Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Lagamino patikrinimas: ko verčiau neimti į kelionę lėktuvu

  • 2018-03-12
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Nors pagrindinis kelionių pikas prasideda vasarą, tačiau dalį žmonių kiek užsitęsusi žiema paskatina susikrauti lagaminus kiek anksčiau ir pavasario saulės ieškoti svetur. Oro uoste paprašytas papildomas mokestis už viršytą bagažo svorį gali numušti ūpą prieš kelionę, todėl lagamino turinį nuodugniau apsvarstyti pravartu dar būnant namie. Ekspertai pataria atsisakyti visų daiktų, kurie patenka į „gal prireiks“ kategoriją ir imti tik tai, kas išties būtina, taip pat atsisakant ir kai kurių elektronikos prietaisų.

Tikslius daiktų, kurie draudžiami skrydžių metu, sąrašus teikia skrydžių bendrovės ir bendrąja tvarka jokiame skrydyje neleidžiama su savimi turėti ginklų, įvairių lazdų su kuriomis galima sužaloti kitą, aštrių daiktų, darbui skirtų įrankių kaip plaktukai, grąžtai, sprogstančių medžiagų ir pan. Skrendant į Jungtines Amerikos valstijas iš kai kurių Viduriniųjų Rytų ir Afrikos valstybių rankiniame bagaže neleidžiama turėti elektronikos prietaisų, didesnių nei išmanusis telefonas. Tačiau tarp leistinų skrydžio metu neretai atsiranda bereikalingo balasto, kuris tik prideda svorio, o kelionėje nepraverčia.

Pasak Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) direktoriaus Lino Ivanausko kalbant apie saugumą, tinkamai skrydžio metu naudojamas kompiuteris, planšetinis kompiuteris ar telefonas grėsmės nesukels, tačiau svarbu įvertinti realų šių daiktų poreikį. „Skrydžio režimu veikiančiais prietaisais galima naudotis viso skrydžio metu, tik reikia įsidėmėti, kad kylant ir leidžiantis draudžiama naudoti savo ausines – taip gali būti praleisti svarbūs įgulos pranešimai. Keliaujant darbo tikslais, greičiausiai be asmeninio kompiuterio neapsieinama, tačiau pažintinėje ar poilsinėje kelionėje jį pilnai gali pakeisti išmanusis telefonas. Tereikia atlikti namų darbus ir susikelti į jį visą reikalingą informaciją, susijusią su skrydžiais, transpotrtu, apgyvendinimu, filmus, muziką ir kt., be ko kelionėje neišsiverčiama“, – pataria L. Ivanauskas.

Kai kurie elektronikos prietaisai nemažai sveria ir susipakavus kompiuterį, žaidimų konsolę, įkroviklius, foto kamerą, plaukų džiovintuvą, barzdaskutę gali būti pasiektas ir visas leistinas bagažo svoris. Todėl kitas svarbus namų darbas, padedantis išvengti lagamino svorio pervišio – iš anksto pasitikslinti, kokie prietaisai bus vietoje, kur apsistosite. Viešbučiai dažniausiai skelbia prietaisų, kurie bus kambaryje sąrašą ir papildomas paslaugas, kaip pavyzdžiui, lyginimas, kurios taip pat bus prieinamos lankytojams. Tai padėtų apsispręsti ir galbūt stipriai sumažinti į lagaminą pakuojamų daiktų kiekį atsisakius plaukų džiovintuvo, skutimosi ar prausimosi priemonių ir pan.

Elektroninės cigaretės asmeniniam naudojimui nepatenka į draudžiamų daiktų sąrašą ir gali būti supakuotos rankiniame bagaže, tačiau skrydžio metu jų lėktuve naudoti negalima. Atsarginės elektroninių cigarečių baterijos gali būti laikomos rankiniame bagaže, tačiau L. Ivanauskas pabrėžia, kad jos turi būti tinkamai apsaugotos, geriausia atskiroje dėžutėje be kontakto su papildomais daiktais. Atsarginės ličio baterijos, pavyzdžiui, nešiojamųjų kompiuterių, ir ličio AA dydžio baterijos gali būti transportuojamos tik rankiniame bagaže.

Per kelionę išsekusias baterijas, sulūžusias ausines ar kitus elektronikos prietaisus reikėtų išmesti saugiai. Jei šalyje, kurioje atostogaujama ar dirbama, nepavyksta rasti specialių baterijoms ar elektronikai išmesti skirtų vietų, socialiai atsakingas žingsnis būtų tais daiktais tinkamai atsikratyti jau grįžus į Lietuvą. „Nebeveikianti baterija, jei iš jos nebėga skystis ar nėra kitų išoriškai matomų pakitimų skrydžio metu nesukels pavojaus, lygiai taip pat, kaip ir neveikiantys elektronikos prietaisai. Jei vistik kyla įtarimų, geriau pasikonsultuoti su asmenimis, oro uoste tikrinančiais bagažą“, – sako EPA dierektorius.

Baterijas bei smulkiąją elektroniką (pavyzdžiui, elektronines cigaretes, ausines, įkroviklius) galima išmesti specialiose tam skirtose vietose, kurių EPA visoje Lietuvoje įkūrė per 4 tūkst.: prekybos centruose, elektronika prekiaujančiose parduotuvėse, bibliotekose ir pan. Nebepataisoma arba dėl kitų priežasčių naudojimui nebetinkama pilnos komplektacijos stambiagabaritė elektronika (pavyzdžiui, šaldikliai, skalbimo mašinos, indaplovės) nemokamai išvežama iš namų užregistravus iškvietimą telefonu 8 695 55 111 arba užpildžius formą internete adresu http://epa.lt/surinkimas.

Apie Elektronikos platintojų asociaciją (EPA)

Elektronikos platintojų asociacija  yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. Ji vienija kelis šimtus tarptautinių ir nacionalinių elektros ir elektroninės įrangos gamintų bei importuotojų, tarp kurių – žinomiausi pasauliniai elektronikos gamintojai, pvz., „Electrolux“, „Bosch“, „Siemens“, „Miele“, „Whirlpool“ ir kt. EPA vykdydama savo veiklą organizuoja atliekų surinkimą bei šalies mastu finansuoja daugiau kaip 67,6 proc.  elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymą.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Nusikaltimai ir nelaimės

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

Kam ką žada žvaigždės?

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

VDU Botanikos sodo gyventojai

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone balandžio 13-19 dienomis

Siūloma įpareigoti degalines įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

Kad hidraulika veiktų

KTU mokslininkai sukūrė DI modelį lygumų upių būklei vertinti

Apklausa Vokietijoje: elgesys viešumoje šiurkštesnis

Diplominių darbų už pinigus rašytojams gresia bėdos

Investicijos į atsinaujinančią energetiką atsiperka

Kauno rajone tradicinis veteranų slalomas

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno policija informuoja

Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą pažeidus paliaubas

„Mes matėme Viešpatį!“ (Jn 20, 25) Atvelykio sekmadienis

Vengrija

Orbano era baigėsi

Šiauliai „patvarkė” Vilnių (Video)

Vengrijoje rinkimai – išliks Orbanas?

Švedija sulaikė iš Rusijos plaukusį laivą

Prie kontrabandinių cigarečių rastas lavonas dar neatpažintas

Rusija nori kariauti ir žudyti

Prezidentas sveikina šv. Velykų proga

Lietuvos geležinkeliai toliau skaitmeninasi

Premjerė pasveikino stačiatikius ir sentikius Velykų proga

Rusija agresijos per Velykas nenutraukė

KTU parodoje – studento sugrįžimas į tėvo gimtinę 

„Vaikų Velykėlės”

Vilniuje rengiamas „Gyvybės žygis“ Holokausto aukoms atminti

Suomijoje rastas sudužęs dronas ir nesprogusi kovinė galvutė

Kaunas ieško talentų

STT įžvelgė privačių įmonių protegavimą ministerijose

Harris svarsto dalyvauti JAV prezidento rinkimuose

Iranas derasi Pakistane?

Santakos tilto statyba artėja finišo link

Baku viešinti Premjerė mato plačias galimybes

„Žalgiris” laimėjo Belgrade (papildyta)

Apdovanoti iš misijos Kosove grįžę Lietuvos kariai

Šiaurės šalių dienos Kaune

Policija praneša

Kauno rajono seniūnijų projektų rezultatai

KTU mokslininkės apie visuomenės atsparumą

Vaikams norima atimti socialinius tinklus

Tomas Čyvas

Atsiduoti Vėsaitei bus galima, o susimokėti ne

Išteisintas Isoda: dalis čekių galėjo pasiklysti

Ką kam žada žvaigždės?

Raudondvaryje prisistatė futbolo akademijos moterų komanda

Kauno atranka į 2026 metų Tarptautinį skulptūros simpoziumą

Skvernelis turėtų atsisakyti teisinės neliečiamybės?

Kainos: Trumpas ir ajatolos, žalieji ir raudonieji (Video)

Šilainių plento remontas

Kviečia į veteranų slalomą

Seimas toliau svarsto siūlymą laikinai sumažinti akcizą dyzelinui

Ką kam žada žvaigždės?

FC „Hegelmann“ žvilgsnis į Afriką

ES pasveikino Trumpo ir ajatolų paliaubas

Kaune po žiemos bunda lauko gertuvės

Ministras: ,,Lietuva žengia link skaitmeninio radijo“

TS-LKD: turime tapti rusiškai meškai sunkiai įveikiamu ežiu

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone

A. Anušauskas: Ukraina plečia galimybes

„Rail Baltica“ pradeda Kauno mazgo dalies projektavimo darbus

Ką kam žada žvaigždės?

Rusija pavirtino 16 kamerūniečių žūtį kare prieš Ukrainą

Policija ieško Kaune dingusios moters

„RYTAS“ FIBA ČEMPIONŲ LYGOS FINALO KETVERTE

Tris kėlinius dominavęs „Žalgiris” sugriuvo ketvirtajame

Kaip stabdyti skrandžio ir žarnyno vėžį?

Didmiesčiuose auga kokaino ir kitų narkotikų vartojimas

Ką dėti ant kavos staliuko, kad atrodytų stilingai?

Slapti simptomai, kuriuos ignoruoja dauguma lietuvių: ką pastebi šeimos gydytoja?

Juodi maišytuvai – stiliaus viršūnė ar trumpalaikė mada?

Ką kam žada žvaigždės?

Stonio byla dėl galimo PVM grobstymo grąžinta prokuratūrai

„Šventinė” įvykių suvestinė

Kaune birželį vyks stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos

Fiksuota virš 3 tūkst. elektros atjungimų

Kremlius netinkamai reaguoja į padažnėjusius Ukrainos smūgius

Sinoptikė: šiltesni orai žada sugrįžti tik savaitgalį

Moterų rankinio lygoje liko keturios pretendentės į čempionės titulą

Baigtas vilkų medžioklės sezonas: sumedžioti 275 žvėrys

Policija: į Kauno klinikas paguldytas kūdikis iš Marijampolės

Naujakuriai Kauno „Silicio slėnyje“ – Lietuvos inžinerijos kolegija

„Artemis II“ astronautai pasiekė Mėnulio gravitacinės įtakos sferą

Popiežius Velykų sveikinime „Urbi et Orbi“ pasmerkė karą

Pirmosios poros sveikinimas

Olimpiečiai kviečia į nemokamus renginius

„Jis pamatė ir įtikėjo“ (Jn 20, Velykų homilija)

Taivaniečių atstovybė gavo veiksmų planą investicijoms

Nuotr. asociatyvi.

Ką kam žada žvaigždės?

Taikos derybos sustabdytos?

uostas

Klaipėdos uosto parama Odesos uostui

Lietuvoje Laimo liga plinta

Popiežius Leonas XIV vadovavo Kryžiaus kelio procesijai

Įmanoma, apsimetinėjant, pagrobti 46 tūkst. eurų?

Kam vėl į Mėnulį? Interviu su astronautu

Futbolo kamuolys

Kaip FIFA prekiauja bilietais?

Nuotr. asociatyvi.

Balandžio 4 d. horoskopas

Krantinė

Nemuno krantinės rekonstrukcija – laikini eismo ribojimai

Prancūzija išduos Lietuvai rusą – banko „Snoras“ bankroto byloje

Nusikaltimai ir nelaimės

2026-04-14

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

2026-04-14

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

2026-04-14

Kam ką žada žvaigždės?

2026-04-14

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

2026-04-13

VDU Botanikos sodo gyventojai

2026-04-13

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone balandžio 13-19 dienomis

2026-04-13

Siūloma įpareigoti degalines įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

2026-04-13

Kad hidraulika veiktų

2026-04-13

KTU mokslininkai sukūrė DI modelį lygumų upių būklei vertinti

2026-04-13

Apklausa Vokietijoje: elgesys viešumoje šiurkštesnis

2026-04-13

Diplominių darbų už pinigus rašytojams gresia bėdos

2026-04-13

Investicijos į atsinaujinančią energetiką atsiperka

2026-04-13

Kauno rajone tradicinis veteranų slalomas

2026-04-13

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-13

Kauno policija informuoja

2026-04-13

Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą pažeidus paliaubas

2026-04-13

„Mes matėme Viešpatį!“ (Jn 20, 25) Atvelykio sekmadienis

2026-04-13
Vengrija

Orbano era baigėsi

2026-04-13

Šiauliai „patvarkė” Vilnių (Video)

2026-04-12

Vengrijoje rinkimai – išliks Orbanas?

2026-04-12

Švedija sulaikė iš Rusijos plaukusį laivą

2026-04-12

Prie kontrabandinių cigarečių rastas lavonas dar neatpažintas

2026-04-12

Rusija nori kariauti ir žudyti

2026-04-12

Prezidentas sveikina šv. Velykų proga

2026-04-12

Lietuvos geležinkeliai toliau skaitmeninasi

2026-04-12

Premjerė pasveikino stačiatikius ir sentikius Velykų proga

2026-04-12

Rusija agresijos per Velykas nenutraukė

2026-04-12

KTU parodoje – studento sugrįžimas į tėvo gimtinę 

2026-04-12

„Vaikų Velykėlės”

2026-04-12

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos