Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kaune – siekis pažadinti upes bei atgaivinti vandens ir žmogaus santykį

  • 2019-04-26
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas

„Upės yra bene viena didžiausių Kauno kraštovaizdžio verčių, identiteto dalis, tai žmonės ir istorija, laivai, pliažai ir iliuminuoti paradai. Upių tinklas yra įkvėpimas ir turinys nesukurtiems pasakojimams“, – sako programos „Kaunas 2022“ regioninių partnerysčių programos vadovė Viltė Migonytė-Petrulienė.

Kaune ir Kauno rajone prasidėjęs projektas „Upynės“ vis lengviau įveikia įvairius vandens ir įsitikinimų slenksčius, o upes savo kasdienybėje atranda tiek mieste, tiek rajone veikiančios bendruomenės.

Kodėl svarbu, kad žmogaus gyvenime nutiktų upės? Koks yra žmogaus ir upės santykis?

Apie tai – pokalbis su „Kaunas 2022“ regioninių partnerysčių programos vadove Vilte Migonyte-Petruliene ir miesto antropologe, bendruomeninio meno iniciatyvų kuratore, Miesto žaidimų ir tyrimų laboratorijos „Laimikis.LT“ steigėja Jekaterina Lavrinec.

Apie veiklas prie upių, apie upės vaidmenį kauniečio gyvenime pastaruoju metu kalbama vis dažniau. Neseniai Kaune išleista istoriko Gedimino Kasparavičiaus knyga apie Nemuną, startavo projektas „Upynės“. Kuo šis projektas svarbus, kokią žinutę jis transliuoja?

V.Migonytė-Petrulienė: Po to, kai XX amžiaus 6 dešimtmečio pabaigoje buvo pastatyta hidroelektrinė, miesto ir upės, upės ir miestiečių santykis pakito negrįžtamai. Kitaip tariant, buvo prarasta socialinė ir kultūrinė upių reikšmė miestui, todėl idėja „Kaunas 2022“ veiklų kontekste kalbėti apie upių gaivinimą kūrybiškomis priemonėmis kilo jau rengiant konkursinę paraišką.

Kasmet Kaune atsirasdavo vis naujų įkvepiančių upių revitalizavimo iniciatyvų.

Nemažai diskutuota apie tai, kokios buvo ar turėtų būti upių pakrantės ir Kauno architektūros festivalio metu, publikuoti straipsniai apie kūrybines interpretacijas, laivybos atgaivinimo idėjas, veikė bendruomenės iniciatyvos, tokios kaip „TẽKA” ir kitos.

Dar 2017 metais iškėlėme tikslą gryninti ir apjungti visų idėjas, stiprinti dialogą apie būtinus pokyčius, sukurti skaitmeninį įvykiškumo žemėlapį, kaip informacijos apie vykstančius procesus įrankį.

Palaipsniui buvo sukurta atvira programa „Upynės“, skirta diskutuoti upių įveiklinimo temomis, tyrinėti upių ir upelių tinklą Kaune ir Kauno rajone, ieškoti inspiracijų kūrybiniams projektams.

Idėją sustiprino ir kartu su penkiais Europos partneriais laimėtas Interreg Europe projektas „STAR Cities“ (angl. Sustainable Tourism for Attractivity of Riverside Cities), skirtas miestų, įsikūrusių prie upių, tvariam turizmui skatinti. Vienas iš pagrindinių projekto uždavinių – mokytis iš gerųjų užsienio šalių patirčių ir patiems tapti pavyzdžiu.

Vienu iš tokių, 2018 metais tapo iniciatyvos „TẽKA” įgyvendintas projektas – „TẽKA: [re]ANIMACIJA“. Po eksperimentinė-kultūrinė ekspedicijos laivu komanda drauge su Kulautuvos, Zapyškio ir Vilkijos jaunimu ieškojo kūrybiškų sprendimų, kaip pakviesti žmones prie vandens ir sukūrė tris mažosios architektūros objektus Nemuno pakrantėje.

Šiais metais kūrybinius procesus prie upių koordinuoja „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Visi kaip vienas“, tęsiamas žemėlapiavimas.

Kelis kartus Kauno ir Kauno rajono gyventojai buvo kviečiami pasidalinti savo asmeniniu santykiu su upe, o trečiajame susitikime kartu su bendruomenių specialiste Jekaterina Lavrinec ieškos kūrybiškų sprendimų savo patirtims. Kol kas sunku atsakyti, koks meninis projektas gims, tačiau tikslas yra jį pristatyti šių metų rudenį vyksiančio bendruomenių festivalio metu.

Visos sukurtos gerosios praktikos bus reprezentuojamos Romos, Paryžiaus, Hamburgo, Bukarešto ir Briuselio partneriams, o programos dalyviai turės galimybę vykti į šiuos miestus ir semtis patirties iš panašias veiklas įgyvendinančių bendruomenių.

Džiaugiamės, kad mūsų ir partnerių veiklas apjungs 2022 metais vyksianti tarptautinė konferencija Kaune, skirta Europos miestų prie upių tinklui plėsti. Įdomu, kad net ir turėdami skirtingas sąlygas vystyti upių pakrantes, neretai susiduriame su panašiais iššūkiais, tokiais kaip – kultūrinių paslaugų decentralizavimas ar naujų, patrauklesnių užsienio lankytojams turizmo produktų sukūrimas.

„Susitikimo-dirbtuvių tikslas sukurti bendrą upių naratyvą, kuris išaugtų į bendruomenines veiklas jūsų vietovėse“, – taip rašoma renginio pristatyme. Kokios tos veiklos gali būti? Kodėl mums svarbios upės, svarbi pakrantė ir svarbu save atrasi prie upių ar upes atrasti savyje?

J.Lavrinec: Kiekviena vietovė turi savo istorijas, per kurias gali atsiskleisti tos vietovės charakteris. Prie Nemuno gyvenančių „Kaunas 2022“ bendruomenių agentų užduotis šiuo metu – surinkti istorijas, susijusias su savo upe. Vėliau jos bus išvystytos iki vizualinės pasakojimų formos.

Upė savaime yra įvairiausių įvykių ir ryškių vaizdinių šaltinis. Pavyzdžiui, vienas iš bendruomenių atstovų minėjo, kad jo vaikystėje pavasarį upė ateidavo į jų kiemą, ir tai buvo metas, kai vaikai galėjo plaukioti „laiveliu“ savo kieme. Tai savaime gražus vaizdinys: pas žmones ateinanti upė. Surinkti kartu tokie epizodai gali paskatinti įvairių meninių formų, stiprinančių vietos tapatybę, atsiradimą.

V.Migonytė-Petrulienė: Reikia sutikti, kad infrastruktūros kūrimas tokiose vietose yra labai jautrus klausimas. Turi būti išsaugotas gamtinis karkasas, atsižvelgta į istorinį kraštovaizdį. Kitaip tariant, nauji architektūros dariniai turi jautriai įsilieti į miesto aplinką. Taigi, kokie sprendimai yra teisingi? Kokie iš jų turės vertę ateinančioms kartoms?

Tokios Europos praktikos kaip Paryžiaus Sena, Romos Tibras ar Mecheleno Dijle rodo, kad ne visuomet pastatai turi atsirasti pirmi ar apskritai jie turi atsirasti. Mūsų atveju – reikia sugrąžinti žmonių norą įtraukti paupius į savo kasdienybę, kurti asmeninį santykį su šiomis vietomis, komfortišką ir sveiką miesto aplinką, auginti pakrančių kultūrą. Tai ir yra tvari prieiga, nors ir reikalaujanti daugiau laiko ir pastangų, ir tuo pačiu ilgalaikė investicija kalbant apie naujų, šiuolaikinių turizmo formų atsiradimą.

Jūsų manymu, ar kauniečiai išties pamiršę upes, kurios, žvelgiant į istoriją, buvo ne tik traukos centru, tačiau paupiuose vyko gyvenimas? Kaip jas įveiklinti galima dabar ir ar tam pakanka tik bendruomenių iniciatyvų, veiklos?

V.Migonytė-Petrulienė: Visų pirma, upių kultūrinio gyvybingumo skatinimas turėtų būti prioritetiniu miesto savivaldos uždaviniu, ambicingai atsispindėti ir strateginiuose planuose.

Sutvarkytos pakrančių teritorijos taptų patrauklesnės ir patogesnės dažniau leisti laiką miestiečiams, daugiau galimybių atsivertų verslo sektoriui, mažiems architektūriniams sprendimams, susijusiems su poilsio ir laisvalaikio zonų vystymu.

Nors didžioji dalis infrastruktūrinių projektų prie upių yra sutelkti į miesto centrą (tokie kaip: Žalgirio arena, Mokslo sala, M. K. Čiurlionio koncertų centras), nemažiau svarbios ir periferinės mikrorajonų pakrantės. Jos turi ne tik istorinę vertę, bet ir aktyvių bendruomenių, amžininkų liudijimų. Jie apie Kaune ir Kauno rajone veikusius paplūdimius, kursavusius laivus, žvejybos tradicijas, įvairius pramoginius renginius, įspūdingas vilas ir meilės istorijas.

Jelena, jūs esate miesto antropologė, bendruomeninio meno iniciatyvų kuratorė, ir su Kauno bei Kauno rajono gyventojais, su „Kaunas 2022” atstovais susitinkate jau ne pirmą kartą. Jūsų nuomone, kodėl yra svarbu burti bendruomenę – ar prie upės, ar prie seno parko, arba kitose erdvėse?

J. Lavrinec: Mano susitikimai su Kauno ir Kauno rajono bendruomenių agentais skirti klausimams, per kokias veiklas ir iniciatyvas galima suburti gyventojus ir kaip gyventojų plėtojamos veiklos gali prisidėti prie vietovės tapatybės formavimo?

Vienas pirmųjų žingsnių – tai savo vietovės resursų kartografavimas: pvz., kokias galimybės teikia miestelio ar kaimynijos viešosios erdvės, kokios yra pačių gyventojų kompetencijos. Tai leidžia išgryninti vietovės unikalius bruožus ir kultūrinio vystymosi galimybes.

Gyventojų talentai ir žinios yra svarbus resursas: pavyzdžiui, jeigu pasirodo, kad jūsų kaimynijoje gyvena astronomas, galite prisidėti rengdami astronomines iškylas, kurios sutelks bendruomenėje gyvenančius astronomijos entuziastus ir žvaigždžių mylėtojus. Arba galbūt jūsų pastabi kaimynė domisi rajono istorija, renka įdomius faktus ir gali tapti puikia rajono ekskursijų gide? Verta domėtis kitais žmonėmis: kiekvienas turi savo supergalias, kuriomis galbūt norės pasidalinti su kitais.

Kitas resursas – tai atviros vietos kur gali burtis gyventojai: pievos ir skverai, rajono bibliotekos, įvairios neformalios platformos. Savo praktikoje daugiausia dėmesio skiriu būtent viešosioms erdvėms: daugelyje miestų, rajonų ir kaimynijų esama patrauklių žalių erdvių, tačiau nėra tradicijos jose lankytis, dažniausiai jos tiesiog praeinamos. Tokiu atveju verta pasitelkti bendruomeninį meną kaip būdą atgaivinti pamirštas miesto vietas per tęstines gyventojų veiklas.

Mano manymu, bendra kūrybinė veikla, per kurią prijaukinama viešoji erdvė ir yra raktas į bendruomeninius ryšius.

Dažnai pateikiu epizodą iš savo praktikos, kai kartu su vieno rajono vaikais ir jaunimu kurdami gatvės mozaikos maršrutą, netikėtai gavome iš nepažįstamos gyventojos raktą nuo jos vyro garažo, kur ji kelis dešimtmečius kaupė spalvotas keramikos plyteles. Ji savaitę stebėjo mūsų veiklą viešoje erdvėje ir suprato, kad gali prisidėti perleisdama savo plytelių kolekciją.

Man tas įteiktas raktas tapo ženklu: bendruomeninis menas gali atrakinti pasitikėjimą (įdomumo dėlei paminėsiu, kad veiksmas vyko rajone, kuris ilgą laiką buvo laikomas kriminaliniu).

Galimybė komfortiškai praleisti ilgesnį laiką viešosiose erdvėse, galimybė ten sutikti ir užkalbinti kitus žmones, galimybė išvystyti bendrą veiklą ir įtraukti į ją kitus gyventojus – tai dalykai, nuo kurie stiprina mūsų santykį su vietove ir su kitais žmonėmis.

kaunas2022.eu informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Premjero vizite Kauno rajone – dėmesys sveikatos priežiūros, švietimo ir infrastruktūros projektams

Ką veikti Kauno rajone birželio 9-15 dienomis?

Lietuva bando užsitikrinti pozicijas puslaidininkių gamybos srityje

Teismas neleido vaikų prievartavimu kaltinamam K. Bartoševičiui išvykti į užsienį

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Dirbtinis intelektas – ateities ginklas prieš biurokratinį absurdą

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į parodos „Kazachės moterys stepių kultūroje“ atidarymą

Išpuolis Kauno centre: peiliu sužalotas vyras

Premjeras: Giraitės ginkluotės gamykla rengiasi plėtrai

Ministerija siūlo Lietuvoje išplėsti defibriliatorių tinklą

„Rusiškas pasaulis” lietuvių galvose? Ekspertai teigia, kad nenoras mokytis vokiečių kalbos – didžiulė problema

Birštone atidarytas naujas viešbutis

KAM skelbia Kairių karinio miestelio vystymo ir priežiūros paslaugų pirkimą

Parlamentaras siūlo uždrausti nesveiko ir greitojo maisto reklamą

„Imkite Šventąją Dvasią” (Jn 20, 22) Sekminės

Vaikų vasara Kaune: priėmimas į papildomas stovyklas jau kitą savaitę

Ateina savaitgalis: kokie orai laukia?

B. Ulvaeusas iš grupės ABBA kūrybai pasitelkia dirbtinį intelektą

Pasiruošimas J. Timberlake‘o koncertui Kaune: kas vyksta užkulisiuose?

Įmonių įsigijimai ar susijungimai: tikroji sutarties rizika slypi derybose

Dvigubi pasiekimai: gabiausi Kauno mokiniai pagerbti šventėje

MKL sezono uždaryme apdovanojimais džiaugėsi ir jaunieji krepšininkai iš Kauno

Gydytoja rekomenduoja: prieš kelionę pasitikrinkite širdį

Gamtininkui Selemonui Paltanavičiui – V. Adamkaus premija

JAV ir Lietuvos kariai atliko kovinius šaudymus Baltijos jūroje

Kaunietis kaltinamas turto iššvaistymu

Policija ieško nepilnametę sužalojusio asmens

R. Popovienė sureagavo į prezidento kritiką: sieks užtikrinti kokybišką sporto projektų administravimą

Jaunimo renginys Kaune – apie draugystę, kūrybą ir psichologinę sveikatą

Vejos robotų priežiūra – paprasta, bet būtina

Lietuvos ūkininkų mylimiausia stogo danga: kaip juos taip pakerėjo trapecinė skarda?

Nėštumas ir hemorojus: kaip sau padėti ir kada kreiptis į gydytoją?

Galvūgalis – tik dekoracija ar svarbus komforto elementas?

Autoserviso mitai – ar tikrai reikia keisti tepalus kas 10 tūkst.?

E-sporto augimas: kodėl virtualios varžybos tampa nauja sporto ateitimi?

Rimas Armaitis

Ukrainoje kovojęs lietuvis: tautiečiai, ar suvokiate, ką išrinkote į Seimą?

Kauną užlies folkloro garsai – vyks XXXIX tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai 2025“

Keramikos gaminiai

Kurti – tai augti: keramika, kaip menas, amatas ir terapija

Kokios yra butų kainų augimo didmiesčiuose priežastys?

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Pelenais virtę rusų lėktuvai: NATO Putinui neįkandama

Tomas Čyvas

Lietuvos rerusifikacija – vilniečio atsakymas kauniečiui

Ne tik ūgis ir svoris: gydytoja primena, ką būtina stebėti augant vaikui

Miestą užplūs dviratininkai – laukia orientacinės varžybos „Įmink Kauną“

Neveronių vaikams – „Lobių sala“!

Reikalinga visuomenės pagalba: policija ieško tragišką avariją sukėlusio kaltininko

Prezidentas Gitanas Nausėda: Lietuva buvo ir bus su Ukraina

Kovos dėl talentų užkulisiai: kokių darbuotojų šiandien trūksta labiausiai?

Kvietimas diskusijai: kaip saugosime Kauno modernistinį paveldą?

Teismas išnagrinėjo D. Dargio gynėjos skundą dėl suėmimo: paaiškės, ar suimtas pagrįstai

Maudynių sezone kauniečius pasitiks atnaujinti paplūdimiai

Draudikai: gaisrai ir audros paskatino gyventojus drausti savo būstus 

Birželį policija vykdys reidus Lietuvos keliuose

LSMU

Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas

VIEŠPATIES ŽENGIMAS Į DANGŲ (ŠEŠTINĖS). Tėvo diena.

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Tikslas – kolonizuoti Lietuvą

Žagintojas veržiasi į laisvę

Pažintis per pokalbių programėlę baigėsi seksualiniu nusikaltimu

Lina Dindienė: duomenų analitikai – šiandienių įmonių kelrodžiai

Valstybė kompensuos vaistą spinaline raumenų atrofija sergantiems vaikams

Tragiška nelaimė Kauno rajone: avarijoje žuvo motociklininkas

Kaišiadorių rajono meras Š. Čėsna bus teisiamas

Kristijonas Bartoševičius

Įtariamas vaikų prievartautojas K. Bartoševičius mano, kad jo byloje yra daug baltų dėmių

Pernai mažėjo alkoholio bei tabako vartojimas, tačiau augo mirčių dėl žalingų įpročių skaičiai

Privalomas aptarnavimas lietuvių kalba: ministerija bando atidėlioti įstatymo įsigaliojimą

Artėja maudynių sezonas: kauniečiai kviečiami į atnaujintus paplūdimius

Donatas Latkauskas. Bankai jau tapo valstybe valstybėje?

Dėl per pandemiją sumokėtų baudų susigrąžinimo – griežtas Seimo teisininkų įvertinimas

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. „Silpnesnė karta“ – mitas, kuris trukdo spręsti problemas

Mergina apsimetinėjusio prievartautojo byla perduota teismui

Tiltą per Dubysą planuojama atverti birželį

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

2025-06-15

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

2025-06-15

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

2025-06-15

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

2025-06-14

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

2025-06-14

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

2025-06-14

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

2025-06-14

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

2025-06-14
Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

2025-06-13

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

2025-06-13

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

2025-06-13

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

2025-06-13

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

2025-06-13

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

2025-06-13

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

2025-06-13

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

2025-06-13

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

2025-06-13

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

2025-06-12

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

2025-06-12

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

2025-06-12

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

2025-06-12

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

2025-06-11

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

2025-06-11

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

2025-06-11

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

2025-06-11

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

2025-06-11

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

2025-06-10

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

2025-06-10
Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

2025-06-10

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

2025-06-10

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos