Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Išaugus sergamumui protrūkių kreivė šoktelėjo aukštyn

  • 2022-01-25
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

2022 01 25

maxime-beY1JU6Scnc-unsplash.jpg
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, kad trečiąją šių metų savaitę aktyvių COVID-19 ligos protrūkių skaičius lyginant su ankstesne savaite išaugo. Šios savaitės pradžioje užfiksuota 818 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių įvairiose srityse.Pastarosiomis savaitėmis smarkiai išaugęs sergamumas COVID-19 liga, atsispindi ir protrūkių žemėlapyje – praėjusios savaitės pradžioje iš viso buvo užfiksuota 320 protrūkių, šios savaitės pradžioje – 818. Protrūkių skaičiaus padidėjimas fiksuojamas beveik visose srityse, epidemiologų teigimu, tokio protrūkių augimo buvo galima tikėtis.Kaip ir daugelis Europos ir pasaulio šalių, Lietuva taip pat susidūrė su omikron atmainos sukelta ligos banga. Šiuo metu matome situaciją, kurią prognozavo daugelis mokslininkų ir ekspertų.„Mūsų patarimas šioje situacijoje būtų ir toliau išlikti budriems ir laikytis nustatytų reikalavimų, t. y., jei tik įmanoma – dirbti nuotoliniu būdu, laikytis visų infekcijos prevencijos priemonių, stebėti savo ir artimųjų sveikatą, pajutus net menkiausius viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms būdingus simptomus, likti namuose“, – pataria Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Giedrė Aleksienė.Praėjusią savaitę specialistai daugiau protrūkių užfiksavo gydymo įstaigose – 76 (ankstesnę savaitę – 50). Tuo tarpu socialines paslaugas teikiančiose įstaigose protrūkių skaičius išliko beveik nepakitęs – užfiksuota 13 protrūkių (ankstesnę savaitę jų buvo 14).Tebesitęsia protrūkiai paslaugų, prekybos sektoriaus įmonėse, statybų, maisto gamybos įmonėse. Tiesa, šiuose sektoriuose protrūkių skaičius per savaitę nepadidėjo, o kai kuriose ir sumažėjo. Nežymiai padidėjo protrūkių, užfiksuotų logistikos ir transporto įmonėse, šios savaitės pradžioje čia užfiksuoti 8 protrūkiai (ankstesnę savaitę – 6). Gamybos įmonėse protrūkių skaičius išliko nepakitęs (jų užfiksuota 27).
Protrūkiai ugdymo įstaigose – neskaitlingi
Pastarąją savaitę protrūkių ugdymo įstaigose skaičius išaugo, kaip ir buvo prognozuojama, vaikams sugrįžus po žiemos atostogų. Šios savaitės pradžios duomenimis, bendras ugdymo įstaigose užfiksuotų protrūkių skaičius siekia 583. Didžiąją dalį (79 proc.) sudaro protrūkiai  pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigose, protrūkiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose sudaro apie 20 proc., protrūkių profesinio ir aukštojo ugdymo įstaigose užfiksuota vos keletas.Reikėtų atkreipti dėmesį, kad protrūkiai nėra skaitlingi (vidutinis atvejų skaičius protrūkyje – 3). Apie 98 proc. protrūkių užregistruota po mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų. Gausių protrūkių, kuriuose pirminių susijusių atvejų skaičius viršytų 20, šiuo metu nėra. Didžiausias protrūkyje užfiksuotas atvejų skaičius – 18. Daugiausia protrūkių fiksuojama Kauno, Vilniaus, Klaipėdos Šiaulių ugdymo įstaigose.Primename, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.
Protrūkių žemėlapį galite rasti čia.  
Susirgusiesiems būtina pildyti atvejo anketąPrimename, kad visi COVID-19 susirgę asmenys turi pildyti atvejo anketą (atvejis.nvsc.lt) ir joje nurodyti kartu gyvenančius asmenis.Tik įtraukus sąlytį turėjusius asmenis į izoliuotų asmenų sąrašą, jiems bus galima išduoti nedarbingumo pažymėjimą pagal pateiktą prašymą. Jeigu asmuo kreipsis dėl nedarbingumo, tačiau jo nebus izoliuotų asmenų registre, pažymėjimo išduoti NVSC negalės. Tam, kad sąlytį turėjęs asmuo atsirastų izoliuotų asmenų sąraše, susirgusysis turi užpildyti epidemiologinę atvejo anketą ir joje pateikti informaciją apie šeimos narius, kurie turi izoliuotis, o šie savo ruožtu turės užpildyti iš NVSC SMS žinute gautą anketą.Izoliuotiems asmenims rekomenduojama prašymus dėl nedarbingumo teikti elektroniniu būdu per elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt , tiesiogines nuorodas į paslaugas ir informaciją apie kitus prašymų teikimo būdus galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/nedarbingumas. Atkreipiame dėmesį, kad asmenims, kurie turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu, nedarbingumo pažymėjimai nėra išduodami.NVSC primena, kad žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, dėl nedarbingumo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kontaktai žiniasklaidai

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kauno miesto gimtadienis 2026 | 618 metų

NATO naikintuvai tris kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių

Pavasariška kiaulienos sprandinė su šviežiomis bulvytėmis

Olimpiniame forume – Kauno rajono sporto politikos pavyzdžiai

Kauno rajone – naujas valstybės saugomas objektas: apsauga suteikta Jokavų piliakalniui

Perkūnijos jau pakeliui – kaip apsisaugoti?

Ukrainą pasiekė daugiau nei 70 Lietuvos policijos automobilių

Kauno rajonas įvertintas: pripažintas viena draugiškiausių savivaldybių šeimoms

Seime apdovanotas Kauno rajonas: pripažintas viena palankiausių vietų šeimoms

Savaitės pradžios horoskopas: kam laikas imtis drąsių veiksmų?

Putinas, Trumpas ir Netanyahu – karų kaltininkai

Kauno policininkai ieško vagišiaus

Kasčiūnas

Laurynas Kasčiūnas: kur socdemų atsakomybė?

Prezidentas mano, kad tilto atidarymas keičia požūrį į regionus 

Bankų paslaugos neužtikrinamos 11 savivaldybių

Lėktuvo keleivis įkando stiuardesei

Dienos horoskopas: laukia galinga diena, tačiau žodžius rinkite atsargiai

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

„Eurovizijoje“ Lietuvos atstovas Lion Ceccah užėmė 22 vietą

Dainius Žalimas nieko nebijo

Ukrainos gynybos pajėgos smogė į Rusijos vadavietes ir sandėlius 

Prezidentas pasveikino režisierių Gytį Lukšą 80-mečio proga

Netoli Danijos rastas negyvas banginis

Sodininkams gera žinia: daug kam nereiks leidimo

Einu jums vietos paruošti“ (Jn 14, 2) Šeštinės

Kaunas tapo tarptautiniu centru

Tomas Čyvas

Žmonės ir varlės. Kame skirtumas?

Trumpas ginklų pardavimą Taivanui laiko koziriu

Šeštadienio horoskopas: žvaigždės įkvėps drąsiems žingsniams ir lyderystei

Vaiko ir šeimos diena

Kaunas stato jungtis

Kodėl namų kvapai tampa neatsiejama modernaus interjero dalimi?

Artėja aitvarų festivalis Zapyškyje: kaip patogiai atvykti ir išvengti spūsčių?

Žemaitiškas kastinys su šviežiomis bulvytėmis ir krapais

Translyčiai pareigūnai ateina?

Eismo pokyčiai automagistralėje A1 Vilnius–Kaunas

Netoli Kauno – išskirtinis renginys: kauniečiai kviečiami burtis į komandas „Pilietiškumo žaidynėms“

Apleisti sklypai Kaune ir rajone: savininkams primena apie pareigas ir gresiančias baudas

Žalimas

Dainius Žalimas apie oro erdvę

Penktadienio horoskopas: žvaigždės skatina drąsiai reikšti save

Vilniuje rengiama islamistų ir kairuolių akcija už Palestiną (papildyta)

Keliaujantiems į Aitvarų festivalį

Tarp žemės ir dangaus prie Kauno

Kauno klinikose unikali kaukolės operacija paaugliui

Penkios skalbimo klaidos, dėl kurių permokate: patarimai, kaip sumažinti sąskaitas

„Delfi“ paskelbė pirmąjį Lietuvoje savivaldybių reitingą: kur geriausia gyventi?

Atmestas siūlymas uždrausti ritualinį skerdimą

Romainių lopšelis-darželis „Vėjukai“ netrukus registruos vaikus

Dėl dronų atsistatydina Latvijos prmejerė

Kauno rajone stiprinama gyventojų apsauga: priedangų plėtrai skirta beveik 400 tūkst. eurų

Nausėda nenustebo dėl kratų Žemaitaičio aplinkoje

Pavasariška kiaulienos sprandinė su jaunomis bulvytėmis

Jubiliejinė „Putvinskio gatvės diena“ Kaune: ką pamatyti ir nuveikti?

FNTT krečia „aušriečius”

Kaunas: neaišku, kaip Pentagono sprendimas paveiks Lietuvą

Kazlų Rūdoje už 160 tūkst. eurų atnaujins keturias priedangas: didelis dėmesys – prieinamumui

Purvainis vėl pretenduoja į Kauno apylinkės teismo vadovus

Kauno policija ieško asmens sumušusio moterį

Ketvirtadienio horoskopas: intuicija ves į priekį, tačiau saugokitės nesusipratimų

Užimtumo tarnyba

„Kauno alui“ išsikeliant, darbo neteks 41 darbuotojas

Kaune – jubiliejinė „Putvinskio gatvės diena“

Kaunas ruošiasi 618-ajam gimtadieniui

Pavasariški bulvių švilpikai su spirgučių padažu

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Geras jausmas, kai pats nukenti ir dar kaltina

Kaune – džiugios žinios vasaros laukiantiems: Lampėdžio ežeras pasitinka neatpažįstamai atsinaujinęs

Kauną vėl užlies Japonijos kultūra: sugrįžta festivalis „Japonijos dienos WA“

„Japonijos dienos Kaune WA“

Dienos horoskopas: galingas Marso ir Saturno aspektas atvers kelius į sėkmę

Kauniečio patarimas: kaip su senais diskais išprašyti balandžius iš balkono visam sezonui

Kanuose apdovanojimas„Žiedų valdovo“ režisieriui Jacksonui

Laurynas Kasčiūnas apie demografiją

Pakruojo šokių kolektyvas „Laja“ 45-metį paminėjo įspūdingu koncertu Kauno rajone

LAT teisėja Sigita Rudėnaitė apie saviraiškos laisvę ir viešą kritiką

Kreminis vištienos troškinys su jaunomis bulvytėmis ir krapais

Laisvės liepsna neužgeso: Kaunas minės R. Kalantos metines nemokamu koncertu

Egdūnas Račius: reikia bent menkiausios nuovokos apie religijas

Per savaitę sustabdyta beveik 30 neblaivių vairuotojų

Raudondvaryje – unikalus renginys jaunimui „Ride Fest“: pramogos sujungiamos su atsakingo vairavimo pamokomis

Kalifornijos miesto merė kaltinama tuo, kad yra Kinijos agentė

Lietuviai masiškai bando atsisakyti cukraus

Antradienio horoskopas: įtampa tarp norų ir galimybių privers suklusti

Prezidentas: šachmatai mąstymo įgūdžius

Kaip kauniečiai gali perpus sumažinti elektros sąskaitas: patarimai, kurie veikia

LŠT pirmininkė: iškelti trys kandidatai į LRT tarybą

Kaunas minės Romo Kalantos 54-ąsias mirties metines

Svarbi informacija Kauno gyventojams: kaip pensijų išmokos veikia socialinę paramą?

Pavasariški kiaulienos suktinukai su grybų įdaru ir krapų padažu

Kauno gyventojams primenama: artėja turto deklaravimo terminas

Kauno ugniagesiai įspėja: kaip apsaugoti savo namus daugiabutyje nuo gaisro?

Kaunas skatina verslą įdarbinti jaunimą

Ką veikti Kauno rajone šią savaitę?

Europos ir pasaulio čempionas Lo: jie ištesėjo savo žodį (Video)

Kauno policijos informacija

Kauniečių pamėgtas Birštono kurortas švenčia 180 metų jubiliejų: pristatė naują veidą

Kauno regione puoselėjama lietuvių kalba: Kėdainiuose apdovanos išradingiausius

PATS SVARBIAUSIAS UŽDARYMAS

Šios dienos horoskopas: intuicija ir veiksmas atvers naujas duris

Dėl dronų traukiasi Latvijos gynybos ministras

Žvejams Europos Komisija turi naujienų

Šauliams ir kariams siūloma laisviau laikyti ginklus namuose

Mėlynosios vėliavos paplūdimiai

Šalies vadovai sveikina aktorių Vytautą Anužį

Kauno miesto gimtadienis 2026 | 618 metų

2026-05-18

NATO naikintuvai tris kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių

2026-05-18

Pavasariška kiaulienos sprandinė su šviežiomis bulvytėmis

2026-05-18

Olimpiniame forume – Kauno rajono sporto politikos pavyzdžiai

2026-05-18

Kauno rajone – naujas valstybės saugomas objektas: apsauga suteikta Jokavų piliakalniui

2026-05-18

Perkūnijos jau pakeliui – kaip apsisaugoti?

2026-05-18

Ukrainą pasiekė daugiau nei 70 Lietuvos policijos automobilių

2026-05-18

Kauno rajonas įvertintas: pripažintas viena draugiškiausių savivaldybių šeimoms

2026-05-18

Seime apdovanotas Kauno rajonas: pripažintas viena palankiausių vietų šeimoms

2026-05-18

Savaitės pradžios horoskopas: kam laikas imtis drąsių veiksmų?

2026-05-18

Putinas, Trumpas ir Netanyahu – karų kaltininkai

2026-05-17

Kauno policininkai ieško vagišiaus

2026-05-17
Kasčiūnas

Laurynas Kasčiūnas: kur socdemų atsakomybė?

2026-05-17

Prezidentas mano, kad tilto atidarymas keičia požūrį į regionus 

2026-05-17

Bankų paslaugos neužtikrinamos 11 savivaldybių

2026-05-17

Lėktuvo keleivis įkando stiuardesei

2026-05-17

Dienos horoskopas: laukia galinga diena, tačiau žodžius rinkite atsargiai

2026-05-17

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

2026-05-17

„Eurovizijoje“ Lietuvos atstovas Lion Ceccah užėmė 22 vietą

2026-05-17

Dainius Žalimas nieko nebijo

2026-05-16

Ukrainos gynybos pajėgos smogė į Rusijos vadavietes ir sandėlius 

2026-05-16

Prezidentas pasveikino režisierių Gytį Lukšą 80-mečio proga

2026-05-16

Netoli Danijos rastas negyvas banginis

2026-05-16

Sodininkams gera žinia: daug kam nereiks leidimo

2026-05-16

Einu jums vietos paruošti“ (Jn 14, 2) Šeštinės

2026-05-16

Kaunas tapo tarptautiniu centru

2026-05-16
Tomas Čyvas

Žmonės ir varlės. Kame skirtumas?

2026-05-16

Trumpas ginklų pardavimą Taivanui laiko koziriu

2026-05-16

Šeštadienio horoskopas: žvaigždės įkvėps drąsiems žingsniams ir lyderystei

2026-05-16

Vaiko ir šeimos diena

2026-05-15

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos