Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Lietuvos telkiami transporto ministrai ir tarptautiniai partneriai sutarė stiprinti paramą Ukrainos atstatymui

  • 2024-04-11
  • Susisiekimo ministerija
  • Pagalba Ukrainai

Šį trečiadienį Trakuose susitikę 30 šalių transporto ministrai,  tarptautinių institucijų ir užsienio šalių atstovai sutarė toliau stiprinti bendradarbiavimą ir tarptautinę paramą Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymui. Tarptautinio transporto forumo (ITF) aukšto lygio susitikime transporto lyderiai išreiškė siekį plėtoti naujus logistikos maršrutus ir strategines jungtis su Ukraina, taip pat ketinimus prisidėti prie „CIG4U“ – 2023 gruodį Kyjive įsteigtos platformos Ukrainos transporto sektoriui remti – veiklos.

„Siekiame suteikti visokeriopą pagalbą Ukrainai jos transporto sektoriaus atstatymo darbuose, tai –  vienas esminių Lietuvos pirmininkavimo Tarptautiniam transporto forumui prioritetų. Ypač džiugu, kad mūsų ir tarptautinių partnerių aktyvi veikla ir susitelkimas įgauna pagreitį, drauge su Švedija, Kanada ir Ukraina pernai įkurta paramos Ukrainai platforma sulaukia vis daugiau valstybių įsitraukimo. Esu įsitikinęs, kad visi kartu reikšmingai padėsime nenuilstamai besiginančiai šaliai bei prisidėsime prie jos atsigavimo“, – sako Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„CIG4U“ (Common Interest Group for Transport in Ukraine) – 2023 m. pabaigoje Lietuvos, Švedijos, Kanados ir Ukrainos iniciatyva įsteigta ITF bendradarbiavimo ir paramos Ukrainai platforma, leidžianti šalims tiek efektyviai keistis patirtimi ir aktualia informacija apie Ukrainos atstatymo planus, tiek prisidėti prie ilgalaikių šalies transporto jungčių atkūrimo projektų. Be to, „CIG4U“ platformoje Ukrainai aktyviai teikiama analitinė pagalba, planuojant strateginės infrastruktūros ir būsimų Šiaurės–Pietų transporto koridorių, jungiančių Baltijos, Juodąją ir Egėjo jūras, plėtrą.

Šiuo metu Ukrainoje, prisidedant Lietuvai, Kanadai ir Švedijai, jau įgyvendinami pirmieji ITF projektai kelių, geležinkelių ir kitose srityse. Galimybe taip paremti Ukrainą aktyviai domisi kelios dešimtys ITF šalių, tarptautinių organizacijų ir finansų institucijų. Renginyje apie ketinimus konkrečiais įnašais prisidėti prie Ukrainos transporto atstatymo projektų bei „CIG4U” veiklos pranešė keliolika ITF šalių, Vokietija paskelbė apie jau priimtą sprendimą teikti finansinę pagalbą „CIG4U” sutartų projektų įgyvendinimui.

„Esu dėkingas Lietuvos, ITF pirmininkaujančios šalies, Vyriausybei ir asmeniškai ministrui Mariui Skuodžiui už čia, Trakuose, surengtą antrąjį ITF aukšto lygio susitikimą dėl Ukrainos transporto sektoriaus. Ypač norėčiau padėkoti šalims, kurios atvyko čia su konkrečiais įsipareigojimais paremti Bendradarbiavimo ir paramos Ukrainai platformos darbą Ukrainoje. Gegužės mėnesį Leipcige vyksiančiame ITF aukščiausiojo lygio susitikime surengsime dar vieną specialų ministrų apskritojo stalo susitikimą dėl Ukrainos, kuriame apžvelgsime nuveiktus darbus ir planuosime, kaip atliepti Ukrainos nurodytus poreikius“, – išreikšdamas padėką Lietuvai už iniciatyvą, sakė ITF generalinis sekretorius Young Tae Kim.

Po susitikimo Trakuose bendrame Lietuvos, Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Graikijos, Airijos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir JAV pareiškime pažymėta būtinybė didinti tarptautinę paramą neatidėliotiniems Ukrainos transporto sistemos poreikiams užtikrinti. Šalys taip pat pabrėžė ilgalaikės paramos Ukrainos susisiekimo sektoriaus plėtotei koordinavimo stiprinimą. Tikimasi, kad prie bendro pareiškimo artimiausiu metu prisijungs ir daugiau ITF šalių.

ITF aukšto lygio tarptautinis susitikimas Trakuose vyksta Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo ir Verslo forumo išvakarėse. Tai vertinga proga siekti sinergijos tarp regioninį ir globalų junglumą, iššūkius transportui ir logistikai bei paramą Ukrainai aptariančių iniciatyvų.

Tarptautinis transporto forumas – tarpvyriausybinė organizacija, kuriai priklauso 66 šalys narės. Ši organizacija – vienintelis globalus forumas, vienijantis pasaulio valstybių susisiekimo srities politikus, praktikus, analitikus ir apimantis visas transporto rūšis.

Nuo 2023 m. gegužės mėnesio Lietuva pirmininkauja ITF.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Futbolas ir regbis Kaune bus?

Kaip išrinkti dovaną vyrui, kuri nenuvils? 

„Delfi“ perka skaitmeninės reklamos tinklą „Digital Matter“: kartu pasieks daugiau nei 1,6 mln. vartotojų

Plaunate uogas vos grįžę iš parduotuvės? Sužinokite, kodėl tai didžiausia klaida

Šeštadienį Kėdainiuose rinksis giminės iš visos Lietuvos: Gimininių organizatoriai turi prašymą

 „TikTok“ mus seka nuolat?

Informacija dėl socialinių kortelių ir donacijų skyrimo 2026 metams

Vasariškos Kauno akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

Skaruliuose paminėti Šv. Onos atlaidai

Meras V. Tamulis apžiūrėjo mieste ir rajone vykdomus darbus

Penki jaunieji Lietuvos penkiakovininkai pateko į pasaulio čempionato finalus Kaune: ryškiausiai sužibėjo Liutauras Valeika

Savaitgalį Kaune galime sulaukti lietaus ir perkūnijos (video)

Vasaros vakarienė: vietnamietiška grilyje kepta kiauliena su ryžių makaronais (Bún chả)

JAV bando sistemą „Dievų plaktukas“

Liepos 31-osios orų prognozė Kaune: kaitra ir debesuota popietė

Ringaudų Jonė – 700-asis Kauno rajono kūdikis

Prieš 35 metus sovietai įvykdė Medininkų žudynes

Lietuva pasirinko poziciją UEFA ir FIFA kare

Liepos 31-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno verslui trūksta biurų

Pagerbti Kauno šimtukininkai ir jų mokytojai

Kurtinaitis žada rinktinėje turėsiantis žalgiriečių bei bent vieną NBA žaidėją

Futbolo kamuolys

UEFA  meta pirštinę FIFA

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl Prunskienės mirties

Kazio Girniaus ligoninė

Kaune tęsiama K. Griniaus ligoninės plėtra

Sukurtas degalų kainų žemėlapis

DAUMANTO LEVO TODESO PARODA: MOZĖS KLAJONĖS

Kauno rajono mokinių maitinimo patirtis sudomino Čekijos partnerius

Vasaros skonis: lenkiški mėsos kukuliai kreminiame krapų padaže

Kodėl matcha tapo populiari alternatyva kavai?

Liepos 30-osios orai Kaune: po migloto ryto laukia giedra ir šilta diena

Istorinio Kurhauzo atgimimas

Kauno policija ieško šių moterų

Kauno rajonas skaitmenizuojamas

Rusijos raketa Kryvyi Riho mieste nužudė 6 žmones

Liepos 30-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės siunčia svarbų perspėjimą

Lietuvos ir Kinijos santykiai – kokie jie yra iš tikrųjų?

Pokalbis apie seniausią profesionalų dramos teatrą Lietuvoje

Tolimas ledynas kelia grėsmę Lietuvos pajūriui: kas laukia Klaipėdos?

Saugumas vandenyje – atsakomybė, galinti išgelbėti gyvybę

Puikus Vilniaus rajono sporto centro bėgikų pasirodymas Lietuvos lengvosios atletikos čempionate

Jubiliejinis X Kretingos senosios muzikos festivalis prasideda!

Istorinio Kurhauzo atgimimas: duris atvers jau šį rudenį

Pažinkime Kauno modernizmą (video)

KAM siūlo naują karinių kontrmobilumo priemonių įgyvendinimo planą

Gong bao vištiena – greiti ir gardūs pietūs iš Sičuano

Interneto sukčiai išvogė 51,4 tūkst. eurų

Liepos 29-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

Kaune trūksta modernių biurų?

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

Emigrantai grįžta?

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

DHL perka „Venipak“ 

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

Sostinė ruošiasi audrai

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

UNESCO pagyrė Kauno pažangą

Ypatingas šou Rumšiškėse

Automobilį pirkti ar nuomotis? 

Liepos 27-osios orai Kaune: numatomas lietus ir gūsingas vėjas

Vilniuje ir Kaune rasti dviejų vyrų kūnai

Kauno aviacijos šventėje pilotų sukurtas įspūdingas reginys

JK premjeras priims Zelenskį, demonstruodamas paramą Ukrainai

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno rajone gesintas automobilis ir motociklas

Liepos 27-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų pokyčių metas

Sinkevičius: jei Skvernelį išteisintų, jis pats turėtų atsakyti į klausimą, ar mato save politikoje

Zelenskis pasmerkė Rusijos smūgius prieš civilius 

Veterinarijos farmacijos asociacija vykdė neteisėtą lobistinę veiklą?

Partizanų ryšininkė Ona minėjo garbingą jubiliejų

Kaip sukurti idealią tvarką namuose: genialus triukas su stiklainiais, kurį privalo žinoti kiekvienas

Vilijampolės tilto statybos užtruks

Pergalė „Drakonų“ valčių lenktynėse

Kurtinaitis lieka treneriu

Liepos 26-osios orai Kaune: laukia šilta ir saulėta vasaros diena

Mykolas Alekna: forma puiki

Jūžintuose bus palaidota 15 partizanų ir sovietų genocido aukų

Šlienavoje užbaigtas stovyklų ciklas „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Liepos 26-osios horoskopas: perspėjimas dviem Zodiako ženklams

Varžosi Lietuvos lengvosios atletikos meistrai

Futbolas ir regbis Kaune bus?

2026-07-31

Kaip išrinkti dovaną vyrui, kuri nenuvils? 

2026-07-31

„Delfi“ perka skaitmeninės reklamos tinklą „Digital Matter“: kartu pasieks daugiau nei 1,6 mln. vartotojų

2026-07-31

Plaunate uogas vos grįžę iš parduotuvės? Sužinokite, kodėl tai didžiausia klaida

2026-07-31

Šeštadienį Kėdainiuose rinksis giminės iš visos Lietuvos: Gimininių organizatoriai turi prašymą

2026-07-31

 „TikTok“ mus seka nuolat?

2026-07-31

Informacija dėl socialinių kortelių ir donacijų skyrimo 2026 metams

2026-07-31

Vasariškos Kauno akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

2026-07-31

Skaruliuose paminėti Šv. Onos atlaidai

2026-07-31

Meras V. Tamulis apžiūrėjo mieste ir rajone vykdomus darbus

2026-07-31

Penki jaunieji Lietuvos penkiakovininkai pateko į pasaulio čempionato finalus Kaune: ryškiausiai sužibėjo Liutauras Valeika

2026-07-31

Savaitgalį Kaune galime sulaukti lietaus ir perkūnijos (video)

2026-07-31

Vasaros vakarienė: vietnamietiška grilyje kepta kiauliena su ryžių makaronais (Bún chả)

2026-07-31

JAV bando sistemą „Dievų plaktukas“

2026-07-31

Liepos 31-osios orų prognozė Kaune: kaitra ir debesuota popietė

2026-07-31

Ringaudų Jonė – 700-asis Kauno rajono kūdikis

2026-07-31

Prieš 35 metus sovietai įvykdė Medininkų žudynes

2026-07-31

Lietuva pasirinko poziciją UEFA ir FIFA kare

2026-07-31

Liepos 31-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

2026-07-31

Kauno verslui trūksta biurų

2026-07-30

Pagerbti Kauno šimtukininkai ir jų mokytojai

2026-07-30

Kurtinaitis žada rinktinėje turėsiantis žalgiriečių bei bent vieną NBA žaidėją

2026-07-30
Futbolo kamuolys

UEFA  meta pirštinę FIFA

2026-07-30

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl Prunskienės mirties

2026-07-30
Kazio Girniaus ligoninė

Kaune tęsiama K. Griniaus ligoninės plėtra

2026-07-30

Sukurtas degalų kainų žemėlapis

2026-07-30

DAUMANTO LEVO TODESO PARODA: MOZĖS KLAJONĖS

2026-07-30

Kauno rajono mokinių maitinimo patirtis sudomino Čekijos partnerius

2026-07-30

Vasaros skonis: lenkiški mėsos kukuliai kreminiame krapų padaže

2026-07-30

Kodėl matcha tapo populiari alternatyva kavai?

2026-07-30

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos