Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Dažnėja gaisrų sąvartynuose

  • 2025-05-12
  • kaunieciams.lt
  • Gamta, Lietuva, Nelaimės, Redakcija

Pastaruoju metu gaisrai sąvartynuose, atliekų rūšiavimo bei sandėliavimo patalpose tapo dažni.

Prof. dr. Laima Česonienė, VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto, Aplinkos ir ekologijos katedros vedėja

Gyventojai gauna įspėjančias žinutes, kad dėl gaisro atliekų tvarkymo įmonėse, pavojinga būti lauke, galimai oras užterštas pavojingomis medžiagomis.

Dažna priežastis – sprogusios ličio jonų baterijos. Kas kaltas?

Kaip ličio baterijos atsiduria tarp komunalinių atliekų? Na, mes vis dar nemokame rūšiuoti atliekų.

Ir tai suprantama, nes nėra taip jau paprasta rasti vietas, kur galima saugiai palikti panaudotas ličio baterijas ar elektronikos prietaisus.

Jeigu buitinių atliekų konteinerius randame paėję kelis metrus nuo namų – panaudotų ličio baterijų ar elektronikos prietaisų išmetimo vietas reikia žinoti.

Todėl panaudotų ličio baterijų tvarkymo klausimai vis dar lieka aktualūs. Kitaip problemas teks spręsti panašiai, kaip išspręstos plastiko taros problemos.

Netinkamai išmestos baterijos ar įkraunami elementai gali tapti gaisro priežastimi

Nuo pradinio atradimo aštuntajame dešimtmetyje iki Nobelio premijos įteikimo 2019 m. ličio jonų baterijų naudojimas išaugo eksponentiškai dėl teikiamos galios ir patogumo.

Jų gamyba ir šalinimas vis dažniau tampa aplinkosaugos problema.

Deja, bet dauguma išmetamų ličio baterijų galiausiai patenka į sąvartynus arba yra kaupiamos namuose. Tai labai pavojinga, nes gaisrai gali kilti ir namuose.

Ličio baterijos yra sudėtingos struktūros, susidedančios iš vieno-penkių įprastų katodų, anodo, elektrolito, separatoriaus ir srovės rinktuvų kartu su pakuotės komponentais.

Padidėjusią ličio jonų baterijų paklausą rinkoje daugiausia galima atsekti dėl didelio šios baterijos chemijos „energijos tankio“. Energijos tankis reiškia energijos kiekį, kurį sistema kaupia tam tikroje erdvėje.

Ličio baterijos gali būti mažesnės ir lengvesnės nei kitų tipų baterijos, kartu sulaikant tiek pat energijos kiekį.

Dėl šios miniatiūrizacijos vartotojas sparčiai pradėjo naudoti mažesnius nešiojamus ir belaidžius gaminius.

Ličio jonų baterijos yra pagamintos iš tokių medžiagų kaip kobaltas, grafitas ir litis, kurios laikomos svarbiais mineralais.

Kai šios baterijos išmetamos į šiukšliadėžę, mes prarandame šiuos svarbiausius išteklius, nes jos turi būti perdirbamos.

Vienkartinės, neįkraunamos baterijos – pagamintos iš ličio metalo ir dažniausiai naudojamos gaminiuose, tokiuose kaip fotoaparatai, laikrodžiai, nuotolinio valdymo pultai, delniniai žaidimai ir dūmų detektoriai.

Šias baterijas gali būti sunku atskirti nuo įprastų šarminių baterijų dydžių,

Tačiau jos taip pat gali turėti specialių formų (pavyzdžiui, mygtukų arba monetų baterijų), skirtų konkrečiai įrangai, pavyzdžiui, kai kurių tipų fotoaparatams: ant baterijos ieškokite žodžio „litis“, kad būtų lengviau juos atpažinti. Baterijas draudžiama išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius

Mat ten gali būti pavojingų cheminių medžiagų, metalų, pavyzdžiui, sieros rūgšties, kadmio, ličio ar švino, kurie gali užteršti kitas atliekas ar dirvožemį, vandenis. Taip pat į mišrių komunalinių atliekų konteinerį išmestos baterijos ar įkraunami elementai gali tapti gaisro priežastimi.

Įkraunami ličio polimerų elementai (ličio jonų, ličio jonų elementai) – dažniausiai randami mobiliuosiuose telefonuose, elektriniuose įrankiuose, skaitmeniniuose fotoaparatuose.

O ten ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose, vaikiškuose žaisluose, elektroninėse cigaretėse, mažuose ir dideliuose prietaisuose, planšetiniuose kompiuteriuose bei  elektroninėse skaityklose gali, anot pranešimų, glūdėti pavojus.

Jis gali esą slyoėti ir ir  belaidėse ausinėse, rankiniuose elektriniuose įrankiuose, mažuose ir dideliuose prietaisuose, elektrinėse transporto priemonėse ir elektros energijos kaupimo sistemose.

Kai kurias ličio jonų baterijas, kaip pabrėžiama, galima lengvai išimti iš jų maitinamų gaminių, o kitų – ne.

Ličio jonų (Li-ion) baterijos naudojamos daugelyje gaminių. Jeigu pasibaigus tarnavimo laikui jie netinkamai tvarkomi, gali pakenkti žmonių sveikatai arba aplinkai.

Elementus draudžiama išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius.

Net ir smulkiuose elektronikos įrenginiuose yra daug pavojingų medžiagų, pavyzdžiui, gali būti kadmio, švino, freono, arseno, gyvsidabrio ir kitų medžiagų, kurios patekusios į aplinką gali užteršti dirvožemį ir vandenis, pakenkti įvairioms ekosistemoms, žmonių sveikatai.

Tinkamai rūšiuojant elektroniką pavojingas medžiagas galima nukenksminti, tinkamas perdirbimui medžiagas vėliau panaudoti iš naujo.

Ar ličio baterijos yra pavojingos atliekos?

Kai jas išmetame, dauguma šiandien naudojamų ličio jonų (antrinių baterijų) ir ličio pirminių baterijų gali būti pavojingos atliekos dėl užsiliepsnojimo ir reaktyvumo (D001 ir D003).

Todėl ličio jonų baterijas arba tas, kurios yra elektroniniuose prietaisuose, reikia surinkti į specialius konteinerius, toliau atiduoti perdirbti sertifikuotuose baterijų elektronikos perdirbėjams, kurie priima baterijas, jokiu būdu neišmesti į komunalinių atliekų dėžes.

Ličio jonų baterijų ir prietaisų, kuriuose yra šios baterijos, NEGALIMA išmesti į buitines šiukšles ar šiukšlių dėžes.

Jeigu norime išvengti gaisro, užklijuokite akumuliatoriaus gnybtus ir (arba) įdėkite ličio jonų baterijas į atskirus plastikinius maišelius.

Ličio bateriją ar elektroninį prietaisą, kuriame yra baterija, išmetus į šiukšliadėžę arba į komunalinę šiukšliadėžę kartu su buitinėmis antrinėmis medžiagomis, tokiomis kaip plastikas, popierius ar stiklas, baterija gali būti sugadinta arba sutraiškyta transportuojant arba nuo perdirbimo ir rūšiavimo įrangos, ir tai gali sukelti gaisrą.

Pažeisti, sugedę arba atšaukti ličio akumuliatoriai, įskaitant tuos, kurie buvo netinkamai naudojami ar pažeisti, yra labiau linkę užsidegti transportuojant nei sveiki ličio akumuliatoriai.

Atsargumo priemonės naudojant: kiekvieną bateriją arba įrenginį, kuriame yra baterija, įdėkite į atskirą plastikinį maišelį.

Ant akumuliatoriaus gnybtų uždėkite nelaidžią juostą (pavyzdžiui, elektros juostą).

Jeigu ličio jonų akumuliatorius sugenda, susisiekite su akumuliatoriaus arba įrenginio gamintoju dėl konkrečios naudojimo informacijos.

Net panaudotose baterijose gali pakakti energijos susižaloti ar kilti gaisrui.

Ne visas baterijas vartotojas gali išimti arba prižiūrėti. Atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus ir gaminio ženklinimą dėl saugos ir naudojimo.

Kokie yra universalūs ličio baterijų atliekų tvarkymo reikalavimai?

Universalieji atliekų reglamento pateikiami neva supaprastinti reikalavimų rinkiniai – niekuo nėra paprastesni. Bent jau gerokai per ilgų formuluočių prasme.

Toliau kalba nebetaisoma:

Taikomą gamintojams ir kitiems tvarkytojams, kurie tvarko konkrečias įprastų pavojingų atliekų rūšis iš įvairios komercinės aplinkos (pavyzdžiui., baterijos, atšaukti pesticidai, gyvsidabrio turinti įranga, aerozolių balionėliai).

Reikalavimai skiriasi, priklausomai nuo to, ar tvarkytojas vienu metu vietoje sukaupia daugiau ar mažiau nei 5000 kilogramų universalių atliekų, tačiau apima, kaip tvarkyti atliekas, kaip ženklinti konteinerius, kiek laiko atliekos gali būti kaupiamos vietoje, kur jas galima siųsti ir kitus nebenaudojamų baterijų tvarkymo aspektus.

Pagal visuotinius atliekų reglamentus nereikalaujama vežti naudojant pavojingų atliekų manifestą, tačiau reikalaujama, kad atliekos būtų siunčiamos į leistiną pavojingų atliekų šalinimo įrenginį arba pavojingų atliekų perdirbėją kaip galutinę paskirties vietą. Tarptautiniai ličio baterijų pervežimai, tvarkomi kaip universalios atliekos, taip pat turi atitikti reikalavimus dėl universalių atliekų eksporto ir importo. Universaliosios baterijų atliekų taisyklės neįpareigoja naudoti vienodo pavojingų atliekų manifesto arba gabenimo naudojant pavojingų atliekų vežėją, tačiau galioja Transporto departamento taisyklės dėl ličio baterijų gabenimo. Elektronikos platintojų asociacija (EPA) įmonėms rekomenduoja pasikonsultuoti su savo valstybinėmis kietųjų ir pavojingų atliekų agentūromis, kad gautų papildomos informacijos apie taikomus visuotinius atliekų reglamentus. Atsižvelgdama į gaisrų dėl ličio baterijų skaičių, EPA vertina universalius baterijų atliekų tvarkymo standartus.

Kur priduoti smulkius elektronikos prietaisus su ličio baterijomis?

Visa pridavimo tvarka yra labai smulkiai ir aiškiai aprašyta Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos internetiniame puslapyje.

Smulkius elektronikos prietaisus (pavyzdžiui, nešiojamąjį kompiuterį, muzikos grotuvą, įkroviklį, mobilųjį telefoną, skrudintuvą, stalinę lempą, virdulį, elektrinį žaislą, nedidelį kavos aparatą, plaukų džiovintuvą, plaukų tiesintuvą, elektroninę cigaretę ir pan.) galima:

  • Nemokamai priduoti smulkios elektronikos prietaisų prekybos (platinimo) vietose, kuriose pardavinėjami tos pačios rūšies elektroniniai prietaisai.
  • Išmesti į gamintojų ir importuotojų ar organizacijų įrengtus smulkiai elektronikai skirtus konteinerius ar pristatyti į įrengtas tokių elektros ir elektroninės įrangos atliekų priėmimo vietas (pavyzdžiui, Elektronikos platintojų asociacijos EEPA įrengtose surinkimo vietose arba Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos įrengtose surinkimo vietose). · Nemokamai priduoti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (aikštelių nustatyta tvarka).
  • Taip pat sugedusius, nebetinkamus naudoti smulkius elektroninius prietaisus galite priduoti tokias atliekas tvarkančioms įmonėms (paslauga gali būti mokama). Patikrinti, ar atliekų tvarkytojas legalus, galite suvedę įmonės duomenis GPAIS skiltyje „Atliekų tvarkymo vietų sąrašas“
  • Nešiojamas baterijas ar akumuliatorius (t. y. baterijos, sagos formos elementai, sudėtinės baterijos ir akumuliatoriai, kurie yra sandarūs, gali būti nešiojami ir nėra priskiriami nei pramoninėms, nei automobiliams skirtoms baterijoms ar akumuliatoriams) galima:
  • Nemokamai priduoti baterijų prekybos (platinimo) vietose, kuriose pardavinėjamos tos pačios rūšies baterijos, įkraunami elementai.
  • Išmesti į baterijoms skirtus konteinerius (pavyzdžiui, Elektronikos platintojų asociacijos EEPA įrengtose surinkimo vietose arba „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ įrengtose surinkimo vietose, arba Autogamintojų ir importuotojų asociacijos įrengtose vietose). · Priduoti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles (aikštelių nustatyta tvarka).
  • Taip pat nebeveikiančias, nebetinkamas naudoti baterijas galite priduoti tokias atliekas tvarkančioms įmonėms (paslauga gali būti mokama). Patikrinti, ar atliekų tvarkytojas legalus, galite suvedę įmonės duomenis GPAIS skiltyje „Atliekų tvarkymo vietų sąrašas“.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

Seimas atmetė siūlymą drausti rūkyti jaunesniems nei 21 metų amžiaus jaunuoliams

V. Gapšys veržiasi į laisvę, bet komisija nepritaria lygtiniam paleidimui

Prie Seimo rūmų – antrasis mitingas prieš NT mokestį: susirinkusieji netiki valdančiųjų pažadais

Premjero vizite Kauno rajone – dėmesys sveikatos priežiūros, švietimo ir infrastruktūros projektams

Ką veikti Kauno rajone birželio 9-15 dienomis?

Lietuva bando užsitikrinti pozicijas puslaidininkių gamybos srityje

Teismas neleido vaikų prievartavimu kaltinamam K. Bartoševičiui išvykti į užsienį

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Dirbtinis intelektas – ateities ginklas prieš biurokratinį absurdą

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į parodos „Kazachės moterys stepių kultūroje“ atidarymą

Išpuolis Kauno centre: peiliu sužalotas vyras

Premjeras: Giraitės ginkluotės gamykla rengiasi plėtrai

Ministerija siūlo Lietuvoje išplėsti defibriliatorių tinklą

„Rusiškas pasaulis” lietuvių galvose? Ekspertai teigia, kad nenoras mokytis vokiečių kalbos – didžiulė problema

Birštone atidarytas naujas viešbutis

KAM skelbia Kairių karinio miestelio vystymo ir priežiūros paslaugų pirkimą

Parlamentaras siūlo uždrausti nesveiko ir greitojo maisto reklamą

„Imkite Šventąją Dvasią” (Jn 20, 22) Sekminės

Vaikų vasara Kaune: priėmimas į papildomas stovyklas jau kitą savaitę

Ateina savaitgalis: kokie orai laukia?

B. Ulvaeusas iš grupės ABBA kūrybai pasitelkia dirbtinį intelektą

Pasiruošimas J. Timberlake‘o koncertui Kaune: kas vyksta užkulisiuose?

Įmonių įsigijimai ar susijungimai: tikroji sutarties rizika slypi derybose

Dvigubi pasiekimai: gabiausi Kauno mokiniai pagerbti šventėje

MKL sezono uždaryme apdovanojimais džiaugėsi ir jaunieji krepšininkai iš Kauno

Gydytoja rekomenduoja: prieš kelionę pasitikrinkite širdį

Gamtininkui Selemonui Paltanavičiui – V. Adamkaus premija

JAV ir Lietuvos kariai atliko kovinius šaudymus Baltijos jūroje

Kaunietis kaltinamas turto iššvaistymu

Policija ieško nepilnametę sužalojusio asmens

R. Popovienė sureagavo į prezidento kritiką: sieks užtikrinti kokybišką sporto projektų administravimą

Jaunimo renginys Kaune – apie draugystę, kūrybą ir psichologinę sveikatą

Vejos robotų priežiūra – paprasta, bet būtina

Lietuvos ūkininkų mylimiausia stogo danga: kaip juos taip pakerėjo trapecinė skarda?

Nėštumas ir hemorojus: kaip sau padėti ir kada kreiptis į gydytoją?

Galvūgalis – tik dekoracija ar svarbus komforto elementas?

Autoserviso mitai – ar tikrai reikia keisti tepalus kas 10 tūkst.?

E-sporto augimas: kodėl virtualios varžybos tampa nauja sporto ateitimi?

Rimas Armaitis

Ukrainoje kovojęs lietuvis: tautiečiai, ar suvokiate, ką išrinkote į Seimą?

Kauną užlies folkloro garsai – vyks XXXIX tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai 2025“

Keramikos gaminiai

Kurti – tai augti: keramika, kaip menas, amatas ir terapija

Kokios yra butų kainų augimo didmiesčiuose priežastys?

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Pelenais virtę rusų lėktuvai: NATO Putinui neįkandama

Tomas Čyvas

Lietuvos rerusifikacija – vilniečio atsakymas kauniečiui

Ne tik ūgis ir svoris: gydytoja primena, ką būtina stebėti augant vaikui

Miestą užplūs dviratininkai – laukia orientacinės varžybos „Įmink Kauną“

Neveronių vaikams – „Lobių sala“!

Reikalinga visuomenės pagalba: policija ieško tragišką avariją sukėlusio kaltininko

Prezidentas Gitanas Nausėda: Lietuva buvo ir bus su Ukraina

Kovos dėl talentų užkulisiai: kokių darbuotojų šiandien trūksta labiausiai?

Kvietimas diskusijai: kaip saugosime Kauno modernistinį paveldą?

Teismas išnagrinėjo D. Dargio gynėjos skundą dėl suėmimo: paaiškės, ar suimtas pagrįstai

Maudynių sezone kauniečius pasitiks atnaujinti paplūdimiai

Draudikai: gaisrai ir audros paskatino gyventojus drausti savo būstus 

Birželį policija vykdys reidus Lietuvos keliuose

LSMU

Prasideda priėmimas į aukštąsias mokyklas

VIEŠPATIES ŽENGIMAS Į DANGŲ (ŠEŠTINĖS). Tėvo diena.

Stanislovas Buškevičius. Partijos "Jaunoji Lietuva" pirmininkas

Stanislovas Buškevičius. Tikslas – kolonizuoti Lietuvą

Žagintojas veržiasi į laisvę

Pažintis per pokalbių programėlę baigėsi seksualiniu nusikaltimu

Lina Dindienė: duomenų analitikai – šiandienių įmonių kelrodžiai

Valstybė kompensuos vaistą spinaline raumenų atrofija sergantiems vaikams

Tragiška nelaimė Kauno rajone: avarijoje žuvo motociklininkas

Kaišiadorių rajono meras Š. Čėsna bus teisiamas

Kristijonas Bartoševičius

Įtariamas vaikų prievartautojas K. Bartoševičius mano, kad jo byloje yra daug baltų dėmių

Pernai mažėjo alkoholio bei tabako vartojimas, tačiau augo mirčių dėl žalingų įpročių skaičiai

Privalomas aptarnavimas lietuvių kalba: ministerija bando atidėlioti įstatymo įsigaliojimą

Artėja maudynių sezonas: kauniečiai kviečiami į atnaujintus paplūdimius

Donatas Latkauskas. Bankai jau tapo valstybe valstybėje?

Dėl per pandemiją sumokėtų baudų susigrąžinimo – griežtas Seimo teisininkų įvertinimas

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. „Silpnesnė karta“ – mitas, kuris trukdo spręsti problemas

Mergina apsimetinėjusio prievartautojo byla perduota teismui

Tiltą per Dubysą planuojama atverti birželį

Perspėjimas tėvams: vaikų pornografijos ieškantys nusikaltėliai neretai savo aukas randa socialinėse paskyrose

2025-06-15

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo klastotės

2025-06-15

„Garbė Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai” Švč. Trejybės sekmadienis

2025-06-15

Birželio 15 d. – Švenčiausioji Trejybė

2025-06-14

Kauno viešajame transporte bekontaktis atsiskaitymas jau rugpjūtį

2025-06-14

Paauglių tvirkinimu kaltinamas A. Ulvidas: aš vaikų darželyje demonstravausi nuogas

2025-06-14

Petras Gražulis: LGBTQ asmenų ne niekinau, tik citavau Šventąjį Raštą

2025-06-14

G. Paluckas remia iniciatyvą naikinti desovietizacijos komisiją

2025-06-14
Balinis vėžlys

Didelis mažų žingsnių tikslas – baliniai vėžliukai grįžo namo

2025-06-13

Sinoptikas: artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus vasariški orai, tačiau šiluma neužsilaikys

2025-06-13

Knygų apie Lietuvos kriminalinį pasaulį autorius D. Dargis paleistas į laisvę

2025-06-13

Vaišvydavos tvenkinyje vyks narų pratybos

2025-06-13

KTU doktorantūros vasaros mokykloje – dėmesys šiuolaikinėms kompetencijoms

2025-06-13

Pasirašytas verslo bendruomenės įsipareigojimas ateities kartoms

2025-06-13

Renginiai, skirti Gedulo ir vilties dienai paminėti

2025-06-13

Kauno rajone susidūrus automobiliams, nukentėjo du žmonės

2025-06-13

Vilkijoje tyčia padegta vaikų žaidimų aikštelė?

2025-06-13

Ekspertai: psichologinis komfortas medicinoje Lietuvoje dažnai nuvertinamas

2025-06-12

Robertas Kaunas: L. Kasčiūno raginimai žudyti „nelojalius piliečius“ – šokiruojantys

2025-06-12

Tarptautinė žaidimų diena paminėta futbolo aikštelėje

2025-06-12

Karas Ukrainoje pareikalavo dar vieno lietuvio gyvybės?

2025-06-12

STT nepritaria pataisoms, kurios sušvelnintų sankcijas „čekiukų“ istorijų dalyviams

2025-06-11

Kaip kajeno pipirai, imbieras ir česnakai gali tapti natūralia pagalba medžiagų apykaitai?

2025-06-11

Kauno viešajame transporte už bilietus bus galima atsiskaityti bekontakte banko kortele

2025-06-11

Kaune rasta žemėje užkasta dėžė su galimai haliucinogeniniais grybais, kanapėmis

2025-06-11

Kaune iš 9-ojo forto pavogtos artilerijos pabūklo sviedinių kopijos

2025-06-11

Paskutinė galimybė pamatyti parodą „Mūsų pasirinkimai: žvilgsnis į keturias politikų kartas”

2025-06-10

V. Kondratovičius: kalbamės apie strategiją, kurios siekis – 0 žūčių vandenyje

2025-06-10
Tomas Čyvas

Tomas Čyvas. Mokesčių „reforma” yra banalus apiplėšimas (Video)

2025-06-10

1700 daugiabučių Kaune turi galimybę žiemą šildytis pigiau: reikia suskubti

2025-06-10

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos