Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kelių direkcija ir policija giriasi rezultatais – avarijų ir žūčių mažiau

  • 2023-01-21
  • kaunieciams.lt
  • Automobiliai, Kriminalai, Lietuva

Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) 2022 m. vykdydama saugaus eismo švietėjišką veiklą per tiesioginės komunikacijos projektus pasiekė didesnę nei 70 tūkst. auditoriją, – sakoma jos pranešime spaudai.

Pasak Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, Kelių direkcijos vykdomos įvairios švietėjiškos veiklos aktyviai prisideda kuriant saugesnę aplinką keliuose, ugdant kultūringą eismo dalyvį. Vienas esminių saugaus eismo švietėjiškos veiklos siekių – nė vieno žuvusiojo Lietuvos keliuose. Siekiant šio tikslo, reikalingas nuolatinis ir nuoseklus darbas ir pačių eismo dalyvių noras keistis, eisme dalyvauti atsakingai ir pagarbiai.

2022 m. daug dėmesio buvo skiriama tiesioginės komunikacijos projektams – tęsiama ne vienus metus vykdoma veikla, kuri kasmet atnaujinama, organizuotos ir naujos akcijos.

Ir praėjusiais metais, kaip primena direkcija, buvo vykdomi projektai „Saugaus eismo stotelės“, piešinių konkursas „Saugus eismas kelyje“, saugos diržų įrenginių demonstravimas įvairiuose renginiuose ir kt.

Ne pirmus metus organizuojamą „Atšvaitų dieną“ paįvairino AtšvaitOmobilio kelionė, kurios metu aplankyta 30 seniūnijų. 2022 metais kiekvienoje apskrityje organizuota po vieną akcijos „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ renginį. Su pagrindiniais akcijos partneriais – visuomenės sveikatos biurų atstovais, ugniagesiais gelbėtojais, policijos komisariatų pareigūnais – organizuotos prevencinės saugaus eismo akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, dėvėti liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, atšvaitus, segėti saugos diržus, rinktis saugų važiavimo greitį, būti atidžius ir gerbti vieniems kitus kelyje.

Tiesioginės komunikacijos akcijų metu, giriasi direkcija, sudaryta galimybė ne tik padiskutuoti, bet ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias. Dažnai mažesniuose miesteliuose, kaimuose žmonės važiuoja senais, dažnai techniškai netvarkingais dviračiais. Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai akcijų metu paaiškino, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis, stokojantiems dviračio žibintų, padėjo čia pat žibintus prisitvirtinti prie savo transporto priemonės.

2022 m. po dviejų metų pertraukos, kai buvo atšaukti ribojimai, susiję su pandemija, organizuotas Lietuvos mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Šis konkursas buvo atnaujintas, daugiau dėmesio skirta paspirtukų vairuotojams, o atnaujintose užduotyse didesnis dėmesys skirtas Kelių eismo taisyklių taikymui praktikoje.

Be to, buvo vykdytos ir kitos su eismo sauga susijusios iniciatyvos, pvz., vykdyta iniciatyva „Saugumo kelyje siekiame kartu“, 4–9 m. vaikams Lietuvos darželiuose bei pradinėse mokyklose demonstruotas spektaklis „Saugus eismas!”, suorganizuota beveik 20 saugaus eismo pamokų įvairiose ikimokyklinio ar pradinio ugdymo įstaigose, organizuotas renginys skirtas automobilio vairavimui žiemą, kai esant permainingiems orams, greitai kinta eismo sąlygos.

Daugiau kaip dešimt metų vykstantis saugaus eismo projektas–konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“, yra daugiausia dalyvių įtraukiantis tiesioginės komunikacijos projektas. 2022 m. dalyvauti šiame projekte paraiškas atsiuntė 102 Lietuvos bendruomenės, kurios vienija daugiau kaip 19 tūkst. žmonių. Projektas unikalus tuo, kad pačios bendruomenės įvairių renginių metu kūrybiškai edukuoja savo narius saugaus eismo temomis. Be to, tame pačiame kaime ar miestelyje, toje pačioje bendruomenėse gyvenantys žmonės geriausiai pažįsta vieni kitus, todėl yra paprasčiau užmaršiam kaimynui priminti, kad reikia užsidėti atšvaitą, kai tamsu, ar sudrausminti sėdantį prie vairo apsvaigusį vairuotoją.

Kasmet Kelių direkcija su partneriais skiria dėmesio su saugiu eismu susijusioms dienoms paminėti. Saugaus eismo dieną Lietuvoje (ši diena minima balandžio 6 d.) Vilniaus Katedros aikštėje buvo organizuotas renginys visai šeimai „Esu saugus ir saugantis kitus“, kurio metu lankytojai buvo kviečiami dalyvauti įvairiose saugaus eismo edukacinėse veiklose.

Rugsėjo paskutinį sekmadienį vykstančią Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Kelių direkcija kartu su saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ partneriais – policija, dvasininkais – socialiniuose tinkluose viešinamose žinutėse atkreipė dėmesį į kiekvieno eismo dalyvio atsakomybę dalyvaujant eisme. Praėjusių metų lapkritį, Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti proga, Vilniaus Katedros aikštėje veikė šviesos instaliacija „Brangink gyvybę“.

Preliminariais Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2022 m. eismo įvykiuose žuvo 120 eismo dalyvių, t. y. 27 eismo dalyviais mažiau nei 2021 m. (147).

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Kelininkai toliau dirba po audros

Keptuvės plovimo gudrybės: kodėl vandens temperatūra svarbiau už kempinę

Pratybos „Kęstučio smūgis 26“

Kodėl Kaunas medžioja elektronikos inžinierius?

„Creditinfo Lietuva“: šiemet bankrutuojančių įmonių skaičius gali pasiekti 915

Rusijos agresijos prieš Ukrainą aktualijos

Rugpjūčio 2-osios orų prognozė Kaune: tarp giedro ryto ir vakaro – debesys

Per sprogimą Maskvos kavinėje žuvo mažiausiai 3 žmonės

„Visi valgė ir pasisotino“ (Mt 14, 20) XVIII eilinis sekmadienis

Rugpjūčio 2-osios horoskopas: vienam ženklui žvaigždės siunčia svarbų įspėjimą

Kauno grūdai

„Kauno grūdų“ vadovas: verslui šiandien nebepakanka būti tik mokesčių mokėtoju

„Kauno Žalgiris“ apgynė titulą

Jūsų daržo paslaptys: trys vietos, kur pomidorai ir agurkai augs kaip niekad gausiai

Nausėda prieš neteisėtus atėjūnus

Perseidų lietūs: kodėl šis reiškinys yra toks išskirtinis?

Kaip Rusija finansuoja agresiją

Kauno policija ieško dingusio žmogaus

Rugpjūčio 1-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

Rugpjūčio 1-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingas sprendimas

Lietuvos kurčiosios tinklininkės – Europos čempionės

Futbolas ir regbis Kaune bus?

Kaip išrinkti dovaną vyrui, kuri nenuvils? 

„Delfi“ perka skaitmeninės reklamos tinklą „Digital Matter“: kartu pasieks daugiau nei 1,6 mln. vartotojų

Plaunate uogas vos grįžę iš parduotuvės? Sužinokite, kodėl tai didžiausia klaida

Šeštadienį Kėdainiuose rinksis giminės iš visos Lietuvos: Gimininių organizatoriai turi prašymą

 „TikTok“ mus seka nuolat?

Informacija dėl socialinių kortelių ir donacijų skyrimo 2026 metams

Vasariškos Kauno akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

Skaruliuose paminėti Šv. Onos atlaidai

Meras V. Tamulis apžiūrėjo mieste ir rajone vykdomus darbus

Penki jaunieji Lietuvos penkiakovininkai pateko į pasaulio čempionato finalus Kaune: ryškiausiai sužibėjo Liutauras Valeika

Savaitgalį Kaune galime sulaukti lietaus ir perkūnijos (video)

Vasaros vakarienė: vietnamietiška grilyje kepta kiauliena su ryžių makaronais (Bún chả)

JAV bando sistemą „Dievų plaktukas“

Liepos 31-osios orų prognozė Kaune: kaitra ir debesuota popietė

Ringaudų Jonė – 700-asis Kauno rajono kūdikis

Prieš 35 metus sovietai įvykdė Medininkų žudynes

Lietuva pasirinko poziciją UEFA ir FIFA kare

Liepos 31-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno verslui trūksta biurų

Pagerbti Kauno šimtukininkai ir jų mokytojai

Kurtinaitis žada rinktinėje turėsiantis žalgiriečių bei bent vieną NBA žaidėją

Futbolo kamuolys

UEFA  meta pirštinę FIFA

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl Prunskienės mirties

Kazio Girniaus ligoninė

Kaune tęsiama K. Griniaus ligoninės plėtra

Sukurtas degalų kainų žemėlapis

DAUMANTO LEVO TODESO PARODA: MOZĖS KLAJONĖS

Kauno rajono mokinių maitinimo patirtis sudomino Čekijos partnerius

Vasaros skonis: lenkiški mėsos kukuliai kreminiame krapų padaže

Kodėl matcha tapo populiari alternatyva kavai?

Liepos 30-osios orai Kaune: po migloto ryto laukia giedra ir šilta diena

Istorinio Kurhauzo atgimimas

Kauno policija ieško šių moterų

Kauno rajonas skaitmenizuojamas

Rusijos raketa Kryvyi Riho mieste nužudė 6 žmones

Liepos 30-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės siunčia svarbų perspėjimą

Lietuvos ir Kinijos santykiai – kokie jie yra iš tikrųjų?

Pokalbis apie seniausią profesionalų dramos teatrą Lietuvoje

Tolimas ledynas kelia grėsmę Lietuvos pajūriui: kas laukia Klaipėdos?

Saugumas vandenyje – atsakomybė, galinti išgelbėti gyvybę

Puikus Vilniaus rajono sporto centro bėgikų pasirodymas Lietuvos lengvosios atletikos čempionate

Jubiliejinis X Kretingos senosios muzikos festivalis prasideda!

Istorinio Kurhauzo atgimimas: duris atvers jau šį rudenį

Pažinkime Kauno modernizmą (video)

KAM siūlo naują karinių kontrmobilumo priemonių įgyvendinimo planą

Gong bao vištiena – greiti ir gardūs pietūs iš Sičuano

Interneto sukčiai išvogė 51,4 tūkst. eurų

Liepos 29-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

Liepos 29-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Nuo sekmadienio – nauja ES taisyklė: privaloma žymėti DI sukurtą turinį

Projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. eurų

Kaune trūksta modernių biurų?

Vyšnių šaldymas: trys auksinės taisyklės, kad uogos žiemą būtų lyg ką tik skintos

Policija aiškinasi: kas nori girtauti dykai?

Biržų miesto šventės 2026 „BIRŽAI – SOSTINĖ MANO“ renginių programa

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 27 – rugpjūčio 2 d.

Trumpas vasaros receptukas: be „žaliojo kurso” skaniau

Buvusio LSMU Kauno ligoninės komplekso miesto centre laukia pokyčiai: ruošiamasi aukcionui

Minint Lietuvos radijo šimtmetį, Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) visai Lietuvai padovanojo ypatingą dovaną – nemokamą skaitmeninį orientacinį žaidimą „Ryšio 100-metis“

Gaivus graikiško jogurto ir figų pyragas be kepimo

Kodėl vieni atostogose lieknėja, o kiti storėja?

Emigrantai grįžta?

Lietuvos penkiakovininkai pasaulio čempionato finaluose Kaune

Liepos 28-osios orų prognozė Kaune: giedrą rytą keis debesuota diena

Liepos 28-osios horoskopas: žvaigždės perspėja du ženklus

Mėlynai baltų sudėtyje – du naujokai iš Brazilijos

Lauko durų gamyba: nuo ko priklauso kokybė ir ilgaamžiškumas?

Pamirškite tirštiklius: senovinis uogienės virimo būdas, kurį privalo žinoti kiekvienas

DHL perka „Venipak“ 

Veryga apie opozicijos ir LSDP kreipimusis į KT: labiau panašu į politinę kovą

Sostinė ruošiasi audrai

Kazlų Rūda plėtoja poilsio be socialinių tinklų idėją: dėžutės telefonams jau pirtyse, kavinėje, šeimos ūkyje

Kažkas Kaune važiuoja svetimu dviračiu

Ką aplankyti per nemokamą sekmadienį?

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje – dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2026“

Kauno „Žalgiriui“ už fantastišką sezoną – papildomas milijonas eurų

Svarbus žingsnis laivų šliuzo per Kauno HE statyboms: atliktas poveikio aplinkai vertinimas

Klasikinė itališka bruschetta su pomidorais ir bazilikais

UNESCO pagyrė Kauno pažangą

Ypatingas šou Rumšiškėse

Automobilį pirkti ar nuomotis? 

Liepos 27-osios orai Kaune: numatomas lietus ir gūsingas vėjas

Kelininkai toliau dirba po audros

2026-08-02

Keptuvės plovimo gudrybės: kodėl vandens temperatūra svarbiau už kempinę

2026-08-02

Pratybos „Kęstučio smūgis 26“

2026-08-02

Kodėl Kaunas medžioja elektronikos inžinierius?

2026-08-02

„Creditinfo Lietuva“: šiemet bankrutuojančių įmonių skaičius gali pasiekti 915

2026-08-02

Rusijos agresijos prieš Ukrainą aktualijos

2026-08-02

Rugpjūčio 2-osios orų prognozė Kaune: tarp giedro ryto ir vakaro – debesys

2026-08-02

Per sprogimą Maskvos kavinėje žuvo mažiausiai 3 žmonės

2026-08-02

„Visi valgė ir pasisotino“ (Mt 14, 20) XVIII eilinis sekmadienis

2026-08-02

Rugpjūčio 2-osios horoskopas: vienam ženklui žvaigždės siunčia svarbų įspėjimą

2026-08-02
Kauno grūdai

„Kauno grūdų“ vadovas: verslui šiandien nebepakanka būti tik mokesčių mokėtoju

2026-08-01

„Kauno Žalgiris“ apgynė titulą

2026-08-01

Jūsų daržo paslaptys: trys vietos, kur pomidorai ir agurkai augs kaip niekad gausiai

2026-08-01

Nausėda prieš neteisėtus atėjūnus

2026-08-01

Perseidų lietūs: kodėl šis reiškinys yra toks išskirtinis?

2026-08-01

Kaip Rusija finansuoja agresiją

2026-08-01

Kauno policija ieško dingusio žmogaus

2026-08-01

Rugpjūčio 1-osios orai Kaune: debesuota, bet šilta ir be lietaus

2026-08-01

Rugpjūčio 1-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingas sprendimas

2026-08-01

Lietuvos kurčiosios tinklininkės – Europos čempionės

2026-08-01

Futbolas ir regbis Kaune bus?

2026-07-31

Kaip išrinkti dovaną vyrui, kuri nenuvils? 

2026-07-31

„Delfi“ perka skaitmeninės reklamos tinklą „Digital Matter“: kartu pasieks daugiau nei 1,6 mln. vartotojų

2026-07-31

Plaunate uogas vos grįžę iš parduotuvės? Sužinokite, kodėl tai didžiausia klaida

2026-07-31

Šeštadienį Kėdainiuose rinksis giminės iš visos Lietuvos: Gimininių organizatoriai turi prašymą

2026-07-31

 „TikTok“ mus seka nuolat?

2026-07-31

Informacija dėl socialinių kortelių ir donacijų skyrimo 2026 metams

2026-07-31

Vasariškos Kauno akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

2026-07-31

Skaruliuose paminėti Šv. Onos atlaidai

2026-07-31

Meras V. Tamulis apžiūrėjo mieste ir rajone vykdomus darbus

2026-07-31

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos