Labai džiaugiuosi, kad Kaimo reikalų komitete buvo pritarta mano pernai rudenį parengtoms Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo ir jį lydinčių įstatymų pataisoms, kuriomis siekiama žemdirbiams sudaryti sąlygas iš valstybės įsigyti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę.
Patikslintais įstatymų projektais numatoma leisti iš valstybės įsigyti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypus, kurių plotas yra iki 5 ha (šiuo metu jų yra 127 771 ha).
Valstybinės žemės sklypų vertė bus apskaičiuojama taikant Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatyme nustatytą individualų turto vertinimo būdą ir didinama 20 procentų.
Gautos lėšos už parduotą valstybinę žemės ūkio paskirties žemę papildys Valstybės gynybos fondo sąskaitą ir tai ženkliai prisidės prie Lietuvos saugumo stiprinimo.
Įstatymų projektai artimiausiu metu bus apsvarstyti Aplinkos apsaugos komitete ir pateikti priėmimui.
Tikimasi, kad įstatymų pataisos įsigalios jau nuo šių metų liepos 1 dienos.
Kazys Starkevičius yra Seimo narys nuo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos.