemokančius į kalėjimą?

Saugumo priemonės Kaune pasiteisino?

Gitano Nausėdos sveikinimas Tėvo dienos proga

Dienos horoskopas: vieniems – neįtikėtina sėkmė, kitiems – iššūkiai bendraujant

Lietuvos jaunių-jaunučių plaukimo čempionato finišas

Išsilaipinimo Normandijoje metinių proga JAV reikalavo Vakarų paramos

„Aš esu gyvoji duona“ (Jn 6, 51) Devintinės

Jubiliejinio MKL sezono uždaryme įspūdingi rezultatai (Video)

Metų treneris – Tomas Masiulis 

Valdanti koalicija nutraukiama. Kas bus?

„Euroviziją“ šiais metais stebėjo 35 mln. mažiau žiūrovų

Po audros ugniagesiai gelbėtojai šalino nuvirtusius medžius

Armonaitei atrodo, kad bręsta pilietinis karas

Kaune ir Druskininkuose sukčiai išviliojo daugiau kaip 62 tūkst. eurų

Kauno klinikose – programos „Motinos ir vaiko sveikata ir gerovė“ rezultatai

Stalinio futbolo turnyras Olimpinėje dienoje

Šeštadienio horoskopas: vieniems žada aistrą, kitiems – netikėtus sukrėtimus

Buzelio taurė

Į BUZELIS CUP – su Kauno rajono vėliavomis

M. Buzelio debiutas Lietuvos rinktinėje (Video)

Nuteisti Kaune du žiaurūs žudikai

Putinas su Zelenskiu turi susitikti?

Visai šalia Kauno: Rumšiškės kviečia į nemokamų teatro ir muzikos renginių ciklą

Kauno rajono gyventojų laukia patikrinimai: apleistų sklypų savininkams – įspėjimai ir baudos

Kaunas atgaivina

Kauno rajono seniūnijos kviečiamos į sporto areną: startuoja tradicinės žaidynės

Kauniečiams vasarą atviros dainų ir šokių dirbtuvės

Prasidėjo šalies jaunių-jaunučių plaukimo čempionatas

Penktadienio horoskopas: aistrų sūkuryje atsidurs trys ženklai

Kaune „Konteinerio krata“

Kelininkai įspėja vairuotojus

Kaunas kviečia JAV bendradarbiauti, kovojant su dronais

Automobilio nuoma Kaune – pažink miestą kaip kaunietis

Svarbi informacija dviratininkams: dėl bėgimo renginio laikinai uždaroma tako atkarpa ties Zapyškiu

Šiltos naujų bulvyčių salotos su lašiša ir krapų padažu

Taminskas: išvadas dėl gegužę vykusių traukinių avarijų kitą savaitę

Kauniečių pamėgtas Birštonas ruošia staigmeną: per Nemuną kils naujas tiltas

Policija tebeieško dingusio vyro

Parama Kauno rajono gyventojams: kas gali gauti socialinę kortelę ir kur kreiptis?

Lietuvos ir Vokietijos kariniam bendradarbiavimui skirta ekspozicija

Dienos horoskopas: galinga planetų jungtis žada proveržį ir sėkmę

Pomidorų ir arbūzo gazpacho

Pasaulinę bėgimo ir dviračių dieną – įžvalgos apie bėgikų ir dviratininkų įpročius

Prezidentas Sąjūdžio įkūrimo metinių nepaminėjo

Lietuvos rankinio veteranai yra ypatinga bendruomenė

Kauno mokslininkai apie nematomą grėsmę

Keturi pavogti automobiliai ir vienas įtariamasis

Rūkymo tendencijos tarp jaunimo ir moterų

Verslo paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu privalumai ir sąlygos

Svarbūs pokyčiai Kauno gyventojams: nuo birželio keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

Ankstyvosios vasaros hitas: keptos šviežios bulvytės su varške ir žalumynais

Vilkijos 600-metį vainikuos nemokamas džiazo festivalis

Zapyškyje – krepšinio legendos ir mero prisiminimai: moksleivius įkvėpė išskirtinė diena

Trečiadienio horoskopas: Liūto energija vieniems atneš sėkmę, o kitiems – konfliktus

Juozapaitis tikisi, kad prezidentas vetuos LRT įstatymą 

teismas

Vieša skaitytojo nuomonė apie teismų sistemą

Rimas Armaitis

PUTINAS GRASINA: „BAUSMĖ BUS NEIŠVENGIAMA“

Pasimatymas su tikrąja Kauno dvasia

Seimas aršiai nusistatęs prieš grynuosius pinigus

Juostos statybos ties Ašigalio gatve baigtos?

Futbolo kamuolys

Pasaulio taurės organizatoriai pasisakė dėl Ebolos

LRT įstatymo pataisos priimtos

Kvietimas siūlyti kandidatūras apdovanojimui

Garliava sujungė bendruomenę: praūžė trečiasis „Ąžuolų žydėjimo festivalis“

Pakaunės keliuose – šimtai vairuotojų su telefonais rankose

Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje nuskendo 20 vaikų

PRAŪŽĖ TREČIASIS „ĄŽUOLŲ ŽYDĖJIMO FESTIVALIS“ GARLIAVOJE

Švelnus žemaitiškas kastinys su jaunomis bulvytėmis

Irane pakarti  vaikų prievartautojai

Zaporižės atominė elektrinė – dingstis naujam Rusijos terorui?

Trumpas vadina Netanyahu bepročiu

Nuo džiazo iki sporto švenčių: Kauno rajono renginių gidas birželio 1-7 dienoms

Festivalyje „Atsparūs“ pristatytas mobilus civilinės saugos konteineris

Dienos horoskopas: galinga Marso ir Jupiterio jungtis žada sėkmę drąsiausiems

Gyvenimas su „Michelin“ ženklu prie durų

Kauno ugniagesiai primena: kaip saugiai mėgautis vasaros malonumais gamtoje

Vasaros šauklys: šviežios bulvytės su varškės ir krapų padažu

Atmesta opozicijos iniciatyva tirti RC duomenų vagystę

2026-06-09

Spaudžia terminas: Kauno rajono gyventojams – paskutinis šansas įteisinti gręžinius be baudų

2026-06-09

Pinigai internete nėra saugūs

2026-06-09

Vasaros pradžios desertas: braškių ir rabarbarų trupiniuotis

2026-06-09

Olimpinė diena Kaune: Nemuno saloje apdovanoti geriausi šalies moksleiviai sportininkai

2026-06-09

Gegužę darbo rinka liko stabili

2026-06-09

Kauno rajonas džiaugiasi pergalėmis: mokiniai – tarp sportiškiausių Lietuvoje

2026-06-09

Antradienio horoskopas: vienam ženklui – lemtingas pokalbis, kitam – kūrybinis proveržis

2026-06-09

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

2026-06-09

Vasara ir jos pavojai

2026-06-09

Kauno policija praneša

2026-06-08

Koaliciją formuos Briuselyje?

2026-06-08

Kauno rajono mokiniai vieni sportiškiausių Lietuvoje

2026-06-08

Prasideda priėmimas į KTU doktorantūrą

2026-06-08

Poilsis Kauno gamtoje: laikykitės taisyklės „ką atsinešėte, tą ir išsineškite“

2026-06-08

Proteinas (baltymai) – kaip pasirinkti tinkamą sporto papildą?

2026-06-08

Vasaros pradžios desertas: rabarbarų ir braškių trupiniuotis

2026-06-08

Vamzdžių Respublika II – ar viskas drieikiasi iš Kaišiadorių?

2026-06-08

Svarbi žinia Kauno šeimoms: nuo birželio – 444 eurų išmoka vaikui, net jei neturite „Sodros“ stažo

2026-06-08

Meteorologas apie vasarą

2026-06-08

Didelių pokyčių vyriausybėje nelauktina

2026-06-08

Kauno rajono jaunieji krepšininkai išvyko į „Buzelis Cup“: palydėjo su krepšinio sostinės vėliavomis

2026-06-08

Dienos horoskopas: laukia emociniai iššūkiai ir netikėtos galimybės

2026-06-08

„Žalgiris“ finalo starte nevargo su „Juventus“ (Video)

2026-06-07

Kasčiūnas dėlioja naują vyriausybę

2026-06-07

Kaip už 100 eurų atnaujinti spintą visam sezonui: 4 taisyklės, kurias žino gudrūs kauniečiai

2026-06-07

Alimentų nemokančius į kalėjimą?

2026-06-07

Saugumo priemonės Kaune pasiteisino?

2026-06-07

Gitano Nausėdos sveikinimas Tėvo dienos proga

2026-06-07

Dienos horoskopas: vieniems – neįtikėtina sėkmė, kitiems – iššūkiai bendraujant

2026-06-07

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos