Kaip jau rašė portalas kaunieciams.lt, tūla Gabrielė Gilytė-Hein, kurios garbės konsulės Vokietijoje statusas nepratęstas dar 2023 m. rugsėjo mėn., toliau sėkmingai kviečiama į įvairius ne tik Lietuvos diplomatinio korpuso kuruojamus renginius ir juose pristatoma arba pati prisistato, kaip šias regalijas turinti.
Tomas Čyvas
Kaip jau buvo minėta, premjeras ją gabenasi į Davosą, žemės ūkio ministras į Dubajų.O visai neseniai, kovo 11 dieną ponia buvo pakviesta ir dalyvavo Lietuvos Nerpiklausomybės atkūrimo 35-mečio priėmime, kuris vyko Hamburgo žemės atstovybėje Berlyne, kurį organizavo Lietuvos Ambasada Vokietijoje. Kiek anksčiau ji buvo kviestų asmenų sąraše ir į Vokietijos-Lietuvos forumą Miunchene. Tiesa, kaip redakcijai tvirtino šaltiniai – tarp jų ir Seimo narys Laurynas Kaščiūnas – į pastarąjį renginį ji neatvyko.
Socialinio tinklo X platformoje ponia ir toliau drąsiai skelbiasi Lietuvos garbės konsule, o taip pat ir Lietuvos-Vokietijos forumo prezidente, kuria ji irgi senai jau nėra. Visos nuotraukos pridėtos. Jų autoriai redakcijai žinomi. Grožėkitės ir teksto viduje, ir apačioje. Beje, jei Frau „konsulė” nori ką nors paneigti, replikuoti – visada prašome. Šias teises užtikrina įstatymas.
Visur viešinia?
Pačiai apsukriai damai neteisėtomis privilegijomis ir puikuotis fotosienose, kaipo matyti, labai patinka. O kodėl gi, jei Lietuvos Respublika tai leidžia ir finansuoja. Maža to, vilos, kurioje prestižiniame Frankfurto prie Maino rajone Gabrielė Gylytė-Hein su šeima gyvena, fasadą ir toliau puošia garbės konsulato iškaba, nors konsulato ten jau nuo 2023 metų rugsėjo mėn. nebėra. Ką liudija ir praeitos savaitės nuotraukos.
Kaip redakcijai teigė šaltiniai Lietuvos diplomatijoje, pati pseudokonsulė pateikė pakankamai komišką ir kartu cinišką paaiškinimą – girdi iškaba prisukta taip stipriai, kad jos neišeina nuimti. Ir dar tie patys šaltiniai sako, kad taip – statuso ji seniai nebeturi, bet „yra niuansų“. Kas tai per paslaptingi niuansai ir kam ši ponia tokia artimai brangi, kad netrukdomai gali piknaudžiauti senai atimtomis garbės konsulės regalijomis – neaišku.
Tiek Lietuvos ambasadoriui Vokietijoje Giedriui Puodžiūnui, tiek Užsienio reikalų ministerijai klausimai dėl šios absurdiškos situacijos ir neteisėtu naudojimusi Lietuvos vardu bei nuosavybe (garbės konsulato iškaba priklauso valstybei) yra pateikti, tačiau kol kas jokie paaiškinimai negauti.
Reikia teisėsaugos dėmesio?
Buvusio diplomato Mindaugo Kuklieriaus nuomonė apie šią padėtį yra labai kategoriška. „Skandalinga. Tai būtų tas pats, jei aš ir toliau prisistatinėčiau, žemės ūkio atašė Kinijoje, nors senų seniausiai tokiu nebesu. Arba įsivaizduokite akcininkų atleistą bendrovės direktorių, kuris toliau bando veikti tos verslovės vardu ir gauti pajamų,“- sakė jis portalui kaunieciams.lt
Anot M. Kuklieriaus, čia esama nusikalstamos veikos požymių. „Dėl tokių dalykų jau derėtų kreiptis ir į teisėsaugos institucijas ir taikyti baudžiamąsias priemones už valstybės prestižo menkinimą ir atsakyti turėtų ne vien pati „konsulė“, tačiau ir atsakingi žmonės užsienio reikalų ministerijos sistemoje. O premjeras su užsienio reikalų ministru po tokių akibrokštų turėtų persižiūrėti savo komandų sudėtis, idant ateityje būtų išvengta tokio neprofesionalumo,“ – komentavo politikas.
Kol URM klerkai nesugeba arba nenori įveikti paslaptingų „niuansų“, keli Seimo nariai jau sako ketinantys kelti šį klausimą ir artimiausioje vyriausybės valandoje. Matysime kaip ten bus, o kol kas padėtis lieka tokia, kad mūsų valstybės vardu, matyt, gali prisidengti jei ne bet kas, tai bent jau tie, kas geba prisiplakti prie įtakingų politikų ar valdininkų ir kažkuo jiems įtikti bei patikti.
Pasak buvusio Lietuvos Respublikos komercijos atašė Vokietijoje, jau ilgai ten gyvenančio Liutauro Labanausko kaip tik šiuo metu su Vokietijos advokatais tariamasi dėl informacijos apie apsimetėlišką Gabrielės Gylytės-Hein veiklą perdavimą Frankfurto prie Maino miesto prokuratūrai, remiantis Vokietijos baudžiamojo kodekso (StGB) 132 straipsniu – įgaliojimų uzurpavimas: asmuo, kuris neturėdamas leidimo (įgaliojimų), eina valstybines pareigas arba imasi veiksmų, kuriuos galima atlikti tik einant valstybines pareigas, baudžiamas laisvės atėmimo bausme iki dviejų metų arba pinigine bauda.
Panašu, kad ši istorija turės tęsinių… Mat šaršalas diplomatuose vyksta.