Kovo 21 dieną Humanitarinių studijų centro dėstytojai Nina Kuitienė, Edita Dulkinienė ir Nerijus Leikus dalyvavo Kolpingo kolegijos organizuojamame tarptautiniame seminare „Socialinis darbas su socialinės rizikos grupėje esančiais vaikais ir šeimomis: tarptautinė patirtis“. Seminarą vedė lektorė iš Vokietijos dr. Monika Pfaller-Rott.
Seminaro tikslas – supažindinti su vaiko apsaugos, vaiko nepriežiūros pagrindiniais veiksniais, kurie kelia pavojų vaiko saugumui.
Lektorė pristatė savo šalies socialines problemas, pažymėjo, kad 28% vaikų gyvena vargingoje (skurdžioje) aplinkoje, taip pat pažymėjo, kad emigrantų vaikai turi tas pačias galimybes kaip ir vokiečių vaikai. Lektorė akcentavo, kad svarbu dalintis patirtimi su socialiniais partneriais, užsienio partneriais. Tai leidžia „pamatyti“ socialinio darbo kontekstualumą, suprasti, kad tas pats socialinis darbas tam tikrame kontekste – gali būti skirtingas, pavyzdžiui JAV negalima vaiko net paglostyti, norint jį pagirti ar užjausti, o Rumunijoje net rekomenduojama pedagogams vaikų globos namų auklėtinius pasisodinti ant kelių, Vokietijoje – darželių auklėtojams vyrams draudžiama keisti vaikams sauskelnes.
Vokietijoje prevencinis darbas su vaikais susideda tarsi iš 2 sričių: švietėjiško pobūdžio darbas (vaikams suteikiama įvairi informacija, jie mokomi kaip galima, kaip negalima elgtis) ir praktinio pobūdžio. Socialiniam darbuotojui svarbu turėti griežtą veiksmų seką (veiksmų sąrašą) tam tikrose situacijose.
Lektorė analizavo įvairias socialinio darbo temas, daugiausia dėmesio skirdama tarptautiniams ir tarpkultūriniams socialinio darbo aspektams.
Šaltinis: http://hsc.kaunokolegija.lt