Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Dakaras Afrikoje – pigiau?

  • 2019-01-18
  • Kaunieciams.lt
  • Sportas

Jau kone pusmetį netylančios kalbos apie sunkiausio pasaulyje maratono migraciją pradeda priminti tiesą. Daugiau kaip dešimtmetį Pietų Amerikoje vykęs Dakaro ralis galimai privalės ieškotis naujos vietos ir šis klausimas atrodo gana paprastas – grįžti į Afriką. Juk ten yra dykumos, ten Dakaras ir prasidėjo, tačiau toks įsivaizdavimas yra gana naivus. Dakarui neužtenka smėlio kopų ir klaidžių keliukų – Dakarui reikia pinigų.

Sportas yra brangus

Šiemet savo išlaidų kraitį atskleidęs „General Financing team Pitlane“ pilotas ir komandos vadovas Benediktas Vanagas leido suprasti viena – lenktynes organizuojanti A.S.O. susimokėti paprašo už viską ir bet ką. Jeigu nemažą dalį lėšų galime suvokti, tokius dalykus kaip logistikos kaštus, komandos narių maitinimą ir saugumą, pačio maratono paruošimo išlaidas, tai žiniasklaidos atstovų mokesčiai galimai suglumino ne vieną.  Galimybė fiksuoti maratoną ir tą medžiagą naudoti savo istorijai papasakoti atrodo neadekvačiai brangi, tačiau ne tokia brangi, kaip šansas savo šalyje surengti pasaulinio lygio sporto renginį.

Praktika, kai šalys perka galimybę organizuoti didelius sporto renginius, nėra naujiena. Nors mes neretai matome įvairius burtus, kurie sprendžia, kur vyks olimpinės žaidynės ar panašaus kalibro renginiai, norint patekti į burtus, reikia atitikti tam tikrus kriterijus ir vienas iš jų visada bus pinigai. Gerų pavyzdžių ieškoti nereikia toli. Rygoje vykstantis pasaulio ralio kroso čempionato etapas čia atsirado ne tik dėl investicijos į trasą, kurios leistų varžybas pravesti tinkamai, bet ir dėl Rygos savivaldybės sprendimo skirti beveik pusę milijono eurų šioms varžyboms prisivilioti. Panaši situacija ir su „Rally Estonia“ – dar vienu milžinišku renginiu Baltijos šalyse, kuris jau matuojasi pasaulio ralio čempionato kepurę. Dideli sporto renginiai yra didelis verslas, kuriame savo interesus suranda tiek privatūs organizatoriai, tiek miestai ar valstybės. Viskas vyksta taip pat ir su Dakaro ralio maratonu, tik skalė šiuo atveju gali lygintis su Formule 1.

Pietų Amerika? Afrika? Azija?

Spekuliacijų apie galimą maršruto pokytį yra nemažai. Pokalbiai apie grįžimą į Afriką gali būti labai rimti, tačiau gali būti tik priemonė spausti Peru bei kitas regiono valstybes išlaikyti maratoną savo žemyne. Ar tikrai verta? Žvelgiant paprastuoju būdu, didesnė dalis Lietuvos gyventojų jau keletą metų stebi šio regiono gamtą, girdi išsamias istorijas apie žmones, apgyvendinimo sąlygas ir visą kitą informaciją, kuri gali būti aktuali besirenkant atostogų kryptį. Lietuvoje netgi pradėtos organizuoti ekskursijos sekančios patį Dakaro ralį, taigi vienaip ar kitaip – organizatorių reklama regionui tikrai juntama. Paklaustas savo nuomonės apie maratono planus Benediktas Vanagas linko prie ekonomiškai stipresnių šalių kaip Kataras, Jungtiniai Arabų Emiratai bei Dubajaus versijos – jo manymu A.S.O. keliaus ten, kur juos gali įpirkti, o oficialūs motyvai tam bus sugalvoti. Neoficialiais duomenimis kalbama, jog be visų papildomų reikalavimų, kaip kariuomenės pagalba, organizatoriai tikisi trejeto milijonų grynosios pagalbos, kas, valstybės biudžeto atveju, nėra nesuvokiama suma, tačiau susumavus visas išlaidas, šis skaičius gali ir patrigubėti. Tai vienareikšmiškai yra investicija: viešbučiai, maitinimo įstaigos bei kiti paslaugų sferos centrai būna užtvindyti iš viso pasaulio suplaukusių komandų valiuta, tačiau tokia investicija yra aktuali šalims, kurios neturi kritinių problemų, o visa Pietų Amerika tikrai negali girtis, jog problemų nėra. B. Vanago manymu, A.S.O. imsis visų reikiamų priemonių savo tikslui pasiekti – tai organizacija, kuri jau beveik keturis dešimtmečius derasi su trijų žemynų lyderiais, tad jų kompetencija abejoti neverta. Paklaustas kuri kryptis pilotui būtų patogiausia, Benediktas neišskyrė favorito ir lenktyniaus visur, kur tik vyks šios varžybos. Tiesa, abejonių kelia toks trumpas laikotarpis likęs iki 2020 metų Dakaro: norint sėkmingai išžvalgyti bet kokį naują regioną, norint sėkmingai iš Pietų Amerikos patraukti šimtus organizatorių technikos vienetų ir paruošti kokybišką maratoną kitame žemyne – metai laiko yra labai nedaug.

Afrikoje viskas pigiau?

Per gruodžio mėnesį vykusį Valdo Valiukevičiaus knygos „Dakaro kariai“ pristatymą, ten susirinkę praeityje maratoną įveikę dalyviai išgirdę dabartinius maratono kaštus gūžčiojo pečiais – lenktynės yra stipriai išbrangusios ir jeigu seniau galėdavai imtis šio reikalo kaip nuotykio besiversdamas su lietuviško ralio biudžetu, tai dabar finansinė kartelė atmuša daugelį. Taip atsitiko ir savo sugrįžimą į Dakaro ralį planavusiam Aurelijui Petraičiui: nemenką patirties bagažą turintis sportininkas ryžosi startuoti sunkvežimiu, tačiau jo kelionę nutraukė biudžeto skylės. Maratonui grįžus į Afriką, gerokai supaprastėtų logistiniai klausimai – juk seniau maratonas prasidėdavo Europoje ir tik paskui persikeldavo per Gibraltaro sąsiaurį. Paklaustas apie galimai atpigsiantį maratoną, „General Financing team Pitlane“ pilotas B. Vanagas buvo skeptiškas: „Aš labai abejoju, kad startiniai mokesčiai sumažės dėl pasikeitusio žemyno – greičiau išlaidų skirtumą organizatoriai pasiliks sau. Tai kažkiek sumažintų komandų asmeninių kelionių kaštus, bet jie tikrai nesudaro didžiausios biudžeto dalies visame projekte“. Šiemet B. Vanagas viešai skaičiavo, kokios yra oficialios maratono išlaidos – sumos, sumokamos organizatoriams. Bendra suma nesunkiai perkopė šimtą tūkstančių eurų, neįskaičiuojant komandos kelionės kaštų, automobilio paruošimo bei aptarnavimo sąnaudų, komandos narių algų ir t. t. Palyginimui 2000 m. Dakaro ralio maratone startavusiems Romualdui Beresnevičiui ir Artūrui Lekavičiui prireikė apie 120 tūkstančių litų, neskaičiuojant automobilio kainos. Tiesa, automobilių kainos pakito ne tiek grubiai: aukščiausios klasifikacijos bolidas pastaruoju metu kainuoja kiek daugiau nei pusę milijono eurų arba beveik du milijonus litų. 2000–aisiais aukščiausios klasės bolido kaina nesunkiai perkopdavo milijoną litų ir daugiau, tad įvertinus infliaciją, išlaidų pokytis nėra toks žymus.

Pasibaigus Dakaro raliui, diskusijas apie galimus scenarijus komandos atideda į šalį ir matyt dauguma trauks ten, kur vyks šis maratonas. Tai nėra vienintelės tokio tipo lenktynės pasaulyje, tad galima spręsti, jog žiniasklaidos dėmesį ir stipriausių pasaulio sportininkų pasirinkimą lemia gerai išvystytas produktas, o ne žemyno ar konkrečių šalių pasirinkimas.

Photo: Rytis Šeškaitis

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Piliečių mokslas – geresniems gamta grįstiems sprendimams Birštone

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 13-19 d.

Į „ConTempo“ atvykstanti cirko menininkė P. Fremeau: „Prieš pasirodymą ilgai žiūriu žiūrovams į akis“

Kaunas sužavėjo Meksikos pianistą

STT ir prokurorai toliau „šukuoja” savivaldą

Liepos 13-osios horoskopas: netikėtas pokalbis atveria naujas duris

Kaune – svarbus renginys

MERKO užsitikrino Rūdninkų karinio miestelio projekto finansavimą        

T. Juškai – Europos bronza

Hormūzo sąsiauris, Lietuva ir Europa

londonas big benas

Anglijos krantus pasiekė laivas su 128 migrantais

„Energesman“: sutarties nutraukimas – nukentės gyventojai

Vasaros rykštė virtuvėje: kaip per minutę atsikratyti vaisinių muselių

JAV kariuomenė: Hormuzo sąsiauriu plaukia laivai

Antpirštininkai

Kasčiūnas

Daugiausiai aukojama konservatoriams?

Liepos 12-osios horoskopas: nebaigti pokalbiai taps jūsų augimo varikliu

„Pasėlys geroje žemėje“ (Mt 13, 23) XV eilinis sekmadienis

„New York Times“ žurnalistai iškviesti į prokuratūrą

Kauno Kūdikio kraitelis

Dar budresnės uosto akys ir ausys

Krepšinis

Lietuvių jaunuoliai patvarkė latvius

Kinija

Taifūnas „Bavi“ pasiekė Kiniją, evakuota beveik du milijonai žmonių

Gėlių kvailybės Kaišiadoryse

Gandrai nebeskrenda į Afriką: kas slypi už Lietuvoje žiemojančių paukščių?

800-oji inksto transplantacija Kauno klinikose

JAV ir Iranas svaidosi grasinimais

Matematika – kokia jos vertė?

Teisme byla dėl prekybos elektroninėmis cigaretėmis

Savaitgalis bus debesuotas, vėliau sugrįš vasariška šiluma

Žiniasklaida: Skvernelis sako, kad butas Palangoje nėra areštuotas

Lietuvos kariuomenė pradės simbolinį žygį nuo Klaipėdos iki Trakų

Trumpas: JAV visiškai sunaikins Iraną, jei jis bus nužudytas

Zapyškyje vyks neįprastas žaidimas visai šeimai

Liepos 11-osios horoskopas: karjeros ambicijos veda prie netikėtų kelionių planų

Europos jaunių čempionate Lietuvai atstovaus 11 lengvaatlečių

Nuo vikingų iki NATO

Ar tai tik nuovargis?

Kauno arkikatedroje bazilikoje vyks koncertas „Liepsnojanti violončelė“.

Pamirškite virimą: braškių uogienė, kuri išsaugo visą vasaros skonį

Ar prie jūsų daugiabučio yra suformuotas žemės sklypas? Kodėl tai svarbu?

Upės festivalio širdimi tapsianti Baltojo tilto pakrantė – sporto iššūkiai, „Red Bull“ Tandemynės ir naktinis plaukimas Nerimi

Naudinga informacija keliaujantiems į festivalį „Akacijų alėja“

Du medaliai iš Šiaurės Europos jaunučių čempionato

Mobilioji programėlė „GV filmai“ padeda užtikrinti neregių ir silpnaregių komunikacijos bei kultūrinio prieinamumo galimybes

Gaivusis Hanojaus perlas: naminė „Bún chả“ su grilinta kiauliena

Kas neturi darbo Lietuvoje?

Kolektyvinės apsaugos statinių infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas

Liepos 10-osios horoskopas: strateginiai sprendimai darbe ir netikėtos išlaidos

Antrankiai

Septyni veikėjai siautėja ir iš kalėjimų?

„Sutartinių atgarsiai” atidarymas. Fotoreportažas

Lenkija ir Ukraina bendrai dirbs su „Patriot“

Teismas Baltarusijon galimai išvykusio Celofano suimti nepanoro

Kaip išsaugoti svogūnų derlių iki pavasario: patarimai, kuriuos verta žinoti

Naujas 60 mln. eurų vertės logistikos centras Elektrėnuose

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Bėgimas į Birštono apžvalgos bokštą

Net 24 aukos – Kauno teisme sukčių byla

Kviečiame susipažinti su Tvarios Kauno miesto plėtros 2024-2029 metų strategijos pakeitimo projektu

Jaunieji šauliai Jadagoniuose ugdo ištvermę ir pilietiškumą

Klasikiniai lenkiški maltinukai su šviežiomis bulvytėmis ir agurkų salotomis

Miunchene – sidabru sužibęs T. Juška ir naujas Lietuvos rekordas

Lietuvaitės Europos čempionato letvirtfinalyje (video)

Vasaros likučius Kaune nuplaus „Audra“

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Kaišiadorių rajonas mero neturi

Liepos 9-osios horoskopas: ambicingi finansiniai planai ir paslėptų išlaidų pavojus

„Kauno akcentų“ galerijoje – dingusios architektūros simbolis

Buvęs teisėjas: kad esu sekamas pareigūnai sakė patys

Netikėti svečiai kauniečių kiemuose: 4 dalykai, kurie tyliai vilioja gyvates

Laikas keltis nuo sofos: ekspertai pataria, kaip skatinti fizinį aktyvumą

Saugaus elgesio prie vandens telkinių ir vandenyje rekomendacijos

„Via Lietuva“ pradeda magistralinio kelio Šiauliai–Palanga ruožo tarp Kretingos ir Vydmantų remontą

Valstybės dieną Rėkyvoje – įkvepiančios istorijos, kūryba ir bendrystė

Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Mažeikių dekanato diena

Kviečiame balsuoti už gyventojų pateiktas iniciatyvas

Tautiška giesmė – pamatyk garsą! (video)

Greita ir aromatinga Gong Bao vištiena

Alergija nebėra tik sezoninis nepatogumas

Liepos 11-ąją Kulautuvoje sugrįžta „Akacijų alėja“

LTOK smerkia IOC sprendimą panaikinti Rusijos olimpinio komiteto suspendavimą

Druskininkų meras Malinauskas ir teisėjai nuosprendį išgirs rudenį

Apklausa: reitinguose pirmauja konservatoriai

Valstybės dieną – pagarba Kauno rajoną kuriantiems žmonėms

Seimas keičia rinkimų tvarką

Lietuvos kariuomenėje tarnyba pradėjo 400 jaunuolių

Kaune jaunieji talentai mokėsi atremti kibernetines grėsmes

Seime įsteigta Vyresnio amžiaus žmonių reikalų komisija

„Reuters“: Omsko naftos perdirbimo gamykla sustabdė veiklą

Liepos 8-osios horoskopas: kam kelionių planai atneš svarbių pamokų?

JAV kariuomenė: po išpuolių prieš tanklaivius Hormuzo sąsiauryje Iranui suduoti nauji smūgiai

Žiniasklaida: Lietuva EŽTT pralaimėjo dar vieną bylą

Lietuvoje bus branduolinis ginklas?

Kaip išsirinkti tinkamus žygio batus

Turizmo prekės vasarai: ką verta turėti, kad stovyklavimas būtų patogus?

Kauno klinikose suvaldytas vėžys

Kinijoje už 325 mln. dolerių kyšius – mirties bausmė

Pamirškite šveitimą: paprastas būdas, kaip gartraukio filtrą išvalyti per 15 minučių

Kai kurios Žvalgybos įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai

Braška Kaišiadorių rajono mero kėdė ar korupcinės schemos?

Piliečių mokslas – geresniems gamta grįstiems sprendimams Birštone

2026-07-13

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 13-19 d.

2026-07-13

Į „ConTempo“ atvykstanti cirko menininkė P. Fremeau: „Prieš pasirodymą ilgai žiūriu žiūrovams į akis“

2026-07-13

Kaunas sužavėjo Meksikos pianistą

2026-07-13

STT ir prokurorai toliau „šukuoja” savivaldą

2026-07-13

Liepos 13-osios horoskopas: netikėtas pokalbis atveria naujas duris

2026-07-13

Kaune – svarbus renginys

2026-07-12

MERKO užsitikrino Rūdninkų karinio miestelio projekto finansavimą        

2026-07-12

T. Juškai – Europos bronza

2026-07-12

Hormūzo sąsiauris, Lietuva ir Europa

2026-07-12
londonas big benas

Anglijos krantus pasiekė laivas su 128 migrantais

2026-07-12

„Energesman“: sutarties nutraukimas – nukentės gyventojai

2026-07-12

Vasaros rykštė virtuvėje: kaip per minutę atsikratyti vaisinių muselių

2026-07-12

JAV kariuomenė: Hormuzo sąsiauriu plaukia laivai

2026-07-12

Antpirštininkai

2026-07-12
Kasčiūnas

Daugiausiai aukojama konservatoriams?

2026-07-12

Liepos 12-osios horoskopas: nebaigti pokalbiai taps jūsų augimo varikliu

2026-07-12

„Pasėlys geroje žemėje“ (Mt 13, 23) XV eilinis sekmadienis

2026-07-12

„New York Times“ žurnalistai iškviesti į prokuratūrą

2026-07-12

Kauno Kūdikio kraitelis

2026-07-12

Dar budresnės uosto akys ir ausys

2026-07-12
Krepšinis

Lietuvių jaunuoliai patvarkė latvius

2026-07-12
Kinija

Taifūnas „Bavi“ pasiekė Kiniją, evakuota beveik du milijonai žmonių

2026-07-12

Gėlių kvailybės Kaišiadoryse

2026-07-11

Gandrai nebeskrenda į Afriką: kas slypi už Lietuvoje žiemojančių paukščių?

2026-07-11

800-oji inksto transplantacija Kauno klinikose

2026-07-11

JAV ir Iranas svaidosi grasinimais

2026-07-11

Matematika – kokia jos vertė?

2026-07-11

Teisme byla dėl prekybos elektroninėmis cigaretėmis

2026-07-11

Savaitgalis bus debesuotas, vėliau sugrįš vasariška šiluma

2026-07-11

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos