Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Karas Ukrainoje, – padėtis rugpjūčio 13 d. (Papildyta)

  • 2022-08-13
  • kaunieciams.lt
  • Pasaulis, Redakcija, Ukraina

Rusija tęsia karą prieš Ukrainą, kurį pradėjo 2014 m., o atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Ukrainai gavus naujos ginkluotės Rusijos puolimas giliai įstrigo. Ukrainos ginkluotosios pajėgos (UGP) sunaikino ketvirtąjį ir paskutinį tiltą Chersono srityje, kurį okupantai naudojo technikai perkelti.

***

Rusijos Federacijos subjektai meluoja, didindami tariamai į savanorių batalionus įtrauktų žmonių skaičių, kad nuslėptų jų formavimo nesėkmes ir pritrauktų daugiau žmonių. Apie tai rašoma naujoje Amerikos karo tyrimų instituto (ISW) ataskaitoje.

„Tikėtina, kad Rusijos Federacijos subjektai neteisingai praneša apie susidomėjimą šiais savanorių padaliniais, kad paskatintų daugiau gyventojų dalyvauti verbavimo kampanijose”, – teigiama ataskaitoje.

Visų pirma Rusijos opozicijos leidinys „Mediazona” pranešė, kad keli Rusijos Federaciją sudarantys subjektai neteisingai pateikia informaciją apie savo sėkmę verbuojant savanorius.

Pavyzdžiui, Tatarstano Respublikoje vietos valdžios institucijos teigė iki birželio pabaigos užverbavusios 300 savanorių ir suradusios dar 400 potencialių naujokų. Tuo pat metu valdžios institucijos paskelbė, kad į Ukrainą  išvyko tik penki savanoriai tarnauti pagal sutartį. O Dagestano ir Kalmukijos respublikos birželio mėn. paskelbė apie šaulių ir motorizuotųjų šaulių pulkų formavimą ir nuo to laiko nieko nepranešė, kas byloja, jog  pulkų formuoti nepavyko.

„Tikėtina, kad Rusijos pajėgos siunčia nedideles naujokų grupes į poligonus ir Ukrainą, kai jie pasirašo sutartis”, – sakė analitikai.

Karelijos Respublika teigė, kad atranka į vietos savanorių batalionus baigėsi liepos 15 d., tačiau iš tikrųjų aktyvi atranka tęsiasi. Čeliabinsko srities pareigūnai anksčiau sakė, kad užverbavo 514 savanorių, du savanorių batalionus, o paskui tvirtino, kad į Ukrainą išsiuntė tik pusę vieno tariamo bataliono – 125 naujokus. Žurnalistai išsiaiškino, kad Mari El Respublika, iš pradžių reikalavusi, kad savanoriai turėtų karinės patirties, dabar siūlo šaukimą į kariuomenę be jos.

„MediaZone” ataskaita patvirtina pirminį ISW vertinimą, kad Kremlius stengiasi rasti pastiprinimą, idant galėtų tęsti  karą Ukrainoje, tačiau vargu ar šios pastangos padės sukurti kovai pasirengusias, darnias pajėgas, reikalingas Kremliaus tikslui – užimti visą Ukrainą – pasiekti”, – sakė analitikai.

Savanoriai, kuriuos pavyksta užverbuoti, siunčiami tiesiai į karo zonas. Rusijos „Telegram” kanaluose pranešama, kad savanorių kazokų būriai veikia Charkovo ir Zaporožės regionuose.

„Prastai apmokytų savanorių dislokavimas patvirtina ankstesnius ISW vertinimus, kad Rusijos pajėgos neteikia pirmenybės Charkovo ir Zaporožės regionams”, – teigiama ataskaitoje.

Primintina, kad dėl didelių nuostolių okupantai atideda savo dalinių rotaciją ir yra priversti karininkų trūkumą papildyti žemesnių grandžių pavaduotojais.

Be to, dieną prieš tai Rusijos Federacija pripažino, kad prieš Ukrainos ginkluotąsias pajėgas meta kalėjimuose surinktus nusikaltėlius.

Kai kuriais žiniasklaidos pranešimais, privačios karinės bendrovės „Liga” (buvusi „Wagner „) savininkas Jevhgenijus Prigožinas asmeniškai verbuoja kalinius Rusijos kolonijose dalyvauti kare prieš Ukrainą.

***

Ukrainos ginkluotosios pajėgos šiandien pataikė į ketvirtąjį ir paskutinį tiltą Chersono srityje, kurį okupantai naudojo technikai perkelti į dešinįjį krantą.

Apie tai socialiniame tinkle „Facebook” pranešė Chersono srities tarybos deputatas Serhijus Chlanas.

„Šiandien UGP smogė paskutiniam ketvirtajam tiltui, jungiančiam Dešinįjį ir Kairįjį krantą. Tai reiškia, kad rusai nebeturi jokios galimybės perduoti visą savo įrangą”, – pažymėjo jis.

Pasak S. Chlano,, okupantai bandys remontuoti tiltus ir ieškoti alternatyvų perėjoms, tačiau tai užtruks ilgai. Be to, priešas baiminasi ir ruošiasi Ukrainos karių kontratakoms – Chersone pastatyti mediniai prieštankiniai „ežiai”.

„Spaudimas miestiečiams sustiprėjo – kratos ir sulaikymai buvo atliekami naktimis. Apšaudant gyvenvietes žūsta ir yra sužeistų civilių gyventojų. Regione tebesitęsia gaisrai”, – pridūrė deputatas.

Kaip pranešė UNIAN, rugpjūčio 8 d. naktį Ukrainos kariškiai „treniravosi koreguoti ugnį”, yra rezultatų ir pataikyta ypač į Antonovo bei Kachovkos tiltus.

***

Ukraina dabar objektyviai neturi „jokių motyvų”  derėtis su Rusija. Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas tai sakė interviu laikraščiui „Babel”.

„Derybos su Rusija šiandien reikš tik vieną dalyką: Rusija laimėjo. … Šiandien [derybos] yra tikras pralaimėjimas Ukrainai, tikras pralaimėjimas Europai ir demokratinėms vertybėms. Po to žlugs visa pasaulinė saugumo sistema, vertybių sistema, kuriai mes priklausome. … Bet kokios derybos šiandienėmis apystovomis sukeltų civilizacinę katastrofą. Ar esate pasirengę tai padaryti? Kaina, kurią Ukraina jau sumokėjo ir kurią mes mokame, yra daug didesnė nei galimybė nutraukti ugnį jau šiandien”, – sakė V. Podoliakas, komentuodamas britų Ukrainos eksperto Timothy Asho nuomonę, kad taikos derybos galėtų būti atnaujintos apie 2022 m. lapkritį, jei UGP įgytų strateginį pranašumą Chersono regione.

Pasak kanceliarijos pirmininko patarėjo, taikos derybos šiandien nesprendžia jokių Ukrainos problemų. Visų pirma, naujos demarkacinės linijos su Rusija nustatymas Ukrainai reikštų naujų „nusikalstamų anklavų” įstegimą, kuriuos Rusija, propagandos pagalba, vėliau panaudos naujam karui pradėti, mano Podoliakas.

„Po šešių mėnesių ar metų sulauksime karo kitais motyvais ir kitais kaltininkais. Jei bus nustatyta nauja demarkacinė linija, visa centrinė ir pietinė Ukraina liks be žmonių ir bus sugriauta. Niekas neinvestuos pinigų, niekas negrįš į namus, kurie yra ties karo linija. Tai karo atidėjimas. Mes sulauksime ekonomikos nuosmukio, socialinių santykių nuosmukio. Tai reiškia, kad šiandienos derybų procesas yra tas pats, ko siekė Putinas – sunaikinti Ukrainos valstybingumą, tik kitu būdu”, – įsitikinęs jis.

Kaip pranešė UNIAN, prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai pareiškė, kad Ukraina neketina atsisakyti savo teritorijų. Ir jei Rusija bandys aneksuoti laikinai užgrobtus regionus pietuose vadinamųjų „referendumų” pagalba, derėtis jau nebus dėl ko.

Gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pabrėžė, kad derybos su Rusija įmanomos tik tada, kai prie derybų stalo sėdės ir Ukrainos partneriai.

***

Rusijai penktadienį apšaudant Ukrainą per du atskirus incidentus Kramatorske ir Zaporižioje žuvo trys žmonės, pranešė vietos pareigūnai.

Šalies rytuose per rusų vykdytą apšaudymą paskutiniame ukrainiečių kontroliuojamame svarbiame Donecko srities mieste žuvo du civiliai.

„Nauja ataka prieš Kramatorską… Du žuvę civiliai ir 13 sužeistų. Per bombardavimą apgadinta mažiausiai 20 pastatų, kilo vienas gaisras“, – socialiniame tinke „Facebook“ parašė Donecko srities ukrainiečių administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka. Jis paragino dar likusius gyventojus evakuotis.

Ukrainos pietryčiuose rusams apšaudant Zaporižią žuvo moteris, o dar du žmonės buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnas Anatolijus Kurtevas.

Rusijai vasario pabaigoje užpuolus Ukrainą žuvo tūkstančiai žmonių, o milijonai turėjo palikti savo namus.

Kovo pabaigoje atitraukusi savo pajėgas iš Ukrainos sostinės Kyjivo apylinkių, Rusija savo puolimą nukreipė į šalies rytinius ir pietinius regionus. Tačiau ukrainiečių pajėgos pastarosiomis savaitėmis pamažu atkovoja teritorijų pietinėje Chersono srityje, besiribojančioje su Rusijos 2014 metais aneksuotu Krymo pusiasaliu.

Rusijos pajėgos srities centrą Chersoną užėmė kovo 3 dieną; tai buvo pirmas didelis rusų užimtas miestas nuo invazijos pradžios vasario 24-ąją.

Srities administracijos vadovo padėjėjas Serhijus Chlanis feisbuke parašė, kad buvo „sunaikintas“ paskutinis tiltas, rusų pajėgų naudotas karinei įrangai transportuoti.

Ukrainos Gynybos ministerija penktadienį vakare pranešė, kad Rusija pasiekė „dalinių laimėjimų“ Bachmuto rajone, kelyje į Kramatorską.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įsakė privaloma tvarka civiliams evakuotis iš Donecko srities. Tačiau ukrainiečių pareigūnai mano, kad rusų dar neužimtose rytinėse teritorijose tebėra šimtai tūkstančių civilių, įskaitant pagyvenusius žmones.

Kramatorską Rusija apšaudo nuo pat invazijos pradžios. Balandžio mėnesį per raketų smūgį šio miesto geležinkelio stočiai žuvo mažiausiai 57 civiliai, laukę, kol galės išvykti į saugesnius rajonus.

UNIAN.ua, kaunieciams.lt, BNS

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

Nausėda apie poilsį Madeiroje

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Rūta Meilutytė Europos čempionė

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Rugpjūčio 13-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas dėl finansų

Tomas Navikonis / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Europos čempionate – rekordiniai lietuvių plaukimai

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eiga

Kodėl jūsų ledai šaldiklyje virsta akmeniu? Viena klaida, kurią daro daugelis

Mokslo metų startas Kaune: krepšinio pramogos, protmūšis ir įspūdingas koncertas

Renginių ciklas „(At)rask meną“ tęsiasi! Smagiausia šokių pamoka Kėdainiuose – jau šiandien!

Inovacijų agentūra kviečia registruotis į programą „Kūrybinio verslo pre-akceleratorius“

Adas Dambrauskas įsitvirtino Europos sprinterių elite

Kiniškas pomidorų ir kiaušinių troškinys – vasaros pietums per 15 minučių

Kauno maratono organizatoriams skirtas įspėjimas

Teismui perduota Kaune veikusio nelegalaus cigarečių fabriko byla

Rusijos propagandos taikinyje – Lietuvos gynybos politika

Seuta (Ceuta) „dar negrįžo į įprastą padėtį“

Rugpjūčio 12-osios orai Kaune: rytas giedras, diena – debesuota

FNTT:  kelios dešimtys tiekėjų nori atsiimti „Mere“ likusias prekes

Nemokamos sporto erdvės gryname ore

Dainiui Liutkui dvi OCR pasaulio čempionato bronzos

Istorinis vakaras Lietuvai – Rugilės Miklyčiūtės svajonių debiutas ir Ado Dambrausko įsitvirtinimas

Rugpjūčio 12-osios horoskopas: vienam zodiako ženklui – lemtingas sprendimas

Rekordą pagerinęs T. Navikonis – Europos čempionato finale

Šešiolikmečiai įveikė pirmąjį atkrintamųjų barjerą (video)

Įspūdingi lengvaatlečių startai Europos pirmenybėse

Marius Kundrotas

Tautininkų ideologas renkasi Tėvynės sąjungą

Paprasta gudrybė, padėsianti pamiršti dulkes: kaip išlaikyti grindis švarias visą savaitę

Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams – apie gaisrų prevenciją

Joninių slėnyje – Pažaislio muzikos festivalio koncertas

Kauno šokio teatro „Aura“ direktoriaus atranka bus vykdoma pakartotinai

Tradicinė „Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

Šimtametė Genovaitė – per gyvenimą su darbu, daina ir šeimos šiluma

Gaivusis graikiškas apelsinų pyragas su filo tešla (Portokalopita)

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone rugpjūčio 11-16 d.

Pirma Europos čempionato diena: istorinis Simo Bertašiaus bėgimas

Rugpjūčio 11-osios orai Kaune: dieną pragiedrės, bet galimas trumpas lietus

Žolinė – savaitgalį: ką svarbu žinoti apie darbo laiką ir apmokėjimą?

Kaune sulaikyti du įtariamieji: narkotikai, automatiniai ginklai

Ieškomas nuo bausmės atlikimo besislapstantis vyras

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

2026-08-18

Nausėda apie poilsį Madeiroje

2026-08-18

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

2026-08-17

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

2026-08-17

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

2026-08-17

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

2026-08-17

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

2026-08-17

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

2026-08-17

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

2026-08-17
Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

2026-08-17

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

2026-08-17

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

2026-08-17

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

2026-08-17

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

2026-08-17

Rūta Meilutytė Europos čempionė

2026-08-17

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

2026-08-16

Kaune degė trys automobiliai

2026-08-16

Plaukikų laimėjimai

2026-08-16

Lietuva visur Kanadoje

2026-08-16

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

2026-08-16

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

2026-08-16

„Viešpatie, padėk man!“

2026-08-16
teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

2026-08-16

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

2026-08-16

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

2026-08-15

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

2026-08-15

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

2026-08-15

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

2026-08-15

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

2026-08-15
R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

2026-08-15

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos