Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Pamatykite, kaip Kalėdas pasitinka Europos miestai

  • 2019-12-23
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Kasmet vienos už kitą gražesnės ir įspūdingesnės Europos miestų eglės varžosi tarpusavyje ir siekia nustebinti originalumu. Tokiose lenktynėse visuomet laimi smalsuoliai, vykstantys pasidairyti po Kalėdų miestelius ir atrandantys ten įspūdingai išpuoštas, pasaką primenančias muges, renginius, šviesų instaliacijas. Štai 3 kryptys, kurias iš Lietuvos oro uostų galima pasiekti vos per kelias valandas ir paragauti, pajusti bei patirti europietišką Kalėdų dvasią.

 

Hygge Kalėdos Kopenhagoje

 

Laimingiausia šalimi pasaulyje tituluojama Danija savo sostinės Kopenhagos kalėdinį miestelį kasmet įrengia pagal hygge filosofiją. Ja alsuoja Kalėdų mugės miesto centre, įspūdingai šviesomis išpuoštas Tivoli sodas, vietos kavinės ir restoranai. Šiauriečiai žodžiu hygge įvardija jaukumą, ramybę, šilumą ir prieglobstį, apsaugantį nuo vėjo, speigo ir šalčio. Toks, pasitikdamas šventes, tampa visas Kopenhagos centras, pripildytas karšto ir pagal ypatingą danišką receptą šildomo vyno gløgg bei apvalių blynų pyragėlių æbleskiver aromatais.

Gruodį čia dar galima išvysti šv. Liucijai skirtą šventinį baidarių paradą, pačiuožinėti gražiausiose miesto vietose įkurtose čiuožyklose, aplankyti kalėdiniame miestelyje atgyjančius Hanso Kristiano Anderseno pasakų herojus ir, žinoma, pasivaikščioti po vieną garsiausių Danijos vietų – Kristianiją. Šis rajonas, garsėjantis menininkų, laisvų sielų ir kūrėjų dvasia, kasmet švenčia alternatyviai: rengia koncertus, muges, performansus.

Geriau pagalvojus, Vilnių, Kauną, Palangą ir Kopenhagą skiria tik Baltijos jūra – galima sėsti į lėktuvą ir vos po kelių valandų savaitgaliui ar kelioms dienoms atsidurti daniškoje pasakoje.

Skambios švenčių tradicijos Vienoje

 

Kalėdų laukimą Vienoje visuomet lydi muzika. Mocarto ir Bethoveno miestu laikomoje Austrijos sostinėje kiekvieną dieną nuo pat 16 val. skamba šventinės melodijos, choras gieda Kalėdų giesmes, sukasi karuselės, o mugių tradicijos mena net 1772 m. – tuo laiku čia pirmą kartą atidarytas ir iki šiol kasmet atgyja Freyung aikštėje veikiantis kalėdinis turgus.
Besilankantys Vienoje šventiniu metu turi progą pačiuožinėti beveik 3000 kv. m pločio šventinėje čiuožykloje po atviru dangumi, pasivaišinti kalėdiniu punšu specialiose kavinių terasose, o norintys pajusti tikrąją, iškilmingą Vienos dvasią, – apsilankyti Vienos operos šventinio repertuaro spektakliuose.

Šių metų Vienos Kalėdų miestelį „Forbes“ išrinko vienu geriausių Europoje – galbūt ne pilnas kelias valandas trunkantis skrydis iš Vilniaus į šią sostinę taps geriausia kalėdine dovana šeimai ar draugams?

Žiemos paieškos Helsinkyje

 

Kas gali labiau priminti žiemą nei balti legendiniai, mezginiais apsigaubę troliai mumiai, kurių gausu Suomijos sostinėje Helsinkyje: teminės trolių mumių kavinės, į Laplandiją kviečiantys Kalėdų Senelio padėjėjai ir vienintelė tokia regione – Kalėdų gatvė Aleksanterinkatu, kurioje sniegu pripildytos vitrinos kviečia jau dabar pamatyti išsiilgtą baltą žiemą.

Į Suomiją verta keliauti dėl įdomių, fantaziją žadinančių tradicijų: viena tokių – The Tiernapojat, kurios metu į gatves išeina Kalėdų giesmininkai, pasidabinę žvaigždėtais apsiaustais. Ir, nors pačias Kalėdas suomiai švenčia santūriai, miesto kavinėse, baruose ir kitose viešose erdvėse, visuomet trankiai pasitinkamos Mažosios Kalėdos – Pikkujoulu, švenčiamos nuo gruodžio 21 d. Jų metu rengiami koncertai ir vakarėliai.

Į Helsinkį patogu keliauti su šeima ar mažais vaikais: iš Vilniaus lėktuvu nuskristi į Helsinkį galima beveik greičiau nei nuvažiuoti į Kauną. O keliauti tikrai verta – vaikai šiame mieste jausis kaip tikroje legendoje, juk Suomija yra Kalėdų Senelio arba Joulupukkio gimtinė!

Šalia išvardytų miestų, atskiro paminėjimo nusipelno Berlynas, Stokholmas, Dortmundas, taip pat ir kaimynai – Varšuva, Ryga, Talinas ir, žinoma, viena didžiausių ne tik Europos, bet ir viso pasaulio Kalėdų sostine virstantis Londonas. Visi šie miestai laukiant Kalėdų ar tarpušvenčiu tampa unikaliais, žaižaruojančiais pasakų kraštais: Dortmunde galima pamatyti didžiausią pasaulyje 45 m aukščio ir 40 tonų sveriančią eglę, Taline – aplankyti vieną anksčiausiai šiemet įžiebtų – nuo lapkričio 15 d. veikiantį kalėdinį miestelį, o Londone pasivaikščioti po specialiai šioms Kalėdoms išpuoštą Hario Poterio akademiją – Hogvartsą, padengtą sniegu.

Šios ir visos kitos miestų grožybės kone ranka pasiekiamos iš kiekvieno Lietuvos oro uosto ir dabar – geriausias metas išvysti jas savo akimis. Iš Vilniaus oro uosto tiesioginiais skrydžiais šventiniu laikotarpiu itin patogu keliauti į Vieną, Briuselį, Frankfurtą, iš Kauno oro uosto – į Londoną, Edinburgą, Eindhoveną, iš Palangos – į Kopenhagą, Bergeną ir Dortmundą.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kaip stabdyti skrandžio ir žarnyno vėžį?

Didmiesčiuose auga kokaino ir kitų narkotikų vartojimas

Ką dėti ant kavos staliuko, kad atrodytų stilingai?

Slapti simptomai, kuriuos ignoruoja dauguma lietuvių: ką pastebi šeimos gydytoja?

Juodi maišytuvai – stiliaus viršūnė ar trumpalaikė mada?

Ką kam žada žvaigždės?

Stonio byla dėl galimo PVM grobstymo grąžinta prokuratūrai

„Šventinė” įvykių suvestinė

Kaune birželį vyks stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos

Fiksuota virš 3 tūkst. elektros atjungimų

Kremlius netinkamai reaguoja į padažnėjusius Ukrainos smūgius

Sinoptikė: šiltesni orai žada sugrįžti tik savaitgalį

Moterų rankinio lygoje liko keturios pretendentės į čempionės titulą

Baigtas vilkų medžioklės sezonas: sumedžioti 275 žvėrys

Policija: į Kauno klinikas paguldytas kūdikis iš Marijampolės

Naujakuriai Kauno „Silicio slėnyje“ – Lietuvos inžinerijos kolegija

„Artemis II“ astronautai pasiekė Mėnulio gravitacinės įtakos sferą

Popiežius Velykų sveikinime „Urbi et Orbi“ pasmerkė karą

Pirmosios poros sveikinimas

Olimpiečiai kviečia į nemokamus renginius

„Jis pamatė ir įtikėjo“ (Jn 20, Velykų homilija)

Taivaniečių atstovybė gavo veiksmų planą investicijoms

Nuotr. asociatyvi.

Ką kam žada žvaigždės?

Taikos derybos sustabdytos?

uostas

Klaipėdos uosto parama Odesos uostui

Lietuvoje Laimo liga plinta

Popiežius Leonas XIV vadovavo Kryžiaus kelio procesijai

Įmanoma, apsimetinėjant, pagrobti 46 tūkst. eurų?

Kam vėl į Mėnulį? Interviu su astronautu

Futbolo kamuolys

Kaip FIFA prekiauja bilietais?

Nuotr. asociatyvi.

Balandžio 4 d. horoskopas

Krantinė

Nemuno krantinės rekonstrukcija – laikini eismo ribojimai

Prancūzija išduos Lietuvai rusą – banko „Snoras“ bankroto byloje

Rimas Armaitis

Išminuotojo iš Ukrainos tikros istorijos

Šiaurės Korėja iškilmingai laidos Ukrainos kare žuvusius karius

Arkivyskupas Kęstutis Kėvalas mato Kauno sužydėjimą

Sprendimai padedantys greičiau gydyti sunkiai sergančius vaikus

Žalieji teiginiai reklamoje – pasitaiko siekių apmulkinti?

Kaune ir Kauno rajone du žmonės nukentėjo gesindami gaisrus

Vyriausybė pritarė iki birželio vidurio sumažinti akcizą dyzelinui

Svarbi informacija Samylų ir Taurakiemio seniūnijos gyventojams

Kaune sode rasta žmogaus kaukolė

Per keturias dienas į Lietuvą bandė prasibrauti 117 neteisėtų migrantų

Startuoja ypatingas projektas: kvies atkreipti dėmesį į šalia esančius vyrus

Traški plutelė be lašo aliejaus

Žalimas

Ką darysime su laukiniais vakarais socialiniuose tinkluose?

Savivaldybių šilumos ūkiams 14,2 mln. eurų

Kauno „Žalgiris” nušlavė „Barseloną”

Raudonasis Kryžius kviečia į nemokamas ekskursijas  

Irane toliau žudomi protestuotojai

Nausėda susitiko su Kaunu

Kaubrė neigia įtarimus dėl galimo tarnybinio romano

Velykų nuotaika sklando

Rusijoje bėdos su benzinu

Pareigūnai ieško galimos įvykio liudininkės

Šakalienė sulaukė „Fegdos“ reikalavimų paneigti žodžius

Žemaitaitis

Teismas imsis už neapykantos kurstymą nuteisto Žemaitaičio bylos

A. Kubilius žino kaip apginti Europą?

Amerikiečiai vėl kils į Mėnulį

Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus paroda

Atnaujintos „Sodros“ išmokų ribos

Airija humanitarinei paramai Ukrainai skiria dar 40,3 mln. eurų

Premjerė sveikina žydus Pesacho proga

Hidraulika be fantastikos

Nauji kontaktai pranešimams apie kliūtis keliuose

Kauno policija ieško

Pirmieji Baltijos šalyse taikė branduolinės medicinos terapiją

Kauno policija praneša

Seime pritarta siūlymui leisti teisėjams naudotis tėvadieniu

Lietuvos aviacijos muziejuje moderni ekspozicija

Kada meluojama? Balandžio Pirmoji

Velykinių kiaušinių marginimo ypatumai

M. Plečkaitis: „Matau didelę šios programos naudą“

Net 10 tūkst. vairuotojų pažeidimų – daugoka?

Kaunas pamokė pažeidėjus – kaip kitur?

Meriją puošia J. Puronaitės – Lubienės darbų paroda

Paskelbti konkurso „Metų prokuroras“ nugalėtojai

Startuoja darbai Vaišvydavoje – patarimai vairuotojams

Laisvė pagal Kauną: kai tempą diktuojate jūs

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone kovo 31 – balandžio 5 d.

Karmėlavoje – aplinkos ministro dėmesys skydinei renovacijai

Trys rašytojai atsisakė priimti Seimo pirmininko teikiamą apdovanojimą

Keičiasi NATO oro policijos misiją vykdantys kariai

Ukraina pasirengusi paliauboms per šv. Velykas

Kaip sekėsi lietuviams NCAA plaukimo čempionate?

Kaunas: NATO turi stiprinti oro gynybą rytiniame flange

Telefoniniai sukčiai prakalbo lietuviškai

Olekas dėl LRT įstatymo pataisų: diskusijoms buvo laiko

Pašto skyrių ir LP EXPRESS kurjerių darbas per Velykas

KTU tyrėjų kuriamos naujos OLED medžiagos pasieks Taivaną

Naujoji sporto era: kaip sirgalių elgsena kinta kartu su technologijomis?

Kaune užsidegus pievai sudegė sodo namelis ir du šiltnamiai

Kovo 30-ąją – aukšta elektros kaina biržoje

Iranas planuoja naujus apribojimus Hormūzo sąsiauryje

Ukrainos vėliava

Rusija užmušė trylikametę ukrainietę

Seimas svarstys dėl tvarumo psichozės

„Alternatyva Vokietijai“ auga reitinguose

Popiežius atmetė teiginius, esą Dievas pateisina karą

Kazlų Rūdos meras išvien su dirbtiniu intelektu

Robertas Kaunas apie narystę NATO

Ukraina smogė: gaisras Rusijos Ust Lugos uoste

Velykos namuose kitaip

Kaip stabdyti skrandžio ir žarnyno vėžį?

2026-04-07

Didmiesčiuose auga kokaino ir kitų narkotikų vartojimas

2026-04-07

Ką dėti ant kavos staliuko, kad atrodytų stilingai?

2026-04-07

Slapti simptomai, kuriuos ignoruoja dauguma lietuvių: ką pastebi šeimos gydytoja?

2026-04-07

Juodi maišytuvai – stiliaus viršūnė ar trumpalaikė mada?

2026-04-07

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-07

Stonio byla dėl galimo PVM grobstymo grąžinta prokuratūrai

2026-04-07

„Šventinė” įvykių suvestinė

2026-04-07

Kaune birželį vyks stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos

2026-04-07

Fiksuota virš 3 tūkst. elektros atjungimų

2026-04-07

Kremlius netinkamai reaguoja į padažnėjusius Ukrainos smūgius

2026-04-06

Sinoptikė: šiltesni orai žada sugrįžti tik savaitgalį

2026-04-06

Moterų rankinio lygoje liko keturios pretendentės į čempionės titulą

2026-04-06

Baigtas vilkų medžioklės sezonas: sumedžioti 275 žvėrys

2026-04-06

Policija: į Kauno klinikas paguldytas kūdikis iš Marijampolės

2026-04-06

Naujakuriai Kauno „Silicio slėnyje“ – Lietuvos inžinerijos kolegija

2026-04-06

„Artemis II“ astronautai pasiekė Mėnulio gravitacinės įtakos sferą

2026-04-06

Popiežius Velykų sveikinime „Urbi et Orbi“ pasmerkė karą

2026-04-05

Pirmosios poros sveikinimas

2026-04-05

Olimpiečiai kviečia į nemokamus renginius

2026-04-05

„Jis pamatė ir įtikėjo“ (Jn 20, Velykų homilija)

2026-04-05

Taivaniečių atstovybė gavo veiksmų planą investicijoms

2026-04-05
Nuotr. asociatyvi.

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-05

Taikos derybos sustabdytos?

2026-04-04
uostas

Klaipėdos uosto parama Odesos uostui

2026-04-04

Lietuvoje Laimo liga plinta

2026-04-04

Popiežius Leonas XIV vadovavo Kryžiaus kelio procesijai

2026-04-04

Įmanoma, apsimetinėjant, pagrobti 46 tūkst. eurų?

2026-04-04

Kam vėl į Mėnulį? Interviu su astronautu

2026-04-04
Futbolo kamuolys

Kaip FIFA prekiauja bilietais?

2026-04-04

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos