Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Laimę lemia ir maistas

  • 2024-03-22
  • kaunieciams.lt
  • Maistas, Verslas, Visuomenė ir gyvenimas

Ar žinote, kas bendro tarp laimės ir žuvies? Pasirodo, kad tam tikras maistas skatina ir palaiko laimės jausmą ne mažiau nei mylima veikla ar geri santykiai su artimaisiais. Minint Tarptautinę laimės dieną dietistė Vaida Kurpienė, „Maximos“ subalansuotos mitybos partnerė, dalijasi patarimais, kokių produktų reikėtų vengti, o kokių į savo kasdienį racioną įtraukti daugiau, norint mėgautis gera emocine savijauta.

Maistas, kurį valgome, turi įtakos daugybei cheminių reakcijų organizme – netinkami produktai gali sukelti uždegiminius procesus, lydimus vangumo ir nerimo jausmo, o štai sveikatai palankus maistas skatina laimės hormonų išsiskyrimą. Pasak dietistės Vaidos Kurpienės, subalansuota ir sveika mityba daro didelę įtaką laimei, tad pirmiausiai ji rekomenduoja atidžiai peržvelgti savo valgiaraštį ir pasistengti atsisakyti organizmui nenaudingų produktų.

„Cukrus, jo pakaitalai, miltai, sultys ir kiti greitai pasisavinami angliavandeniai, kurie staigiai kilsteli gliukozės kiekį mūsų kraujyje, suteikia tik trumpalaikį laimės jausmą. Jei taip maitinamasi nuolatos, gliukozės šokinėjimas tik atima galimybę jaustis laimingu. Tokie produktai išbalansuoja organizmą, iššaukia uždegimus skatinančius procesus, o su jais – ir prastą nuotaiką ar nerimo jausmą“, – pastebi dietistė.

Vienas iš kelių į laimę per maistą – riebi žuvis

Pasak V. Kurpienės, užsitikrinti geresnę savijautą ir nuotaiką iš tiesų galima pasirinkus maisto produktus, gausius gerųjų riebalų.

„Gerieji riebalai – tai Omega-3, kurių gausu skumbrėje (tik rinkitės ne rūkytą), lašišoje, silkėje. Šie riebalai net trumpuoju periodu padeda išsiskirti laimės hormonui dopaminui, tad pavalgius jais gausios žuvies jausimės žvaliau, linksmiau. Be to, moksliniai tyrimai rodo, kad reguliariai vartodami Omega-3 turtingus produktus, sumažiname riziką jausti nerimą, niūrią nuotaiką, apsisaugome nuo depresyvios būsenos“, – kalba dietistė V. Kurpienė, pastebėdama, kad valgiaraštyje žuvis turėtų atsidurti reguliariai.

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė pastebi, kad šviežia riebi žuvis yra itin mėgstama pirkėjų.

„Pati perkamiausia iš šviežių žuvų yra lašiša, kurios pernai mūsų prekybos tinkle buvo nupirkta virš 30 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Nuosekliai auga ir kitų riebių žuvų paklausa, kurias mitybos specialistai įvardija kaip svarbų ne tik baltymų, bet ir gerųjų riebalų šaltinį. Pirkėjai vis dažniau į krepšelius dedasi skumbrę – jos šviežių žuvų asortimente turime nuolatos, taip pat itin mėgstamas yra ir upėtakis. Apskritai žuvis yra vienas bazinių produktų subalansuotoje mityboje, todėl užtikriname ne tik platų žuvies asortimentą mūsų parduotuvėse, bet ir nuolatinius mažos kainos pasiūlymus“, – kalba I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Užkandžiaukite sveikai

V. Kurpienė pataria į savo kasdienį mitybos racioną įtraukti ir augalinės kilmės Omega-3 šaltinius. Tai – įvairūs riešutai, sėklos ir jų aliejai, avokadai, sojos pupelės, tofu. Svarbu žinoti, kad organizmas iš jų Omega-3 medžiagas įsisavina sunkiau, tačiau tai gali būti puiki saldžių ir mažiau maistingų užkandžių alternatyva.

„Labai svarbu atidžiai peržvelgti savo užkandžius. Išalkus dažnas mūsų pirmiausiai griebiasi ko nors sūraus, saldaus ar riebaus, pavyzdžiui, saldumynų, traškučių, greito maisto. Nors suvalgius tokių produktų mus aplanko trumpalaikis džiaugsmas, sotumo ilgam nepatiriame – priešingai, po valandos ar pusantros norisi vėl užkąsti, darosi sunkiau susikaupti, didėja dirglumas ar apima prasta nuotaika. Jei tokių užkandžių per dieną suvalgoma daug, gali užplūsti kaltė ar nepasitenkinimas savo pasirinkimais. Tam verta užkirsti kelią ir iš anksto pasiruošti sveikesnių alternatyvų.

Pradėkite nuo mažų pokyčių, į kasdienį racioną įtraukdami daugiau maisto pertraukų su riešutais, daržovėmis, uogomis. Šiuo atveju tinka net šaldytos. Jei visą savaitę dirbate biure, apsipirkite ir pasiruoškite užkandžius visoms penkioms dienoms ir nusineškite juos į darbą – bus daugiau ramybės visomis prasmėmis“, – pataria „Maximos“ subalansuotos mitybos partnerė.

Laimę skatina sveikas žarnynas

Dietistė V. Kurpienė pabrėžia, kad iki 90 proc. mūsų organizme esančio serotonino – vadinamojo laimės hormono – gamina žarnyno mikrobiomas arba, kitaip tariant, gerųjų bakterijų sankaupa žarnyne. Tad tinkamai veikianti žarnyno sistema yra būtina sąlyga gerai savijautai ir nuotaikai.

„Naujausi tyrimų duomenys patvirtina, kad ryšys tarp geros žarnyno sveikatos ir mažesnio polinkio į depresiją iš tiesų egzistuoja. Tad patariu į savo racioną įtraukti fermentuotų produktų: raugintų kopūstų, pomidorų, agurkų ar net kombučios, t. y. fermentuoto arbatos gėrimo.

Taip pat labai svarbu valgyti daug daržovių ir grūdų, turinčių tirpių ir netirpių skaidulų, kurios yra mūsų gerų bakterijų maistas. Tai nebrangūs maisto produktai, tokie kaip grikių, sorų, speltų ar perlinės kruopos, bolivinės balandos, burnočio sėklos. Jų rasime kiekvienoje parduotuvėje ir be ypatingų pastangų galime įtraukti į kasdienę mitybą“, – rekomendacijomis, kaip gerinti nuotaiką maistu, dalijasi V. Kurpienė.

Šokolado – saikingai, o kakavos daugiau

Dar vienas daugeliui pažįstamas būdas, padedantis pakelti ūpą – gabalėlis juodojo šokolado. Visgi, čia būtinas saikas: rekomenduojama sveika juodojo šokolado dozė neturėtų viršyti 40 gramų per dieną. V. Kurpienė atkreipia dėmesį, kad kuo daugiau kakavos turi juodasis šokoladas, tuo didesnė jo nauda.

„Saikingas kokybiško juodojo šokolado kiekis gali padėti pagerinti kraujotaką, sumažinti kraujospūdį, pakelti nuotaiką ir suaktyvinti smegenų veiklą. Iš dalies prie nuotaikos gerinimo prisideda ir šokolade esantis cukrus, siunčiantis į smegenis signalus, kurie ir ateityje ragins tiesti ranką šokolado link. Tad bus dar geriau, jeigu pasimėgausite, pavyzdžiui, kakavos gėrimu be cukraus. Kakavoje gausu geros savijautos junginių, tokių kaip kofeinas, teobrominas ir N-aciletanolaminas. Tai yra medžiagos, chemiškai panašios į kanabinoidus, siejamos su pagerėjusia nuotaika. Puodelis kakavos iškart pagerins savijautą“, – teigia mitybos specialistė.

Siekiant ilgalaikės naudos emocinei būsenai, pasak V. Kurpienės, kakavą reikėtų ne tik gerti, bet ir gardinti ja įvairias košes, grūdinius patiekalus ir kepinius.

Dietistė pažymi, kad gerai emocinei savijautai svarbu pasirūpinti ne tik kokybišku maistu ir saikingomis jo porcijomis, bet ir skirti deramą dėmesį valgymo ritualams: valgyti ne prie televizoriaus ar kitų išmaniųjų įrenginių, o geros kompanijos apsupty. Net jei tai, kaip sako dietistė, esame mes patys. Prieš valgant verta pagalvoti, kas tą dieną nutiko smagaus, nudžiugino – taip maistas suteiks daugiau laimės.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

„Šeškės“ pristato naują dainą (video)

Po Trumpo grasinimų Iranui Kinija įspėja dėl sankcijų

Festivalyje „Transformacijos“ – videomenas, šviesa ir muzika: industrinėje erdvėje menininkai tyrinės vandens materiją

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

Klaipėdos uostas augo

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

Traškus druskos ir pipirų tofu

Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Lietuvos istorijos akcentai

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

Patikrinta žalgiriečių sveikata

Rusijos agresija – kontekstas

Putinas Kremliuje priėmė į save panašius

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

Z karta nenori skambinti?

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno rajono renginiai

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

Nausėda apie poilsį Madeiroje

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Rūta Meilutytė Europos čempionė

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

„Šeškės“ pristato naują dainą (video)

2026-08-20

Po Trumpo grasinimų Iranui Kinija įspėja dėl sankcijų

2026-08-20

Festivalyje „Transformacijos“ – videomenas, šviesa ir muzika: industrinėje erdvėje menininkai tyrinės vandens materiją

2026-08-20

Futbolo bendruomenės susitikimas Kaune

2026-08-20

Yra tokia rašytoja – Nemira Čyvienė

2026-08-20

Klaipėdos uostas augo

2026-08-20

Troleibuse moteriai buteliu smogęs narkomanas (?) sulaikytas

2026-08-20

Rugpjūčio 20-osios orai Kaune: debesuota diena, bet giedras vakaras

2026-08-20

Rugpjūčio 20-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės ruošia staigmeną

2026-08-20

Karčios cukinijos: kodėl daržovė iš jūsų sodo gali būti pavojinga

2026-08-19

Anksčiau nei planuota: atveriama nauja Pietrytinio aplinkkelio trasa ir tiltas per Kauno HE

2026-08-19

Baltijos kelio dieną Kėdainiuose – atminimo renginiai ir vienybės akcija

2026-08-19

Skelbimas dėl patalpų nuomos Kėdainių kultūros centre

2026-08-19

Kviečiame Jonavos verslus steigti prizus Miesto šventės loterijai

2026-08-19

„Muzikiniai tiltai: Lietuva-Lenkija“: išskirtinis dviejų tautų koncertas Kaune

2026-08-19

Traškus druskos ir pipirų tofu

2026-08-19
Medinės terasos įrengimas prie namo

Kiek kainuoja įsirengti terasą 2026 metais? 

2026-08-19

Rugpjūčio 19-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

2026-08-19

Lietuvos istorijos akcentai

2026-08-19

Rugpjūčio 19-osios horoskopas: netikėtas posūkis laukia trijų ženklų

2026-08-19

Patikrinta žalgiriečių sveikata

2026-08-19

Rusijos agresija – kontekstas

2026-08-18

Putinas Kremliuje priėmė į save panašius

2026-08-18
Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

2026-08-18

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

2026-08-18

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

2026-08-18

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

2026-08-18

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

2026-08-18

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

2026-08-18

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

2026-08-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos