Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kaune per pusmetį už brangiausius butus sumokėta 8,2 mln. eurų

  • 2018-10-25
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Analizuojant brangiausių butų segmento pokyčius trijuose didžiausiuose šalies miestuose, matyti, kad Kaunas seka šalies sostinės pėdomis. „Ober-Haus“ atliktas naujausias Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų prabangaus būsto tyrimas parodė, kad kaip ir sostinėje, Kaune įsigyjamų brangių butų apimtys bei jiems išleidžiamų pinigų suma ir nuosekliai auga. Tuo metu Klaipėdoje tokio turto segmente fiksuojami tik momentiniai registruojamų sandorių šuoliai.

Kaune ir Klaipėdoje per nagrinėjamą laikotarpį (2017 metų antrąjį ir 2018 metų pirmąjį pusmečius) buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistruoti senos ir naujos statybos butų sandoriai (duomenų šaltinis: VĮ Registrų centras), kuriuose vieno kvadratinio metro įsigijimo kaina viršijo 1.800 eurų, eliminavus automobilių stovėjimo vietų, sandėliukų ir kitų butų priklausinių kainą iš bendros sandorio sumos.

Gauti rezultatai rodo, kad Kaune 2017–2018 metų laikotarpiu fiksuojamas stabilus tokio turto sandorių kiekio ir jų vertės augimas. „Ober-Haus“ duomenimis, jeigu per 2017 metų pirmąjį pusmetį Kaune brangiausių butų (kurių vieno kvadratinio metro kaina viršijo 1.800 eurų) įsigyta 39, tai per 2017 metų antrąjį pusmetį tokių butų buvo įsigyta 40, o per 2018 metų pirmąjį pusmetį – jau 55.

OH-Kaunas-prabangus-2016-2018-1
Nuotr. OBER HAUS

Atitinkamai augo ir bendra pinigų suma tokiam būstui įsigyti. „Ober-Haus“ skaičiavimais, už įsigytą turtą per 2017 metų pirmąjį pusmetį (39 butus ir jų priklausinius) sumokėta 6,77 mln. eurų, 2017 metų antrąjį pusmetį – 7,15 mln. eurų (40 butų ir jų priklausinių), o už įsigytą prabangų būstą per 2018 metų pirmąjį pusmetį sumokėta 8,16 mln. eurų (55 butai ir priklausiniai).

Tačiau didžiausias tokio būsto sandorių apimčių šuolis Kaune matomas lyginant 2017–2018 metų rodiklius su 2016 metų rezultatais. „Palyginimui, per visus 2016 metus Kaune buvo įsigyta tik 12 tokių butų ir už juos sumokėta 1,7 mln. eurų. Todėl pokyčiai Kaune yra daugiau nei akivaizdūs ir parodo, kad galinčių ir norinčių įsigyti brangesnį būstą pirkėjų šiame mieste tikrai kol kas netrūksta“, – teigia Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

Kaune 2017 metų antrasis ir 2018 metų pirmasis pusmetis išsiskyrė ne tik augusiu įsigytų objektų kiekiu, tačiau ir jų kainomis. Jeigu 2016 metais ir 2017 metų pirmąjį pusmetį  užfiksuota aukščiausia vieno kvadratinio metro kaina neviršijo 2.400 eurų, tai 2017 metų antrąjį ir 2018 metų pirmąjį pusmetį aukščiausios vieno kvadratinio metro kainos jau priartėjo prie 2.800 eurų ribos.

OH-Kaunas-prabangus-2016-2018-2
Nuotr. OBER HAUS

Vertinant pagal vieno kvadratinio metro kainą, brangiausi butai Kaune 2017 metų antrąjį ir 2018 metų pirmąjį pusmetį buvo parduoti naujai įgyvendintuose daugiabučių projektuose. Vertinant pagal vieno kvadratinio metro kainą, brangiausias butas Kaune buvo parduotas 2018 metų viduryje – už beveik 74 m² ploto butą naujos statybos projekte Kumelių g. (Senamiestyje) buvo sumokėta 210.000 eurų (apie 2.800 eurų už vieną kvadratinį buto metrą).

Per nagrinėjamą laikotarpį Kaune išsiskyrė du naujos statybos projektai, kuriuose buvo užregistruota daugiausiai brangiausių butų pirkimo-pardavimo sandorių. 2015 metais pradėtame plėtoti „Piliamiesčio“ kvartale Brastos g. per nagrinėjamą laikotarpį buvo parduoti net 32 butai, kurių kaina viršijo 1.800 eurų už vieną kvadratinį būsto metrą. O pačių brangiausių butų, esančių šio projekto pastatų viršutiniuose aukštuose arba didesnio ploto, pardavimo kainos siekė 2.400–2.650 eurų už vieną kvadratinį buto metrą. Antrasis projektas, kuris išsiskyrė parduotų brangesnių butų gausa, tai Žaliakalnyje esantis daugiabučių projektas „Ąžuolyno namai“. Šių metų pradžioje baigtame statyti šiame projekte per nagrinėjamą laikotarpį buvo parduota 19 butų, kurių kaina viršijo 1.800 eurų už vieną kvadratinį būsto metrą. O pačių brangiausių butų vieno kvadratinio metro kaina siekė 2.200–2.450 eurų.

Kaip ir šalies sostinėje, taip ir Kauno mieste sparčiai augantis statomų naujų butų kiekis centrinėje miesto dalyje, Senamiestyje, Žaliakalnyje didele dalimi lėmė ir sparčiai augančias tokio būsto pardavimo apimtis. „Ober-Haus“ skaičiavimais, iš 95 brangiausių per 2017 metų antrąjį ir 2018 metų pirmąjį pusmetį parduotų butų Kaune net 84% jų buvo parduota neseniai pastatytuose gyvenamuosiuose projektuose (2016–2018 metų statybos). Vilniuje šis rodiklis sudarė 60%.

„Jeigu Kaune naujos statybos būstas sulaukia išties nemažo susidomėjimo tarp pasiturinčių pirkėjų, tai butų, kurie yra senos statybos pastatuose, pavyzdžiui, istoriniuose pastatuose vertingiausiose miesto vietose, ir kurių kaina viršija 1.800 Eur/m², per nagrinėjamą laikotarpį buvo įsigyta itin nedaug“, – pastebi R. Reginis.

OH-Kauno-prabangus-zemelapis
Nuotr. OBER HAUS

„Tuo metu Klaipėdoje brangiausių butų segmente fiksuojami tik momentiniai registruojamų sandorių šuoliai, kurie iš esmės nulemti kelių naujai įgyvendintų brangesnių gyvenamųjų projektų, o bendros šio segmento tendencijos pastaruosius kelerius metus išlieka nepakitusios“, – sako R. Reginis. Jeigu per 2017 metų pirmąjį pusmetį Klaipėdoje brangiausių butų (kurių vieno kvadratinio metro kaina viršijo 1.800 eurų) įsigyta 10, o per 2017 metų antrąjį pusmetį tokių butų buvo net įsigyta 29, tai per 2018 metų pirmąjį pusmetį tokių butų įsigijimo apimtys vėl sugrįžo į sau įprastas vėžes, kuomet jų buvo įsigyta 11.

OH-Klaipeda-prabangus-2016-2018-1
Nuotr. OBER HAUS

Tokios pačios tendencijos fiksuojamos ir vertinant pagal pinigų išleistų tokiam būstui įsigyti apimtis. „Ober-Haus“ skaičiavimais, už įsigytą turtą per 2017 metų pirmąjį pusmetį (už 10 butų ir jų priklausinius) sumokėta 1,72 mln. eurų, 2017 metų antrąjį pusmetį – 4,53 mln. eurų, o už įsigytą prabangų būstą per 2018 metų pirmąjį pusmetį sumokėta 1,96 mln. eurų.

„Jeigu prabangaus būsto sandorių apimtys Klaipėdos mieste, palyginus su Kaunu, vis dar išlieka kuklios, tai pačių brangiausių butų kainos viršija net 3.000 eurų už būsto kvadratinį metrą. Tai yra viršija brangiausių butų Kaune kvadratinio metro kainas“, – pastebi R. Reginis.

Brangiausiai parduodamo būsto lyderiu ir toliau išlieka 2006 metais pastatytas 20-ies aukštų komercinės ir gyvenamosios paskirties projektas – „K ir D“ (Naujojo Sodo g.), kuriame per nagrinėjamą laikotarpį parduoti du itin brangūs butai (vertinant pagal būsto kvadratinio metro kainą): už šiek tiek daugiau nei 70 m² butą, kuris yra viename iš viršutinių pastato aukštų, buvo sumokėta 237.000 eurų (beveik 3.400 eurų už vieną kvadratinį buto metrą), o už šiek tiek daugiau nei 200 m² butą, kuris kaip pat yra viename iš viršutinių pastato aukštų, buvo sumokėta virš 590.000 eurų (beveik 3.000 eurų už vieną kvadratinį buto metrą). Tarp šių sandorių įsiterpė dar vienas butas – 2009 metais pastatytame daugiabutyje Ligoninės g. buvo parduotas virš 110 m² butas su automobilių stovėjimo vietomis, už kurį pirkėjas sumokėjo virš 390.000 eurų (apie 3.300 eurų už vieną kvadratinį buto metrą).

Pagal parduotų brangiausių butų kiekį per nagrinėjamą laikotarpį Klaipėdoje galima išskirti du naujos statybos projektus, kuriuose jų buvo parduota daugiausiai. 2016–2017 metais baigtame statyti sublokuotų namų ir butų kvartale šalia Baltijos jūros „Kopų Žuvėdra“ (Giruliuose) buvo parduota 13 butų, kurių kaina viršijo 1.800 eurų už vieną kvadratinį būsto metrą. Pačių brangiausių butų šiame projekte, pardavimo kainos siekė 2.300–2.400 eurų už vieną kvadratinį buto metrą. Antrasis projektas, kuris išsiskyrė parduotų brangesnių butų gausa, tai 2017 metais Klaipėdos Senamiestyje rekonstruotas ir restauruotas projektas „Dangės krantinės“. Šiame projekte per nagrinėjamą laikotarpį buvo parduota 10 butų ir poilsio paskirties patalpų, kurių kaina viršijo 1.800 eurų už vieną kvadratinį būsto metrą. O pačių brangiausių patalpų vieno kvadratinio metro kaina siekė 2.500–2.700 eurų.

OH-Klaipeda-prabangus-2016-2018-2
Nuotr. OBER HAUS

„Tikėtina, kad ir artimiausiu metu Klaipėdos mieste stebėsime nebent pavienius brangesnio būsto įsigijimų apimčių šuolius, kadangi naujų prestižinių projektų statybų apimtys šiame mieste dar nėra tokios gausios kaip Vilniuje ar Kaune. Senos statybos prabangių butų pasiūla Klaipėdoje taip pat kaip ir Kaune yra itin menka, todėl prabangos ieškantis pasiturintis pirkėjas linkęs palaukti naujo būsto naujai statomuose ar planuojamuose plėtoti projektuose centrinėje miesto dalyje, Senamiestyje ar kitose vertingiausiose miesto zonose. Jau įvykę sandoriai rodo, kad galinčių įpirkti brangesnį būstą tikrai yra, todėl ir uostamiestyje artimiausiais metais tikrai dar pamatysime ne ką mažesnių ir įdomesnių sandorių“, – sako R. Reginis.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Gyvenimas su „Michelin“ ženklu prie durų

Kauno ugniagesiai primena: kaip saugiai mėgautis vasaros malonumais gamtoje

Vasaros šauklys: šviežios bulvytės su varškės ir krapų padažu

Vasaros kelionės į pajūrį: atnaujinamas patogus maršrutas savaitgaliams

Š. MARČIULIONIO AKIVAIZDOJE – LIETUVOJE NEREGĖTA ŠVENTĖ

Šimtai bėgikų Zapyškyje: tradicinis Kauno rajono bėgimas vėl suvienijo bendruomenę

Kaunas nepratęsė profesinės karo tarnybos Rupšio byloje liudijusiam kariui

Keičiasi dalies „Maximos“ ir „Iki“ parduotuvių darbo laikas

Pirmadienio horoskopas: žvaigždės ragina veikti, bet atsargiai rinkti žodžius

Didmiesčių gyventojai mano, kad NT brangs

Sausai seriją laimėjęs „Žalgiris” – pirmasis finalo dalyvis (video)

Žemės grąžinimo epopėja nenori baigtis

Ieškotas mažametis berniukas buvo pas motiną

Virš JAV sprogo meteoritas

Pabradėje vyksta Vokietijos brigados pratybos „Freedom Shield 26-I“

Sekmadienio horoskopas: harmonija santykiuose ir kūrybiniai impulsai

„Garbė Dievui –Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai“ Švč. Trejybės šventė

Viniuje šaltibarščiai, Kaune dainos ir šokiai

Vokietijoje protestavo prieš dujomis kūrenamas elektrines

 S. Daukanto pėsčiųjų tilto kapitalinis remontas

Pastatas Kaune virto gyva meno instaliacija 

Tajus – 400-asis šių metų Kauno rajono naujagimis

Policija ieško dingusio mažamečio

„Kas ir kodėl?“ 21-ojo sezono nugalėtojas laimėjimu pasidalins su likimo nuskriaustaisiais

Kauno VDU Botanikos sode vyks pilietiškumo festivalis „Atsparūs“

Šeštadienio horoskopas: Liūto energija žada aistrų audrą ir dramatiškus posūkius

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas  elektromobilių įkrovimo parkas

Kauno dainų ir šokių šventėje dalyvius gaivins „Kauno vandenys“

Savaitgalis ir ateinančios savaitės pradžia bus vasariška

Pasaulio čempionate krepšininkai sieks aukščiausių tikslų

Svarbūs pokyčiai Kauno gyventojams: nuo birželio keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

Žemaitiškas kastinys su šviežiomis virtomis bulvėmis

Kas yra miltelinis dažymas ir kaip jis veikia

Naujas Raudondvario dvaro etapas: istorinėse oficinose – verslas, santuokos ir svečių namai

Gegužės 29-osios horoskopas: Liūto ženklo galia įkvėps drąsiems poelgiams

konferencija LOGIN

Prasideda jubiliejinė inovacijų ir progreso konferencija LOGIN

Teismas liepė palikti Salomėjos Nėries paminklą. Istoriko komentaras

Nuo prašymo iki sutarties: kaip sėkmingai sutvarkyti privačios mokyklos dokumentus

Kaune susidūrus automobiliams, į lignonę pristatyti du žmonės

Vaitiekūnas: Kauno regionas turi potencialo 

Rekordų liūtis per vieną savaitgalį

Domeikava stato parką

Kauno „Oktoberfestas“ vėl bus?

Raudondvario dvare pagerbti Kauno rajono protai: apdovanoti gabiausi mokiniai ir jų mokytojai

Kastinys su šviežiomis bulvytėmis – pavasario skonis lėkštėje

Ekonomikai naudingas migrantas vežioja maistą ar narkotikus?

Vengras lekia Briuselin prašyt pinigų?

Dainų šventė Kaune suburs per 3 tūkst. dalyvių

Kauno rajone suaktyvėjo erkės: specialistai įspėja dėl dvigubos grėsmės – Laimo ligos ir erkinio encefalito

Teismas skelbs, ar galima nukelti S. Nėries paminklą (Papildyta)

Kremliaus pijokė Zacharova klupdo Sakartvelą?

Kauniečiai kviečiami į Birštoną: kurortas švęs įspūdingą 180 metų jubiliejų

Dienos horoskopas: Mėnulis Liūte žada kūrybinę ir aistringą dieną

Kas yra lazerinė magnetinė terapija

Kultūra kaip atsakomybės išraiška

Ebola. Kada į Lietuvą tai atkeliaus?

Kauno „Akropolis“ naujina erdves

ELTA 2025 m. augino pajamas, mažino nuostolius

Delfi-logo

„Delfi“ 2025 m. pajamas augino 21 proc.: tęs investicijas į bendrovės stiprinimą

Kauno rajono antrokai įveikė vandenį: 1100 vaikų įteikti plaukimo pažymėjimai

Pavasariškas starkis su šviežiomis bulvytėmis ir krapų padažu

Tomas Čyvas

Vamzdžių respublika tik Kaišiadorys? Biurokratų išpažintis

Vilkijos istorinės dalies gyventojams – specialistų konsultacija dėl pastatų tvarkybos

Raudondvarį sudrebino „Ride Fest“: nuo motoakrobatikos iki saugaus vairavimo pamokų

Čekiukininkų daugėja: Kaišiadorys, Marijampolė, Ukmergė

Landsbegių šeima kurs gyvą poezijos ir muzikos dialogą

Trečiadienio horoskopas: žvaigždės skatina imtis lyderystės ir kūrybos

Kauno rajone pademonstruota oro erdvės kontrolės sistema

Lenkija gamins paklausias raketas „Patriot“?

Rusija priėmė įstatymą dėl tremtinių turto konfiskavimo

Kaune vėl vasaros skaityklos

Kauno policija: vairuotojai vėl piktnaudžiavo greičiu

Kodėl amortizatoriai yra be galo svarbūs jūsų saugumui?

Kaune Chemijos gatvėje išvežus sprogmenis vėl galima važiuoti

Planuojantiems kelionę iš Kauno: svarbi informacija vairuotojams dėl šventės Mažeikiuose

Naminis žemaitiškas kastinys su šviežiomis bulvytėmis

Dronai gali tapti „force majeure“? Diskutuoja ir dirbtiniai intelektai

Užsukime į Kūrėjo mokyklą

Čekų dovana Kaunui

Rotušės aikštės rekonstrukcija

Kauno rajone – galimybė vaikams vasarą pradėti baseine: skelbiama registracija į stovyklą

Ruginienė pareiškė užuojautą dėl R. Budrio mirties

Kauno rajono vaikai kviečiami stovyklon

Trumpas žada, kad Irano prisodrintas uranas bus sunaikintas

Ką veikti Kauno rajone: paskutinės gegužės savaitės renginių gidas

Dienos horoskopas: galinga Marso ir Jupiterio jungtis žada proveržį

Ar Europa pajėgi apsiginti be JAV?

Vokiečių kalba naudinga. Taip mano ir prezidentas.

Savaitė po „Eurovizijos”: kokios dainos Lietuvoje populiariausios?

Latvija prašys Lietuvos išduoti Antonovą

Kodėl verta iš anksto pasirūpinti apskaita po mažosios bendrijos steigimo?

Pojūčių dizainas: ko šiandien ieško pavargęs žmogus?

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone gegužės 25-31 d.

Nuo birželio keisis dalies „Maximos“ parduotuvių darbo laikas

Kauno verslas kviečiamas tapti „Šeimos kortelės“ partneriu

Gardžiosios pavasario bulvytės su varškės ir žolelių padažu

„Maisto bankui“ 25-eri

Kauno rajonas dalijasi patirtimi su pajūriu: kaip suvaldyti augančių priemiesčių iššūkius

Afrikoje pranešama apie beveik 1000 įtariamų Ebolos atvejų

JAV susitarimas su Iranu pirmadienį vis dar įmanomas?

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl balionais atskraidintų cigarečių

Dienos horoskopas: galinga jaunatis Avine žada rimtas permainas

Gyvenimas su „Michelin“ ženklu prie durų

2026-06-01

Kauno ugniagesiai primena: kaip saugiai mėgautis vasaros malonumais gamtoje

2026-06-01

Vasaros šauklys: šviežios bulvytės su varškės ir krapų padažu

2026-06-01

Vasaros kelionės į pajūrį: atnaujinamas patogus maršrutas savaitgaliams

2026-06-01

Š. MARČIULIONIO AKIVAIZDOJE – LIETUVOJE NEREGĖTA ŠVENTĖ

2026-06-01

Šimtai bėgikų Zapyškyje: tradicinis Kauno rajono bėgimas vėl suvienijo bendruomenę

2026-06-01

Kaunas nepratęsė profesinės karo tarnybos Rupšio byloje liudijusiam kariui

2026-06-01

Keičiasi dalies „Maximos“ ir „Iki“ parduotuvių darbo laikas

2026-06-01

Pirmadienio horoskopas: žvaigždės ragina veikti, bet atsargiai rinkti žodžius

2026-06-01

Didmiesčių gyventojai mano, kad NT brangs

2026-06-01

Sausai seriją laimėjęs „Žalgiris” – pirmasis finalo dalyvis (video)

2026-05-31

Žemės grąžinimo epopėja nenori baigtis

2026-05-31

Ieškotas mažametis berniukas buvo pas motiną

2026-05-31

Virš JAV sprogo meteoritas

2026-05-31

Pabradėje vyksta Vokietijos brigados pratybos „Freedom Shield 26-I“

2026-05-31

Sekmadienio horoskopas: harmonija santykiuose ir kūrybiniai impulsai

2026-05-31

„Garbė Dievui –Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai“ Švč. Trejybės šventė

2026-05-31

Viniuje šaltibarščiai, Kaune dainos ir šokiai

2026-05-31

Vokietijoje protestavo prieš dujomis kūrenamas elektrines

2026-05-31

 S. Daukanto pėsčiųjų tilto kapitalinis remontas

2026-05-31

Pastatas Kaune virto gyva meno instaliacija 

2026-05-30

Tajus – 400-asis šių metų Kauno rajono naujagimis

2026-05-30

Policija ieško dingusio mažamečio

2026-05-30

„Kas ir kodėl?“ 21-ojo sezono nugalėtojas laimėjimu pasidalins su likimo nuskriaustaisiais

2026-05-30

Kauno VDU Botanikos sode vyks pilietiškumo festivalis „Atsparūs“

2026-05-30

Šeštadienio horoskopas: Liūto energija žada aistrų audrą ir dramatiškus posūkius

2026-05-30

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas  elektromobilių įkrovimo parkas

2026-05-29

Kauno dainų ir šokių šventėje dalyvius gaivins „Kauno vandenys“

2026-05-29

Savaitgalis ir ateinančios savaitės pradžia bus vasariška

2026-05-29

Pasaulio čempionate krepšininkai sieks aukščiausių tikslų

2026-05-29

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos