Pagal bendrovės „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ projektą statybų bendrovė „LitCon“ pastatė trijų aukštų apie 4,5 tūkst. kv. m ploto pastatą su rūsiu. Pastato rūsyje įrengta 35 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Dar 10 automobilių talpina antžeminė aikštelė.
Visuomenės sveikatos fakultetas yra Vilijampolėje, LSMU Veterinarijos akademijos komplekso, kurį sudaro aštuoni 20 a. 4 dešimtmečio objektai, teritorijoje. Kompleksas su dviejų etapų tarpukario – 1930 m. ir 1936 m. – bei sovietmečio pastatais įtrauktas į kultūros paveldo registrą. Kaip sako vienas iš projekto autorių architektas Gintautas Natkevičius, tokioje stilistinėje eklektikoje su saugomos teritorijos apribojimais kliuvinius reikėjo paversti pranašumais. Architektų komanda išsaugojo istorinę statybos liniją – trijų aukštų pastatas vizualiai pratęsia tarpukariu suformuotą statybos liniją. Vienas iš projekto akcentų – atviros erdvės.
Pirmojo pastato aukšto dalis atvira ir dengta arkomis. Priešais įėjimą palikta visiškai atvira erdvė – vienas iš dviejų pastato atriumų. Antrasis pastato atriumas, apie kurį suformuotos mokslinės laboratorijos, mokomieji kabinetai, yra antrajame aukšte. Pirmajame aukšte įrengtos auditorijos, kurios, reikalui esant, gali būti transformuojamos į didesnes patalpas. Antrajame ir trečiajame aukštuose įrengtos auditorijos ir mažesni kabinetai-laboratorijos.
Pastato konstrukcijos tapo interjero detale
Nuotraukoje dešinėje – „LitCon“ generalinis direktorius Linas Piliponis
Visuomenės sveikatos fakulteto pastato laikančioji konstrukcija yra monolitinis gelžbetoninis karkasas su monolitinėmis plokštėmis. Išorinės pastato sienos – monolitinio gelžbetonio, apšiltintos polistireniniu putplasčiu ir padengtos struktūriniu tinku. Sienoms įrengti taip pat naudota vitrininė-fasadinė sistema. Panaudotos statybinės priemonės, kaip pastebėjo bendrovės „LitCon“ generalinis direktorius Linas Piliponis, ne tik užtikrina efektyvų energijos naudojimą, bet ir kuria išskirtinį pastato interjerą.
Projektą įgyvendinusi architektų ir statybininkų komanda pastato konstrukcijas pavertė interjero detale, atskirose erdvėse palikusi atvirus monolitinio gelžbetonio masyvus. Toks sprendimas ne tik leido sukurti netradicinį elementą interjere, bet ir sumažinti projekto sąmatą. Generalinio rangovo „LitCon“ vadovo L. Piliponio žodžiais, tai yra tas atvejis, kai mažiau yra daugiau. Tinkas yra ilgaamžė ir universali dekoratyvinė medžiaga, kuri leido tinkamai padengti tiek lygias, tiek ir ovalines plokštumas.
Nuotraukoje dešinėje architektas Gintautas Natkevičius, „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“
„Įgyvendindami projektą, įvertinome ir studentų, ir darbuotojų poreikius. Sprendimas palikti atvirus monolitinio gelžbetonio masyvus sukūrė demokratiškesnę ir mažiau varžančią atmosferą bendro naudojimo erdvėse“, – sako architektas G. Natkevičius.
Įrengė tūkstantį langų
„Vykdydama LSMU Sveikatos mokslų fakulteto statybos projektą, mūsų bendrovė vadovavosi giežtai nustatytais darbo prioritetais – panaudojo itin daug šiuolaikiškų technologijų, kurios užtikrina minimalią taršą triukšmu, minimalią oro taršą, – sako „LitCon“ vadovas L. Piliponis. – Įgyvendinome racionaliausius medžiagų panaudojimo sprendimus.“
Naujojo fakulteto fasaduose galima suskaičiuoti daugiau negu 1 tūkst. langų. Tad suprantama, kad fasadinių aliuminio ir stiklo konstrukcijų įrengimas tapo įmonės „LitCon“ specialistų profesionalumo ir kūrybingumo išbandymu, o pastatui suteikė savitumo. Ir ne tik.
Vienas iš langų paketams naudotų stiklų yra atspindintis šilumą, tai yra stiklas turi specialią daugiafunkcę šilumą izoliuojančią ir vadinamąją saulės kontrolės dangą. Šis sprendimas, kartu su atitvarinių konstrukcijų sprendiniais, padėjo užtikrinti C energinio naudingumo klasę.
Dalis teritorijos, esančios prie pat pastato, paslėpta po stogu. Kaip sako architektas G. Natkevičius, norėjosi erdvės studentų bendravimui. Įrengus stogą, pastato prieigos tapo fakulteto dalimi, jungiančia pastatą ir aplinką.
Įmonė „LitCon“ atnaujino daugiau nei 1 677,31 kv. m ploto stadiono asfaltbetonio dangą. Jaukią atmosferą padėjo sukurti užsėta veja ir sutvarkyta žalioji zona, išsaugoti 233 medžiai ir krūmai. Pėsčiųjų takai sujungti į bendrą teritorijos takų visumą. Pėsčiųjų takai ir apėjimo aplink pastatą takai bei erdvė po konsole grįsta betoninėmis trinkelėmis.
Reklama
„LitCon“ ir „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“ nuotr.