Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Paaiškėjo, kokios technikos lietuviai nori dovanų

  • 2018-12-18
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Kalėdos yra ne tik jaukūs vakarai su šeima, bet ir tikras galvosūkis perkantiems dovanas: ko iš tikrųjų nori artimiausi žmonės? Antrus metus iš eilės atliekamas geidžiamiausių dovanų tyrimas parodė pokyčius, kurie įvyko per metus: kai kurie atsakymai gali nustebinti daugelį šiais metais technikos parduotuvėse nesilankiusių žmonių.

Jaunimas labiausiai svajoja apie naują telefoną

Nors lyginant su praėjusiais metais, poreikiai beveik nepasikeitė, tačiau vietoje žaidimų konsolės jaunimas dabar dažniau renkasi nešiojamą kompiuterį. Kokybiškos, stilingos ausinės ar išmanusis telefonas 15-25 m. amžiaus grupėje lieka labai geidžiama dovana, nors naujo telefono daugiau nei dukart dažniau geidžia šio amžiaus merginos. Jauni vaikinai labiau nei naujo telefono geidžia naujo nešiojamo kompiuterio arba žaidimų konsolės – abu šie daiktai pasidalino po beveik trečdalį respondentų balsų, o likusius balsus gavo išmanusis laikrodis ir ausinės. Jaunai merginai padovanoję išmanųjį laikrodį, televizorių, nešiojamą kompiuterį ar kavos aparatą taip pat neturėtumėte prašauti!

26-35 m. amžiaus grupės poreikiai nustebins

Nors telefonas kiek vyresnėje amžiaus grupėje vis dar yra norima dovana, šio amžiaus vyrų labiau norimos dovanos yra žaidimų kompiuteris (31%), dronas (27%) ar nešiojamas kompiuteris (23%). „Reikėtų atkreipti dėmesį į nešiojamų kompiuterių kategoriją – šio amžiaus vyrai dažnai jį naudos ir žaidimams, todėl reikia itin didelį dėmesį skirti perkamo įrenginio procesoriui, vaizdo plokštei ir operatyviajai atminčiai“, – pasakojo Raimonda Gudaitė, „Topo Centro“ marketingo vadovė.

Tarp tokio pat amžiaus moterų išmanusis telefonas surinko 27% balsų, o po 29% surinko kavos virimo aparatas ir nešiojamas kompiuteris, tik pastarąjį moterys dažniausiai neplanuoja naudoti žaidimams. Labai didelį susidomėjimą gauna ir išmanūs pagalbininkai: robotai-dulkių siurbliai, langų valymo robotai ir pan.

2017-aisiais šioje amžiaus grupėje telefonai buvo daug populiaresni, nors Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje to dar nespėjo pastebėti: „Tikimės, kad šių metų paskutinį ketvirtį bus parduota 10 proc. daugiau telefonų, o tai be abejo yra susiję ir su artėjančiu šventiniu laikotarpiu. Šiuo metu sulaukiame nemažai klientų, kurie per didžiąsias metų šventes savo artimiausius nori palepinti šiais metais „Android Authority“ portalo geriausiu metų „Android“ išmaniuoju išrinktu „Galaxy Note9“ arba kitais išmaniųjų modeliais, pavyzdžiui, vidutinės klasės „Galaxy A“ serijos telefonais“

Tiesa, šventiniu laikotarpiu išauga ne tik išmaniųjų telefonų paklausa, bet ir padidėja su jais susiejamų įrenginių poreikis: „Išduosime paslaptį, kad nemažai lietuvių po egle šiais metais ras „Galaxy Watch“ išmaniuosius laikrodžius bei kitus su telefonu susiejamus prietaisus“, – pridūrė S. Skupas.

Vidutinio amžiaus lietuviai nori praktiškesnių dovanų

Įdomu, kad tiek 36-45 m. amžiaus vyrai, tiek moterys labiausiai nori roboto dulkių siurblio (atitinkamai 27 ir 28 procentai). Šio amžiaus vyrai taip pat geidžia naujos garso sistemos (26%) ar elektrinio paspirtuko (23%), o moterys – mobiliojo telefono (26%) ar išmaniojo laikrodžio (16%).

Susidariusią situaciją išsamiai paaiškino S. Skupas: „Matome, kad susidomėjimas dėvimaisiais prietaisais ir išmaniąja namų buitine technika auga kasdien. Planuojama, kad vien per 2022 metus pasaulyje bus parduota apie 140 milijonų išmaniųjų laikrodžių, o tyrimai rodo, kad net 73 proc. tūkstantmečio kartos atstovų mieliau namuose leidžia ne tik laisvalaikį, tačiau čia ir dirba. Nenuostabu, kad tokios tendencijos ateina ir į mūsų šalį – lietuviams išmanūs, kasdienybę palengvinantys prietaisai tampa vis svarbesni.

Pirkėjai greitai pajuto, kad tiek išmaniųjų dėvimųjų prietaisų, tiek buitinės technikos funkcijos palengvina kasdienes užduotis, taupo laiką ir suteikia komfortą. Mūsų kompanija skiria itin daug dėmesio produktams, paremtiems dirbtiniu intelektu ir veikiantiems susietoje daiktų interneto aplinkoje. Naujausi įrenginiai – televizoriai, ekranai, garso ir buitinė technika bei, žinoma, mobilieji įrenginiai – nuo šiol gali sąveikauti tarpusavyje, taip suteikdami daugiau galimybių vartotojams.“

46-65 m. lietuviai vėl atjaunėja?

Šioje amžiaus kategorijoje geidžiamiausia dovana vėl yra mobilusis telefonas (surinko daugiau kaip 20% balsų), tačiau ne mažiau svajojama ir apie planšetę, nešiojamą kompiuterį ar robotą dulkių siurblį. Tokio amžiaus vyriškiai dažnai nori ir drono (46-65 m. – 24%, o 56-65 m. – 13%), o moterys – išmanaus laikrodžio, garinės drabužių lyginimo sistemos ar kavos aparato. Įdomu, kad tarp visų moterų amžiaus grupių kavos virimo aparatas yra itin populiari dovana, tačiau vyrus šis daiktas domina tik jiems esant 46-65 metų amžiaus.

Senjorai rūpinasi sveikata ir nori paspirtukų!

Jeigu galvojate, kad senjorai (65 m. ir daugiau) nenori jokių išmanių dovanų, klystate. Mobiliojo telefono nori 25% vyrų ir 16% tokio amžiaus moterų. 65 m. ar vyresni vyrai nori ir planšetinių kompiuterių (17%) bei išmaniųjų laikrodžių (14%), tačiau jie nepamiršta ir apie savo sveikatą – 20% vyriškių tikisi po eglute rasti naują kraujospūdžio matuoklį!

Tarp moterų populiariausia dovana yra masažuoklis (18%), kavos virimo aparatas ir išmanus laikrodis gavo po 16% balsų, o robotas dulkių siurblys yra geidžiamas net 12% vyresnių moterų. Įdomu tai, kad ir anksčiau senjorai mielai rinkdavosi naujausias technologijas: išmaniuosius telefonus ar kompiuterius. Šių metų labiausiai nustebinusi naujovė yra tai, kad net 17% vyresnio amžiaus vyrų, kad visai norėtų elektrinio paspirtuko. „Patogiai, be didesnių trikdžių judėti mieste nori visi: ne vienas kamštyje sėdintis vairuotojas pavydžiai nužvelgia jį pralenkusį žmogų, smagiai riedantį elektriniu paspirtuku. O skaičiuojant, kad jo įkrova dažnai net nekainuoja, tai paspirtukas – labai racionalus pirkinys“, – dalinasi patirtimi R. Gudaitė.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

Kauno mugė „Pavasaris 2026“ sugrįžta

Kaune atidaroma dronų valdymo mokymo stovykla

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva iš 14-os nukrito į 15 vietą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno geležinkelio stotis

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

Kodėl Aplinkos tvarkymo paslaugos daugiabučiams svarbios visus metus?

„Delfi“ iniciatyva „Saugu“ lankysis Utenoje: ar jaučiatės saugūs 

Ukrainos pamokos NATO karybai

Svajonių automobilis: ar verta žvalgytis už Atlanto?

1500 pradinukų išbandė dešimt sporto šakų

Kas vyksta „Kauno Žalgirio“ akademijoje?

Nebegalima bus deginti durpių ir anglies

Vandžiogaloje vyko spalvinga šokių šventė

Rusija sunerimusi dėl „turkiško pasaulio”?

Liberalai kreipėsi į STT dėl teatrų

Ką kam žada žvaigždės?

Tomas Čyvas

Ką darys Vengrija?

Žalgiriečiams pirmosios atkrintamosios nepavyko

Sukčiai apsimeta banko ekonomistu

Kapsulės įkasimu pažymėtos Brastos tilto statybos

LMKA išreiškė nepasitikėjimą organizacijos prezidentu Staseliu

Kaip derinti basutes moterims: 5 vasariški deriniai nuo kasdienio iki vakarinio stiliaus

Juozas Meldžiukas

SODROS milijardai ir pagundos

Kaune susirungs jaunieji svetingumo ir maisto sektoriaus talentai

Prezidentas dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

Ką kam žada žvaigždės?

Gražulis džiūgauja

Galimų žudikų byla Teisme

Rusija skelbia gėjus ekstremistais

Statomas M. K. Čiurlionio koncertų centras

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

Japonijoje žemės drebėjimas

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

Šilti moto balai – ne tik žiemai

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

Ką kam žada žvaigždės?

Plaukikų čempionate rekordų šventė

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

Medžioti poligonuose teks kitaip

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

Užsimušė motociklininkas amerikietis

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

Naujinkime Kauno fasadus

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

Plaukikai gerina rekordus

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

Ką kam žada žvaigždės?

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

Sukčiai veikia VMI vardu

Rusija moko prieš VPN

Tomas Čyvas

Siūloma mažinti mokesčius

Ikoniškiausi Eurolygos finalai: rungtynės, nulėmusios čempionatų istoriją

Ką kam žada žvaigždės?

Ekonominis karas tęsiasi

Kapsulės įkasimas 65 mln. eurų vertės projektui

Nausėda panaikintų privalomą pensijų anuitetą

Apie Maskvos namus – galimas bukesnis biuroktatizmas?

Vaitiekūnas: dirbtinis apvaisinimas ir reemigracija

Finišavo vaikų-jaunučių šuolių į vandenį čempionatas

Kauno garbės piliečiai

Kažkas galimai neteisėtai vežė daug tabako

Kauno rajone gyventojai susibūrė švarai

Bibliotekų savaitė Kaune

Seimas atšauks trečią brandos egzaminą?

Rusija toliau stalinizuojasi

Kaunas: galimi JAV amunicijos vėlavimai grėsmės nekelia

Krepšinio šventė ne tik Kaune (video)

Lekšas: dabartinė karta pratinama prie turtingo „Žalgirio“, bet tai neš mažiau laimės

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

2026-04-30

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

2026-04-30

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

2026-04-30

Kauno mugė „Pavasaris 2026“ sugrįžta

2026-04-30

Kaune atidaroma dronų valdymo mokymo stovykla

2026-04-30

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva iš 14-os nukrito į 15 vietą

2026-04-30

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-30
Kauno geležinkelio stotis

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

2026-04-29

Kodėl Aplinkos tvarkymo paslaugos daugiabučiams svarbios visus metus?

2026-04-29

„Delfi“ iniciatyva „Saugu“ lankysis Utenoje: ar jaučiatės saugūs 

2026-04-29

Ukrainos pamokos NATO karybai

2026-04-29

Svajonių automobilis: ar verta žvalgytis už Atlanto?

2026-04-29

1500 pradinukų išbandė dešimt sporto šakų

2026-04-29

Kas vyksta „Kauno Žalgirio“ akademijoje?

2026-04-29

Nebegalima bus deginti durpių ir anglies

2026-04-29

Vandžiogaloje vyko spalvinga šokių šventė

2026-04-29

Rusija sunerimusi dėl „turkiško pasaulio”?

2026-04-29

Liberalai kreipėsi į STT dėl teatrų

2026-04-29

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-29
Tomas Čyvas

Ką darys Vengrija?

2026-04-29

Žalgiriečiams pirmosios atkrintamosios nepavyko

2026-04-28

Sukčiai apsimeta banko ekonomistu

2026-04-28

Kapsulės įkasimu pažymėtos Brastos tilto statybos

2026-04-28

LMKA išreiškė nepasitikėjimą organizacijos prezidentu Staseliu

2026-04-28

Kaip derinti basutes moterims: 5 vasariški deriniai nuo kasdienio iki vakarinio stiliaus

2026-04-28
Juozas Meldžiukas

SODROS milijardai ir pagundos

2026-04-28

Kaune susirungs jaunieji svetingumo ir maisto sektoriaus talentai

2026-04-28

Prezidentas dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

2026-04-28

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-28

Gražulis džiūgauja

2026-04-27

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos