Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas, pradėjęs šmeižto kampaniją prieš Rusijos kariuomenę ir kviesdamas į frontą neturtingų regionų gyventojus, prisidarė sau daug problemų.
Tokią nuomonę interviu agentūrai UNIAN išreiškė Rusijos politologas ir publicistas Andrejus Piontkovskis.
Politologas pabrėžė, kad Ukrainos gynybos ministras Aleksejus Reznikovas savo kreipimusi į Rusijos kariuomenę bandė įteigti pastarosios generolams, kad jie turėtų perimti reikalus į savo rankas.
“Ministro Reznikovo kalbos potekstė būtent tokia: “Nagi, vaikinai, arba jus visai sodins ant kuolo, arba nutraukite šį nusikalstamą karą. Manau, kad daug žmonių apie tai pagalvos. Vis dėlto labai sunku kariauti su tokiais jausmais. Putinas jau suskaldė žmones ir sukūrė prieštaravimų piramidę”, – mano jis.
Politologas pabrėžė, kad Ukrainos gynybos ministras “nukreipė juos (Rusijos karo vadus) tinkama linkme ir pasirinko tinkamą momentą”.
“Dar prieš kelias dienas buvo per anksti spręsti šį klausimą. “Susitarkite su tais Maskvos kvailiais ir mes su jumis susitarsime. Esame kariškiai, suprasime vieni kitus”, – sakė jis.
Analitikas taip pat pažymėjo, kad tokie raginimai gali būti veiksmingi, atsižvelgiant į kontekstą – Rusija pradėjo informacinę kampaniją prieš savo kariuomenę.
“Nenoriu idealizuoti Rusijos kariuomenės, ji yra įvykdžiusi daugybę karo nusikaltimų. Priešingai nei generolas Zalužnyj, aš nesu tokios aukštos nuomonės apie jų intelektinius gebėjimus, tačiau matome, kad prieš juos buvo panaudota V. Putino inicijuota šmeižto sistema. Kadyrovas, Prigožinas, Dūmos pirmininkas Volodinas ir tie niekšai, pravardžiuojami “karo korespondentais”, buvo užpjudyti prieš juos”, – sakė jis.
Jis įsitikinęs, kad V. Putinas, siųsdamas į frontą žmones iš skurdžių regionų ir Rusijos gilumos, pats sau pridarė daug problemų.
“Kas tie nelaimingi “mobikai” (mobilizuoti civiliai, – red. past.) ? Visi viduriniosios klasės žmonės, turintys pinigų ir ryšių, išvyko. Vieni sako, kad jų yra 200 tūkstančių, kiti – 700 tūkstančių. Jų ten daug. Vidurinioji klasė išvyko. Jie varo į frontą darbininkų valstiečių “mobikus”. Po karo jiems kils baisių problemų. Pusė jų bus nužudyta, kita pusė kažkaip išgyvens ir su kulkosvaidžiais grįš į Rusijos miestus. Ar galite įsivaizduoti, ką jie ten darys? Taip pat, kaip ir rusų kareiviai Petrograde 17 m., kurie paliko frontą ir nori susidoroti su tais, kurie juos pasiuntė. V. Putinas sukėlė labai daug problemų”, – mano A. Piontkovskis.
Kaip pabrėžia UNIAN, Rusija pradėjo aktyviai kritikuoti karinę vadovybę, kaltindama būtent kariuomenę dėl nesėkmių kare prieš Ukrainą.
Analitikai mano, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas bandys būtent jai suversti visą atsakomybę.
Ypač aršiai karinę vadovybę kritikavo Vagnerijos vadovas Jevgenijus Prigožinas ir Čečėnijos respublikos “vadovas” Ramzanas Kadyrovas. Pastarojo teigimu, ji esą nesugebėjo operatyviai reaguoti į paaštrėjusią situaciją. Jų pareiškimus perėmė federalinių televizijos kanalų pokalbių laidos, o karinės vadovybės kritika pirmą kartą pradėta transliuoti visoje šalyje.
Ekspertai spėja, kad Prigožinas ir Kadyrovas siekia nuversti gynybos ministrą Sergejų Šoigu. Nei vienam iš jų dėl šių veiksmų nieko blogo nenutiko. Be to, nuo vasario 24 d. V. Putinas antrą kartą “paaukštino” R. Kadyrovą ir suteikė jam generolo pulkininko laipsnį.
Karo rytimų institutas (ISW) prognozuoja, kad V. Putinas gali askelbti būtent Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigu atsakingu už Rusijos kariuomenės nesėkmę visaverčiame kare prieš Ukrainą.
Spalio 8 d. Ukrainos karinė žvalgyba pranešė, kad Maskva ėmėsi “priemonių” prieš kariuomenę, ypač masinių sulaikymų kariškių tarpe.