Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Išmaniosios technologijos namų apsaugoje: nuo veidų atpažinimo iki dirbtinio intelekto

  • 2023-09-09
  • kaunieciams.lt
  • Lietuva, Mokslas, Technologijos, Verslas

Gyvename laikais, kuomet technologijų pažanga neaplenkia jokios srities – ar tai būtų buities prietaisai, ar namų apsaugos sistemos. Kaip pasakoja saugos specialistas Žilvinas Andrulis – objektų saugumui užtikrinti naudojami net dronai ir dirbtinis intelektas, o šios priemonės netruko pasiekti ir Lietuvos rinkos.

Praneša apie nepažįstamus veidus

Keletą pastarųjų metų JAV žaibiškai populiarėja išmaniosios spynos, kuriose įdiegtos kameros bei veido atpažinimo sistema, o pačią spyną galima valdyti ir stebėti nuotoliu.

„Tokios pažangios apsaugos priemonės naudoja biometrinių duomenų ir dirbtinio intelekto derinį, jog užrakintų arba atrakintų jūsų duris. Šios futuristinės spynos atpažįsta ne įprastą raktą ar kodą, kurį galėtų sužinoti atsitiktiniai asmenys – jos naudoja veidų registrą, kurį jūs patys esate sukūręs. Toks sprendimas gerokai sumažina galimą riziką, jog nepageidaujami asmenys pateks į objektų vidų su pamestais ar pavogtais raktais“, – sako „Ekskomisarų biuras“ elektroninės saugos departamento direktorius Ž. Andrulis.

Kaip toliau pasakoja saugos ekspertas, namų saugumui užtikrinti pasitelkiami netgi dronai, kurie dėl savo galimybių ir universalumo gali suteikti gerokai daugiau informacijos nei tradicinės stacionarios kameros.

„Toks stebėjimo būdas itin palengvina didesnių teritorijų priežiūrą. Dronuose sumontuotose vaizdo kamerose naudojamas naktinio matymo termovizinis režimas, leidžiantis net ir tamsiu paros metu teritorijas stebėti tarsi šviesoje. O visus duomenis apdoroja dirbtinis intelektas, kuris sugeba identifikuoti pašalinius asmenis arba neteisėtus jų veiksmus ir apie tai pranešti saugos tarnybai bei savininkui“, – pastebi pašnekovas.

Jo teigimu, dirbtinio intelekto technologijų dėka namų saugos srityje įvyko tikras proveržis – šis sprendimas analizuoja realiuoju laiku filmuotą medžiagą bei geba atskirti įprastą veiklą nuo pavojingos. Nustačius stebimos teritorijos ribas bei patruliavimo intervalus, dronai patys savarankiškai vykdo patikrinimus, tačiau jų valdymą nesudėtingai gali perimti žmogus ir savo nuožiūra patikrinti kitas vietas.

„Mano manymu, apsaugos dronų ateitis itin daug žadanti. Tai gali tapti neatsiejama namų apsaugos sprendimų dalimi, siūlysiančia aukščiausio ir efektyviausio lygio objekto apsaugą. Be to, jau dabar toks stebėjimo būdas telpa į gerokai mažesnius finansinius kaštus, nei, pavyzdžiui, didelėje gamybinėje teritorijoje įrenginėti stacionarias stebėjimo kameras bei samdyti apsaugos darbuotoją“, – privalumus vardija Ž. Andrulis.

Ar jūs pavojuje, spręs algoritmas

Kaip toliau pastebi elektroninės saugos ekspertas, nors dirbtinis intelektas jau kurį laiką yra madingas žodis, galbūt per daug ir ne visuomet tikslingai vartojamas viešojoje erdvėje, tačiau tai – namų saugumo ateitis. Dėka nustatytų algoritmų, ši priemonė nuolatos tobulėja bei pradeda suprasti, kuomet jūsų namuose vyksta tai, kas neturėtų vykti.

„Dėka DI, apsaugos sistemos sugeba atskirti namuose esančius žmones – pavyzdžiui, vaikšto jūsų šeimos narys ar įsibrovėlis. Tai ne tik atbaido potencialius ilgapirščius, bet ir sumažina klaidingų pavojaus signalų skaičių”, – pasakoja ekspertas.

Galiausiai Ž. Andrulis, kalbėdamas apie šiuolaikinius sprendimus namų apsaugoje, išskiria dar vieną terminą – daiktų internetą (IoT). Tai leidžia įvairių prietaisų jutikliams susijungti į centrinę sistemą, kurią galima sistemiškai valdyti nuotoliniu būdu, taip atveriant begalę saugumo galimybių.

„Gali skambėti jog tai per daug sudėtinga ar net nesaugu, jog jūsų namai – nuo durų, apšvietimo, iki vaizdo kamerų bei įvairių jutiklių – keliasi į internetą, tačiau technologinė pažanga leidžia jaustis užtikrintiems dėl saugaus ir patikimo sistemų veikimo. Jau dabar namuose šeimininkai gali nuotoliu valdyti šviesas, šildymą, užraktus, vandens jutiklius, vaizdo kameras, apsaugos sistemas, o to dėka galime namus palikti kaip niekad saugius“, – teigia specialistas.

Saugumo revoliucija

Kaip prisimena Ž. Andrulis, kuomet prieš tris dešimtmečius „Ekskomisarų biuras“ Lietuvoje pradėjo savo veiklą, namų saugumo samprata buvo visai kitokia, nei yra dabar. Tuomet daugiausia dėmesio buvo skiriama tradiciniams metodams, tokiems kaip spynos, grotos bei laidinėms apsaugos sistemoms, kurių technologinė pažanga nuo šiuolaikinių belaidžių apsaugos sistemų skiriasi tiesiog šviesmečiais.

„Visus tuos metus ne tik stebėjome, kaip kinta saugumo lygis lietuvių namuose, bet ir patys svariai prisidėjome prie šio virsmo. Šiandien turime bene pažangiausią stebėjimo sistemą – Stebėjimo ir valdymo centrą, kuris nepertraukiamai veikia visą parą bei esame sukūrę mobiliąją programėlę „Būk ramus“ – ji leidžia namų savininkams nuotoliniu būdu valdyti savo apsaugos sistemas bei kilus pavojui, vienu mygtuko paspaudimu išsikviesti greitojo reagavimo ekipažą“, – pasakoja jis.

Dėka pažangių technologijų, kuomet į visumą susijungia judesio jutikliai, vaizdo analitika, dirbtinis intelektas bei žmogiškasis faktorius – greitojo reagavimo ekipažas – į grėsmes reaguojama itin operatyviai.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Raganosiai prognozuoja futbolą?

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Vasaros vakarienė: vietnamietiški grilintos kiaulienos iešmeliai (Bún chả)

Kaune naktį galimai tyčia padegti automobiliai

pinigiukai

„Swedbank“ grupė JAV sumokės 50 mln. dolerių baudą

Iš pramonės – į KTU auditoriją marš

Liepos 17-osios orų prognozė Kaune: saulėta ir šilta vasaros diena be lietaus

Policija domisi, kas nesusimokėjo už prekes

Olimpietis įspėja dviratinikus

Ministras M. Katelynas: Europa privalo veikti ryžtingai

JAV paskelbė, kad naktinės atakos baigtos

Liepos 17-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų permainų metas

Apklausa: gyventojai labiausiai pasitiki kariuomene

Miesto gamtos ir bendruomenės festivalis „Drevės“

Prokurorai pradeda dar vieną „Celofano” veiklos tyrimą

Močiutės išmintis jūsų daržui: 4 taisyklės, padėsiančios pamiršti piktžoles

Domeikavoje – aktyvi ir emocijų kupina krepšinio diena

Pasaulis žino – atrask ir tu: atidaroma nauja Jacques’o Lipchitzo paroda „Skulptūros-piligrimai“

Kukuliškiuose aptikti unikalūs, bemaž 3 tūkstančių metų senumo radiniai

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kauno rajono abiturientai pirmauja rodikliais

Ukrainoje protestuojama prieš gynybos ministro atleidimą

Klasikiniai lenkiški kotletai „mielone“ su jaunomis bulvytėmis ir mizeria

Kauno studento prietaisas kurtiems

Liepos 16-osios orai Kaune: debesuota, be lietaus, vakare pragiedrės

Balkus: Seksas ir sportas tik juodame maiše?

„Oro banditai“ grįžta Kaunan

Kukuliškių atradimai keičia supratimą apie Baltijos priešistorę

Ketvirtadienis: atvirumo testas ir vidiniai konfliktai

Zelenskis: po rinkimų Rusija gali paskelbti visuotinę mobilizaciją

Apklausa: dauguma mano, kad padėtis Lietuvoje blogėja

Pasirašytas „Žalgirio“ kontraktas su Valančiūnu (video)

CNN: Ukraina surengė Rusijai „Hormuzo stiliaus“ blokadą

Lietuvos amžiaus grupių pirmenybės Panemunėje

NATO futbolo turnyras Kaune!

„Budo“ karatistai iį Garliavos toliau siaučia tarptautinėje arenoje

Ukraina tikisi iki metų galo gauti licencijas gaminti raketas „Patriot“

Paprasta gudrybė, kuri atnaujins jūsų patalynę: kaip senas paklodes paversti naujomis

Lietuvos rinktinė su VRSC riedulininkais iškovojo kelialapį į Europos vyrų žolės riedulio čempionatą

Į karinę tarnybą daugiau norinčių nei imama? (papildyta)

Kariuomenė pargabeno donoro organą

JAV ir Iranas kariauja toliau

Pirman posėdin susirinko Sinkevičiaus vadovaujama vyriausybė

Eismo ribojimai V. Kudirkos gatvėje

Prasideda „Žalioji erdvė 2026“: kviečia parodyti gražiausias Lietuvos viešąsias erdves

Aromatinga kiniška kiaušinienė su sultingais pomidorais

Liepos 15-osios orai Kaune: bus debesuota, bet lietaus nenumatoma

Kauno rajone įsibėgėjo stovyklos „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Rusija, nepaisant nuostolių, tęsia agresiją prieš Ukrainą

Nausėda nebenori vyriausybės pertvarkų

Dienotvarkė primena: laikas grįžti prie senų įsipareigojimų

Kauno rajone įsibėgėjo „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Archeologai papasakos apie atradimus Kukuliškių piliakalnyje

ANBO paroda pratęsiama!

Kaune – Šilainiuose – laikinai keisis eismas

Knyga apie anarchiją

Sysas prieš Nausėdą

Kaip atnaujinti šašlykų iešmus be vargo: patarimas, sutaupysiantis valandą šveitimo

Nausėda nori kitaip įdarbinti atvykėlius

Neries krantinėje – nemokamos šokių pamokos ir skirtingi muzikos stiliai: Upės festivalio nepraleistų net pats Karalius Mindaugas

Dėl daugiabučiuose esančių priedangų būklės

Netikėtos rusų pratybos prie Estijos

Ministras pirmininkas yra. Plepytė nebus viceministre

Vilnius gerina augimo sąlygas miesto medžiams: efektyvesnis sodinimas ir daugiau dėmesio priežiūrai

Nemajūnų bendruomenės nariai leidosi į vasarišką kelionę prie jūros

Atnaujintas paplūdimys prie 3-ojo tvenkinio Birštone

Vasaros desertas: kepti persikai su graikišku jogurtu ir medumi

Stebėkite kaip kyla Nacionalinis stadionas – statybos bus transliuojamos visą parą

Iš kauniečių ir vilniečių sukčiai pelnosi panašiai

Gamta moko Kauno inžinierius?

Kelyje liūtis: ką daryti ir ko ne

Mirusio Lindsey Grahamo kėdę JAV Senate užims jo sesuo

Liepos 14-osios horoskopas: šeimos reikalai pareikalaus lyderystės

Kam rauginti agurką?

Seimas turėtų baigti dėl naujos Vyriausybės formavimo pratęstą pavasario sesiją

Ką veikti Kauo rajone šią savauitę?

Vyskupijose gauta pranešimų apie nepilnamečių išnaudojimą

Dramblio Kaulo Krante autobusui nukritus į upę žuvo 24 žmonės

Kaip išsirinkti vyšnias be kirmėlių: patarimas, kuris pravers kiekvienam

Tautos dvasią kuria kauniečiai

Nauji Kauno akcentai

Romualdo Požerskio fotografijų paroda

Pranešimas apie numatomus kasinėjimo darbus Rumšiškių seniūnijoje

Parengtas ir pateiktas Energetikos ministerijai tvirtinti Kauno elektros tinklų teritorijų plano dalies pakeitimas

Kviečiame dalyvauti Žagarės vyšnių festivalyje „Viva Žagarė”!

Piliečių mokslas – geresniems gamta grįstiems sprendimams Birštone

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 13-19 d.

Į „ConTempo“ atvykstanti cirko menininkė P. Fremeau: „Prieš pasirodymą ilgai žiūriu žiūrovams į akis“

Kaunas sužavėjo Meksikos pianistą

STT ir prokurorai toliau „šukuoja” savivaldą

Raganosiai prognozuoja futbolą?

2026-07-18

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

2026-07-18

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

2026-07-18

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

2026-07-18

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

2026-07-18

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

2026-07-18

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

2026-07-17

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

2026-07-17

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

2026-07-17

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

2026-07-17

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

2026-07-17

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

2026-07-17

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

2026-07-17

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

2026-07-17

Vasaros vakarienė: vietnamietiški grilintos kiaulienos iešmeliai (Bún chả)

2026-07-17

Kaune naktį galimai tyčia padegti automobiliai

2026-07-17
pinigiukai

„Swedbank“ grupė JAV sumokės 50 mln. dolerių baudą

2026-07-17

Iš pramonės – į KTU auditoriją marš

2026-07-17

Liepos 17-osios orų prognozė Kaune: saulėta ir šilta vasaros diena be lietaus

2026-07-17

Policija domisi, kas nesusimokėjo už prekes

2026-07-17

Olimpietis įspėja dviratinikus

2026-07-17

Ministras M. Katelynas: Europa privalo veikti ryžtingai

2026-07-17

JAV paskelbė, kad naktinės atakos baigtos

2026-07-17

Liepos 17-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų permainų metas

2026-07-17

Apklausa: gyventojai labiausiai pasitiki kariuomene

2026-07-17

Miesto gamtos ir bendruomenės festivalis „Drevės“

2026-07-17

Prokurorai pradeda dar vieną „Celofano” veiklos tyrimą

2026-07-17

Močiutės išmintis jūsų daržui: 4 taisyklės, padėsiančios pamiršti piktžoles

2026-07-16

Domeikavoje – aktyvi ir emocijų kupina krepšinio diena

2026-07-16

Pasaulis žino – atrask ir tu: atidaroma nauja Jacques’o Lipchitzo paroda „Skulptūros-piligrimai“

2026-07-16

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos